Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zašto jednostavno ne staviti "thumbs up/like" i "thumbs down/dislike"? Kad mi neko napiše "nije tačno", ja pitam zašto, a on "inaccurate" ili "does not contribute", ja to shvatim baš tako.

Pošto se većina slaže da to nikome ništa ne znači, bilo bi dobro i da su notifikacije o tome po defaultu isključene...
 
Sta se desava sa podforumom Online igre?
Pitam posto ima materijala odnosno tema da se popuni, kao na starom forumu...

A sa druge strane, Mobilne igre su dobile podforum...sa samo dve teme. :D
 
To zavisi od vas. Otvarajte nove teme i bice popunjeno
 
Pitanje: da li postoji opcija da se isključi potvrda markiranja tema kao pročitanih?
Recimo gledam oglase, ono što me ne zanim ne otvaram i hoću sve da označim kao pročitano da bi sledeći put znao šta je novo, svaki put traži potvrdu za "Mark read"!!!

Hvala
Da ja ponovim pitanje, nisam primetio da je neko komentarisao :unsure:
 
Instalirao sam Bench app preko Firefoxa, i stižu mi notifikacije u Firefoxu, ali kada ih otvorim samo otvori FF ali ne i temu za koju je stigla notifikacija. Ima li neku ideju zašto se ovo dešava?
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-04-21-22-10-57-821_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2021-04-21-22-10-57-821_com.viber.voip.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 25
Koristimo, pisali smo više puta na onoj tapatalk/pwa temi da ne radi kako treba sa firefoxom. Instaliraj samo preko chrome-a i rešen problem.
 
Nemam instaliran chrome 😁 mnogo mi radi bolje FF, bukvalno klizi skrolovanje dok sa chromom to nije slučaj. Probaću Brave.
 
Pa niste jos otvorili podforum Online igre, zato i pitam...
Ovo je potpuno tačno. Npr. Fortnite može biti i u PC i u konzole i u mobilne, ali je generalno online igra. Ja sam krenuo da igram sa klincima tokom korone. Ja na PC, jedan klinac na Playstation i dvoje na mobilnim telefonima.
 
Izgleda da neki od vas ne kapiraju šta znači administrirati forum ovih gabarita pogotovo kada nema ljudstva za tako nešto. Ukapirajte da neki ljudi sve ovo rade za džabe ili su mizerno plaćeni. Budite malo tolerantniji, strpljiviji i zahvalniji. 1000000 postova u ovoj temi samo kukanje plakanje i jadanje.
 
Nije ovo kukanje i plakanje, samo racionalna sugestija i pitanje.
 
Nije upućeno tebi direktno. Nego ostalima, koji u temama koje nisu ni predviđene za to kukaju kako je stari forum bio bolji. "Vratite stari forum. Hoću ovo, hoću ono. Smeta mi ovo, smeta mi ono." Neki idu do te mere da u svoj signature stavljaju zahteve da se vrati stari forum. Ima onih koji neprekidno dežuraju u svim temama, i čim neko drugi spomene da nešto na forumu ne radi ili nedostaje, odmah uleće armija nostalgičara da svima stavi do znanja kako je stari forum bio bolji, kako je na starom forumu sve radilo, i kako treba vratiti stari forum jer ovo novo ništa ne valja. Tuga.
 
Ne treba da te tangira ni uzrujava sto je neko ostavio “negativnu reakciju” na tvoj ili bilo ciji post.
Pre uvodjenja novog foruma je bilo pitanje oko like/dislike i tad sam mislio da dislike nije dobar zbog neke vrste “osvete” ali na kraju who cares. Dok ne vredjas druge clanove ili oni tebe mislim da nema razloga da razbijas glavu oko toga. Gubis energiju :).
Meni vise smeta sto neki clanovi direkt vredjaju druge i to se ne sankcionise. Ovo like dislike koga briga.
Prijavite uvrede, imate Report ispod svakog posta i moderatori će odragovati. Shvatite da je forum ogroman, a broj moderatora ograničen. Report pomaže svima, a pogotovo nama.

Što se Like i ostalog tiče, reakcije ne postoje da bi napravili novi Fejs od foruma, već da bi dali učesnicima u temi mogućnost da drugima ukažu na kvalitet nekog posta u temi. To treba posmatrati kao alat koji će odgovarajuće postove učiniti relevantnim ili irelevantnim, u zavisnosti od broja poena koje post dobije. Ukoliko neko zlopotrebljava tu opciju (slučaj iznad smo pimetili) biće vrlo brzo i efikasno sankcionisan.
Ista priča važi i za broj poena ispod vašeg imena.

Ja bih jako voleo kada bi se te opcije koristile na taj način, kao što recimo u Šta da kupim možete da dodajete + i - na odgovore, a onaj ko je pokretač teme može da odabere preporuku kao "najbolju". Sve to je dizajnirano samo sa jednim ciljem - isticanje kvalitetnog sadržaja i onih koji se zaista trude da pomognu drugima.
 
Ali smanji Does not conribute na -1.

Neko napise kvalitetan post, dobije 10 lajkova i taj jedan negativan i kvalitetan post ostade na 0 poena.
Gubi se smisao.
 
A vama kojima je neki like/dislike na nekom forumu toliko bitan u zivotu savetujem da pod hitno nadjete neku zanimaciju u zivotu, biranje i skupljanje lepih kamencica iz gomile sljunka ima mnogo vise smisla nego ovo...
Stavite da dislajkovi budu minus jedan poen, lajkovi da ostanu plus jedan poen, i resena stvar.

Ali smanji Does not conribute na -1.

Neko napise kvalitetan post, dobije 10 lajkova i taj jedan negativan i kvalitetan post ostade na 0 poena.
Gubi se smisao.
Smaraš za medalju. Dajte mu neki specijalni status, zaslužio ga je.
 
Pa sto se onda u potpunosti ne ukinu lajk/dislajk i svima lepo ;)
 
Nevezano za ovo gore...

Sad sam usao na forum preko mobilnog.
Ovo sad mnogo bolje izgleda, tacnije skroz funkcionalno
 
@kUdtiHaEX što bi rekli svaka ti je na mestu, ali to na žalost ne funkcioniše... Kao kad vlast kaže da neće kažnjavati, već poziva ljude da se razumno ponašaju...
Al ok, evo i ja koji sam pokrenuo priču (ovaj put, vidim da se već pričalo o tome) kažem da se slažem sa tim da se moderatori ne bave time. I ti i Duke i weasel ste naveli sasvim opravdane razloge...
Lično bi voleo da se neke stvari promene (što kaže Radiohead da se izjednače like i dislike) i da bude jednostavno samo like/dislike (možda eventualno i onaj funny). Znam da mi ne verujete, ali ja sam ono "inaccurate" i "does not contribute" stvarno bukvalno shvatio. Jer, jedno je dislike (tj. nešto ti se ne sviđa i to je ok), a inaccurate ipak treba objasniti zašto je nešto netačno!

Ja stvarno umem preopširno da pišem, baš da me neko ne shvati pogrešno... evo opet sam ispisao roman i ipak obrisao. Suština je da zaista nisam imao lošu nameru da "prozivam" Syntaura. Evo i njemu se izvinjavam. Mene je u stvari najviše isprovociralo to njegovo "odgovaranje" preko tih "smajlija" bez reči. Ne znam šta je njega naljutilo ali svakako kontam da misli o meni da sam b*, a b* ne vredi objašnjavati. Ako je to njegovo mišljenje, to je sasvim ok, njegova stvar. Mioljub nije prihvatio izvinjenje, opet njegova stvar, ali bi bilo lepo da mi je bar napisao kako sam njega (očigledno više nego Syntaura) toliko isprovocirao, da ne uradim tako nešto ponovo. Ja sam zaista čitao one poruke ponovo, i ne shvatam čime sam mogao nekog baš toliko da isprovociram. Ovo se sve odnosi na onu drugu temu, ovo ovde što sam smarao i što nerviram starog dobrog bukmejkera i druge to je nešto drugo - evo i njima se izvinjavam i molim sve da me stave u ignore ako već ne mogu da preskoče moje postove. Ne znam samo zašto neko koga ne zanima čita, jednostavno preskočiš i čitaš nešto drugo - što Miki reče ne trošiš energiju na gluposti. Nikako mi nisu jasni ljudi koji troše vreme na nešto što ih ne zanima, i onda se žale. Kao ovi što prate rijalitije i sl. pa krenu da pričaju kakve gadosti.. kad ih pitam što to gledaš, kažu ma ne gledam, samo bacim pogled. Kako bre ja nikad ne bacim pogled na tako nešto.

