Šta je novo?

Oneplus 8 / Pro

689 je flagship senzor, velika je razlika izmedju njega i 586 kojeg mozemo videti i u telefonima ispod 200e. Tacnije, od telefona dostupnih kod nas (i na crno), jedino su Mi 9 i OP od 7 do 8 imali IMX586, nijedan drugi flagship nije imao taj senzor srednje klase, kojeg ima skoro svaki Xiaomi u cenovnom rangu oko 200e.
Glavne prednosti imx689: hdr, low light i video snimanje. Verovatno ce ga ubaciti i u 8t obican.

Pa to i ja kazem, prosle godin su ti svi telefoni imali 586 i onda je bio flag senzor, sad godinu dana kasnije nije vise. Na kimovil ima 4-5 stranica telefona koji imaju 586 senzor, medju njima mnog flagship modeli. Ako nije Samsung ne znaci da nije flagsip telefon.
Isto tako kod 689, njega imaju samo ti telefoni koje sam gore naveo
 
Poslednja izmena:
Baš ću da bacim i neke uporedne slike Note 9 i OP 8.
Ono što sam do sad primetio da im je kvalitet n istom nivou.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
689 je flagship senzor, velika je razlika izmedju njega i 586 kojeg mozemo videti i u telefonima ispod 200e. Tacnije, od telefona dostupnih kod nas (i na crno), jedino su Mi 9 i OP od 7 do 8 imali IMX586, nijedan drugi flagship nije imao taj senzor srednje klase, kojeg ima skoro svaki Xiaomi u cenovnom rangu oko 200e.
Glavne prednosti imx689: hdr, low light i video snimanje. Verovatno ce ga ubaciti i u 8t obican.

Ajde prvo se malo informiši pa onda komentariši. Porediš babe i žabe: prvo čipove koji su stvoreni u različitom vremenskom periodu, a zatim čipove koji su napravljeni za različite kupce (586 je za sve koji hoće da ga kupe, i 689 koji je ekskluzivno napravljen za OPPO) :smash:

It brings us to the OnePlus 8 Pro, which sports a new Sony IMX689 image sensor. This sensor was exclusively developed for Oppo, but the close association between the two companies has let OnePlus to equip it on its latest flagship.

It is one of the biggest image sensors available for smartphones currently, spanning 1/1.43-inches diagonally. Only the Huawei P40 Pro and the Samsung Galaxy S20 Ultra have bigger image sensors and are also significantly more expensive. They also have a higher resolution than the OnePlus 8 Pro.
 
586 je i prosle godine bio u telefonima srednje klase, a 689 samo u pravim flagship. Zaboravio sam da napisem da je ekskluziva, kao i imx600/650 za Huawei onomad...
Ovogodisnji naslednik 586 je 686 koji se takodje koristi u telefonima srednje klase.
 
Posle celog dana korišćenja.
Prezadovoljan sam sa telefonom,sve prosto leti.
Oduševilo me koliko je SD bolji od EXY,sad sam izvukao 4 sata Sot ceo dan (06:30-19:20) na 4g internetu,Wi-fi ni sekunde.
Preporodio sam se,nema više 2 puta punjenja telefona na dan.
6775c2af088a2e7455bbe8be7a81fca7.jpg
bc9843c90869283301d6ad4950f9f3cd.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Meni je exy na s8+ izvlacio 4+h sot bez problema sa 4g i spotify po ceo dan.
Koji s je to bio?
Mislim da kolega mod ima 8 pro, izvlaci mu dosta vise baterija. Da ti nesto ne vuce bateriju?

...Helios rising...
 
Poslednja izmena:
Pogledaj fotke, izvukao je 4h ali i ima još 26%

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Cek da nadjem ss, takodje non stop na 4g, bt i spotify. Reno 2z.
Preporod posle exy-ja.
c99608010f7fe9a8a0e855969aacc8c5.jpg


...Helios rising...
 
Ja koristim 8 Pro već nedelju/dve dana (12GB/256GB) proizveden 16.05 model za Nemačko tržište.

