Šta je novo?

Objektivi

Canon je ipak viša klasa, zato se i razmišljam da stavim na oglase ovog drugog Tamrona kada ga budem dobio. Ne znam da li bih mogao da žrtvujem stabilizaciju i da uzmem 24-70 2.8 keca, već se razmišljam o Canon 24-70 F4 IS...

Veruj mi da ti ne treba stabilizacija na tom rasponu, pa nije Canon ****** da napravi dvojku od milion eura i da nema stabilizaciju iako je konkurencija ima. Ja to koristim za video bez ikakvih problema na 70mm iz ruke, za fotke je u vecini situacija potpuno nepotrebno. Druga stvar je u tome sto je 24-70 svinja, krupniji i tezi od Tamrona pa ce ti u ruci biti stabilniji zbog toga. Stabilizacija je mnogo potrebnija na prajmovima koje "nemas zasta da uhvatis"...
 
Poslednja izmena:
@Gizmo
Mene za sada odbija samo to sto nije canon :p Inace ako mu stabilizacija radi dobro i ima dobru ostrinu na 2.8, to je onda prava sprava za mene :D Moze i po koji portret da se uradi sa finim zamucenjem :) Mad razmislicu jos malo posto je ovaj 24-105 f4 bas bas dobar, radi bez greske :)
 
Meni treba pomoc oko objektiva, pocetnik sam kupicu D5100 i dobicu uz njega 18-55, pa koji mi objektiv preporucujete od 50-80e ? :)
 
Za tu lovu ne verujem da ces naci ista bolje od kit objektiva...
 
Eventualno neka polovna 50ica 1.8. Mada mislim da bi za te pare mogao jedino onu bez motora.

Najbolje da ti pricuvas tih 50-80€, uzmes taj kit komplet, malo se igras, proucavas, eksperimentises... do tad ces skapirati kako stvari rade, sta ti treba, a i skupices jos parica za nesto bolje ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena od urednika:
Za te pare kartonska rolna i staklena pepeljara na kraju.
Drz to tog 18-55, korektan je skroz. Kad budes shvatio sta ti treba od stakala onda ces znati i koliko ti para treba.
 
Eventualno neka polovna 50ica 1.8. Mada mislim da bi za te pare mogao jedino onu bez motora.

Najbolje da ti pricuvas tih 50-80€, uzmes taj kit komplet, malo se igras, proucavas, eksperimentises... do tad ces skapirati kako stvari rade, sta ti treba, a i skupices jos parica za nesto bolje ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif

Pa što da kupuje to ako neće imati autofokus? :)
 
Ja ne znam zasto svi preporucuju 50-ice uz crop tela. Ok fine su za portrete, ali meni licno nekako prirodnije ici na nesto tipa 30 ili 35, i npr 85 kasnije.
 
Malo sam se dopingovao na flickeru fotkama pravljenim sirokougaonim objektivima, fasciniran sam koliko su zanimljive i neobicne, definitivno moj sledece bojektiv je EF 16-35mm f4 L IS USM, sve sto je meni bilo lepo od tih radova uslikano je sa f5~f12, tako da vise ne razmisljam o objektivu u tom rasponu sa blendom f2.8...
 
Zato sto su dzabana mozda ?
 
Zato što ljudi mnogo ljudi najčešće slika portrete, a 50-ica taj posao završava odlično, a uz to je i vrlo pristupačna na skali DSLR opreme.
 
16-35/4 nema polovan da se kupi. 16-35/2.8 II polovan kao nov košta kao 16-35/4 nov. 16-35/4 ubija već na f4, ali će 16-35/2.8 II @f4 biti isti kao taj objektiv, osim skroz u dalekom ćošku. Većina tih fotki su napravljene na f8, a tu verovatno između dva objektiva neće biti razlike. Ako će ti neko kaže da ti ne treba f2.8, veruj mi, ta razlika od jedne blende je veoma bitna čim uđeš u zatvoren prostor. Stabilizacija ti na tako širokom objektivu ne treba. 16-35/4 kao što rekoh ubija po svim pitanjima, ali stvarno nije dobra kupovina. Zbog stabilizacije nije manji i lakši od f2.8 objektiva, pa da ima smisla. U stvari taj objektiv već postoji i to je 17-40mm f4 i super će završiti posao za skoro pola para...
 
17-40 je odlican objektiv za onoliko koliko kosta (450e polovan kao nov), ali je 16-35 f4 opticki ipak druga liga, a stabilizacija znaci i na UWA, ne da bi dobio ostre fotke jer to sa UWA nije problem, nego da dobijes umereno dugacke ekspozicije iz ruke. sa 16-34 f4 mozes da fotkas 1/2 sec iz ruke, nekad cak i 1sec, a kad ne nosis stativ to moze da bude korisno...
Coskovi i na 17-40 i na 16-35 2.8 su prilicno losi sve do f8, nije preterano bitno ali su losi...
 
Poslednja izmena:
Sve u svemu kako kazete 16-35 f4 opticki je nesto bolji od f2.8 verzije i 17-40 uz to ima stabilizaciju ? Bez stabilizacije ne mogu da zivim jer stativ ne koristim :D a smatram da temo gde ce mi trebati stativ f2.8 nista ne znaci. Mozda pogresno rezonujem...

Kakve su cene objektiva u Parizu, posto putejem za france za nekih 2h :p
 
Poslednja izmena:
Meni je 50-ka bila preuska npr. na cropu. Indoor sam uvek bio nabijen negde u zid pokusavajuci da uhvatim sta zelim. Onda sam skontao da je 30mm ono sto mi treba. Usput nadjem 1.4 staklo koje mi odgovara i resim sve svoje probleme.
 
O tome pricam, a moze i proci za portrete na cropu.
 
Poslednja izmena:
950e je taj objektiv kod nas sa domacom garancijom, nema rezona uzimati ga preko po istoj ceni.
 
Ja sam 30-kom progledao, bukvalno. Ajde onaj plastikaner jeste jeftin i za pocetak steta ga je ne uzeti ali daleko od toga da valja. A vremenom kako koristis opremu skontas sta ti treba od stakala pa to i kupujes. Meni je 30mm izuzetno upotrebljiv. Mozda nekome drugom ne odgovara, meni je legao ko samar.
 
+1. Stigla mi je Sigma 30 mm 1.4 Art. Kao što si rekao, progledao sam.
 
Sjajno staklo, neka te lepo sluzi. Ja imam non art i bio sam prezadovoljan. Sada sam nazalost bez aparata ali hvata me kriza polako, valjalo bi kupiti nesto da se fotka.
 
Gledao sam malo cene po radnjama... Bolje su cene kod nas, tako da ga necu ovde uzimati, mada steta je sto ga nema, Pariz je ko stvoren za jedan takav objektiv :p
 
Nije tajna, na oglasima 320e, stara oko 6 meseci u mint stanju i sa 2,5 godine garancije.
 
Sjajna cena za tako dobar objektiv!
 
Mislim da je to ok cena. Ja sam prezadovoljan. Nisam imao priliku da probam staru non ART seriju, ali kod ove sve funkcioniše besprekorno. Oštra na 1.8, fokus brz i precizan u svim uslovima.
 
Tako dobar objektiv, a jos i jeftin, pa toga nema ni u snu :d
 
drivere pa ti si koristio tu Sigmu :p

Elem, koja je realna cena za polovni 70-200 f4L (dakle non-IS model) ako je sve ok?
 
Nazad
Vrh Dno