Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, tako rezonujes... proda sada za (sumanutih) 700€ i onda, umesto da doda (jos sumanutijih) 1000€, priceka odredjeno vreme dok se situacija ne unormali.
OK, ima rezona, slazem se. Jedino to u medjuvremenu gleda u prazan PCIe slot ili pak zid/plafon, po zelji :LOL:

I ovo je relevantan scenario, nazalost verovatno i izvesniji.
Cak i da ne bude 500 evra, sve i da bude svih soma za tu konzolu - opet je to tek deo trenutne cene graficke karte.
Ne smeta prazan slot, imam integrusu i stare konzole :) .
Meni je u sustini svejedno da li ce pre moci da se kupi graficka ili ps5 po relativno normalnoj ceni.
 
Ako je nekoga zanimalo, nemaju one 2070 super i otkazana je porudžbina. Očekuju da stignu i 2060, 2070 i 3070 ali ne znaju kad i po kojoj ceni.
Znači vraćam se na status kvo i nadam se da će se pojaviti 3060 na kp kod mađara za 500 evra :ROFLMAO:
Opipavaju tržište. Sad kad vidiš da je 10-15k veća cena u prodaji kad dodju....
 
Nek pipaju, toliko lud već nisam, imam i ja neke granice.

Na kp 3060 već "padaju" na 85k, izgleda niko zdrav ne bi kupovao po cenama od 800-900 evra, što mi je donekle i drago da vidim.
 
Videh, ipak preskupo. Po reviewovima je tek ispred 2060 super.
 
Čuo sam sa dve strane da će još dodatno poskupeti komponente kod nas za 10-15%.
Da li neko od upućenijih može da potvrdi istitinost i logiku ovakvog scenarija?
 
Ja sam cuo da poskupljuje transport pa zato cena ide gore ali to vazi za celu EU ne samo za nas. Sad dal je tacno videcemo.
 
Evo najnoviji info... Trenutno i poslednjih mesec dana najveci problem prave kinezi da ne objasnjavam kako, kakvi su uslovi kupovine, sa kakvim cenama, sustina je da su se jednostavno uskurcili makar prema evropskom trzistu, a zvanicno zbog korone :p Sve sto zavisi od proizvodnje u kini ugorozeno je na neki nacin u manjoj ili vecoj meri... Neko je to dopustio, i to je deo globalne price USA vs KINA, zasto kako, tesko da mi mozemo da znamo, alo ovo sto se tice uvoza robe iz kine to je tacno 100% imam uvid u ta desavanja.
Evo cisto da vas podestim sta sam pisao pre tacno mesec dana... Kakvo poskupljenje transporta zbog koga cena ide +15%, jednostavno Kinezi nisu glupi i nece dozvoliti da cela ova igranka sa naduvanjem cena zarad bogacenja Amerike bas tako prodje a da se i oni ne ogrebu, a sve to na konto nekih globalnih okolnosti... Ne radi se tu samo o PC harveru, Ameri naplacuju monopol nad tehnologijom, kinezi nad proizvodnjom... Al proci ce i ovo jer ipak se rad o tehnologiji koje je namenjena sirokim nardonim masama, srednjem sloju... Na duze staze ovakva situacija moze samo da naskodi kompletnoj PC industiji i svemu sto je povezano sa masovnom upotrebmo desktop racunara, gaming industriji pre svega.
Čuo sam sa dve strane da će još dodatno poskupeti komponente kod nas za 10-15%.
Da li neko od upućenijih može da potvrdi istitinost i logiku ovakvog scenarija?
Ja sam cuo da poskupljuje transport pa zato cena ide gore ali to vazi za celu EU ne samo za nas. Sad dal je tacno videcemo.
 
Dace bog 😇:D
 
Sada vrhunski PC kosta 4000 evra. Ove cene su bile kada ja nisam imao PC i kada ih je proizvodio IBM. Tada je bio jedan PC na 10000 domacinstava. PC gejming su stvorili i odrzali pirati iz treceg sveta, da je bilo do USA i UK dece sada bi postojale samo konzole za igranje. Ovo stanje je veoma stetno za PC gejming dugorocno, nvidija sece granu na kojoj sedi. Ili mozda zele opravdanje da izadju iz pc gejming price i bave se necim isplativijim?
 
A sto moras da imas vrhunski pc od 4000 evra ?
 
Da bi imao 5-10% više fps od 50% jeftinijeg PC-ja...jerbo matematika i zdrav razum.
 
3060 je prošla ko bosa po trnju. Niko je nije nahvalio...za te pare. Ipak ispade bolja ona 2070s za 70k od nje (iako je bila nepostojeća)...
 
A sto moras da imas vrhunski pc od 4000 evra ?
Ne moram. Cena skalira. 2010/11 besan PC u SRB kostao 1500 evra a za 650 evra se mogao uzeti komp sa 6850. Danas nema besnila bez 3000 evra a mid rejndz je 1500 evra. To je veliki problem, da nije kopanja kriptovaluta mnogi na forumu ne bi mogli sebi da priuste ovaj sport.
 
Inflacija je u celom svetu, ali mislim da se za 2000e moze sklopiti dobra masina, a pogotovo za 2500e
 
^
Zavisi gde, ali da oko 2.5k...Pritom mozes ceo setup (sa m&k) da uglavis u tu cenu
5800x, 32gb rama, 2x1tb ssd+hdd, 1000w napajanje, 1440p 144hz monitor, cpu kuler, x570 mobo- oko 1800e izlazi bez graficke... (u EU)

Da nije ovih napucanih cena za 10-20% vise zbog pandemije izaslo bi i manje...
 
Mislim da monitor niko ne racuna kao deo konfiguracije.
To se racuna uvek da imas od ranije :D

To je kao kada bi u cenu konzole uracunao neki televizor, pa jos neki OLED... :)
 
Da, ali ko ima npr. 1440p 144Hz monitor od ranije? Većina ljudi vozi 1080p 60Hz.
 
I tek ce im biti dovoljno. Ako budu nastavili da se loze na 1440p i 2160p moci ce samo da kukaju ovde kako su im karte od 1500 evra preskupe.
 
Pojavile se 3060 u monitoru, preko 100000.
Sad mi ona u atomu za 73 još deluje primamljivo.
 
Mislim da monitor niko ne racuna kao deo konfiguracije.
To se racuna uvek da imas od ranije :D

To je kao kada bi u cenu konzole uracunao neki televizor, pa jos neki OLED... :)
Ok, bez monitora:
bq 500dx
r7 5800x +bq drp4
32gb crucial ballistix 3200mhz
2x 1tb samsung evo 970
corsair hx1000
x570 unify
+4x noctua nf-a14

1457e

Da li je to dovoljno dobar desk za danasnje forumaske standarde da bi se smatrao high-end?
Pri cemu naravno nisu uzete po principu - "udjem u radnju i klepim lovu" vec su komponente pecane na akciji...
 
Poprilicno dobar racunar, za mene totalni overkill :D
 
Ja sam za te pare uzeo 3070 aorus prosle nedelje (114 000din). Jos razmisljam da li sam pogresio....
Kakvo je stanje na našem tržištu, to je još i dobra kupovina.
I sam sam blizu poručivanja 3060 u atomu i da završim sa ovim.
 
PC na kome se moglo DOVOLJNO dobro i poigrati i poraditi košta ~1000 konvertiblnog novca (bez monitora) poslednjih 30 godina koliko ja kupujem PCjeve i igram se i radim na njima.
Trenutne cene su otišle u q iz dva osnovna razloga:
1. grafičke kartice - nekako su nV i AMD uspeli da vas ubede da 100-300-500 šema nije u redu i da treba da pređemo na 300 - 700 - ∞. Voleo bih da mislim da su balon naduvali rudari i da niko razuman ne plaća grafičku toliko para da bi odigrao nešto. Naravno čitanje ovog podforuma ne utiče baš dobro na ovo razmišljanje :)

2. naše poimanje šta je "dovoljno" se pomerilo, pa sada više niko ni ne priča o celeronima naprimer, već je R53600 ili i510600 entry level procesor, a 30fps sa high (umesto ultra) podešavanjima se smatra neigrivim, čak i u sporim singleplayer igrama.
 
Novi stejdz - sada nisu samo 1080Ti regularne 600+evra, sada i mini modeli s 2 venta idu za iste pare. :d:d:d
Meme continues.
 
Ove 3060 su mogle da se poruce par dana preko proshopa i jos jednog veceg retailera u EU za 499/520e ali izgleda da su izvalili da i tako nerfovane mogu da donose profit i da ce biti workarounda za gimpovanje, tako da su nestale sa trzista... Realno ovo je trebalo da bude 3050 serija sa 6fb rama i cenom od 250$
Zato sada ima 3070 I 6800 za 1150/1250e sto je cena 2080ti klase od pre godinu dana...

Inace Linus je u WanShow (jedino sto vredi od celog njegovog kanala po meni) nezvanicno dosao do informacija da ce nVidia izvaditi jos koju Turing-based karticu iz naftalina, nije naglaseno koju I da će biti navodno jos Ampere modela (nije mu naglašeno koje) ...Za Turing izgleda da im preteklo od prosle godine ili vracaju na trziste ono sto je povuceno, pardon, magicno-misticno-nestalo krajem 2020... :)

Itekako je ovo dobro isplanirano unapred i tek sada, kada polako cure informacije, sklapaju se kockicke vece slike. Ja se iskreno divim shemi koju je nV pripremila, cak sta vise ne sumnjam i da je u dogovoru sa AMD-om (gde je doduse i njihova nekompetentnost donekle vidiljiva)
Smatram da ce u nekom trenutku da puste malo vecu kolicinu kartica na trziste, verovatno tokom leta, pa ko ugrabi-ugrabi ako budu ok cene...
 
Poslednja izmena:
^
Ja ovo pricam vec 4 meseca al ne vredi, ne mogu da se izborim sa ovim net info usisivacima koji samo recikliraju nvidia amd marketing i prosipaju po formu bas oni sto duo fantastiko zeli da cujemo i u sta zeli da verujemo :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno