Šta je novo?

OnePlus 6T

Jel treba ovaj xml da se učita nekako ili ga samo otpakujem na root
 
Zadnji stable OOS i HolyDragon kernel.
72720083a7e97447a2dabcb5b64c589e.jpg

d5dc5723d780e9e93c6cc759c6bca121.jpg
 
Ljudi danas mi je stigao telefon, snašao sam se fino(prvi Android koji imam), sve sam podesio, samo me zanima jel postoji način da izađe neki "preview" kada stigne notifikacija? Ovako se samo čuje zvuk i pojavi se ikonica u statusbar-u. Ja bih da se vidi na par sekundi šta je... I posle samo jos da vidim to za gcam kako su i onda super.
 
Ljudi koje zastite koristite za ekran? Dajte neku preporuku. Ako ima kod nas(da oni stave) jos bolje.
ja sam imao orig. 1+, uspio sam nažalost da ga skrckam poslije manje od nedjelju dana :smash: Srećom pa sam, kao da sam znao, poručio i Nillkin XD CP+ Max (obratiti pažnju na oznaku!), koje je duplo jeftinije, a nije duplo lošije, a u nekim stvarima je i bolje.

Ja sam uzeo originalno Oneplus staklo i karbon bumper. Staklo ima male 'balone' sa jedne strane skroz uz ivicu, i gore uz status bar, ali ne smeta dovoljno da bih ga skinuo. Računam da je lakše da istrpim to, nego da razmišljam da li će negde ispasti i pući. U kombinaciji sa bumperom štiti ceo telefon lepo.
mislim da su ti "baloni" uzrokovani ili prašinom, koja ti je uletjela, ili nedovoljnim centriranjem, ili ih nisi istisnuo sa alatkom koja dođe uz TG (squegee). Nisam neki ekspert, ali postavio sam 2, kod oba sam uspio da eliminišem air bubbles
Misliš da vredi? Kako radi sa uparenim satom? Ako je neko probao? Kamera me baš nešto i ne interesuje. Muči me olovka...

NOTE 9
evo i ja da kažem da sa Moto 360 zna da bude problema, ali sitnih. Naime, a čitao sam i na XDA, 1+ ima politiku agresivnog ubijanja aplikacija, pa čak i kad se Wear OS stavi na do not optimize, nekad zna da ne prepozna glasovne komande (skonta OK GOOGLE, a onda samu komandu vrti i vrti i odustane). Probao sam sada i da zaključam Wear OS u recents, ali ništa ne pomaže, a neću da gasim sve optimizacije (za sve aplikacije) samo zbog toga. Same notifikacije ne kasne.
Takođe, dešavalo se da stavim Wear OS na "do not optimize", vratim se poslije nekog vremena, on se resetuje na "optimized". Isto poznat problem na 1+ telefonima, jedna od glavnih tema na Open Beta temi na XDA.

BTW, izašla Open Beta 4, pa je povukli odmah, taman kad sam mislio na betu da pređem. OK je za 6 i 6t, nego je na 5 i 5T pravila problem, ali su povukli za sve, dok ne provjere...

Ljudi danas mi je stigao telefon, snašao sam se fino(prvi Android koji imam), sve sam podesio, samo me zanima jel postoji način da izađe neki "preview" kada stigne notifikacija? Ovako se samo čuje zvuk i pojavi se ikonica u statusbar-u. Ja bih da se vidi na par sekundi šta je... I posle samo jos da vidim to za gcam kako su i onda super.

ja uvijek imam preview, a i onu varijantu da mi upali ekran kada stigne neka notifikacija (crna pozadina sa bijelim slovima, bude vrlo diskretno i battery friendly)
 
Ljudi danas mi je stigao telefon, snašao sam se fino(prvi Android koji imam), sve sam podesio, samo me zanima jel postoji način da izađe neki "preview" kada stigne notifikacija? Ovako se samo čuje zvuk i pojavi se ikonica u statusbar-u. Ja bih da se vidi na par sekundi šta je... I posle samo jos da vidim to za gcam kako su i onda super.
Postavke-prikaz-ambijentalni zaslon, uključi nove obavijesti.

OnePlus 6T
 
Nisam siguran da me razumete.
@9800pro to mi je namešteno tako ali to je valjda kada je telefon zaključan. Ja sam mislio da naprimer sada dok koristim telefon i neko mi udari like na instagramu da mi izdaje preview ko mi je lajk sliku a ne samo ikonica instagrama u status baru.
 
To se zove heads up ili pop up.
 
Uskoro cu uzeti Oneplus 6T, a zbog posla mi je neophodno da imam dobar rugged case, ne vidim bas neki izbor. Dajte neke predloge?
Staklo znači samo original ili Spigen i Nillkin?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Rhinoshield playproof je dobar case e sad da li ti je dovoljno rugged to je na tebi.
Speck ima isto podjednako dobar nivo zaštite, ne znam da li prave za 6t.
 
Ma naravno da ima dobrih rugged kejsova, evo za Podgoričane, meni bi trebalo da stigne 1, jer je drugi još od 11. januara zaglavljen u Frankfurtu, pa šalju novi. Ako stignu oba, 1 je na prodaju, kao i RhinoShield staklo (25$ je cijena, ako se dobro sjećam, plus bude 10€ poštarina).

Inače, ubacih večeras famoznu i povučenu Open Betu 4, javljam utiske kad je malo pročačkam, ali za sad nemam nikakvih problema, to je glavno. :)
 
Notifikacije najviše

NOTE 9

Ako misliš na satu tu nema problema sa obaveštenjima, rade normlano, normalno se povezuje, nikakav problem za sada. Nema opciju kao na samsungu da ti odmah otvori tu app čim otključaš telefon, to je rezervisano samo za samsung, sve ostalo radi. Moj savet, nemoj da menjaš.
 
iskače li kome notifikacija da mu Vajber troši bateriju? Iskočilo mi je to 10ak puta, recimo jednom u 2 dana, i na stable i na open beta 4
 
noup, na defaultu
 
Brine me jedna stvar kod ovog 6T modela, kako radi taj novi fingerprint scanner? Po onom što kažu na YT radi super samo je malo sporiji. Kakva su vaša iskustva?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Radi super, nije brz kao fizički ali malo zadržiš prst duže i to je to.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Radi skroz ok, ja nisam primetio neku razliku u odnosu na 3T.

OnePlus 6T
 
nije bas super, vise je ok. Radi, ali nije za poredjenje sa 5t recimo. ALi zato face otkljucava samo tako ,)
 
Update za Open Beta 4 - kod mene radi i stabilnije nego "stable", a nisam na neke nove bagove naletio

da objedinim changelogs za sve verzije na jednom mjestu, da znate šta donose:

OB 1 Changelog

System
Updated Android security patch to 2018.12
Added toast message when parallel apps are unavailable due to data corruption
Phone
Added call history for incoming calls from unknown numbers
Optimized UI for Spam messages and calls
OnePlus Switch
Now supports migrating data from iPhone

OB 2 Changelog

System
Improvements for screen brightness control
Confirm pin without tapping √ for app locker
Improved color adaptation for navigation bar when using third party apps
General bug fixes and system stability improvements
Phone
Added the caller identification feature (For India only)
Improved UI for Call History

Gallery
Added create a collection, copy and move photos features
New illustrations and design on blank pages
General Bug fixes and overall experience improvements
Launcher
Added recommended tools in Toolbox
Improved UI for category tags in app drawer


OB 3


System
Updated Android security patch to 2019.1
Phone
Messages now support landscape mode
Deep integration with Google Duo
Weather
Added more search options to improve the accuracy of search results
Weather descriptions more accurate
Added more unit options for precipitation, visibility, pressure and other data
Added more detailed descriptions to weather icons


OB4 Changelog

System
Added OnePlus Laboratory for OnePlus 6
Optimizations for screenshot function
Support for quick reply in landscape mode - now easier to reply to new messages when watching videos
Gaming mode enhancement

Clock
Now supports world clock with weather information
 
Ima li nekoga da je presao sa 6 na 6T? Kakvi su utisci?
Ni 6T nema wireless charging i stereo zvuk?
Glavne razlike su koliko vidim led not, 3.5 mm jack, ekran/obrva i baterija. Kamere i hardver su isti.
Postoje li jos neke razlike i kako vam se cini razlika u bateriji, koliko je bolja?
 
