Šta je novo?

Hardver Nvme адаптери

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Diamond

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2007
Poruke
1,344
Poena
445
Поштовани чланови форума. Интересују ме ваша искуства са овом врстом адаптера.
Требају ми два адаптера како адаптер за десктоп тако и за лаптоп.
Пошто кинези продају свашта, да се нешто не пређем у куповини.
Sata to nvme dual adaptor.
Koг продавца би ми препоручили са Алија ?
Видео сам и нешто у нашим продавницама. Да ли постоји начин да утврдим да ли стара матична плоча подржава ову врсту конекције, тј. да ли подржава SSD > nvme адаптер ?
 
Svi izuzev Samsung 960 su dovoljno hladni. a i ovaj se ne greje jer je pokriven hladnjakom koji je došao uz ploču.
Не знам шта подразумеваш под "довољно" ? Са Самсунг nvme SSD сам успешно спустио температуре на 21-22 приликом уобичајеног рада, без захтевних апликација и копирања на диск. Има ли нешто слично у понуди (за лаптоп наравно), са добрим хлађењем ?
 
Pa dobre su sve temperature ispod kojih nema throttling zbog pregrejavanja a to piše u speecifikacijama.
1682176457077.png
 
Pa dobre su sve temperature ispod kojih nema throttling zbog pregrejavanja a to piše u speecifikacijama.
Pogledajte prilog 386901
Слажем се, него ме интересује који nvme уређаји имају најмању радну температуру, слично као Самсунг који имам ? У Линуксу је ниска температура док Windows доста више тера температуру.
 
Neznam to, evo kod mene su svih 5 na oko 40c, 39 do 42 ovako na leru. Svi su različiti a i rade na raznim mestima, samo 970 rvo + ima hladnjak ali je tik uz grafičku.
 
Poslednja izmena:
Adapter nema veze v3 ili v4.
Za te pare slobodno uzmi taj SSD.- poslužiće.
 
Aдаптер је стигао. Може помоћ око монтаже ? Да ли ми треба оно кућиште што симулира 2.5 инчни уређај ? Имам шраф за фиксирање nvme, видим неки стављају крпу поред јер немају кућиште.
 
Sa ovim kućištem sa linka povezuješ ga na sata granu, dobijaš sata brzine i ništa nisi uradio. Ako hoćeš koliko toliko da iskoristiš brzine nvme diska idi na onaj x16, možeš i x4 iste su brzine, adapter što sam ti ostavio link. Sve po uslovom da imaš slobodan x4 ili x16 pcie slot.
Clover je bootloader koji ima mogućnost da butuje sa pcie, da se tako izrazim, diska na pločama koje u bios-u nemaju tu mogućnost.Postoji opcija da se moduje bios, pa da može da butuje sa pcie, ali ti je sa Clover-om mnogo jednostavnije. Samo ti treba neki usb flash, dovoljan je i 256mb.
Da se razumemo, ja sve vreme pričam o desktopu.

NVME boot
Може ли помоћ око инсталације нa лаптоп ?
 
Adapter nema veze v3 ili v4.
Za te pare slobodno uzmi taj SSD.- poslužiće.
Zaboravih da javim, sve je OK, baš sam zadovoljan. Read je preko 3500 mb/s. I boot mi radi sa njega. Formatirao ga kao gpt, sa 6 particija, dual boot win & lin, start up za 2 sekunde. Razlika je baš baš primetna u odnosu na 2,5 ssd 512gb kingston.
 
Pa ako laptop nema podršku za nvme diskove,bolje idi na klasičan ssd.
Већ сам купио адаптер, као да је погрешан адаптер. Не може да пасује никако.
Лево адаптер, десно хард диск.
 

Prilozi

  • 20230525_150220.jpg
    20230525_150220.jpg
    187.1 KB · Pregleda: 26
  • 20230525_150147.jpg
    20230525_150147.jpg
    136.4 KB · Pregleda: 20
Pa SATA sa ploče na M.2 adapter, ovako nešto za dupli za desktop PC
51Fkjv2FPAL._AC_SL1000_.jpg

Ili ovako za laptop


Може помоћ везано за монтажу адаптера ?
 
Ništa lakše. SATA deo je isti kao kod svakog 2.5" diska. samo se utakne u SATA port. Za šrafljenje ako treba ima one otvorene 4 rupe, jedba ili dve su dovoljjne.
Za M.2 piše na pločici. NVME je gornji cobector sa M key a donji za SATA mode , B key.
 
@Diamond ne provaljujem šta ti je ovo na levoj slici,ali evo ti primer sa alija što sam poručio.
 

Prilozi

  • IMG_20230525_173035.jpg
    IMG_20230525_173035.jpg
    204.4 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20230525_173042.jpg
    IMG_20230525_173042.jpg
    213.8 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20230525_173055.jpg
    IMG_20230525_173055.jpg
    219 KB · Pregleda: 26
Upravo sam probao PCIE to M2 Adapter NVMe SSD PCIE X1 ubacen u PCIe 1x na maticnoj. Brzina transfera sa test fajlom od 5 GB se krece od 900/350 MB/sec. Planiram da uzmem 1 TB m2 ssd i imam jedno pitanjce. Hteo bih da ceo sistem prebacim sa m2 ssd diska od 256 GB na ovaj veci uz pomoc ovog adaptera na kome bi se nalazio veci disk, a kad sve prebacim onda bi veci disk prebacio na plocu a adapter i manji m2 ssd vadim iz kompa. Pitanje je da li da koristim clone disk opciju ili copy opciju da bi napravio 100% migraciju sistema na veci disk?
 
Za "System" ako tim podrazumevaš OS tj windows , mora clone a copy može samo za suve podatke.
 
@Diamond ne provaljujem šta ti je ovo na levoj slici,ali evo ti primer sa alija što sam poručio.
Изгледа да на Алију нема SATA to NVME конвртор.
Поручио сам два комада грешком и бацио паре безвезе. Први који сам поручио није SATA, други је за desktop али ми не очитава nvme, конвертор изгледа не ради.
Ово си поставио SATA > m2 конвертор. Мени треба SATA > nvme.
 
Изгледа да на Алију нема SATA to NVME конвртор.
Поручио сам два комада грешком и бацио паре безвезе. Први који сам поручио није SATA, други је за desktop али ми не очитава nvme, конвертор изгледа не ради.
Ово си поставио SATA > m2 конвертор. Мени треба SATA > nvme.
Moze li ovo da pomogne, imas i za sata disk i m.2. Kod sata diska imas i sata konektore kojim povezujes disk.
1.png
 
Moze li ovo da pomogne, imas i za sata disk i m.2. Kod sata diska imas i sata konektore kojim povezujes disk.
Pogledajte prilog 395568
Ne, to je za dva M.2 od kojih je 1 NVMe a drugi je M.2 SATA za koga treba data kabl od tog konektora u desnom gornjem uglu do SATA konektora na ploći.. M.2 SATA disk dobija samo struju sa PCIe.
 
@CountMike

kao se zove onaj skup alata, sergej stelic ? Ne mogu da se setim tačnog naziva.


Pitanje je da li da koristim clone disk opciju ili copy opciju da bi napravio 100% migraciju sistema na veci disk?


Na naveDenom disku koristi Acronis za kloniranje.
 
Poslednja izmena:
 
To je taj. Hvala
 
Да не отварам тему, како да инсталирам Win 10 на bios матичну, gpt хард диск. Виндоус се буни јер није UEFI.

Evo ti jedne dobre teme sa slikama i videom. Tu sam objasnio mnoog toga

Pročitaj je obavezno do kraja

 
Vrh Dno