Šta je novo?

Oculus Quest 2 VR - Iskustva i pitanja

Porucio sam i ja ovo cudo. Shvatili smo jutros da smo u kuci PS5 upalili fazon 10 puta od kad je izasao. Dam oglas i prodam ga za oko 100 evra skuplje nego sto sam kupio nov (sve ovo je u Singapuru), jer ga nema nigde ni ovde. Bukvalno za 10 min sam prodao konzolu. I pazarimo ovo cudo stize 29 decembra. Mislim da ce biti dobar zez i da je lepa buducnost pred ovim.
 
Mogao si meni prodati posto sam trenutno u Singapuru :)
 
Haha ej gde si komsija :)
 
Moder Praydog bi trebalo ovih dana da izbaci VR mod za RE2 i RE3, a kasnije ce i za RE7 i RE8.
Modovi ce imati podrsku za VR kontrole. Jako dobro ovo izgleda:



Koga zanimaju slicni modovi moze da se joinuje na ovaj Discord server:
 
I ja da se prikljucim, sa par pitanja doduse.

Planiram da uzmem Q2 ovih dana, na zalost najjeftiniji kod nas su 420+ e na KP. Ima li neke jeftinije alternative ili mi je ovo jedina opcija?

Isto tako vidjam neki link kabl na KP za 35e, da li je iko uzeo taj i da li okej radi?

Najvise planiram zbog Beatsabera da uzmem ali sam video i dosta drugih igara koje bih definitivno igrao, pa me zanima kolika je prednost u kvalitetu PC igara u odnosu na Oculus igrice?
 
Ja ne znam za jeftiniju alternativu od KP.

Ja imam original Oculus link kabl koji me koštao 100eur. Ali ga odavno ne koristim, jer imam dobar 5GHz ruter i koristim Virtual desktop za bežično povezivanje sa PCijem. Besplatna alternativa već uključena u Oculus softver je AirLink.

Kvalitet PC VR igara je prvenstveno u boljoj grafici. A i imaš dosta igara koje su samo dostupne na PCiju, a nema ih u Quest storeu. Kada si povezan sa PCijem možeš igrati i Steam i Oculus Store igre. Poslednja Oculus samo PC ekskluziva je bio Lone Echo 2 i sumnjam da će ih dalje biti više jer se sve vrti oko Questa 2 nadalje.
 
I ja da se prikljucim, sa par pitanja doduse.

Planiram da uzmem Q2 ovih dana, na zalost najjeftiniji kod nas su 420+ e na KP. Ima li neke jeftinije alternative ili mi je ovo jedina opcija?

Isto tako vidjam neki link kabl na KP za 35e, da li je iko uzeo taj i da li okej radi?

Najvise planiram zbog Beatsabera da uzmem ali sam video i dosta drugih igara koje bih definitivno igrao, pa me zanima kolika je prednost u kvalitetu PC igara u odnosu na Oculus igrice?
To su te cene otprilike. Za kabal ne znam sta da ti kazem, dok se ne proba, ne zna se. I ja imam original i odlično radi. Imami wifi 6 ruter koji izbacuje na testu 700/500mb i opet mi ne radi lepo air link, secka mi Assetto corsa, neupotrevljivo mi je. Jedino @Raider ako ima necime da me prosvetli. Za sad mi ja kabal jedina opcija. Mada, sad mi je sve teze da se organizujem da igram od kada imam dete, pa se nisam baktao. Lakse mi stoni tenis da raspalim :)

Što se tiče grafike, ako nemaš neku bolesnu grafičku, ne možeš da izvuces neke detalje. Meni je na VRu odlična grafika, dovoljno dobra uz taj efekat.
 
Meni radi dobro air link na archer c6.
 
Meni AirLink ne radi dobro i uvek secka i zeza, ali Virtual Desktop radi odlično bez problema. Ja imam Asus RT-AC58U AC1300, koji nije WiFi 6 ruter.
 
Mozda nisam napisao do sad, koristim onaj huawei honor 3 ruter. Jeste budzet varijanta, ali doslovno sedim na 50cm od njega, lan kabal u komp, dobijam odlicne brzine i generalno je stabilan, ali air link je uzas. Virtual Desktop radi bolje, doduse. Mozda probam preko njega da raspalim AC da vidim kako se ponasa. U sustini, ne smeta mi kabal, svakako sedim dok vozim pa je ok.
 