Da se ne zaluđujemo i ne lažemo, za telefon koji košta 1000 EUR:
- kalibracija ekrana pri osvetljenju 20% i manje je katastrofalna, ja koji sam prešao sa Samsunga S9+ i kog sam koristio sa dark temom i noću pred spavanje sa blue light filterom, NIKADA nisam iskusio ni jedan problem sa kalibracijom ekrana, a sa OnePlus 8 Pro, sam iskusio, ono što svi pišu, color shift, green tint, crna linija od punch whole kamere ka singal barovima... i mogu da garantujem da svi OnePlus 8 pro modeli to imaju, samo je pitanje podešavanja ekrana i da li se koristi dark tema ili ne.
kako da simulirate ovo o čemu pričam:
- uključite dark temu / uključite night mode (nije obavezno) / koristite telefon u totalnom mraku na auto brightness-u / na primer REDDIT aplikaciju u dark temi / siguran sam da će te videti color shift i ostale navedene stvari kada nivo osvetljenja padne na tipa 5%).

- ekran tokom dana je najbolji u klasi (stvarno je fenomenalan), prestao sam da koristim dark temu, tako da sada to što sam gore naveo je skoro pa eleminisano :D uvek postoji neko rešenje, ali za nekog ko traži perfektan telefon, ovo je "daleko" od toga (pogotovo kada daš bilizu 1k EUR).
- Baterija je OK, oko 6/7 sati on screen FHD+ na 120Hz
- Kamera je meni odlična
- čitač otisaka prsta je daleko lošiji od onog fizičkog kog sam imao na S9+, a plus, noću ako otključavate telefon pred spavanje, sama površina oko čitača (jer je optički) je tipa na 100% brightness-a (kao da vam neko laser u oko grune ... nije tako dramatično ali je meni tužno)

Overall, naravno da bi uzeo ovaj telefon opet pre Samsunga sa "fenomenalnim" exynos processorom, ali čim izađe iPhone 13 pro, ja se prebacujem :)
Bio sam realan i kada sam kupovao, rekao sam da mi nije TOP, ali pošto sam planirao da menjam telefon u ovom trenutku je on ispao najbolje rešenje.

Ako nekog interesuje šta support traži od podataka kada se žalite na kvalitet ekrana (i pri tome već osam dana ne odgovaraju posle poslatih dokaza u vidu video materijala itd.)
Screenshot_OP.png
 
Poslednja izmena:
To pricam, znam da izvlace 6-7 sati, zato mi malo 4 kod kolege...

...Helios rising...
 
Ja imam utisak da na QHD+ sa auto power saving opcijom baterija traje skoro pa isto kao i sa FHD+, ali svega sam koristio dva dana na QHD+, ali verujem sa auto power saving da je skoro pa egal.
i kako se čeka setim, dodavaću u moj prvi post.
 
Poslednja izmena:
Hvala na iskrenom komentaru,ja se lomim da ga uzmem ali cu definitivno odustati zbog ekrana. I da ga uzmem ovde sa nekom garancijom koliko bih cekao da mi se vrati ako bih dobio felerican displej a po svemu sudeci je 90% takvih citajuci po raznim forumima. Ljudima se desava da vec po treci put dobijaju los displej sto potkrepljuje tvrdnju da svi imaju taj problem. Telefon od 1000e ne sme da ima takav problem ili mora biti saniran u najkracem roku. Hvala jos jednom na postu ostajem na n10 plus dok se ne pojavi nesto bolje, nadamo se u septembru[emoji3][emoji3][emoji3]
Izgleda da su modeli od prosle god(n10 plus,iphone11 pro i pro max) mnogo ozbiljniji uredjaji od ovogodisnjih
 
Poslednja izmena:
Ako ti je kamera odlična na Op8 pro zašto onda prelazak na iP13?!

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
To pricam, znam da izvlace 6-7 sati, zato mi malo 4 kod kolege...

...Helios rising...
Ništ nije sputan,ja to volim da pustim da divlja.
Sve 4g,sinhronizacija gmail,službeni mail,blutut stalno uključen-povezan na sat ili na narukvicu,slikano 150 slika juče.

Tako da 4 sata Sot je odlično za moju upotrebu i da ostane 26 posto batweije još.

@vechera uvej je čitač otisaka ispod ekrana je uvek lošiji od starih,na Notu9 nikad ne pogreši,ovde jedno 8 od 10 su uspešna otključavanja.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Jaza,
Proveri ovo: na Xiaomi Mi 9, poenta je da ne zalepiš i držiš prst - na optičkom skeneru, već samo da ga na kratko dodirneš i skloniš.
 
Nema na čemu :)
 
Probao sad,bolje je.
Hvala za info.

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Ja sam prešao na face-unlock, i stavio sam da me baca direktno na home screen, definitnovno je najbrža opcija... jedino noću koristim FPR.
Ma ovaj optički, jednom mi se desilo da u džepu se nahvatalo malo one "fine prašine" i slične situacije su dovoljne da zakaže... no face-unlock je super.
 
Hvala na iskrenom komentaru,ja se lomim da ga uzmem ali cu definitivno odustati zbog ekrana. I da ga uzmem ovde sa nekom garancijom koliko bih cekao da mi se vrati ako bih dobio felerican displej a po svemu sudeci je 90% takvih citajuci po raznim forumima. Ljudima se desava da vec po treci put dobijaju los displej sto potkrepljuje tvrdnju da svi imaju taj problem. Telefon od 1000e ne sme da ima takav problem ili mora biti saniran u najkracem roku. Hvala jos jednom na postu ostajem na n10 plus dok se ne pojavi nesto bolje, nadamo se u septembru[emoji3][emoji3][emoji3]
Izgleda da su modeli od prosle god(n10 plus,iphone11 pro i pro max) mnogo ozbiljniji uredjaji od ovogodisnjih

Kao i što sam napisao, ekran je odličan (tokom dana), jedino ako si ljubitelj dark teme i nećeš da koristiš light temu, u tom slučaju ćeš primetiti ovo (ali opet nije toliko katastrofalno ali jednom kada vidiš... popizdiš... i posle lako to primetiš).
ja sam sada na light temi i od kako ga koristim tako, bukvalno da ni ne primetim taj problem ... tačnije sveo sam ga na minimum.
Da sada kupujem telefon i imam sve informacije vezano za OnePlus 8 Pro, ja mislim da bi ga opet kupio, ali isti stav imam, za telefon od 1000 EUR ovo nije prihvatljivo i likovi koji pišu da to ima na iPhone, Samsung uređajima... to mene ne zanima ja imam OnePlus i hoću da to radi perfektno.

Svakako se sada bliži 8T Pro, tako da ako imaš strpljenja sačekaj njega.
 
Poslednja izmena:
Koristim dark mode uvek tako da je ovo neprihvatljivo,pogotovo za uredjaj od 1000e i to bez validne garancije
 
Uzeh običnu 8 baš zbog toga.
Keš nije bio problem,ovo sa ekranom me je odbilo skroz.
Za sad prezadovoljan sa tom odlukom.
Večeras ću slikati uporedo sa Note9 i OP8 pa kačim uporedne slike.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
OnePlus 8 pro Levo, Samsung S9+ Desno
mauh0vltsu451.jpg

Oneplus 8 pro fotka
2rlnk9fk35551.jpg

janb69bejq551.jpg
 
Poslednja izmena:
Podmetač je po meni dosta bolje ispao na S9+. Dok je kod biljke npr zelenilo malo lepše i svetlije na OP, a saksija je bolje ispala na S9+. :d
 
Slažem se.
 
OnePlus 8 Pro
17o.jpg

Samsung S9+
17s.jpg

OnePlus 8 Pro
18o.jpg

Samsung S9+
18s.jpg
 
Poslednja izmena:
Mate 20 pro sije 8 pro. Imao sam s9. Sad gledam i ne verujem koliko su slike prosek.
Mozda gcam moze da pomogne.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mate 20 pro sije 8 pro. Imao sam s9. Sad gledam i ne verujem koliko su slike prosek.
Mozda gcam moze da pomogne.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Ja sam do skoro imao mate 20 pro a sad 7T. fotografije su bolje bile na mate 20 pro a video je bolji na 7T
 
Pa da, vrv zbog 60fps 4k..

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
4k 60fps mada zadnje vreme je popravljen bio video na huawei tako da nisam zalio sto nema 4k 60fps jer ionako uglavnom video koristimo za drustvene mreze tako da nista 60fps ne znaci kad snimak objavis na fb ili insta jer oni to kompresuju nekom svojom rezolucijom tako da nestaje taj kvalitet 60fps. Nego u huawei je imx600 a u ove iz 2019 oneplus je imx586 senzor kamere.
 
Nazad
Vrh Dno