Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Evo, ja ga koristim malo više od mesec dana, i nemam nikakvih problema s njim. Pri kupovini sam obratio pažnju na hardver - ekran (da li je podignut, kakva mu je bela - da li ima ljubičaste...), tipke ispod njega (jer se priča da znaju da budu neravnomerno osvetljene), zadnju masku oko kamere (kažu da tu zna da se skuplja prašina) i neke druge sitnice. Sve u svemu, dobio sam odličan primerak. Ili to, ili ga po forumima mnogo više pljuju nego što zaista ima mana. Još nešto: uopšte se ne greje mnogo, imao sam ranije neke druge telefone koji su se mnogo više grejali. Jedino mu baterija nije nešto, ako ste često na netu, punićete ga dva puta dnevno. Sve ostalo je super. [emoji41]
 
Evo, ja ga koristim malo više od mesec dana, i nemam nikakvih problema s njim. Pri kupovini sam obratio pažnju na hardver - ekran (da li je podignut, kakva mu je bela - da li ima ljubičaste...), tipke ispod njega (jer se priča da znaju da budu neravnomerno osvetljene), zadnju masku oko kamere (kažu da tu zna da se skuplja prašina) i neke druge sitnice. Sve u svemu, dobio sam odličan primerak. Ili to, ili ga po forumima mnogo više pljuju nego što zaista ima mana. Još nešto: uopšte se ne greje mnogo, imao sam ranije neke druge telefone koji su se mnogo više grejali. Jedino mu baterija nije nešto, ako ste često na netu, punićete ga dva puta dnevno. Sve ostalo je super. [emoji41]

Jesi li isao po spisku kada si kupovao fon i proveravao ili? Salim se... :d Kako mogu da proverim to sa ljubicastom?
 
Sven, naravno da sam išao po spisku. ;) Ali je podugačak, pa ga ovde nisam naveo celog. [emoji14]
Znamo svi šta se sve piše po WC forumu o 930, pa sam morao da budem siguran da mi neće zapasti neki faličan primerak, bar onoliko koliko je to moguće proveriti prilikom kupovine.
Što se tiče ljubičaste, mislim da je to odavno ispravljeno, ali ja sam ipak uključio telefon u prodavnici i pročačkao ga 15-20 minuta. Da je bilo ljubičaste, videla bi se prilikom pregledanja Podešavanja ili bilo čega u meniju. Tada slova, umesto bele, imaju blagu nijansu ljubičaste. Ako toga nema, onda je sve OK.
Cherry, normalno će se više grejati leti - pa i ja se više ugrejem u julu u sred Beograda, na 50+° nego sad na Zlatiboru, na 20°. :D :D
 
Renderi novih L940 modela - http://www.phonearena.com/news/Check-out-these-renders-of-the-unannounced-Microsoft-Lumia-940-and-Microsoft-Lumia-940-XL_id68994

xxl-a.png


Renders-of-the-Microsoft-Lumia-940-and-Microsoft-Lumia-940-XL.jpg


Jeste da su ovo samo glasine o specifikacijama ali skoro sve to je realno za jedan telefon u 2015, u svakom slucaju obe verzije 940 na ovim renderima deluju vrhunski a hw nema mnogo toga da se doda. Mada sigurno nece biti bas sve ovako kao sto pise npr za S815 soc se prica da nikada nece biti izbacen, ne verujem da ce izbaciti verzije sa 128Gb memorije, sve ostalo deluje realno.
 
Poslednja izmena:
Dakle, nista od bezicnog punjenja?
 
Ako je ovo tacno ja bi rado posedovao XL model :) i sto se izgleda tice i specifikacija. Cisto sumnjam da ce biti 4gb rama. Mislim da ce biti 3gb. Ali mislim da ce tada note5 imati 4gb rama pa ce mozda i ms ispratiti, mada to wp ne moze da iskoristi.
 
Ako stvarno bude imao 5.2'' 1080p amoled poslednje generacije, S808 soc i 3250 mAh uz dobro optimizovan WP10 autonomija ima da izuje :) U kameru ne sumnjam da ce biti vrhunska u odnosu na hw same kamere, verovatno ce imati i neke kvalitetne mikrofone i to je to, vrhunski telefon. A 3Gb ili 4Gb rama.. mislim da je na WP to malo bitno. O dizajnu da ne pricam.. ako bude i 80% ovakav to ce biti jedan od najbolje dizajniranih telefona na trzistu, valjda M$ nece stedeti na materijalima/izradi..
 
Pa i nije sve realno. Ove spec kao da je fanboj nokie pisao :)

3d touch, zar to ne dolazi sa s820 to jest 2016god ?