Mozda nisam napisao do sad, koristim onaj huawei honor 3 ruter. Jeste budzet varijanta, ali doslovno sedim na 50cm od njega, lan kabal u komp, dobijam odlicne brzine i generalno je stabilan, ali air link je uzas. Virtual Desktop radi bolje, doduse. Mozda probam preko njega da raspalim AC da vidim kako se ponasa. U sustini, ne smeta mi kabal, svakako sedim dok vozim pa je ok.
Taj ruter nije dovoljno dobar ni za Virtual Desktop, pogotovo ne za AirLink. Simple as that. Ako ćeš Quest 2 bežično da povezuješ sa PCijem, moraš bolji ruter da nabaviš. Ako ćeš kablom, samo originalni Oculus link kabl je preporuka sa moje strane.
 
Interesantno je da po YT ljudi koriste ISP ac ruter i radi. Ja sam eltix probao josnore sa VD i radio je fino, slika malo losija ali nije seckalo, i rekoh uzecu ovo i da samo VR kacim na njega, ali ne ide. Ne razumem kako ako recimo download radi 700mbps a upload svih 500, a link speed je 1.x gbit.
Kabal imam original, ali imao sam i 3rd party od 15, 20 evra i radio je i on.
 
Razmišljam se i ja da uzme OQ2, šta preporucujete, da li juriti verziju od 256gb ili je 128gb sasvim dovoljna? Razlika u ceni je oko 60e.
 
Razmišljam se i ja da uzme OQ2, šta preporucujete, da li juriti verziju od 256gb ili je 128gb sasvim dovoljna? Razlika u ceni je oko 60e.
Mislim da je verzija od 128GB sasvim dovoljna, razliku u ceni sam iskoristio za kupovinu torbe (Oculus Quest case) i bolji headstrap. Razlika u ceni izmedju 128 i 256 GB modela bi trebalo da je 100e, ne 60.
 
Da pitaš sa 64 pa ima smisla doplatiti, ovako i nema sem ako ne planiraš dosta igara da imas instaliranih u isto vreme. Meni lično i 64 dovoljno, imam nekoliko igara i to je to. Ako ti je 60e razlika samo, a ne 100, onda uzmi 256GB, nek se nađe :)
 
Razmišljam se i ja da uzme OQ2, šta preporucujete, da li juriti verziju od 256gb ili je 128gb sasvim dovoljna? Razlika u ceni je oko 60e.
Ja imam 256GB verziju, ali mislim da ti je 128GB sasvim dovoljno. 64GB meni ne bi bilo dovoljno.
 
Hvala svima na savetima, uzet na kraju 128gb. Kada stignem malo više da ga isprobam pišem utiske. Za pocetak vidim da je headstarp pod obavezno i neki case.
 
Meni Air link veoma lepo radi sa Technicolor ruterom koji sam dobio od provajdera. Walking Dead: S&S radi sasvim solidno, solidno koliko moze zbog moje jadne 1060. Ima veoma sitan lag koji postane cak i neprimetan posle 10ak minuta igranja. Za Walking Dead to nije problem ali za Beat Saber vec jeste, tako da Beat Saber iskljucivo Quest varijatnu igram.

Sto se tice headstrap-a, evo vec vise od godinu dana igram sa ovim njegovim i ne mogu da se previse pozalim. Nije nista spec ali ne boli glava ili tako nesto, i drzi set na mestu. Radi posao :D Sve kao uzecu neki al nikako da mi to dodje na red. Pogotovo sto ne mogu da dodjem do ovih sa normalnim cenama sa Amazona ili Aliexpresa jer krastavac, Srbija 😒
 
Meni Air link veoma lepo radi sa Technicolor ruterom koji sam dobio od provajdera. Walking Dead: S&S radi sasvim solidno, solidno koliko moze zbog moje jadne 1060. Ima veoma sitan lag koji postane cak i neprimetan posle 10ak minuta igranja. Za Walking Dead to nije problem ali za Beat Saber vec jeste, tako da Beat Saber iskljucivo Quest varijatnu igram.

Sto se tice headstrap-a, evo vec vise od godinu dana igram sa ovim njegovim i ne mogu da se previse pozalim. Nije nista spec ali ne boli glava ili tako nesto, i drzi set na mestu. Radi posao :D Sve kao uzecu neki al nikako da mi to dodje na red. Pogotovo sto ne mogu da dodjem do ovih sa normalnim cenama sa Amazona ili Aliexpresa jer krastavac, Srbija 😒
A Beat Saber nema opciju da staviš svoju muziku? Nešto mi deluje bezobezna cena 30$ + pesme po 10+..
Hteo sam odavno da pazarim quest 2 ali nisam zbog gtx 1060, ti si generalno zadovoljan s njom?
 
Meni Air link veoma lepo radi sa Technicolor ruterom koji sam dobio od provajdera. Walking Dead: S&S radi sasvim solidno, solidno koliko moze zbog moje jadne 1060. Ima veoma sitan lag koji postane cak i neprimetan posle 10ak minuta igranja. Za Walking Dead to nije problem ali za Beat Saber vec jeste, tako da Beat Saber iskljucivo Quest varijatnu igram.

Sto se tice headstrap-a, evo vec vise od godinu dana igram sa ovim njegovim i ne mogu da se previse pozalim. Nije nista spec ali ne boli glava ili tako nesto, i drzi set na mestu. Radi posao :D Sve kao uzecu neki al nikako da mi to dodje na red. Pogotovo sto ne mogu da dodjem do ovih sa normalnim cenama sa Amazona ili Aliexpresa jer krastavac, Srbija 😒

Ista priča, vrši mi posao fabrički s obzirom da ne igram previše, ali svakako gledam neki bolji da uzmem. Ako imaš neki predlog da nije original, ti okači ovde. Vidim kiwi da se pominje kao ok rešenje
 
A Beat Saber nema opciju da staviš svoju muziku? Nešto mi deluje bezobezna cena 30$ + pesme po 10+..
Hteo sam odavno da pazarim quest 2 ali nisam zbog gtx 1060, ti si generalno zadovoljan s njom?
Naravno da postoje custom pesme. Ove sto dolaze sa njim ne znam da li sam i jednom odigrao :LOL: Evo ga i link ka mod-u sa kojim ubacujes pesme ako nekog zanima https://bsaber.com/ .
Samo ima razlike da li je Quest ili PC verzija igrice. Na Quest verziju mozes samo dodatne pesme da ubacujes a na PC mozes cak i drugacije maceve, avatare i mape da menjas. I cisto da znas BeatSaber ne podrzava cross-buy tako da ako hoces obe verzije morao bi da ih kupis odvojeno (ili da se snadjes na drugi nacin wink wink ;)).
Sto se tice GTX 1060 i ne mogu bas da je preporucim za igranje na Questu. Pokrece ona igru ali na jedvite jade i ne ni priblizno na 72 ili cak 90hz koliko quest moze da izvuce. Half Life Alyx nisam ni hteo da probam jer tako dobru igru necu da igram na 20 fps sa seckanjem. Kad se jednom sklope zvezde i uzmem 3000 seriju onda cu :LOL:

Ista priča, vrši mi posao fabrički s obzirom da ne igram previše, ali svakako gledam neki bolji da uzmem. Ako imaš neki predlog da nije original, ti okači ovde. Vidim kiwi da se pominje kao ok rešenje
Pogledacu taj kiwi. Ako nesto nadjem javljam. Ono sto jesam uzeo za Quest je face cover.
Ovaj https://eu.vrcover.com/products/facial-interface-foam-replacement-basic-set-for-oculus™-quest-2
Veoma sam zadovoljan sa njim u odnosu sa standardni. Pogotovo sto moze da se menja samo sundjer ako vise ljudi koristi zbog higijene.
 
Kraći guide za custom songs za Beat Saber za Quest:


Duži guide gde je sve objašnjeno:


Beat Saber nije cross buy između Rifta i Questa samo za osnovnu igru na Oculus store. Svi DLC'ovi (song packs) su cross buy. Beat Saber sa svim song packovima trenutno ima sasvim dovoljan izbor pesama. Ali to ne može da se poredi sa izborom koji dobiješ sa custom songs.

Postoje drugi dodatni modovi za Beat Saber i za Quest verziju igre, ali u mnogo manjoj meri nego za PC.

Najbolji custom strap je BoboVR M2 Pro ali ga nigde nema da se nadje sa normalnom cenom isporuke. Ja imam ovaj oficijelni Elite strap,a kupio sam ga preko KP.

Ono što je must buy za mene od dodataka, pored facial inrerfejsa, su grips za kontrolere

A ako baš voliš Beat Saber imaš i ovo:
 
Poslednja izmena:
@shatroghistro narucio sam kiwi jer danas imaju 30% popusta i nemaju postarinu uopste za Srbiju. Prvobitno sam bio da Bobovr m2 pro uzmem jer dolazi sa baterijom al nigde ga nema na stanju pa reko onda cu ovo. Javljam utiske kada stigne za mesec dana :LOL:
 
Da li neko zna kako kod nas da se odradi refferal za 30 "poena"?
Da li to uopste ima kod nas?
Video sam da pise da je available za europe, ali kad udjem na oculus app pise da nije available za nas region
 
Nazad
Vrh Dno