Prilično su slični, meni bi možda obična 6-ca čak i više odgovarala, 6 koji sam imao je završio na reklamaciji, pa sam neko vreme koristio Galaxy S8+, i onda opet hteo da uzmem 6-cu, ali sam propustio vikend akciju pa sam kupio 6T jer za istu cenu dolazi sa 128 GB memorije, a i eto da ispratim trend. Baterija na 6-ci je sasvim dobra, na 6T je za moje potrebe fenomenalna, skoro da može dva dana da izdrži. Fali mi notifikacija za led, a i fingerprint senzor je bolji na 6. Nedostatak 3,5 mm džeka sam rešio kupovinom EP52 slušalica. Obrva isti đavo, ne vidim neku posebnu prednost na 6T, mada ih nisam poredio jedan uz drugi, kao što sam napisao više bi mi legla lampica.
U principu ako je ista ili slična cena ja bih kupio 6T kao što sam i uradio, za tipa 50 evra ili veću razliku bih uzeo 6. Prelazak sa 6 na 6T mi nema nekog smisla.
 
dobre vijesti: izašao 9.0.12, a za nas na open beti ponovo puštena beta 4

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78881603&postcount=1680

A meni stigao RhinoShield Crash Guard, deklarisana zaštita od padova je barem 11 stopa (cirka 3,3 metra), ima klipova po YT koji to testiraju, koliko vidjeh - uspješno.
Stići će mi još jedan, i jedan RhinoShield tempered glass, kao izvinjenje za kašnjenje/gubljenje pošiljke, tako da sam sad zaštićen sa svake strane (na leđima je dbrand skin), a opet telefon nije debeo. Zanimljiva kombinacija sve u svemu, jedina mana je da ne bi mogao često da skidam bumper case, jer se podvije folija ako se ne pazi. Bez folije - lagano.
 
Poslednja izmena:
Prilično su slični, meni bi možda obična 6-ca čak i više odgovarala, 6 koji sam imao je završio na reklamaciji, pa sam neko vreme koristio Galaxy S8+, i onda opet hteo da uzmem 6-cu, ali sam propustio vikend akciju pa sam kupio 6T jer za istu cenu dolazi sa 128 GB memorije, a i eto da ispratim trend. Baterija na 6-ci je sasvim dobra, na 6T je za moje potrebe fenomenalna, skoro da može dva dana da izdrži. Fali mi notifikacija za led, a i fingerprint senzor je bolji na 6. Nedostatak 3,5 mm džeka sam rešio kupovinom EP52 slušalica. Obrva isti đavo, ne vidim neku posebnu prednost na 6T, mada ih nisam poredio jedan uz drugi, kao što sam napisao više bi mi legla lampica.
U principu ako je ista ili slična cena ja bih kupio 6T kao što sam i uradio, za tipa 50 evra ili veću razliku bih uzeo 6. Prelazak sa 6 na 6T mi nema nekog smisla.
Kakav je zvuk na ep52?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Prilično su slični, meni bi možda obična 6-ca čak i više odgovarala, 6 koji sam imao je završio na reklamaciji, pa sam neko vreme koristio Galaxy S8+, i onda opet hteo da uzmem 6-cu, ali sam propustio vikend akciju pa sam kupio 6T jer za istu cenu dolazi sa 128 GB memorije, a i eto da ispratim trend. Baterija na 6-ci je sasvim dobra, na 6T je za moje potrebe fenomenalna, skoro da može dva dana da izdrži. Fali mi notifikacija za led, a i fingerprint senzor je bolji na 6. Nedostatak 3,5 mm džeka sam rešio kupovinom EP52 slušalica. Obrva isti đavo, ne vidim neku posebnu prednost na 6T, mada ih nisam poredio jedan uz drugi, kao što sam napisao više bi mi legla lampica.
U principu ako je ista ili slična cena ja bih kupio 6T kao što sam i uradio, za tipa 50 evra ili veću razliku bih uzeo 6. Prelazak sa 6 na 6T mi nema nekog smisla.
Hvala puno na odgovoru. [emoji4]
Tako sam i mislio. Jedina prednost po meni T modela u odnosu na obicnu sesticu je baterija, sve ostalo je manje-vise isto ili na strani sestice (led not, 3.5 mm, bolji FP).
Sta znam, gledam ponudu na KP i ima raznih cena. Ista verzija 6T je uglavnom 100€+ skuplja u odnosu na 6 (128/8).
 
Nazad
Vrh Dno