Šta je novo?

Nvidia 3000 gde u Srbiji kupiti - cene, dostupnost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osim toga, ovde smo pricali o poredjenju 1080Ti i 3080, nema potrebe neku drugu komparaciju uvoditi u pricu.
Ti si je uve ovim delom komentara... To sto si napisao da mi je neko na nesto skrenu paznju odnosi se na diskusiju vezano za to da li 3080 moze da dostigne performanse 3090, sto se na kraju ispostavilo da moze, kao sto se i sve sto sam govorio na temu dostupnosti i cena 3080 tokom vremena ispostavili kao tacno, za razliku od vasih bajkovitih prica i ispraznih ocekivanja, pa ste onda u naletu frustracije poceli ovde da proganjate preprodavce :ROFLMAO: Ja nema tih problema sta ce ko da preprodaje i po kojoj ceni, ne proganjam nikoga, kao sto sam vec napisao bas me briga, ali tema je zabavna ka Monty Python's Flying Circus :)
Neko ti je vec skrenuo paznju na to.
-------------
Sintetika prakticno nikada nema smisla, moze tek u preliminarne svrhe... kao sto nema ni argument o kolicini hardvera koja nekome prodje kroz ruke.
Naravno da nema, tebi i slicnima zarad toga da budete po svaku cenu u pravu nista nema smisla :ROFLMAO: sa vamo covek treba na sud kako bi dokazao nesto o cemu se diskutuje putem foruma :p
Zato mesto da se dokazujem tako pojedinim net info usisivacima :ROFLMAO: zapravo se vise sprdam na zadatu temu do maksimuma pa se vi nervirajte i dokazujet sami sa sobom do 2025 kad ce verovatno da dodjete do 1080ti za 300e i pocnete malo da se igrate :ROFLMAO: a ja cu da se igram sve vreme i tako povremeno da demantujem ako bas vidim da neko nesto lupeta, sve argumentovano.
Konkretno na ovu temu pored sprdnje zahvaljuci mom angazmanu neki su dosli do kartica i sada se igraju, zahvaljuci vasim visemesecnim naklapanjima na osnovu net usisavanja informacija kako "cene padaju samo sto ne padnu i karte stizu" neki su cekali, a neki cak i prodali svoje 1080ti, 2070, itd pa sada gledaju u prazno kuciste jer ni parama ne mogu da kupe karticu o_O
 
Ja iskreno ne znam sta ti igraju sto su dosli do karata kad osim Cyberpunka nijedna nova igra nije izasla, a da valja nesto 🧐
 
Minecraft igraju i Solitaire. Nekad su kompovi bili samo za upucene i one koji bi to da postanu. Danas je 90% neupucenih i kezual likova u prici, zato se ovo desava. Nemaju oni pojma koliko su nekada kostale top tier graficke, oni misle da je 1500 dolara normalna cena.
 
Ja iskreno ne znam sta ti igraju sto su dosli do karata kad osim Cyberpunka nijedna nova igra nije izasla, a da valja nesto 🧐
To si u pravu, nego meni se nagomilalo igara posto sam samo dotu igrao nekih 4~5god :p
Zato nema zurbe, doci ce trenutak kada ce ovo malo da popusti makar na kratko, mozda i ekstremno da mogu da se kupe polovne karte po izuzetno pristupacnoj ceni, mada ne verujem da ce bas toliko da nam ucine... Nove u radnjama zadrzace cenu sigurno ako ne jacu onda na nivo 20xx, jer koliko god ponuda bila dobra u nekom trenutku, Nvidia/AMD tandem nesto ce zakuvati kao u ovim okolnostim da sve sto bude na legeru ode po tim istim nenormalnim cenama kao sto su rasporodali sve iz 20xx serije.
Dok Nvidia ne kupi intel ovo nece da se smiri :ROFLMAO:
 
Svoju GTX1080Ti sam pocetkom 2019-e kupio za 400€ polovnu i od tad se nije gasila do prije par mjeseci kad je otisla za 350€ :) I to sam prodao jer sam mislio da ce joj cijena debelo pasti a zelio sam pazariti 3080ku. Kad ono prc! Sad 3080ka kosta 2000€ a meni ostaje varijanta druzenja s ljudima i gejmanje na Intel UHD 630 :D
Ovo s cijenama je naravno cista fabrikacija velikih koji svoj profit nevjerovatno umnozavaju dok mi ovde kucamo, samo se bojim da kad jednom predjemo ovu psiholosku granicu od 1500€ za 2nd best tier graficku da cemo tu i da ostanemo, da ce to biti novi support level. Ta djubrad pohlepna tu taktiku koristi vec neko vrijeme i ne samo na trzistu GPU-a.
 
Jel ima negde analiza, koliko i kojih grafickih je prodato po kvartalima u prethodnih 5 godina ukupno u celom svetu ili bar po regionima?
 
Ti si je uve ovim delom komentara... To sto si napisao da mi je neko na nesto skrenu paznju odnosi se na diskusiju vezano za to da li 3080 moze da dostigne performanse 3090, sto se na kraju ispostavilo da moze, kao sto se i sve sto sam govorio na temu dostupnosti i cena 3080 tokom vremena ispostavili kao tacno, za razliku od vasih bajkovitih prica i ispraznih ocekivanja, pa ste onda u naletu frustracije poceli ovde da proganjate preprodavce :ROFLMAO: Ja nema tih problema sta ce ko da preprodaje i po kojoj ceni, ne proganjam nikoga, kao sto sam vec napisao bas me briga, ali tema je zabavna ka Monty Python's Flying Circus :)

-------------

Naravno da nema, tebi i slicnima zarad toga da budete po svaku cenu u pravu nista nema smisla :ROFLMAO: sa vamo covek treba na sud kako bi dokazao nesto o cemu se diskutuje putem foruma :p
Zato mesto da se dokazujem tako pojedinim net info usisivacima :ROFLMAO: zapravo se vise sprdam na zadatu temu do maksimuma pa se vi nervirajte i dokazujet sami sa sobom do 2025 kad ce verovatno da dodjete do 1080ti za 300e i pocnete malo da se igrate :ROFLMAO: a ja cu da se igram sve vreme i tako povremeno da demantujem ako bas vidim da neko nesto lupeta, sve argumentovano.
Konkretno na ovu temu pored sprdnje zahvaljuci mom angazmanu neki su dosli do kartica i sada se igraju, zahvaljuci vasim visemesecnim naklapanjima na osnovu net usisavanja informacija kako "cene padaju samo sto ne padnu i karte stizu" neki su cekali, a neki cak i prodali svoje 1080ti, 2070, itd pa sada gledaju u prazno kuciste jer ni parama ne mogu da kupe karticu o_O
Da, uveo sam je... da bih ti rekao kako ti je neko, nekad, negde rekao da sintetika nema smisla. Jos sam to dodatno prosirio napisavsi "prakticno nikad nema smisla", uz pojasnjenje. Kad vec citiras i onda jos dodatno boldujes, nauci da to uradis u potpunosti.
Znaci, neko ti je skrenuo paznju, u nekoj temi. I znas sta - bio je u pravu. Koliko god da mu je hardvera pre toga proslo kroz ruke.

Ovo sve ostalo... znamo, druze, znamo. Nebrojeno puta smo na ovim stranama citali kako si se poput Ljubise Trgovcevica bavio predvidjanjima, te kako su se sva tvoja prorocanstva pokazala ispravnim... kako se ti sit izigra, dok mi ostali kukamo i placemo... napricasmo se bajki za sve vreme, meseci prolaze, zla nV nam samo puni usi, a mi to bez pogovora prihvatamo... potom kako se ti konstantno sprdas sa svim i svacim, kako si odavno presao igricu (i, pritom, iz nekog razloga iznova i iznova ubacujes novi zeton)... gomile informacija su iznete sa tvoje strane, naravno sve potkrepljeno suvim cinjenicama... argumenti su prstali na sve strane... i tako dalje, i tako dalje.
Jednom si cak rekao kako nemas sta novo da kazes na ovu temu. I znas sta - potpuno si u pravu i potpuno ti verujem :)
 
^
Sve znas nisi od juce ovde a i dalje se primas i nesto diskutujes, stalno ti upadas u klopku, nisi mi jasan stvarno :)
 
Poslednja izmena:
Vi stvarno ne znate gde je granica, ne?
 
Što da proda kad sa istom može mesečno da uzme ~$150? Ne vidim da će skoro pući ovaj crypto boom.
Hvala za ovo, nisam ni znao da toliko moze da se uzme.
Pa ok, onda cu da stavim 700e za cenu, razmisljao sam se da stavim 600-650 da bi brze otisla :).

Ja na to gledam ovako - planirao sam da prodam pre mesec dana graficku za 300 i da dodam jedno 700 i uzmem 3080.
Ako stvarno budem uspeo da prodam 1080ti za ove pare, to znaci da bih bio spreman da platim 3080 do 1400 (a to mi ne zvuci kao neka nerealna cena).
Pa cak i da se zeznem i da ne budem mogao da uzmem novu graficku, nije smak sveta, valjda ce bar ps5 moci da se uzme po normalnoj ceni.

Ja iskreno ne znam sta ti igraju sto su dosli do karata kad osim Cyberpunka nijedna nova igra nije izasla, a da valja nesto 🧐
Izasao je Nioh 2 recimo i odlican je.
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre malo, pa sta ce dobiti, kako ce dobiti?
Da pretpostavimo da uzmu i celih - i suludih - 700 evra za polovnu 1080Ti... treba da doplate jos soma da bi uzeli kartu tog profila koju su imali, sto bi bio 3080 kao pandan (ako ne i 3090) :D
Nema sta da uzme za te novce, neka srednja klasa u najboljem slucaju...

Ili si mislio tek graficku kao takvu, da se kaze da ima diskretni GPU (cak i nesto snazniji), ali ne bas i graficku profila Titanijumke?
Pa ako idu za 700e polovne na oglasima, moci ce uz doplatu da uzmu nesto u rangu 3080 ako sacekaju, mozda i 3080ti (ako uk*nja sa prvim talasom)...
Sto je sasvim dovoljno izgura naredne 3 godine naslova u 1440p >60fps sa high podesavanjima... 4k60fps ultra (+rtx prica) je i dalje 2-3 generacije udaljena
Doplata i model ce zavisiti od toga koliko zivaca imaju sa cekanjem.


Ili konzola za 500e i miran je 3 godine do refresh "pro" modela... :p (mada videh da se zale na standardne boljke prvih serija konzola, tako da i tu treba sacekati silent refresh na ~godinu dana)
 
2070 Super jefitnija od 2060 (y)

Sad bez zezanja, nije ovo toliko loše. 2070S je više ok uzeti za ove novce, nego 3060 koltaru za 100.000...
 

Prilozi

  • .....PNG
    .....PNG
    240.2 KB · Pregleda: 118
Poručih pre nekih sat vremena, baš da vidim da li postoji ili će da me pozovu i kažu da nema.
 
Ako možeš da uhvatiš ja bih uzeo, ali opet upravo sam spreman da dam 600 evra na 2070 super tako da ne znam koliko je moje mišljenje validno.
 
Ta 3060 je već 100ka kod nas. Dok madjari ne prorade biće šišanje, pa će nam i ove 2060 za 60k izgledati super deal ako se nadju.
 
Hvala za ovo, nisam ni znao da toliko moze da se uzme.
Pa ok, onda cu da stavim 700e za cenu, razmisljao sam se da stavim 600-650 da bi brze otisla :).
Trenutno može, i ne treba neka nauka. Drug je za 15 min podesio njegovu 5700xt i cak undervolt-ovao iako nije nikad to radio.
Ta 3060 je već 100ka kod nas. Dok madjari ne prorade biće šišanje, pa će nam i ove 2060 za 60k izgledati super deal ako se nadju.
Znaci ja sad mogu da utopim moju 2060 i cak zaradim :ROFLMAO: Nije ni smesno vise...
 
Nista nije slucajno, igraju igru sa lakocom i niko im nista ne moze... Sa jedne strane nerealno podizu vrednost kripto valita naglim velikim ulaganjem pojedinaca sa zvucnim imenima, sa druge strane vise su preko raznih fondova do sada kupili manjim kupovinama nego sto su podigli vrednost ovim naglim velikim ulaganjem, pa onda sledi tiha prodaja koja obara vrednost... Sve je to igrarija multimilijardera preko razlicitih investicionih fondova koji uvecavaju svoje bogatstvo dok se sirotinja jebava sa miningom, a ona malo pametnija sirotinja kapira kakva se igra igra pa pokusava da provali kada da kupi i kada da proda kako bi se ogrebala za koji dolar.
Na koga ovdje mislis, na Nvidia i Amd?
 

Koja smejurija... 3060 bice sporija od 5700xt, negde izmedju 2060/2070... sto znaci da je ovo prakticno trebala biti 3050/3050ti...
500e, what a joke
 
Ja na kraju pazarih 1060 3GB, to još može da se nađe po normalnoj ceni. Sad mogu bar neke stvari da odigram a oni sad nek se bahate sa cenama do sledeće godine, izgubio sam volju da pratim.
 

Svaki komentar je suvisan...
 
Ako je nekoga zanimalo, nemaju one 2070 super i otkazana je porudžbina. Očekuju da stignu i 2060, 2070 i 3070 ali ne znaju kad i po kojoj ceni.
Znači vraćam se na status kvo i nadam se da će se pojaviti 3060 na kp kod mađara za 500 evra :ROFLMAO:
 
Eno kod Bate u radnji ima spakovan "gejmerski računar" sa rtx3070 za 225k.
Ogrebete 20% na plavom petku i izađe 200k.
Usput dobijete 10600k, z490, ostalu konfekciju i najružnije kućište ikada otkako su se pojavili PCjevi.
 
Pa ako idu za 700e polovne na oglasima, moci ce uz doplatu da uzmu nesto u rangu 3080 ako sacekaju, mozda i 3080ti (ako uk*nja sa prvim talasom)...
Sto je sasvim dovoljno izgura naredne 3 godine naslova u 1440p >60fps sa high podesavanjima... 4k60fps ultra (+rtx prica) je i dalje 2-3 generacije udaljena
Doplata i model ce zavisiti od toga koliko zivaca imaju sa cekanjem.
Aha, tako rezonujes... proda sada za (sumanutih) 700€ i onda, umesto da doda (jos sumanutijih) 1000€, priceka odredjeno vreme dok se situacija ne unormali.
OK, ima rezona, slazem se. Jedino to u medjuvremenu gleda u prazan PCIe slot ili pak zid/plafon, po zelji :LOL:
Ili konzola za 500e i miran je 3 godine do refresh "pro" modela... :p (mada videh da se zale na standardne boljke prvih serija konzola, tako da i tu treba sacekati silent refresh na ~godinu dana)
I ovo je relevantan scenario, nazalost verovatno i izvesniji.
Cak i da ne bude 500 evra, sve i da bude svih soma za tu konzolu - opet je to tek deo trenutne cene graficke karte.
 

Svaki komentar je suvisan...
Ma nije suvisan... Kako su napravili ove prihode ako je ne znam kakav zastoj u prozivodnji cipova, i sa kojom robom kada kartica nigde nema u radnjama ??? Kako se pravi ovakav prihod sa robom koje navodno nema i cipovima koji se navodno ne proizvode ???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno