Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

Poručio sam novi kabl. Imao sam amazon basics. Skoro sam uzeo dva nova zbog blu-ray playera, pa neka bude i ovaj novi isti.

Ne verujem da je port, juče je raspakovan shield.
 
Baš čudno. Ajde javi kad stigne.
 
Ja sam mislim jos ranije napomenuo da je slika na tv-u bolja nego na Shildu. Nije mnogo velika razlika, ali je primetna za onog ko zna sta da gleda. Naravno, govorim o Oled Lg 65-ci. Podesavanja i kalibraciju sam radio vise puta, kablovi su ekstra. Na Quled samsungu nisam uporedjivao, nisam ni na Led Sony 9005, ali je mala prednost u korist Lg-ja jer imam bukvalno sve striming servise, kako na LG, tako i na shildu koji su i medjusobno povezani, pa bas uzivam da radim komparaciju njihovu.
 
Primetno je da znaš šta da "gledaš", a ne navedeš ni model lg oled-a koji imaš već samo dijagonalu koja je ovde totalno nebitna. Moje iskustvo na 3+ LED i 2 oled(c9 i a80j) televizora je da mi je iskustvo na Shield iznad svakog os-a koji sam probao. Da ne pričamo o reklamama i mogućnostima koje pruža boks.
 
Причах ја да је шилд смеће, али нема ко да ме слуша 😁
И још ме човек убеђује да ми је ТВ крш и да треба да га мењам :ROFLMAO:
Али сад озбиљно - треба се нало играти са подешавањима ;)
 
Primetno je da znaš šta da "gledaš", a ne navedeš ni model lg oled-a koji imaš već samo dijagonalu koja je ovde totalno nebitna. Moje iskustvo na 3+ LED i 2 oled(c9 i a80j) televizora je da mi je iskustvo na Shield iznad svakog os-a koji sam probao. Da ne pričamo o reklamama i mogućnostima koje pruža boks.
Oled je LG C8, male su razlike izmedju oleda tog i C1, ako je dobro kalibrisan, znam sta "gledam", imam 5,6 tv-a u kuci, mali studio, merkam sada Samsung S95B, radio sam malu recenziju o njemu ali to je "vasiona" za trenutno sve LG modele izuzev G2 kojeg nisam imao prilike da gledam, ali Sony A95K jesam i mrtva trka je trenutno izmedju ta tri modela. Osim Shilda imam i Bt king zbog coreeleca, "kocku", i jos nekoliko modela, ali nebitno. Mana Shilda je barem za sada sto nema podrsku HDR za You tube, ili je kod mene to slucaj, tako da na tv-u moram rucno podesavati HDR. Sve su ovo nebitne razlike toliko, Kodi na coreelcu na jeftinijem boksu od shilda, kojeg gledam na Sony 9005 nema nikakve razlike ili barem moje oko ne vidi tu razliku od Nvidie. Nvidia je sveukuono ok boks, nema smaranja kod kodija i coreelec-a, ima dobar i besuman daljinski, iptv aplikacije rade besprekorno, tu je "tata", tako da je sasvim ok boks, ja sam zadovoljan. Audio na kodiju podrzava True hd i Master hd kao i na coreelecu sto mi je i bila glavna poenta oko kupovine Nvidie.
 
Oled je LG C8, male su razlike izmedju oleda tog i C1, ako je dobro kalibrisan, znam sta "gledam", imam 5,6 tv-a u kuci, mali studio, merkam sada Samsung S95B, radio sam malu recenziju o njemu ali to je "vasiona" za trenutno sve LG modele izuzev G2 kojeg nisam imao prilike da gledam, ali Sony A95K jesam i mrtva trka je trenutno izmedju ta tri modela. Osim Shilda imam i Bt king zbog coreeleca, "kocku", i jos nekoliko modela, ali nebitno. Mana Shilda je barem za sada sto nema podrsku HDR za You tube, ili je kod mene to slucaj, tako da na tv-u moram rucno podesavati HDR. Sve su ovo nebitne razlike toliko, Kodi na coreelcu na jeftinijem boksu od shilda, kojeg gledam na Sony 9005 nema nikakve razlike ili barem moje oko ne vidi tu razliku od Nvidie. Nvidia je sveukuono ok boks, nema smaranja kod kodija i coreelec-a, ima dobar i besuman daljinski, iptv aplikacije rade besprekorno, tu je "tata", tako da je sasvim ok boks, ja sam zadovoljan. Audio na kodiju podrzava True hd i Master hd kao i na coreelecu sto mi je i bila glavna poenta oko kupovine Nvidie.
Šta radiš sa 5-6 tv-a brate mili?🤣 S95B je u svakom slučaju top 3, ali baš vasiona🤣. Svi ti c8, c9, c1, a80j, a80k su veoma slični. Da, Shield nema podršku za HDR na YT, ali mi je to potrebno kao lanjski sneg.
Jel možeš da kažeš konkretno šta ili treba da idem redom i nabadam?
Pa ostavio sam ti link, a gugl i nvidia forum pun linkova.
 
Šta radiš sa 5-6 tv-a brate mili?🤣 S95B je u svakom slučaju top 3, ali baš vasiona🤣. Svi ti c8, c9, c1, a80j, a80k su veoma slični. Da, Shield nema podršku za HDR na YT, ali mi je to potrebno kao lanjski sneg.

Pa ostavio sam ti link, a gugl i nvidia forum pun linkova.

Jesi, pročitao sam par stvari, nisam bio tu ceo weekend no na nekom planinarenju pa ću se podrobnije pozabaviti tematikom.

Msm nije kraj sveta ako meni na netflix i hbogo nisu istog intenziteta boja/oštrine ali ako tako mora da bude. :) Ako ne mora, voleo bih da znam zašto nije.

Sa puštanjem sadržaja je ok, jedino eto taj peaky blinders nije pustio sa vision i atmos ali kao što rekoh, svašta sam čačkao pa je posle reseta sve proradilo (osim PB doduše). Mislim, ni na hbo ni na netflixu nije hteo da pušta DV, tek posle restarta.
 
Handshake hdcp protokol je problem ako se posle restarta ponaša kako treba. Na to bih ja sumnjao pored naravno picture mode podešavanja.
 
To se jednom desio. Verovatno se zaglupio jer sam iašo redom i menjao modove da vidim da li će doći do promene home-a na netflixu i hbogo. Pretpostavljam, bem li ga.
 
Šta radiš sa 5-6 tv-a brate mili?🤣 S95B je u svakom slučaju top 3, ali baš vasiona🤣. Svi ti c8, c9, c1, a80j, a80k su veoma slični. Da, Shield nema podršku za HDR na YT, ali mi je to potrebno kao lanjski sneg.

Pa ostavio sam ti link, a gugl i nvidia forum pun linkova.
Posao mi to brat moj, elektronika, kalibracija, softveri, televizija, studio, striming servisi, odrzavanje, ima dosta mojih recenzija na nekim forumima, you tube, itd. A sta cu, 35 godina u elektronici i bavljenja tehnikom od koje zivim mi valjda daju prava za tako nesto.;);)
 
Onda opravdano👍.
 
Nesto pokusavam da uradim, cisto radi testa ali mi ne radi :)
Povezao sam Douk audio USB digital interface kako bih spojio shield sa integralnim pojacalom preko optike. Znaci veza shield => usb => douk audio => optika => pojacalo
Kada prebacujem audio source sa npr hdmi na douk audio (XMOS HIFI DSD) samo se cuje na trenutak i onda nista.
Da li neko ima ideju sta bi to moglo da bude?
 
Neki utisci za sada...

Odgledao 3, 4 remux filma. Imao sam slučaj samo u jednom da mi je baferovao jedno 5 minuta, sa prekidima. Moguće zato što mi je qbittorent radio, pa je bio jak i down i upload, ne znam da li to može da prouzrokuje "zagušenje", ali nije mi se dešavalo na ostalim filmovima van tih 5 minuta. Posebno je bila kvalitetna slika na npr thoru 1. deo, možda i najbolja koju sam do sada gledao u remux izdanju. Ne znam da li je do shielda, ali je baš bilo uživanje.

Daljinski je vrhunski, mnogo lepo leži u ruci i sijajući dugmići su super praktična stvar.

Kada gledam plex i premotam malo unapred preko daljinskog - izgubi sync video i audio, kada vratim u nazad, vrati se.

Nekad u plexu kada premotavam, se zaglupi i BAŠ dugo mu treba da dođe sebi.

Jednom mi se desilo da se zaglupio, nestalo skroz zvuka. Resetujem - sve ok.

Ne vidim u plexu podešavanje za kvalitet video signalan npr, znam da ima na tv-u. Plex koliko vidim daje samo opcije da se menjaju gde ima alternative tipa drugi audio zapisi, titlovi i sl. Nije da bi smanjivao kvalitet slike, ali me čudi da nema. Inače plex radi mnogo tečnije i brže i odzivnije™ nego na tv-u.

Definitivno je i u hbomax kao i u netflix aplikaciji osnovni meni tj cela aplikacija ispranijih boja i sa manje kontrasta.

Jako brzo se pali iz sleep moda što je takođe super.

U suštini sam uspeo u onome što sam želeo, da slušam loseless audio ko čovek na remuxima, a usput i na HBOmax i Netflixu, uzeo sam još dva zvučnika, sada imam 5.1.2 i uživam u atmos zvuku, što do sada nisam mogao.

Mogu reći da sam zadovoljan, mada malo nerviraju te neke sitničice.
 
To oko Plexa je do njih, takva je aplikacija.
 
A da, zamenio sam i kabl, neko je pitao, ali nije uticalo na kvalitet prikaza aplikacija. Reko, aj da probam i to.

Sad imam tri HDMI kabla cca svi zajedno 50e, bogat sam. :cool:
 
Neki utisci za sada...

Odgledao 3, 4 remux filma. Imao sam slučaj samo u jednom da mi je baferovao jedno 5 minuta, sa prekidima. Moguće zato što mi je qbittorent radio, pa je bio jak i down i upload, ne znam da li to može da prouzrokuje "zagušenje", ali nije mi se dešavalo na ostalim filmovima van tih 5 minuta. Posebno je bila kvalitetna slika na npr thoru 1. deo, možda i najbolja koju sam do sada gledao u remux izdanju. Ne znam da li je do shielda, ali je baš bilo uživanje.

Daljinski je vrhunski, mnogo lepo leži u ruci i sijajući dugmići su super praktična stvar.

Kada gledam plex i premotam malo unapred preko daljinskog - izgubi sync video i audio, kada vratim u nazad, vrati se.

Nekad u plexu kada premotavam, se zaglupi i BAŠ dugo mu treba da dođe sebi.

Jednom mi se desilo da se zaglupio, nestalo skroz zvuka. Resetujem - sve ok.

Ne vidim u plexu podešavanje za kvalitet video signalan npr, znam da ima na tv-u. Plex koliko vidim daje samo opcije da se menjaju gde ima alternative tipa drugi audio zapisi, titlovi i sl. Nije da bi smanjivao kvalitet slike, ali me čudi da nema. Inače plex radi mnogo tečnije i brže i odzivnije™ nego na tv-u.

Definitivno je i u hbomax kao i u netflix aplikaciji osnovni meni tj cela aplikacija ispranijih boja i sa manje kontrasta.

Jako brzo se pali iz sleep moda što je takođe super.

U suštini sam uspeo u onome što sam želeo, da slušam loseless audio ko čovek na remuxima, a usput i na HBOmax i Netflixu, uzeo sam još dva zvučnika, sada imam 5.1.2 i uživam u atmos zvuku, što do sada nisam mogao.

Mogu reći da sam zadovoljan, mada malo nerviraju te neke sitničice.
Zavisi kako gledaš te remuxe lokalni sadražaj ili stream, plex server konfiguracija, itd. Uglavnom nisam imao problema sa plex-om(host na mojoj gejming mašini). Prešao sam na Jellyfin koji je siromašniji i open source i isto radi dobro. Imaš podešavanja u samoj Plex aplikaciji koji kvalitet želiš, refresh rate, itd. Ne znam koju verziju imaš ali znam da je bilo tonu opcija u klijent verziji.
 
Gledam sa lokalne mreže tj PC-a.
 
Kada gledam plex i premotam malo unapred preko daljinskog - izgubi sync video i audio, kada vratim u nazad, vrati se.

Nekad u plexu kada premotavam, se zaglupi i BAŠ dugo mu treba da dođe sebi.
Ovo me izizetno nervira. To je do Plex aplikacije, rekao bih.
 
Takodje imam problem sa desihronizacijom slike i zvuka prilikom premotavanja. Fora je što se ne dešava uvek. Tako da je ruski rulet kad hoću da preskočim intro :)
 
Je l' direct play ili transkoduje taj sadržaj što pravi problem? Ja nisam imao problem sa plex-om generalno je radio veoma dobro kao i Kodi i Jellyfin. Testirajte ova dva i ako sve lepo radi onda je do plex-a.
 
Je l' direct play ili transkoduje taj sadržaj što pravi problem? Ja nisam imao problem sa plex-om generalno je radio veoma dobro kao i Kodi i Jellyfin. Testirajte ova dva i ako sve lepo radi onda je do plex-a.
Isključivo direct play preko kabla. Nebitno koji je sadržaj. 4K remux ili 1080p serija.
 
I ja koristim samo direct play. Kada se desinhronizuju zvuk i slika, pauza ume da reši problem. Ponekad par puta pause/play/pause/play... Ne pomaže uvek
 
Installiram Twitch - slika crna na donjoj četvrtini ekrana. Jednostavno neće da se rašiti preko celog ekrana.

Installiram Amazon Prime Video - pustim seriju, baferuje svakih par minuta, krene audio, slika zamrznuta... Naravno, na tv aplikaciji radi ok.

Za lepe stvari sam dao 200 jevara.... 🙄 Valjda ima jedna aplikacija koja radi kako valja u potpunosti...
 
Moguće da si naleteo na loš uređaj, jer sve ovo radi odlično kod mene.
 
Kod mene Amazon Prime, EON, Netflix, Kodi, HBO rade bez problema, tj jos uvek nisam naleteo na nesto gde je shield stucnuo...
 
Installiram Twitch - slika crna na donjoj četvrtini ekrana. Jednostavno neće da se rašiti preko celog ekrana.

Installiram Amazon Prime Video - pustim seriju, baferuje svakih par minuta, krene audio, slika zamrznuta... Naravno, na tv aplikaciji radi ok.

Za lepe stvari sam dao 200 jevara.... 🙄 Valjda ima jedna aplikacija koja radi kako valja u potpunosti...
Пробај да ресетујеш бокс на фабричка подешавања, ако не помаже то са HDMI каблом.
Могуће је и да ти је запао лош примерак. Као мени што је запао лош ћоми штапић.
 
Evo sad twitch radi ok, drugi put da sam ga upalio a i to čisto da probam.

Za lag na amazonu sam video dosta slučajeva on line. Meni sve ide preko risivera, nije direkt na tv-u. Kablovi su svi novi i premium sertifikovani, kad kažem svi mislim na BluRay 4k, shield kao i od risivera do tv-a.

Plex radi ok (što mi je realno najbitnije) osim onog gubika sinhronizacije audio/video kod premotavanja što se dešava i ostalima, koliko vidim.

Netflix i HBO rade ok osim što app izgleda slabije nego na tv-u.

Tako da ne bih ga još vraćao, sumnjam da je neki kvar u pitanju. Polako, imam garanciju još 5 godina :cool:
 
Nazad
Vrh Dno