Moram da naglasim da se ne izvinjavam nikome da bi neko brisao dislike, znam napisao sam da mi se ne sviđa da bude u minusu, ali to je bilo kad je bilo -9, a -350 mi je sasvim ok mera:cool: što rekoste idgaf:ROFLMAO:. Ni ja moje, koje sam dao u afektu, neću brisati jer me jednostavno mrzi, a većina se i onako slaže da su nebitni. Takođe ne očekujem ničiju kontra reakciju... na kraju krajeva od Mioljuba sam na izvinjenje dobio dislike. Izvinjavam se jer mi stvarno nije bila namera da bilo koga povredim, uvredim...a vidim da je tako ispalo! Ko ne veruje, opet njegova stvar.
Eto, ja se sad bolje osećam, a to želim i svima vama, da se lepo osećate... Čoveka ne može da iznervira niko sa strane, već samo on sam.

Eto, ipak ispade duuuug post. Iskreno se nadam da ovaj moj poduži post neće isprovocirati starog dobrog bukmejkera i slične...
U svakom slučaju, ako mi ne opraštate i ako vam smetam (a ipak nisam prekršio neko pravilo da bi bio banovan) dobra vest je da ja ne posećujem tako često forum. Desi se u naletima da danima dolazim ovde, ali se desi i da po više meseci ne dodjem uopšte! Eto lepe vesti!:)
 
opet ista priča... prelistaj celu temu, za početak. i, ne, nije uništen nego se gleda statistika
 
Džaba druže statistika kad će pola ljudi da ode sa foruma jer su kategorije čista glupost. Ionako već zamire polako u poslednje vreme. Ako može da se vrati na staro bilo bi dobro, ako već nije kasno.
 
zamire forum odavno, nevezano za promenu platforme i ovaj raspored kategorija
na "starom" forumu primetih da je smanjen "saobraćaj" u nekim temama nakon što su neki banovani, pri čemu je to dobro ispalo po iste jer su postale konkretnije (takoreći, bez prazne priče, nadmudrivanja itd)
 
Evo sad će Kutija časkom da vrati praistorijski vBulletin 😇
 
Ne vidm zašto bi novi forum oterao bilko koga. Funkcije su daleko bolje i ima ih više i naprednije. Ako neko nemože ili neće da se snađe, onda je to njihova krivica. Ima i dovoljno funkcija da može da se prilagodi svačijem ukusu. Ako sam moga da se prilagodim raznim OS-ima od pre DOS-a, svihm Widowsima i gomilom Linuxa, prilagoditi se nekom forumu je mačji kašalj.
 
Ima i dovoljno funkcija da može da se prilagodi svačijem ukusu.
Ti sigurno znaš, kad hoću ceo pod-forum da obeležim kao pročitan (Mark read) recimo kad gledam oglase u delu "Hardver" i hoću da ih obeležim sve kao pročitane, kako da izbegnem potvrdu koja iskače uvek? Znači samo jednom da izaberem Mark read i da forum skapira odma šta treba da radi a ne da pita kao debil "jesi li zaista siguran da si izabrao pravu opciju"!!!
Toga na starom forumu nije bilo.
 
Statistika kaze
Džaba druže statistika kad će pola ljudi da ode sa foruma jer su kategorije čista glupost. Ionako već zamire polako u poslednje vreme. Ako može da se vrati na staro bilo bi dobro, ako već nije kasno.
Nista , moraces da odes do mega korporacija i objasnis im kako su glupi sto baziraju biznis na osnovu statistike...
Umirao je forum mnogo brze na starom. Imamo dupli skok poseta i pisanja od kada je novi tu.
I to ne odjednom skok vec postepeni. Znaci nesto dobro radimo.
Cisto sumnjam da ljudi biraju forume na osnovu platforme vec ih posecuju zbog sadrzaja a sadrzaj cinimo mi svi.
 
Duke, nije sve u statistici. Da, statistika jeste pokazatelj (nečega), ali isto tako ne mora ništa da znači, jer zavisi od onoga ko je gleda i kako istu tumači. Statistika, ali i poruke i molbe članova su dosta ranije trebale da vam ukažu na to da forum zamire i da korisnici traže da se forum proširi sa novim kategorijama. Očigledno je neko sjedio na ušima ili nije znao da tumači statistiku ili ga nije interesovalo šta se dešava na forumu, pa do toga nije došlo. "Vađenje" na softver sasvim sigurno ne pije vode (iako se stalno spominje kako je bio bušan, trapav i problem za održavanje), pa kakav god prethodni softver bio, a svi znamo da je bio godinama odličan i da je gurao forume i veće od Bencha po svijetu. Jasno je meni i da je prelazak na drugi softver problem po raznoraznim stavkama i osnovama, kao i da je napor i posao ogroman (i svaka čast Kutiji na odrađenom poslu). Ali to nije razlog da se forum zapostavi, da se prijedlozi članova ignorišu, a da se onda napravi rez koji nema veze sa vezom - napravljen je Frankenštajn koji nit' je ono što je bio, nit' je ono što su ljudi tražili - a to je da je trebalo zadržati staru organizaciju i samo je proširiti sa novim (pod)forumima). Siguran sam da je ovo mišljenje većine članova.

Forum čine njegovi korisnici, a ne ono što je napisano (jer i to treba neko da napiše). Da se kojim slučajem desi da crkne i server i backup i da nema načina da se vrati išta napisano, nego samo da se počne od 0, korisnici su ti koji će "podignu forum na noge", nastave da dolaze i nastave da pišu. Ako nema korisnika koji će da dolaze, džaba (vam) forum i kategorije i pravila i podforumi, to će da crkne za 7 dana. Kao što se moglo vidjeti od prelaska na novi forumski softver i novu organizaciju, nešto ljudi je otišlo što zbog Tapatalk-a (nejasan mi je razlog, ali svi funkcionišemo na različite načine, dok PWA predstavlja solidno, ali ne i idealno rješenje), što zbog organizacije foruma. Ali to nekome nije bitno.

Novim (eksperimentalnim) (pod)forumima je konačno prestala potreba za odlazak na ana.rs i ostale slične forume radi dolaženja do informacija koje korisnici imaju, ali nisu imali gdje to da iznesu, već je omogućena razmjena informacija i za stvari koje nemaju direktne veze sa IT-em, čitaj šerpe (mašine za veš), lonci (mašine za suđe), poklopci (ostala tehnika). Samim tim je sam forum izgubio na onome što je bio i predstavljao nekada (vrh HW scene na našim prostorima), ali je dobio na upotrebljivosti i korisnosti. Što bi ameri rekli - you win some, you lose some ili što bi naš narod rekao - ne može i jare i pare. Jasno mi je da ste se godinama borili protiv toga da Bench forum ostane ono što je bio, da se ne ide na stranu kupusanja tipa elitemadzone ili krstarice, ali eto došli smo do toga da je Bench forum postao na određeni način upravo to. Jbga, statistika...

PS: Ne kudim i ne prigovaram, meni je bitno da nađem informaciju, a gdje ću je naći, to mi je najmanje bitno dok god je mogu naći.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno