Šta je novo?

Novatron Iamm NTR81/83

Ja sam stavio kod verzije: vB0.00.82 i bio si u pravu ipak ostaje na ekranu PAUZA ali ako pritisnes info 2x onda se izgubi. Inace sa HDD om nisam imao problema ni sa jednom verzijom. Uredja mi zaista radi stabilno i uvek je sve dotupno preko mreze i lokalno.

Kao što sam rekao ta verzija je bagovita, i pored problema sa pauzom, imao sam problema i sa internim hard diskom kojeg je IAMM katkad umeo da ne prepozna, i ko zna šta je tu još bilo da sam se malo duže zadržao na toj verziji. Ovako ova druga sasvim stabilno odrađuje svoj posao, i stabilnije nego bilo koja druga do sada!!! Kod verzije koju sada koristim i youtube radi fantastično!!!.
 
Postoje dve verzije FW 1.8.2, jedna za model IAMM NTR 83WT, dok je druga za model IAMM NTR 83D. Konkretno ja sam prvo odradio verziju za 83WT kod koje sam imao bag-ove, konkretno pri reprodukciji problem sa pauzom čiji je natpis ostajao na ekranu od televizora, kao i da katkad mi IAMM nije hteo prepoznati interni hard disk. Dok kada sam odradio firmware za veziju IAMM NTR 83D sve je funkcionisalo u najboljem redu!!!.

Izvinte gde se vidi koja je koja verzija?
 
Da li mi neko može da kaže da li ovaj uređaj 81 ili 83, podržava 1080p 23.976/3 fps? Gledam u specifikacije, ali ovog tačno podatka nema...
 
Da li još neko ima problema sa Transmission-om. Kod mene nekad skida sve torrente u listi, a nekad neće više od jednog dok ostale stavi na pauzu. U opcijama sam postavio da skida do 4 torrenta ??!!
 
Vec duze vreme pratim ovu temu, a kako sam ponosni vlasnik Iamm ntr83 da i ja prenesem svoja iskustva.

Verzija 1.82 donela je dosta poboljsanja bar sto se stabilnosti tice. Dok je bila instalirana prethodna verzija plejer se cesto zaglupljivao pa sam morao stalno da ga iskljucujem iz struje, pa je pocelo da bude pomalo iritantno. Sa ovom novom verzijom ni jednom mi se nije dogodilo da plejer zakuje.

Po predlogu vendette skinuo sam firmever 1.82 r917, prethodno je bila r918, youtube je proradio. Posle restartovanja playera opet nije hteo da ucita ni jedan klip sa doticnog servisa. Stvarno da ga covek razbije. Ne znam u cemu je fora, jedino sto sam uradio sto sam opet prikopcao hard disk koji je u toku instalacije firmvera iskljucen.

Sa prelazom na ovu verziju 1.82 iamm je iz samo njemu znanih razloga zamenio redosled particija na hard disku koji se na njemu nalazi i ponovo instalirao na prvu particiju njegove sistemske foldere. Bas glupavo. Kada sam opet vratio stari fimver on je vratio redosled particija na kako je i ranije bilo.

Ono sto mi se ne svidja sto nema nikavih podesavanja za zvuk. Ja koristim stero pojacalo sa dva zvucnika i kada je u pitanju film sa 5.1 zvukom on se osetno slabije cuje tj. ne radi nikakav downmix na dva kanala, sa filmovima koji su sa 2.0 kanala zvuk je osetno bolji ali opet nema onih finih podesavanja koje sam imao na mom Pioneer dvd plejeru koji je bio ubedljivo bolji sto se tice zvuka.

Da ne bude da kudim, pored ovih decijih bolesti plejer je stvarno fenomenalna sprava i stvarno je napredak u odnosu na pacenje sa dvd pleyerima snimanjem diskova itd. Svaka cast i za multifunkcionalnost i obilje ulaza i izlaza. U pocetku mi se cinilo da je preskupa ali sada vidim da opravdava svaki dinar ulozen u njega. Samo jos malo da se skocka firmer i :cigar:
 
Evo promena koje donosi verzija FW 1.83.
Version 83

Fix the problem that list of DVT region is displayed when selecting ON/OFF from Antenna Power option
Fix the issue with partition names in case more than one partition is created in built-in hard disk. fix the error with system folder such as Torrents, My recordings, etc
Use [PLAY/PAUSE], [FF], [RETURN], [+15], [-15] button on remote control to control the playback of videos on YouTube. they may not work properly during the playback of some videos on YouTube.
If the video you hanve buffering problems at a certain point or your video palys in a choppy fashion and does not continue to load, they may improve by pressing [PLAY/PAUSE] button on remote control
Fix the problem that Croatian characters like ŽžŠš are not correctly displayed on EPG menu
 
Sa 83-kom konačno proradio YT. Bilo bi lepo kada bi najzad ubacili da u isto vreme zvuk ide i preko HDMI-a i preko optičkog izlaza. Nikako da se rešim smetnji kada je upaljen iamm a gledam tv program, da li neko zna koja je fora?
 
Sa 83-kom konačno proradio YT. Bilo bi lepo kada bi najzad ubacili da u isto vreme zvuk ide i preko HDMI-a i preko optičkog izlaza. Nikako da se rešim smetnji kada je upaljen iamm a gledam tv program, da li neko zna koja je fora?

To bih i ja voleo da vidim :)
 
Da li još neko ima problema sa Transmission-om. Kod mene nekad skida sve torrente u listi, a nekad neće više od jednog dok ostale stavi na pauzu. U opcijama sam postavio da skida do 4 torrenta ??!!

Evo sam sebi da odgovorim. Iz neznanih razloga, kod mene počne da skida samo jedan torrent, a nakon nekog vremena proradi sve kako treba. Inače, ako ručno startujem drugi torrent, on automatski prekine prvi (pause) ???
 
Skinuo sam i probao novu verziju DMD firmvera i radi odlično, a dodata je i opcija da se isključi prevod na češki, tj. da se vrati na originalni engleski.
Ovo sam pronašao na nekom mađarskom forumu pa pogledajte:
Po ovom uputstvu skinuo sam verziju 78 a ne 82 jer imam HDD sa dve particije.


New DMD FW.
The latest official fw.83 contains material errors and therefore publish two new firmware.
1) based on FW. 78 for those who have a HDD with two disk partitions
2) based on FW. 82 for those who do not have a HDD or have one disk partition
Download links here: http://www.egreat.cz/viewtopic.php?f=47&t=2636

How to change language to English IMS?
Go to the appropriation of IMS - Nastavení IMS - Překlad and press "OK"
Go back to "Return" button and the player to the main menu button "Home"
After another entry into the IMS is set default English translation.

How to change language to Spanish, Greek and others?
Connect the player via FTP (user: password ftpadmin 1234) and navigate to the directory:
/ usr / local / etc / dvdplayer / and copy the file ims-language.txt to your PC
Change the string contained in your own language (I recommend the extended editor with UTF8 encoding, do not use MS Word or Notepad!)
CAUTION, do not delete any line contained in the file, this causes incorrect use of strings to translate!

Where to find the city code for weather?
http://www.edg3.co.uk/snippets/weather-location-codes/

How to view extended weather forecast?
Press the "info" button in IMS!

How to customize the main menu of IMS?
Connect the player via FTP (user: password ftpadmin 1234) and navigate to the directory:
/ usr / local / bin / script / and copy the file default-menu.rss to PC and rename it in PC to custom-menu.rss
Change the file as you want, every tag:

KÓD
<item>
<title>TV Archivy</title>
<link>./IMS_Modules/archiv.rss</link>
<media:thumbnail url="image/tv.jpg" width="120" height="90" />
</item>

in file is one menu item with you own title and thumbnail...

The final File custom-menu.rss copy to the player HDD in the IMS directory using Samba or via FTP / var / IMS /
Now when you come into IMS from player, you can see you own IMS main menu, if you dont see anything, or page is not visible correct, or player
reboot, you have something wrong in file custom-menu.rss , you can fix it, or when you delete it from HDD, you can see default IMS menu...

If you like DMD, you can send a small DONATE ;-)

It's possible that in DMD IAMM NTR83 FW are some errors, we making firmware for more players, its not easy... We working on fix these errors...
 
Brate mili kako skineš ovaj firmware? Kada pokušam da skinem FW postoji neka glupava zaštita koja ne dozvoljava da izvršim download istog!!!.
 
Eh da, i ja sam se mučio sa istim, čak sam sinoć i pisao DMD-u u čemu je problem pa mi je odgovorio da server radi i da je problem do mene. Posle toga mi je ipak odgovorio da ovi sa uloz.to imaju neke probleme, U međuvremenu sam uspeo da skinem fajl tako što sam pronašao na netu neke free češke proxy servere i probao par komada dok sa jednim nije uspelo. Znači konekcija kroz proxy server 94.112.246.234 po portu 8080 je uspela pa probaj. Ovde ima još nekoliko servera: http://www.xroxy.com/proxy-country-CZ.htm
 
Eh da, i ja sam se mučio sa istim, čak sam sinoć i pisao DMD-u u čemu je problem pa mi je odgovorio da server radi i da je problem do mene. Posle toga mi je ipak odgovorio da ovi sa uloz.to imaju neke probleme, U međuvremenu sam uspeo da skinem fajl tako što sam pronašao na netu neke free češke proxy servere i probao par komada dok sa jednim nije uspelo. Znači konekcija kroz proxy server 94.112.246.234 po portu 8080 je uspela pa probaj. Ovde ima još nekoliko servera: http://www.xroxy.com/proxy-country-CZ.htm
Problem kod vršenja download-a ovog firmware-a se manifestuje kod korisnika koji imaju statičnu IP adresu - kod kablovskih operatera. Dok kod korisnika koji imaju dinamičku IP adresu - kod korisnika ADSL-a, taj problem ne postojii download FW je bez problema!!!.
 
Razmisljam da kupim NTR83, koji bih pored funkcije multimedijalnog plejera/snimaca koristio i kao file server, tj. njime bih zamenio wd mybook world edition koji sada koristim.

Bio bi stalno ukljucen i povezan zicom za ruter. U kucnoj mrezi imamo WinXP i MacOs X, sa Win7 ponekad :D

Kakva su iskustva po tom pitanju i da li smem da imam poverenja u njega? Ovi postovi tipa "sve je ok, ali mi se izgubio HDD" malo obeshrabruju :S:
 
Nije bas najzahvalniji da se koristi kao file server jer mu je protok izmedju 2-3 Mb u mrezi :(
 
Pretpostavljam da mislis na megabajte (MB), a ne megabite (Mb).

To je bas kilavo... :zgran: Mada ni WD nema vise od 4-5 :smash:

To je onda bas na granici da bi mu lepo radio HD striming sa Interneta.


Velko je negde pri pocetku pisao da su transferi u rangu pc na pc, ali to je ocigledno bilo bez mnogo testiranja.

Jos neko sa iskustvima iz prve ruke? ;)
 
Poslednja izmena:
Sporo ide prebacivanje sa kompa na hard u iammu. Brzina mi je juce bila kao da prebacujem na obican flash
 
Sa 83-kom konačno proradio YT. Bilo bi lepo kada bi najzad ubacili da u isto vreme zvuk ide i preko HDMI-a i preko optičkog izlaza. Nikako da se rešim smetnji kada je upaljen iamm a gledam tv program, da li neko zna koja je fora?

Malo lupam, ali da nije slučajno 'Antenna power ON'..? Sećam se da su nekada davno pojedini dvb risiveri pravili slične probleme na tv-u, jer su davali napajanje za diseq, pa se i na tv izlazu pojavljivalo više struje nego ššto bi trebalo :lupko:
 
Poslednji put sam gledao temu pre godinu dana, mrzelo me da idem u servis zbog ventilatora pa mi je IAMM 81 skupljao prašinu ispod tv-a... Sad odjednom 15.000 novih apdejta, postova, verzija... :)

Hajde sad vi meni lepo kažite:
1. Oficijelni .83 ili novi DMD?
2. S obzirom da mi stoji stara verzija .61, da li mogu odmah da instaliram poslednju verziju ili iz nekog razloga mora i neka međuverzija...?
 
Možeš da instaliraš koju god hoćeš verziju i kad god hoćeš, uopšte je ne bitno koju sada trenutno verziju firmware-a imaš!!!.
 
Jel neko uspeo da na uredjaju pusti audio fajlove pomocu plejlist fajla.Tj. kreiram plejlistu sacuvam fajl i onda pustam to sto sam odabrao...Meni to nece da radi...
 
Wi-Fi Adapter

Automatski prepoznaje Realtek adaptere, i to ne sve vec one za koje ima podrsku. Ni jedan plejer ne prepoznaje sve adaptere koji postoje na svetu jer postoji toliko wifi cipova da je to nemoguce uraditi.
Originalni adapter mozes kupiti u ACS-u, Tehnomaniji, 4audio...


Hocu da kupim Wi*Fi ADAPTER koji odgovara (kupio sam neki TP-LINK pa ne radi)
kako se tacno zove? gde da narucim netom? trazio sam na Tehnomaniji al ne znam koji su to. molim za pomoc. hvala u napred
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno