Šta je novo?

OnePlus 7 / Pro

Ne lupam druze koristio sam one plus 6t i ne vidim nista wow u radu naspram One Ui s tim sto je malo dosadan sistem na oneplus.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Sve ostalo? Zvuk (kako na zvučniku tako i u slušalici) na strani Samsunga, o kamerama da ne pričamo, displej, IP, Džek za slušalice, bežično i kontra bežično punjenje...

Na strani OP je softver, performanse,baterija. Pa ko šta voli...

U tvom slučaju sa 400e doplate se slažem da nema logike preći na Note. Već na S10+... Da, u zavisnosti od korisnika.

Da li si ga koristio ili pričaš napamet, odnosno pod utiskom jutjubera raznih?

Proday, slažem se za veličlinu, zato sam ga i prodao.
 
I ja sam koristio kratko, doduše oneplus 7 obični, I vidi se razlika itekako u odnosu na npr. Note 9,Huawei P20.. a mogu da zamislim samo kako radi još na 90hz koje ima 7 pro, tako da nije to samo prazna priča..
 
[YOUTUBE]hC1Ef6aZ6l4[/YOUTUBE]

Da li je moguce da je testirana baterija gledanjem YouTube videa i jos cudjenje sto su se "pojavili cudni rezultati" prilikom poredjenja 60Hz i 90 Hz!

Pa ovo je krajnje amaterski da ne kazem nesto drugo :D

Inace telefon mi se bas svidja i ne vidim mu neke velike mane!
Bezicno punjenje mi je totalno nebitna stavka.
 
Poslednja izmena:
Ni meni ti testovi nikada nisu bili jasni. Sta konkretno pokazuje YT test? Pustis neki klip i tako curi baterija jedno 4/5/6 sati?
Ili igras jednu te istu igru sat vremena na mobu?
Totalno besmisleno po mom misljenju ali dobro.
Testiranje valja obavljati minimum nedelju/dve dana, ukoliko postoje uslovi za tako nesto, da bi se stekao kakav-takav utisak o autonomiji. Kao sto npr radi Mislav Busic sa istoimenog YT kanala. [emoji4]
 
Test autonomije im je na nivou deteta koje ide u drugi razred osnovne škole. Stvarno sramota, totalno neprofesionalno i netačno testiranje. Ako već testiraju uređaj neka ga testiraju kako dolikuje, a ne ofrlje. Šta da se primeti pri gledanju jutuba i igranju igrica?
 
Nije samo u tome stvar nego kvalitet YouTube videa i poredjenja baterije gledanjem tog snimka na 60 i 90 Hz su babe i zabe.
 
Ne lupam druze koristio sam one plus 6t i ne vidim nista wow u radu naspram One Ui s tim sto je malo dosadan sistem na oneplus.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
Naravno, to je subjektivno da li ce neko primetiti razliku. Ima ljudi koji ne vide razliku izmedju 60Hz i 144Hz monitora, a razlika je realno nebo i zemlja.

Nisam mislio nista lose sa "ne lupaj", nadam se da nisi shvatio kao uvredu, posto danas izgleda ljudi sve shvataju kao uvredu :D
 
Ko je uopste spominjao 60hz i 144hz razliku?Ovde se prica o brzini sistema ne o hercima sto nema veze sa sistemom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
To sam rekao kao analogiju, razlika izmedju Oxygen i OneUI je svakako ogromna u korist Oxygena.
 
Mala razlika u radu,al za mene one ui funkcionalniji i lepsi ne volim stock android.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Mala razlika u radu,al za mene one ui funkcionalniji i lepsi ne volim stock android.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Drago mi je da nisam jedini kome je Samsungov OneUI funkcionalniji. Žao mi je što ne uzeh S10 nego sam uzeo OP7. Bežično punjenje je velika stavka, barem meni.
 
To je cinjenica,a i za moj ukus najlepsi sistem.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ovo nije tacno, mozda je vazilo do pre 6+ godina kada su kamere telefona bile drasticno losije cak i od jeftinih, dzepnih fotoaparata ali vec godinama i entuzijasti i fotografi (sta je to polu-profi, polovicni profesionalac? :d) sve vise i cesce koriste i mogucnosti smartfon kamera i to ne samo za P&S potrebe, neki i zaradjuju prodajom takvih fotografija. I ovde na forumu imas primer (bar) jednog clana koji je izlagao i fotografije snimljene smartfonom, od starih Xperia do novijih uredjaja (a neke sluze i u komercijalne svrhe).

Velika vecina korisnika koristi smartfon kamere za P&S i razne ''mreze'', to je tacno, ali stalni napredak kamera otvara nove mogucnosti primene i tako je vec godinama.

Bas sam pricao sa jednim nasim poznatim fotografom koji se bavi ulicnom fotografijom, kaze da izbegava telefone jer ne mogu dobro da uhvate specificne momente, i da su razlike u kvalitetu samog fajla drasticne (RAW vs JPG - logicno). Pogotovo ako to posle ide u stampu (mada ja sam stampao JPG fajlove od par megabajta, neverovatno kako dobro ispadnu :) ) Ali to je ipak neka "ozbiljnija prica" za casopise i knjige.

Svakako telefoni mogu da posluze u dosta slucajeva i da daju sasvim pristojan kvalitet , ali za ozbiljnije bavljenje fotografijom ne mogu biti jedino sredstvo, vise su tu za "ispomoc" u nekim retkim, specificnim situacijama.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije jos ni 7T izasao a vec se pise o 8, polako. Ovo su samo renderi. Uostalom, prelazak sa onakvog notcha kakav imaju 6T i 7 na punch hole bi bio samo napredak. Pro model je taj koji je bez notcha.
Sledeci korak je ili selfi kamera ispod ekrana ili jos jedna generacija pop-up kamera. [emoji4]
 
Ne lupam druze koristio sam one plus 6t i ne vidim nista wow u radu naspram One Ui s tim sto je malo dosadan sistem na oneplus.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
Mozda si koristio Mi 6T[emoji23] ali opo7 pro je wow naspram bilo kog Samsunga.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Imao sam Samsung S9 i ovaj 5T, ostao na 5T, ovaj drugi odleteo u oglase.
Čekam 7T Pro, pa da vidim šta i kako dalje.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Nije jos ni 7T izasao a vec se pise o 8, polako. Ovo su samo renderi. Uostalom, prelazak sa onakvog notcha kakav imaju 6T i 7 na punch hole bi bio samo napredak. Pro model je taj koji je bez notcha.
Sledeci korak je ili selfi kamera ispod ekrana ili jos jedna generacija pop-up kamera. [emoji4]

Pa meni ovo ne deluje kao naslednik 7T modela,to bi onda znacilo da ce svi buduci modeli imati zakrivljen ekran,sto je bas nebuloza,ako vec sada nude izbor u tom smislu.
Iskreno,ne bi me cudilo da predju na punch hole,pop-up kameru imaju telefoni od 250-300€,nije to nikakva ekskluziva da bi se cuvala za Pro model. Jeste rano mozda,ali ovaj izvor zna cesto da ubode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobices poene dzabe, nije stvar ukusa vec fluidnosti i premium(sistemskog) osecaja.
 
Pa meni ovo ne deluje kao naslednik 7T modela,to bi onda znacilo da ce svi buduci modeli imati zakrivljen ekran,sto je bas nebuloza,ako vec sada nude izbor u tom smislu.
Iskreno,ne bi me cudilo da predju na punch hole,pop-up kameru imaju telefoni od 250-300€,nije to nikakva ekskluziva da bi se cuvala za Pro model. Jeste rano mozda,ali ovaj izvor zna cesto da ubode.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za sada je predstavljen samo 7T, treba sacekati i Pro model. Osmica sigurno nece dolaziti samo u jednoj verziji. Jos je rano za tu pricu. [emoji4]
 
Meni je 7T za sada favorit bas zato sto je za nijansu manji od Pro i zato sto ima ravan displej uz 90Hz osvezavanje. Kamere solidne, a pridodat je i macro mod, sto nije uradjeno softwerski, nego mehanicki (kako kazu), tako da ga nece biti 7Pro. I nerazumljivo ubacen noviji 855+ procesor. Onaj krug pozadi je trt-mrt, ne smeta mi. Sve u svemu, dosta dobrih stvari ako bude ispod 600 eur imajuci u vidu da krece od 8/128. U Indiji je cena krenula od nekih 485 eur.
 
Znači u Kini oko 450e a u EU 600e+..
Dobar je to telefon,ali..

Mogla bi da se otvori tema za njega :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Bas sam pricao sa jednim nasim poznatim fotografom koji se bavi ulicnom fotografijom, kaze da izbegava telefone jer ne mogu dobro da uhvate specificne momente, i da su razlike u kvalitetu samog fajla drasticne (RAW vs JPG - logicno). Pogotovo ako to posle ide u stampu (mada ja sam stampao JPG fajlove od par megabajta, neverovatno kako dobro ispadnu :) ) Ali to je ipak neka "ozbiljnija prica" za casopise i knjige.

Svakako telefoni mogu da posluze u dosta slucajeva i da daju sasvim pristojan kvalitet , ali za ozbiljnije bavljenje fotografijom ne mogu biti jedino sredstvo, vise su tu za "ispomoc" u nekim retkim, specificnim situacijama.




Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Svaki noviji (android bar) telefon ima mogućnost slikanja u raw, objasni čoveku [emoji6]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Hahhahha šta sve neću pročitati ovde.. Ali svaka čast..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Svaki noviji (android bar) telefon ima mogućnost slikanja u raw, objasni čoveku [emoji6]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
Jos samo da mu objasnim da pirinac senzor iz telefona moze isto sto i onaj iz DSLR/MILC. :)

Nesumnjivo je da su telefoni zaista dosta napredovali i da fajlovi mogu da se koriste cak i za stampu, ali ako neko hoce amaterski ili profesionalno da se bavi fotografijom uzece odgovarajuci aparat. Telefon tu moze da se koristi kao dobro pomocno sredstvo za odredjene situacije, kad aparat nije pri ruci.

Odosmo u off.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Znaci Martiju ne odgovara fon za ulicno fotkanje...
Vrv vec pisano: koliko izdrzi baterija pri normalnom koriscenju na pro?

...A3...
 
Znaci Martiju ne odgovara fon za ulicno fotkanje...

I Marti uvek sa sobom nosi aparat, barem mi je tako rekao.
Moguce da ga sad redje koristi otkad ima P30 Pro, ali cinjenica je da neko ko se malo ozbiljnije bavi fotografijom nece ici samo sa telefonom u dzepu (sto ne iskljucuje da ce ga koristiti u manjoj ili vecoj meri).
 
Evo napr ja živim od fotografije ali kad ne radim rijetko kad nosim fotoaparat, sem kad idem u prirodu sa namjerom da fotkam. Zato imam telefon za sve turističke, porodične i slične situacije :)
 
Nazad
Vrh Dno