Šta je novo?

One Plus 12

Kakav je to flagship killer za 1000 e?
Verovatno se misli na to da je početna cena (globalno valjda 799$) i dalje primetno niža od flagship konkurencije. A sam uređaj nije osakaćen na bitnim poljima, osim što zvanično nema IP68 već samo IP65, što je najveća mana.
A ako neki uređaj razmišljaju da kupe tvrdokorni članovi Pixel i Sony klanova, to svakako znači da je flagship killer, bar na neki način :D

Zanimljivo, OP 12 definitivno ima jednu od najboljih telefoto kamera trenutno.

 
edit: OP serija 12 dolazi sa punjačem za EU tržište ali za neka ostale ne. Tak da treba pripazit kad kupujete. Npr. na Mobileshop.eu su bez punjača.
 
Veliko je pitanje da li se više isplati OP 12R, ili prošlogodišnji OP 11, posebno zbog malo bolje i sposobnije kamere na 11 modelu (koji ima i 2x telefoto modul).

@fkloznica
Zaboravio sam koje ono Ruse pratiš, baš me zanima šta oni kažu za OP 12, da li su ga napljuvali :D
Jer ovo po netu su uglavnom pohvale (posebno u odnosu na cenu). Mada, naravno da ima pljuvanja od strane okorelih Samsung/iPhone sajtova i YT-era, ali to je očekivano i nebitno na kraju.

https://www.droid-life.com/2024/02/08/oneplus-12-review-why-you-should-buy/
 
Poslednja izmena:
OP11. Ja sam imao istu dvojbu ali top model je uvijek top model. OP11 je bolje opremljeniji jedino di je 12R bolji je ekran i baterija.
 
@fkloznica
Bio sam ozbiljan :D Podeli link od tih Rusa, da čujemo šta oni kažu o OP 12. Noutbukček još uvek nije testirao ovaj fon, čudno.



Ne znam koliko je ovo tačno, ali meni OP 12 dizajn deluje bolje i originalnije.
 
Jedino što mi nedostaje od Samsunga je Samsung Dex. Nadam se da će ubuduće OP poradit na tome.
 
Poštovanje dobri ljudi, prijatelj je uzeo ovaj model ONEPLUS 12 GLOBAL CPH2581 jako pozitivno iskustvo prezadovoljan dobra baterija ekran vrh top avion samo je bitno da što pre ode u neku masku i foliju materijal telefona i nije baš najbolji moglo je to bolje, ja sam našao jednu ponudu 16gb 512gb ONEPLUS 12 za 740e ne otpakovan 1 god garancija i sutra odem da vidim kad ono verzija CPH2573 INDIA jasno na kutiji made in india i ništa nazad problem bio ako se kupi jedino može da se otvori kutija nisam znao dali ima dual sim dali je otključan dali bi radio kod nas bez problema koji je sistem unutra itd... prodavac tvrdi da nema veze što je india ima da radi toppp ako neko ima iskustva sa ovim ili zna po nešto molio bi za pomoć i svi koji planirate da uzimate ovaj telefon obratite pažnju na ovu oznaku CPH a ovako telefon top rang s24 ultra ima i ovaj neki svoj AI za slike itd. ali sve to na GL za druge nzm.
 
Veliko je pitanje da li se više isplati OP 12R, ili prošlogodišnji OP 11, posebno zbog malo bolje i sposobnije kamere na 11 modelu (koji ima i 2x telefoto modul).

@fkloznica
Zaboravio sam koje ono Ruse pratiš, baš me zanima šta oni kažu za OP 12, da li su ga napljuvali :D
Jer ovo po netu su uglavnom pohvale (posebno u odnosu na cenu). Mada, naravno da ima pljuvanja od strane okorelih Samsung/iPhone sajtova i YT-era, ali to je očekivano i nebitno na kraju.

https://www.droid-life.com/2024/02/08/oneplus-12-review-why-you-should-buy/
2x zoom vs mnogo bolja baterija na op12r i nijansu veci display..... 12r je jedan od tel sa najboljom baterijom. Drugar ima pixel 7 sa victus zastitom i vec posle par par mjeseci ima par dubokih ogrebotina.

@goran3 Ja sam majci uzeo skoro Redmi neki koji je made in India, No1 in India i tako nekih natpisa po kutiji, medjutim tel je isti kao i cerkin koji je made in China. Nista nema sto bi ukazalo da je iz indije ili za Indijsku mrezu itd...
 
2x zoom vs mnogo bolja baterija na op12r i nijansu veci display..... 12r je jedan od tel sa najboljom baterijom. Drugar ima pixel 7 sa victus zastitom i vec posle par par mjeseci ima par dubokih ogrebotina.

@goran3 Ja sam majci uzeo skoro Redmi neki koji je made in India, No1 in India i tako nekih natpisa po kutiji, medjutim tel je isti kao i cerkin koji je made in China. Nista nema sto bi ukazalo da je iz indije ili za Indijsku mrezu itd...
Treba samo proveriti da li ta verzija za i Indiju podrzava nas b20 band za 4g mrezu. Ako ne podrzava,moze biti problema.
 
2x zoom vs mnogo bolja baterija na op12r i nijansu veci display..... 12r je jedan od tel sa najboljom baterijom. Drugar ima pixel 7 sa victus zastitom i vec posle par par mjeseci ima par dubokih ogrebotina.

@goran3 Ja sam majci uzeo skoro Redmi neki koji je made in India, No1 in India i tako nekih natpisa po kutiji, medjutim tel je isti kao i cerkin koji je made in China. Nista nema sto bi ukazalo da je iz indije ili za Indijsku mrezu itd...
To za malo veći displej je nebitno, mada 12R ima bolje osvetljen displej, dok je oštrina prikaza na strani OP 11. Realno, najveća prednost za 12R je veća baterija/bolja autonomija, dok OP 11 ima telefoto kameru (pa makar i tu 2X), malo bolju ultrawide kameru, UFS 4.0, verovatno i još neke sitnice.
Oba telefona su ok u odnosu na cenu ali realno nemaju šta da traže pored skupljeg OP 12. Da OP 11 ima 3X telefoto, verovatno bih uzeo zeleni, jer nije skup. Ovako, pošto retko menjam telefone, više mi odgovara OP 12 u svakom smislu, pa i zbog 3X telefoto kamere. Ali ne znam gde da ga kupim, a da ima normalnu garanciju (pre svega zbog displeja, pa i modula kamere, u slučaju da imaju neki fabrički QC problem).

@fkloznica
Znam za 4pda, ali ne mogu da se setim onog RU sajta/YT kanala, ćelavi neki Rus što snima recenzije od po 30-60 min.
 
Poštovanje dobri ljudi, prijatelj je uzeo ovaj model ONEPLUS 12 GLOBAL CPH2581 jako pozitivno iskustvo prezadovoljan dobra baterija ekran vrh top avion samo je bitno da što pre ode u neku masku i foliju materijal telefona i nije baš najbolji moglo je to bolje, ja sam našao jednu ponudu 16gb 512gb ONEPLUS 12 za 740e ne otpakovan 1 god garancija i sutra odem da vidim kad ono verzija CPH2573 INDIA jasno na kutiji made in india i ništa nazad problem bio ako se kupi jedino može da se otvori kutija nisam znao dali ima dual sim dali je otključan dali bi radio kod nas bez problema koji je sistem unutra itd... prodavac tvrdi da nema veze što je india ima da radi toppp ako neko ima iskustva sa ovim ili zna po nešto molio bi za pomoć i svi koji planirate da uzimate ovaj telefon obratite pažnju na ovu oznaku CPH a ovako telefon top rang s24 ultra ima i ovaj neki svoj AI za slike itd. ali sve to na GL za druge nzm.
sto, sta fali "materijalu telefona"? klizav? ili ti se cini da ce se izgrebe staklo ili ?
 
Lošiji je kvalitet izrade telefona, na to se i Rusi žale tamo na njihovom forumu. U prevodu navodno ne odaje utisku da košta 1000e..

@hsv.stoned mobiltelefon ru:)



 
Prodavac tvrdi da nema veze što je india ima da radi toppp ako neko ima iskustva sa ovim ili zna po nešto molio bi za pomoć i svi koji planirate da uzimate ovaj telefon obratite pažnju na ovu oznaku CPH a ovako telefon top rang s24 ultra ima i ovaj neki svoj AI za slike itd. ali sve to na GL za druge nzm.
Indijska verzija pokriva iste frekvencije kao kineska. Jedino di bi bio problem je 5G jer ne podržava band n28 frekvenciju. Što se tiče 4G sve su frekvencije pokrivene koje se koriste u EU i ovom našem dijelu. Indijska verzija nema eSim i mislim da je punjač drugačiji ali vjerojatno paše. Što se tiče softwarea mislim da indijska verzija ima više dodatnih aplikacija za prilagodbu kao teme i slično.
Isto tako postoji mogućnost od pojave region locka.
 
Poslednja izmena:
Punjac jeste drugaciji ali sa onim adapterom za nase uticnice radi ok.
 
Castio sam se pre nedelju dana sa 12icom 512gb u zelenoj boji . Kod nas nesto izbegavaju zelenu , cak neki crnu prodaju skuplje . Prelepa boja , krug sa kamerma malo svetlucav . Oprez , jako klizav u ruci . Dadoh 860e preko KP god dana garancija. Sto ga duze koristim to sam vise odusevljen. Milion i jednu opciju ima telefon . Kameru smo poredili sa jabukom 15 . Ne videh neku razliku u kvalitetu, vise je do ukusa. Telephoto je bolji na OP . Baterija ... Uh ta baterija ... Punim ga svaki drugi dan , punjenje traje malo jace od pola sata. Kao neko kome je muka i ne zeli da ulaze u marke koje igraju na ime i minimalna unapredjenja kao i prodavanja magle , prezadovoljan sam odabirom ovog malo manje poznatog brenda .
 
https://wifihifi.com/oneplus-12-smartphone-review/
https://community.oneplus.com/thread/1540131723742806024

@mileta92
Za 860e na KP sam uglavnom viđao 12/256GB verzije. Pošalji mi pp, gde si kupio telefon.

Nije loš ni zeleni, ali me nekako nervira ta imitacija kuhinjskog mermera :D
Bolje mi izgleda nijansa zelene na OP 11.

BK6A9788.webp
 
Castio sam se pre nedelju dana sa 12icom 512gb u zelenoj boji . Kod nas nesto izbegavaju zelenu , cak neki crnu prodaju skuplje . Prelepa boja , krug sa kamerma malo svetlucav . Oprez , jako klizav u ruci . Dadoh 860e preko KP god dana garancija. Sto ga duze koristim to sam vise odusevljen. Milion i jednu opciju ima telefon . Kameru smo poredili sa jabukom 15 . Ne videh neku razliku u kvalitetu, vise je do ukusa. Telephoto je bolji na OP . Baterija ... Uh ta baterija ... Punim ga svaki drugi dan , punjenje traje malo jace od pola sata. Kao neko kome je muka i ne zeli da ulaze u marke koje igraju na ime i minimalna unapredjenja kao i prodavanja magle , prezadovoljan sam odabirom ovog malo manje poznatog brenda .
Kako radi sam sistem? Oxygen je meni uvek bio omiljena verija Androida, ne znam jel sad isto
 
Jos da ga naprave sa ravnim ekranom....
 
To se neće desiti. Kinezi samo povećavaju dijagonalu i zaobljavaju ivice. Nažalost...
 
Castio sam se pre nedelju dana sa 12icom 512gb u zelenoj boji . Kod nas nesto izbegavaju zelenu , cak neki crnu prodaju skuplje . Prelepa boja , krug sa kamerma malo svetlucav . Oprez , jako klizav u ruci . Dadoh 860e preko KP god dana garancija. Sto ga duze koristim to sam vise odusevljen. Milion i jednu opciju ima telefon . Kameru smo poredili sa jabukom 15 . Ne videh neku razliku u kvalitetu, vise je do ukusa. Telephoto je bolji na OP . Baterija ... Uh ta baterija ... Punim ga svaki drugi dan , punjenje traje malo jace od pola sata. Kao neko kome je muka i ne zeli da ulaze u marke koje igraju na ime i minimalna unapredjenja kao i prodavanja magle , prezadovoljan sam odabirom ovog malo manje poznatog brenda .
na redditu masa ljudi kuka kako ne moz iguraju jedan dan uopste, smanjuju refresh na 60hz i rezoluciju na 1080p i brightness da bi izdrzao, gomila skrinsotova gde vidis fon napunjen u 8 ujutru i u 8 uvece 1%...
jesi ti nesto cackao od opcija, drzo u battery saver modu ili nesto?
na kolko guras brightness?
https://wifihifi.com/oneplus-12-smartphone-review/
https://community.oneplus.com/thread/1540131723742806024

@mileta92
Za 860e na KP sam uglavnom viđao 12/256GB verzije. Pošalji mi pp, gde si kupio telefon.

Nije loš ni zeleni, ali me nekako nervira ta imitacija kuhinjskog mermera :D
Bolje mi izgleda nijansa zelene na OP 11.

BK6A9788.webp
Imas na KP kod nekog suboticanina (ima dosta pozitivnih):
OnePlus 12 5G 256/12 GB -770e
OnePlus 12 5G 512/16 GB -820e
 
na redditu masa ljudi kuka kako ne moz iguraju jedan dan uopste, smanjuju refresh na 60hz i rezoluciju na 1080p i brightness da bi izdrzao, gomila skrinsotova gde vidis fon napunjen u 8 ujutru i u 8 uvece 1%...
jesi ti nesto cackao od opcija, drzo u battery saver modu ili nesto?
na kolko guras brightness?
Nisam tezak korisnik . Brightness na pola , po potrebi i preko . Refresh je na auto , a rezolucija na 1080 . Telefon punim po potrebi kad padnem na 20% pa do 85-95% , trudim se da cuvam bateriju . Mogu da testiram sa najboljim podesavanjima pa da bam javim .
Kako radi sam sistem? Oxygen je meni uvek bio omiljena verija Androida, ne znam jel sad isto

Odlicno , presao sam sa honora 9 koji nije imao neke probleme . Fluidan , brz bez brljanja i kao sto rekoh sa dosta nekih opcija sto glupih sto korisnih . Od bloatware nija imao nista spec . Jedina mana je onaj google discovery koji ne mogu da iskljucim . Iskreno ljudi na reditu se zale na sve i svasta , ali ako cemo tako da gledamo onda svakom telefoni fali nesto.
 
Ovo je verzija INDIA. Dali sve radio normalno bez problema kod nas nzm... cena moze se uzeti za 750€.
Screenshot_20240507-140512_Facebook.jpg
 
Kako je kolega skrenuo paznju da se ljudi na reditu zale na bateriju , odradio sam malo testiranje da vidite kako se ponasa moj primerak. Obratite paznju na used since last charge i screen on since last charge
Dve sim kartice , mobile network, drugi nivo dark moda(ima tri), brightness 50% , auto refresh , 1080p . Baterija na 90% 1000006601.jpg
Sve isto sem brightness 75% , 120hz i 1440p . Baterija na 100% . Ovo podesvanje nije dalo bas najbolje rezultate 1000006610.jpg
Posle ovoga malo pocinjem da guglam i shvatim da nisam uradio kalibraciju baterije . Ispraznio bateriju , napunio do kraja i krenuo sa istim podesavanjima. Dobijem dosta bolje rezultate samo ovoga puta sam vecinom vremena nakacen na wi-fi . 1000006819.jpg. Upravo sada sam na 66% sa 3 sata i 22 minuta , telefon napunjen jutros u 9. Ako vas interesuje jos nesto pitajte.
 

Prilozi

  • 1000006601.jpg
    1000006601.jpg
    48 KB · Pregleda: 10
Koja je verzija tj. trziste da nije INDIA CPH2573 ako je jel imas nekih problema sa mrezim wifi itd. ?
Ako baterija gura ceo dan lagano dosta je isto drzi ultra 24 samo ovde brze punis.
Reci mi jel ima jezik sistema da bude bar neki exyu ? jesi uspeo da nadjes zastitu za ekran i telefon skoro pa da nema nigde ?
 


 
Koja je verzija tj. trziste da nije INDIA CPH2573 ako je jel imas nekih problema sa mrezim wifi itd. ?
Ako baterija gura ceo dan lagano dosta je isto drzi ultra 24 samo ovde brze punis.
Reci mi jel ima jezik sistema da bude bar neki exyu ? jesi uspeo da nadjes zastitu za ekran i telefon skoro pa da nema nigde ?
Moj je global CPH2581 . Ima srpski jezik. Zastite nisam trazio kod nas , sa alija sam narucio masku i zastitu za kameru , za ekran mi ne treba . Nosim fabricku zastitnu foliju . Sto se tice modela sa drugog trzista trebalo bi da radi dobro kod nas posto ima band 20 , ne vidim zasto bi wi fi imaonikakav problem . Naravno neka me neko isprvai ako gresim . Sto se tice baterije definitivno treba uraditi praznjenje pa punjenje do kraja . Mnogo se bolje ponasa sad . To malo sto zaostaje za ultrom nadoknadi brzo punjenje ( oko 25min ). I dalje smatram da sam napravio ispravnu odluku oko izbora .
 
Nisam znao da poseduje fabričku zaštitnu foliju mislio sam da to imaju samo XIAOMI pojedini modeli inače ekran je zakrivljen bez zaštitne folije na ekran i nije baš bezbedan....
Kako si zadovoljan korišćenjem do sada ima li neke velike mane ili ti baga ?
Što se tiče baterije gledao sam na YT i po komentarima na ruskim i redit forumima i nije baš za pohvalu ali opet ok ako je za 25min puna.
Ja nikako ne mogu da nađem odgovor zašto je INDIJSKA verzija jeftinija dosta od EU GLOBAL i zašto daju samo mesec do 3 max garnciju za INDIJA modele dok za EU GL od 1 do 2god ja mislim da ima neki bagg ili neki problem za rad kod nas nzm ne vidim neko logično objašnjenje šta vi mislite...
 
Vrh Dno