Edit: full alu,kako da ne.. Pa kostao bi 1200e sa ovim spec
 
Poslednja izmena:
Pa kao i uvek, uz svaki render :)

Ali nema nista nerealno u: 1080p amoledu poslednje generacije, S808 cipsetu, 3Gb rama, 32-64Gb interne, odlicnoj kameri sa OIS-om (pureview, zeiss lens, 4k video snimanje, aj triple-tone led flash ne znam da li je realan), kvalitetnim mikrofonima, 3250 mAh.. sve to zvuci kao logicno, uglavnom umereno unapredjenje u odnosu na L930. E jedino da M$ ne pocne da degradira dizajn i materijale/izradu ali nisu valjda toliko ludi :)
 
Poslednja izmena:
Full alu,senzor i optika koja je skuplja nego kod full alu konkurencije,3300 baterija,najnoviji SoC ,amoled,32gb/3gb, Micro$oft..
Ovo kao da sam ja pravio listu spec za moj dream telefon. :) Od ovog sa liste i slike ako bude 50% istina da se peva.
 
A sta ti ocekujes vise i bolje??? 8k ekran? Ili 16gb ram-a? :D
 
Realno i 930 je za windows phone puno ispred svog vremena trajace sto godina, a tek 940 sa ovim hardverom, ludilo.
 
XL je moj ako stvarno budu ovakvi. A od MSa ocekujem jos puno fora poput Continuuma do zvanicnog predstavljanja,samo sa takvim novim stvarima mogu da sustignu konkurenciju.
 
Pa dobro u odnosu na cifre na tržištu, koliko očekujete da L940 može da košta tj. u koji raspon da se uglavi?
 
Pa realno bar u rangu S6,mozda i skuplji. A i XL kontam da ce biti ista cena,mozda +50€.
 
Poslednja izmena:
Sve je odlično, i ako se taj XL pojavi ovakvog dizajna i specifikacija, odmah prodajem svoj tek kupljeni L930 da uzmem njega! Ali, 'ajde da se vratimo u stvarnost i na temu iz naslova, pošto "fan made" koncepti nikad nisu imanli mnogo veze sa stvarnošću.....
 
Nisam razumeo bas najbolje. Da li onda 940 XL sustinski treba da predstavlja naslednika 1520 ili pak samo prosiranje asortimana? A kasnije ce tek biti predstavljen Microsoft Lumia 1525/15**?
 
Nisam razumeo bas najbolje. Da li onda 940 XL sustinski treba da predstavlja naslednika 1520 ili pak samo prosiranje asortimana? A kasnije ce tek biti predstavljen Microsoft Lumia 1525/15**?


930---940
1520--940XL sa tim da je manja dimenzija. 5,7 incha u odnosu na 6 koliko je bio

Uz to dolaze sa sd 808 i 810 procesorima,mozda cak i oba 810.
Ostalo je nagadjanje
 
Ma, i to je nagađanje, ali osnovano nagađanje. I ja isto tako nagađam. ;)
Ali, ništa se još ne zna, M$ može da iznenadi, kao što je to uradio milion puta do sad, i to ne uvek prijatno.
 
Mislim da neće ići 808, ipak je star, a ni 810 jer nije na glasu. Ali, pre će izabrati 810, ako budu birali između njih....
 
Sve je ovo lepo, ali mene iskreno plasi cena...Koliko ce biti uopste pristupacan za prosecne kupce. :) XL mislim da ce biti pun pogodak. Za telefon mislim da ne treba ici preko te dijagonale...
 
Za prosecne kupce u Srbiji bice naravno preskup kao i svi flagship modeli svih kompanija. Oni su za te prosecne korisnike u manjebrazvijenim zemljama bas izbacili npr l640 i l640xl koju su 2-3 puta jeftinije resenje od nadolazecih l940 i 940XL
 
Znam...ok je cena oko 500-600e za novi model...ali da bude cena kao galaxy S6 oko 1000e....to vec nije realno. Mnogo skupa ta zajebancija...U tom slucaju je moj izbor 1520.
 
Bice u rangu 1520 kad se pojavio. Sad ne mogu da se setim koliko je bio li mislim da je bio oko 700€. Oni ako krenu sa cenama kao aple o samsung nika nece zaziveti ti flagship modeli. Morace da krenu sa nizim marzama ako zele da povecaju svoj udeo na trzistu. Ali moracemo da sacekamo jos nekoliko meseci do pojavljivanja ovih uredjaja
 
Ja ne vidim razgog takvog hardvera u WP uređajima, kad i sa 4x slabijem rade apsolutno odlično...
 
Nazad
Vrh Dno