Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

zato ljudi nisu ni primetili ovaj problem :)

odredjeni ui elementi, hambuerger menu, home taster i plus za novi tab u chrome, bac taster u whatsapp chatu, i tako neke stvari... kad naucis gde da ih pritisnes nije problem, ali ako ih pritisnem tamo gde ja hocu postoji lag. detektuje touch, ali sa lagom.

Ja sam probao ovo i možda postoji mali lag, ali jedino kada zadržim prst na tastaturi ka slovima koja su u uglu. Što se tiče brzog klika bez zadržavanja, tu nema problema. Mada ovo moje je možda do Swiftkey-a.
 
jel imas 8 pro? ako imas, probaj molim te sa ovim programom za testiranje ekrana sto sam postavio u onom videu- zove se touch screen test, publisher je Siriuth. instaliraj, pokreni i dodirni same ivice ekrana, pa mi kazi kako je kod tebe. na videu koji sam postavio se vidi da moj 8 pro jednostavno odbija input, ignorise touch, ali kad pritisnes ivicu i drzis, onda registruje i mozes da skrolujes normalno. sve to mi ukazuje da je sw problem u pitanju, pogotovu sto mi je brat pokazao na galaxy note 9 apsolutno identicno ponasanje. oneplus 8 smo utvrdili da nema to i da sve radi normalno.

hvala!
 
Ja mislim da tako i treba da bude, ipak je ekran zakrivljen i da ne bi doslo do nekog nezeljenog pritiska ili aktivacije
 
Pridružio sam vam se i ja. Oduševljen sam telefonom, brz je kao munja.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
dobrodosao! siguran sam da ces da bjdes zadovoljan. prvo sto ti preporucujem da uradis je da sklonis strelicu ispod tastature pomocu adb komande i instaliras gcam jer su mnogi ljudi potvrdili da gcam pravi bolje slike od stock cam na obicnoj osmici. ja i dalje tvrdim da je gcam generalno losiji na 8 pro, ali sam usamljen slucaj :d

Ja mislim da tako i treba da bude, ipak je ekran zakrivljen i da ne bi doslo do nekog nezeljenog pritiska ili aktivacije

bas to! zato mi je potrebno da budem siguran sta je u pitanju. jer je proces zamene telefona jako bezveze, treba da im dam telefon, da ide u servis, pa da mi oni cackaju tamo 15 dana pa mogu da odluce da ga ne zamene, pa i ako ga zamene dobijem drugi koji se isto ponasa... sta ce mi to?

inace probao sam da koristim telefon bez zastitne maske i stvarno mogu da razumem da ako neko drzi telefon kao da hvata palicu za bejzbol gotovo sigurno pritiska ekran. takodje ako hoce jednom rukom da koristi i palcem jedne ruke da pipne nesto na suprotnoj strani ekrana. definitivno dolazi do slucajnih dodira. ali mi nikako ne ide u glavu zasto ne daju opciju da se to upali i ugasi. ja sam kupio poetic guardian case koji dodaje po pola cm sa svake strane telefona, nema teoretske sanse da mi se tako nesto desi, a zbog ove druge grupe ljudi koji koriste telefon bez maske sad imam ekran koji ne reaguje lepo na dodir...
 
Poslednja izmena:
zasto bi davali tu opciju da se upali ili ugasi? ionako u tom zakrivljenom delu i treba da bude samo taj slajder za skrol pa zato to i radi bez problema.
Mozda sve te aplikacije nisu optimizovane za zakrivljene ekrane.
 
jel imas 8 pro? ako imas, probaj molim te sa ovim programom za testiranje ekrana sto sam postavio u onom videu- zove se touch screen test, publisher je Siriuth. instaliraj, pokreni i dodirni same ivice ekrana, pa mi kazi kako je kod tebe. na videu koji sam postavio se vidi da moj 8 pro jednostavno odbija input, ignorise touch, ali kad pritisnes ivicu i drzis, onda registruje i mozes da skrolujes normalno. sve to mi ukazuje da je sw problem u pitanju, pogotovu sto mi je brat pokazao na galaxy note 9 apsolutno identicno ponasanje. oneplus 8 smo utvrdili da nema to i da sve radi normalno.

hvala!

Običan imam. Probao sam taj program i registruje ivice normalno. Kažem gde sam jedino primetio, kada zadržim prst na delovima koji su na ivici ekrana, slovo p na tastarui, brisanje teksta... Tako je meni na SwiftKey tastaturi.

Kakvu strelicu ispod tastature? Ja koristim klasične navigacione tastere, ne koristim full screen gestures. :)
 
ok, obicna osmica nema ovaj problem sa ekranom, to smo utvrdili :)

to sa slovima i ja primecujem, ali na gboard.

iako koristis navigacione tastere kad kucas neki tekst imas strelicu ispod tastature dole levo, koja ti pomera celu tastaturu na gore i zauzima ti ekran bezveze. na to sam mislio
 

Prilozi

  • Screenshot_20200928-114328.jpg
    Screenshot_20200928-114328.jpg
    738.6 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam na šta misliš. Ako bi mogao da mi uslikaš. Postoji li to i na Swiftu ili samo na gboard?
 
pa uslikao sam ti :D vidis da kod mene nema strelice ispod tastature?

napravi screenshot kad kucas nesto, da vidim kako je kod tebe
 
Verovatno misli na ovo
e073d12eb64e156260b5e4194852db1a.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
A ta strelica. :D Meni to ne smeta, šta znam.
 
da mislim bas na to.

to se provlacilo kao jedna od mana ovih telefona...
Tebra,telefon je mamara,kao sto vidis radi kao metak,samo cepaj i uzivaj,mani se corava posla sa strelicama :)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
pa digla se bila frka oko te strelice, kao i oko precice za youtube music...
 
pa digla se bila frka oko te strelice, kao i oko precice za youtube music...

E da su svakom telefonu samo to mane,gde bi nam kraj bio.

Telefon (OP8) leti ko metak,što bi moj prijatelj rekao "Dosadan telefon" sve radi savršeno i kako treba.

Što se tiče kamere,meni je kvalitet slika isti kao na mom bivšem Note 9 tako da mi bolje i ne treba.



Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
ja mislim da ti oneplus 8 nije neki upgrade sa note 9... ako mislis na galaxy note 9
 
da, ali mogao si da zivis sa note 9 jos dve godine bar. cela poenta kupovine flagship telefona je da si miran sve dok ne izadje nesto drasticno bolje. na primer ja sam do sad koristio galaxy note 5 i sve dok se nije pojavila dostojna zamena (oneplus 8 pro) nisam ga menjao. dok su ljudi oko mene promenili 3 telefona iz mid range kategorije i dali isto para kao ja, a uvek imali losiji telefon. da kupis mid rangera je kompletna prevara, moraces ranije da ga zamenis i na kraju das isto novca, a nikad nemas ljudski telefon.
 
da, ali mogao si da zivis sa note 9 jos dve godine bar. cela poenta kupovine flagship telefona je da si miran sve dok ne izadje nesto drasticno bolje. na primer ja sam do sad koristio galaxy note 5 i sve dok se nije pojavila dostojna zamena (oneplus 8 pro) nisam ga menjao. dok su ljudi oko mene promenili 3 telefona iz mid range kategorije i dali isto para kao ja, a uvek imali losiji telefon. da kupis mid rangera je kompletna prevara, moraces ranije da ga zamenis i na kraju das isto novca, a nikad nemas ljudski telefon.
Drug moj sad sam se i smirio.
Pre Samsung Nota 9 menjao sam telefon na svakih 5-6 meseci.
Note 9 se zadžao 13 meseci kod mene,a bogami ću i OP8 zadžati toliko najmanje.
Jednostavno gušt mi je da menjam često telefone,sad samo da odžim ovaj tempo od 1godina 1 telefon.Pre sam baš preterivao [emoji6]

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
to je vrhunski - iz drugog aspekta :D meni je to kul :)
 
Imam i ja problem na 8 Pro sa tacom kada koristim Chrome, desi se da nece da reaguje dosta dugo, ili kada nesto pocnem da kucam blokira, pa posle nekog vremena otkuca sve.
Inace telefon je solidan ali preskup, tako da je po meni bolje kupiti S20 FE SD verziju ili cekati Iphone, iako nisam fan iOS-a.
 
chrome ima poznat problem sa zakucavanjem, to se desava i meni, ali ovo sto ja pokusavam da proverim nema veze sa tim. ako ti nije tesko molim te instaliraj ovaj program za proveru ekrana i proveri da li imas problem sa detekcijom touch-a na samoim ivicama ekrana levo i desno? hvala!


sto se tice misljena za cenu... ne svidja se ni meni cena. ali... koji drugi telefon na trzistu nudi ovo sto nudi 8pro po toj ceni koliko kosta 8 pro. sad sam razmisljao da ako vratim telefon i zamenim za neki drugi - pa nemam za sta da ga zamenim! trenutno ni jedan telefon ne nudi 1440p @ 120hz! galaxy fold 2 je opcija, ali tek kad padne na 1000. tako da cu to i da uradim, za godinu dana kad fold 2 dodje na razumnu cenu, uzecu njega, a ovaj 8 pro ide dalje...

s20 fe koji si pomenuo uopste ne moze da se poredi sa 8 pro. nisu klasa uopste.
 
Poslednja izmena:
Neverujem šta sam upravo pročitao
Da je Mi 10pro bolja kupovina od OP 8pro [emoji3166][emoji3166][emoji51][emoji51]

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Mnogo bolja! Osim sto je One UI bolji, ostalo je sve na strani Mi 10 Pro.
Mislio sam samo na telefone sa zvanicnom garancijom, Oppo jos nema zvanicno.
 
nazalost meni je jedini upgrade sa proslog telefona 1440p @ 120hz. jednostavno ne mogu da prihvatim nista ispod toga. 4 pune godine koristim 1440p rezoluciju i vidim razliku izmedju nje i 1080p. cak i na istom telefonu kad promenim (smanjim) rezoluciju vidim razliku. 120hz je prica za sebe. sami znate da kad neko vreme koristite 120hz telefon kad uzmes bilo koji 60hz fon cini se kao da laguje ko nenormalan (iako to nije slucaj).

tako da dok samsung ili neko drugi ne izadje sa slicnim panelom, 8pro jednostavno nema konkurenciju.
 
Imao sam nekada Sony XZP koji je imao 4K ali 60hz i posle toga mnogo 1080p i meni je to sve isto. Kad smo kod toga po meni je Sony UI bolji od Oxy OS, ni jedan telefon me nije odusevio kao tada on. Steta sto je Sony pukao kod nas :(
 
sony je pukao svuda :/ inace mi je kul sto su forsirali te opasne rezolucije. ok - nekome to nije bitno kapiram.
 
Jos se drze ali skoro im se blizi kraj ako nastave da dizu cene. Npr. Sony Xperia 1 II je odlican telefon, ali kosta oko 1200e sto je pakleno skupo!
 
Nazad
Vrh Dno