Šta je novo?

Oculus Quest 2 VR - Iskustva i pitanja

Zanimljivo je ovo za dupliranje frejmova. Probacu veceras ako stignem da namoniram volan i to pa da istestiram preko VD. Kupio sam odmah aplikaciju a koristio je 15 minuta. Nije htelo da mi pokrene igru u VR modu, pa sam je batalio.

Air link mi ne radi najbolje, dosta ubije kvalitet i hoce da secka, a imam wifi 6 ruter gde pise skoro 2.5gbps brzina, tako da ne bi trebalo da je to. Prvi put kada sam probao, lepo je radilo, pa me onda zezalo i onda sam presao na Link kabal. S njim je mnogo bolja slika, ali nije da se nije desilo da malo zakuca slika ili tako nesto. Retko, ali se desilo.
 
Samo je bilo pitanje vremena kada ce ugurati i reklame. Ova niska cena uredjaja je morala doci na naplatu sa druge strane. Dok god ne izlaze reklame dok igras nesto, ok je, ne smeta mi ako je u tom pocetnom okruzenju. Mislim, smeta mi, ali mi nije deal breaker.
 
Da javim da sam probao Virtual Desktop. Ne radi mi zadovoljavajuće. Meni lično sad deluje da radi na 45fps.
Veza sa laptopom kabal, a Q2 wifi i samo on na mreži. 1200mbps piše u VD prozoru.

Nisam se igrao sa podešavanjima ali seckalo mi je i u Steam VR home i u igri. Air link bolje radi, ali lošija slika.

Kabal za sada bez greške. Sem što i dalje moram naopako da uključujem jer kad okrenem konektore ne radi.
 

Fino snizenje. Igra je cross-buy (sto znaci da kupovinom dobijate i nativnu i pc verziju), ali nije cross-save.
 
Ja to uzeo prosle godine dok bio na humble bundle, ali za steam, tako da samo mogu preko kompa da igram. Jednom sam ukljucio, igrao 2 sata i vise nisam. Imam 20 VR igara i nikako da stignem ni da probam sve.
 
Imam i ja Walking Dead: Saints & Sinners na Steamu. Odlična je igra. Mada sam i ja malo igrao.
 
Da, slazem se odlicna je, da neko ne pomisli iz moje prethodne poruke da ne valja jer nisam igrao. Samo da se obezbedi prostor zbog ugodjaja, da se ne razmislja o zidovima mnogo :)
 
Ovaj kabl može da bude jeftina zamena za originalni Link kabl, pod uslovom da radi kako treba naravno
5M For Oculus Quest 2 Link Cable USB 3.0
Nažalost shipping je skup, ali i dalje ispadne više nego duplo jeftinije od originalnog Link kabla.
 
Konačno stigao i Q2.Prvi utisci dosta pozitivni.Skoro u svemu je bolji od Q1.Dva nedostatka koja bih naveo jesu nedostatak slider-a sa Q1 za IPD, umesto toga imaju 3 fiksne pozicije i vemo je teško naći pravu vrednost, a drugi bi bio fabrički strap, koji je na Q1 bio pa recimo bolje rešen, mada iskreno ni ovom na Q2 ne nedostaje puno, kada podesite kako treba sve je super.
Ostalo je sve na strani Q2 i to za sigurno 2-3 klase unapred.
Igram trenutno Red Matter i ovo je zaista fascinantno, zaista na Q2 ova igra izgleda prelepo i osećate se kao da ste zaista tamo.
Čeka se Sam&Max , a odradio sam i preorder za Township Tale.
Zaključak moj bi bio da se ne uzima Q1 ko može odvojiti malo novca više jel Q2 je zaista ogroman skok unapred.
Ostaje samo da se nadamo da će FB i Oculus nastaviti da nas bombarduju igrama i kvalitenim VR portovima.
Posle ovog skoro sam siguran da imaju pravi proizvod u rukama i da će se nakon Q3 i upoznavanja šire publike sa ovim konceptom igranja ovo veoma dobro prodavati i nadam se da će doneti dugo očekivanu revoluciju u igračkoj industriji.
 
Zakljucak je ono sto smo ti rekli pre kupovine :geek:
Vidis, nisam te zeznuo insistiranjem da sto pre zamenis :)
Slajder za IPD mozes da stavis na pola, da bude 1.5 npr, tako ja koristim, bolje mi je nego kada je na 2.
@Raider Pitanje za kabal, nikad ne znas kako ce da radi. Ja sam sa eBaya bio uzeo i secam se da mi je i za nijansu izbacivao vecu brzinu nego ovaj original. Imam mogucnost iz Nemacke da doslepam, za kolege bez provizije, tj samo ono sto platim vozacu, za kabal bi bilo max 4e.
 
Lone Echo je na snizenju:
 
Uzeo Pistol Whip za 16e, jos dva dana može da se iskoristi OCULUS30 kod za 30 posto popusta.
 
Videh ovo juče. Ionako ne koristim default facial interface and foam već od VR Cover.
 
Hm, zanimljivo, ja nisam video. dobio sam prinovu 22og pa malo teze pratim desavanja.
Ja cu definitivno naruciti, samo da vidim gde, u Nemacku ne salju. Ja koristim fabricki, pa cu uzeti. Imam i silikonski, ali me nekako uvek mrzelo da stavim pa sam cuvao za goste da koriste.

Planirao sam malo vise PC VR da oristim, uzeo sam i laptop sa RTX 2080, Omen X 2S , 240hz, 32GB, 2TB SSD, dual screen, ali nisam stigao sad ni da nakacim VR. Bice vremena i za to, valjda :)

1628175521431.png
 


Stize verzija od 128GB za iste pare kao od 64GB. Ne mzoe da se covek ne oseca prevarenim x)

Ja nisam mesec dana koristio VR, ne stizem, pa cu videti da li cu mozda i bataliti celu pricu posto sa bebom nikako ne stizem, i pre bih izabrao san nego vr x)
 
Izgleda zanimljivo, samo sto ja nisam upalio VR par meseci, nemam mesta da mlataram od bebecih stvari, i bez toga sam se povredjivao 😁
 
Nikako keca da odigram, a kupio sam igru.
Bas jak mesec.
 
 
 
Krenula je rasprodaja:

Game NameRegular PriceSale PriceDiscount
Vacation Simulator£22.99£15.9930%
The Climb£22.99£14.9934%
Until You Fall£18.99£15.0420%
Zero Caliber: Reloaded£18.99£14.9921%
The Climb 2£22.99£14.9920%
Jurassic World Aftermath£18.99£15.0420%
Synth Riders£18.99£13.2930%
Red Matter£18.99£10.9942%
Arizona Sunshine£29.99£19.4935%
Tetris Effect: Connected£22.99£14.5536%
Hand Physics Lab£7.99£6.3920%
Topgolf with Pro Putt£14.99£10.4930%
Sports Scramble£22.99£15.9930%
Real VR Fishing£14.99£10.4930%
Robo Recall: Unplugged£22.99£15.9930%
Contractors£14.99£10.4930%
Moss£22.99£15.9930%
SWORDS of GARGANTUA£18.99£13.4928%
Death Horizon: Reloaded£14.99£9.9933%
Gun Club VR£14.99£10.4930%
In Death: Unchained£22.99£15.9930%
Blaston£7.99£4.9937%
Journey of the Gods£22.99£13.4941%
Wander£7.99£4.9937%
Hyper Dash£14.99£10.4930%
OhShape£14.99£8.9940%
Cook-Out£14.99£10.4930%
Floor Plan 2£18.99£18.99No Discount
Trover Saves the Universe£22.99£14.9934%

Game BundleIncluded GamesRegular PriceSale PriceDiscount
Anniversary Pack
  • The Walking Dead: Saints and Sinners
  • Gorn
  • Thrill of the Fight
  • Demeo
£75.96£53.8729%
Vader Immortal Pack - A Star Wars Series
  • Vader Immortal: Episode I
  • Vader Immortal: Episode II
  • Vader Immortal: Episode III
£23.97£10.9954%
Fun, Games and Friends
  • Creed: Road to Glory
  • Eleven Table Tennis
  • Walkabout Mini Golf
£48.97£31.9934%
Adrenaline Pack
  • Swarm
  • Synth Riders
  • Until You Fall
£47.32£39.2317%
Exhilerating Adventures Pack
  • The Room VR
  • Job Simulator
  • I Expect You To Die
£56.97£39.9929%
 
 
Sjajna igra!
 
Odigrao sam RE4VR i prezadovoljan sam igrom.
Cekao sam do poslednjeg dana da mi Facebook posalje neki kod za popust, ali sam na kraju platio punu cenu igre i nisam se pokajao.
RE4 obozavam i presao sam ga ko zna koliko puta do sada. Cudno je to malo, buduci da me igra nije toliko odusevila prvi put kada sam je igrao jer to za mene nije bio "pravi" RE.
Ova verzija je odlicna i svaki segment igre cini svezim. Trebalo mi je oko 16 sati za prelazak.

Graficki igra izgleda prevazidjeno (i pored unapredjenih tekstura), ali to i nije toliki problem buduci da se igra u VR.
Jako je tesko opisati osecaj prilikom igranja. Osecao sam se kao da mi je neko dao backstage pass i na taj nacin omogucio da svet igre vidim na potpuno drugaciji nacin.
Sa druge strane, jako je ocigledno gde su granice dizajna. Svaka precica koja nije vidljiva u 2d verziji je ovde bas ocigledna. Na neki nacin je magija rasprsena (prvi put kada sam video kako krava izgleda se umalo nisam slogirao), ali to nimalo ne utice na moju odusevljenost igrom.

Quest 2 moze da izgura igru bez ikakvih problema, a ljudi su vec krenuli da je moduju posto moze da se potera u vecoj rezoluciji i vecem fps.
VR podesavanja ima gomila i siguran sam da ce svako uspeti da nadje podesavanja koja mu najvise odgovaraju. Igra moze da izazove osecaj mucnine jer je kretanje lika za moj ukus prebrzo. Alternativa je igranje u teleport modu i ovo takodje funkcionise sasvim fino u vecem delu igre, izuzetak su boss fightovi koje je jako tesko igrati na taj nacin.
Igra moze da se igra i stojeci i sedeci i oba moda su sasvim dobro odradjena.

Sto se samog gameplay-a tice, nadjen je fin balans.
Dosta je lakse neprijatelje ubijati zbog vece preciznosti, ali je zato reload dosta sporiji, tako da igra nikako nije prelaka (prilicno sam cesto ginuo) cega sam se plasio.
Posle prelaska se otkljucavaju jos dva nivoa tezine i siguran sam da cu nekada igru preci i tako.

A sada malo o manama (kojih nema mnogo).
Nazalost, igra nema Assignment: Ada deo, nadam se da ce to vremenom ubaciti.
Osim toga, neke stvari vezane za kontrole bih promenio (nema potrebe da imam health iteme na levom ramenu, bolje da je tu smesteno jos jedno oruzje).
Takodje, uspelo im je nemoguce i Esli je ovde jos iritatnija nego u originalnoj verziji, posto ce cesto biti izmedju Leona i protivnika.
Citao sam malo i kuknjavi o "cenzuri" igre i sve je to jako smesno i prenaglaseno. Izbaceno je par recenica koje su svakako samo cinile da prevrcem ocima, svakako nista bitno.
 
Nazad
Vrh Dno