Oculus Quest 2 VR - Iskustva i pitanja

Raider

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poena
18
Ja imam Oculus Rift CV1 sa 4 senzora vec oko 3 godine, ali od kad sam nabavio Oculus Quest 1 pre nesto vise od godinu i po dana, Rift maltene nisam i koristio. Imam i PSVR neke 4 godine. Imam originalni Oculus Link kabl(koji radi bez ikakvih problema kada je uboden u USB-C port na RTX 2080 Super grafickoj),ali ga maltene ne koristim jel preko Virtual Desktopa i mog 5GHz Wifi rutera(Asus RT-AC58U AC1300) sve radi uglavnom savrseno. Ne planiram prelazak na Quest 2, jel po meni nije dovoljan upgrade da bi mi se prelazak isplatio. Vremenom sam nabavio i dosta "dodataka" za Quest 1, od kojih su VR Cover facial interface V2 i Mamut Grips DX po meni must buy. Ako jos nisi odigrao Half-Life Alyx, to je ono sto treba da odigras :) Kao i Oculus ekskluzivu Lone Echo, prilicno jedinstveno iskustvo(nikako ako imas problema sa mucninom u VRu). Po reviewovima igra Climb 2 najbolje demonstrira tehnicke mogucnosti Questa 2.

Poslednja izmena:

DarylVanHorne

Flash Drive
Učlanjen(a)
18.02.2008
Poena
1
Pozdrav svima,
i ja sam odlučio da se priključim temi.
Imao sam PSVR i recimo da sam u vreme njegove nabavke bio veoma prijatno iznenađen.
Rezolucija mi nije toliko smetala , ali drugi nedostatak jeste bez obzira što ne utiče previše na sam doživljaj.
Reč je o "black bars" efektu ili vidnim krajevima ekrana.Naime ako pogledate levo ili desno očima u toku korišćenja jasno se mogu videti crne ivice koje označavaju kraj ekrana.
Moje pitanje je da li je takva situacija i sa modernijim VR head-set ovima?Ako jeste to je za mene još uvek velika prepreka.
Drugo pitanje se odnosi na aplikaciju BigScreen i sam doživljaj gledanja nekog filma u okruženju virtuelnog bioskopa.Ukratko, vredi li i kakav jr osećaj?
pozdrav svim učesnicima teme.

Vrplayer

Flash Drive
Učlanjen(a)
05.04.2021
Poena
1
Pozdrav, da se i ja priključim.

Prije svega hvala pokretaču teme, dosta znači pročitati iskustvo iz prve ruke, toliko je domaćih recenzenata tehnologije, a niko ne uzima VR hehe...

Moj Quest 2 stiže sutra, uzeo sam korišten 7 dana za 350 eura, možda poskupo za 64gb, ali preko Amazona bi me došao 400e sa troškovima dostave i carinom, a nemam nikoga da mi to donese.

Imao sam samo Oculus GO, koristio sam ga 2 dana i dosadio mi je, ok je za filmove. Od questa očekujem daleko veće iskustvo jer je jedan od najboljih VR današnjice.

Jedino što mene muči jeste plaćanje za dobro iskustvo, vidim da sve kvalitetnije igre, a i sam sadržaj košta mnogo pa sam malo čačkao o jailbreaking i rootovanju uređaja i vidim da može, pa me zanima da li je neko spreman za taj korak i da li postoji mogućnost instalacije APK igara koje su paid to play?

Takođe nisam mnogo informisan oko povezivanja VR i računara ili laptopa, neki dan prodah sa rtx 3070 PC, ali dobra cijena ne žalim, teško da ću uzeti nešto u ovom vremenu, da li se i isplati opšte pored samoga questa 2?

Ako imate još nekakve savjete za novoga korisnika, tu sam.

Raider

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poena
18
Pozdrav, da se i ja priključim.

Prije svega hvala pokretaču teme, dosta znači pročitati iskustvo iz prve ruke, toliko je domaćih recenzenata tehnologije, a niko ne uzima VR hehe...

Moj Quest 2 stiže sutra, uzeo sam korišten 7 dana za 350 eura, možda poskupo za 64gb, ali preko Amazona bi me došao 400e sa troškovima dostave i carinom, a nemam nikoga da mi to donese.

Imao sam samo Oculus GO, koristio sam ga 2 dana i dosadio mi je, ok je za filmove. Od questa očekujem daleko veće iskustvo jer je jedan od najboljih VR današnjice.

Jedino što mene muči jeste plaćanje za dobro iskustvo, vidim da sve kvalitetnije igre, a i sam sadržaj košta mnogo pa sam malo čačkao o jailbreaking i rootovanju uređaja i vidim da može, pa me zanima da li je neko spreman za taj korak i da li postoji mogućnost instalacije APK igara koje su paid to play?

Takođe nisam mnogo informisan oko povezivanja VR i računara ili laptopa, neki dan prodah sa rtx 3070 PC, ali dobra cijena ne žalim, teško da ću uzeti nešto u ovom vremenu, da li se i isplati opšte pored samoga questa 2?

Ako imate još nekakve savjete za novoga korisnika, tu sam.
Imas Sidequest i mnoge zanimljive free igre se mogu naći tamo koje se mogu instalirati na Quest,ali ti za to treba bilo kakav PC na koji ćeš povezati headset USB kablom.Koliko znam za sada nema plaćenih igara koje se mogu instalarati i igrati free.

Itekako se isplati imati gaming PC uz Quest jer maltene celu Oculus i Steam biblioteku VR igara možeš igrati tako. Biblioteka Quest only igara je ipak ograničena, iako ima sve više igara. Quest se može sa gaming PCijem radi igranja povezati odgovarajućim USB-C kablom, a preporuka je originalni Oculus link kabl. Ali mnogo bolje rešenje je povezivanje wireless preko Virtual desktopa uz kvalitetan 5GHz ruter koji treba da imaš.

Vrplayer

Flash Drive
Učlanjen(a)
05.04.2021
Poena
1
Imas Sidequest i mnoge zanimljive free igre se mogu naći tamo koje se mogu instalirati na Quest,ali ti za to treba bilo kakav PC na koji ćeš povezati headset USB kablom.Koliko znam za sada nema plaćenih igara koje se mogu instalarati i igrati free.

Itekako se isplati imati gaming PC uz Quest jer maltene celu Oculus i Steam biblioteku VR igara možeš igrati tako. Biblioteka Quest only igara je ipak ograničena, iako ima sve više igara. Quest se može sa gaming PCijem radi igranja povezati odgovarajućim USB-C kablom, a preporuka je originalni Oculus link kabl. Ali mnogo bolje rešenje je povezivanje wireless preko Virtual desktopa uz kvalitetan 5GHz ruter koji treba da imaš.
Hvala na odgovoru. Da i ja tebi pomognem, ako budeš za tu opciju.

Pošto je po meni ovo odlična stvar ali mana je što bilo koju bolju igricu ili app moraš platiti, ja sam se odlučio za pirateriju. Imaš način kako da igraš sve igrice besplatno, stvarno je fenomenalno da bez i jednoga dolara odigraš najskuplje naslove, na svoju odgovornost.
Ja nemam problema da to radim jer nikada nisam kupio igru, nemam uslove za to i ostavljam to onome ko može.

Raider

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poena
18
Nisam već godinama igrao piratske igre,sve što igram kupujem.Tako da hvala,ali ne bih se time bavio.

shin-bojan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.10.2004
Poena
48
Razmisljam se da uzmem Quest 2, nista drugo od tehnike ne moze da se nabavi :).
Verovatno cu uzeti 64gb verziju, jer svakako planiram da koristim Virtual desktop ili neki fake cable.

Da li je Archer 6 dovoljno dobar ruter ili je potreban bolji?
Sta je jos neophodno?
Da li postoji neka kineska jeftina varijanta Elite strapa? Ne bih bas za to da dajem 70e.

Raider

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
16.06.2003
Poena
18
Archer 6 bi trebalo da je dovoljan. Potrebno je jos da kupis Virtual Desktop aplikaciju i da je podesis. Mada nova verzija softvera v28 koja treba da se pojavi za Quest 2 ce doneti native WiFi streaming podrsku i aplikaciju za to. Ali Virtual Desktop je proveren i dobro radi. Za igranje Steam igara sa PCija ne mora da ti bude aktivan Oculus software. Za igranje Oculus igara mora.

Pokazalo se da Elite strap puca i lomi se dosta userima. Osnovni strap koji dolazi sa Quest 2 ce biti dovoljan ako uzmes ovo:

Ja ti iskreno preporucujem da uzmes i ovo:

imas vise varijanti boja.

A kao obavezan dodatak i ovo:

Ima neka kineska zamena za Elite strap ali nisam siguran koliko je kvalitetna:

Kao koristan dodatak mozes uzeti AMVR bracket za drzanje Powerbank mobilne baterije koja se montira pozadi na originalnom strapu i neki 10000Mah Powerbank koji podrzava 2.4A na USB-A i 3A na USB-C za punjenje. Time produzavas battery life Questa 2 na barem 6+ sati. ovako baterija traje do 2 sata koriscenja u njemu.

Olujche

Flash Drive
Učlanjen(a)
23.08.2012
Poena
3
Uh, ne podnosim FB ali sve me nešto vuče da kupim Quest 2.. Jedino mi nije jasno kada će se pojaviti u Gigatronu na primer ili ostalim maloprodajima?

Vrh Dno