Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Realno jedine mane 1520 i 930 je ta razlika u velicini, dizajnu i materijalu izrade, ja bih licno uzeo 930, 6incha je bas mnogo
 
Zapravo najveca razlika je baterija,koja i odbije dobar deo korisnika od 930.
 
Meni je jedna od bitnijih stavki bio slot za sd karticu. Ma koliko da ima telefon memorije, volim da imam mogucnost da ubacim karticu. Jednostavno je tako. Ako moze najjeftiniji model lumije da ima, pa moze da ima i jedan od najskupljih, a nema....
 
subjektivan utisak u kome se pljuje gotovo perfektan telefon je bas ono noob fanbooy-ski, tako da nemoj mnogo da pametujes...
Nema "pljuvanja" niti ga je bilo, to ti se priviđa jer si ostrašćeni fanboy.
Biće ti lakše kada budeš naučio da se o ukusima ne raspravlja, i kada budeš shvatio da pridev "savršen" ne postoji u priči o potrošnoj robi kakva je telefon.

Ponavljam, godinama sam koristio sve amolede i prelaskom na 1520 sam se preporodio. Nema przenja ekrana (burn-in), nema trosenja baterije kada je bela pozadina, na suncu se perfektno vidi, normalne ne prebudzene boje. Malo li je...
Nema potrebe da ponavljaš, i prvog puta je bilo jasno da si skretanjem u off-topic IPS vs AMOLED promašio temu.
Gornja izjava ima veze sa temom koliko i sledeća:
"Ponavljam, godinama sam koristio sve ipsove i prelaskom na XYZ #%$"/ AMOLED sam se preporodio. Nema mrlja na ekranu zbog probijanja svetlosti, nema trosenja baterije kada je crna pozadina, crna boja se perfektno vidi, normalne ne isprane boje. Malo li je..."

U prevodu: ne postoji "univerzalni" AMOLED i "univerzalni" IPS. Svaki ekran je priča za sebe i svaki ima svoje manje-više izražene prednosti i mane, samim tim čitava gornja tirada je potpuno besmislena kada se priča o konkretnim telefonima, u ovom slučaju L930 i L1520.

Aj sad ja laicki da pitam kakve veze ima dali je bela ili crna pozadina sa trosenjem baterije?
Suština je u sledećem:
IPS koristi pozadinsko osvetljenje, AMOLED koristi samosvetleće (sub)piksele koji se pojedinačno pale po potrebi, tj. ostaju ugašeni kada treba prikazati crnu boju (odatle duboka AMOLED crna vs IPS isprana sivkasta).
Pozadinsko osvetljenje kod IPS ekrana troši bateriju bez obzira na boje koje prikazuje, dok se kod AMOLED-a potrošnja smanjuje što više pozadina ekrana naginje ka tamnijim bojama, ali se zato u suprotnom slučaju povećava.
Prednost kod tema sa dominantnom crnom bojom kao na WP je očigledna.
 
Ladno se ljudi jos uvek pecaju na taj naziv a u stvari se radi o dobro kalibrisanom IPS sa 300+ ppi :) Ali mocnije zvuci retina :d
 
Retina je tip ekrana koji navodno treba da ispuni neke norme oko kontrasta i gustine pixela, u prevodu ono sto je @hsv.stoned napisao
Bas sam prethodnih dana malo kopao po netu oko tipova ekrana, i koliko god ne voleo amoled, on je najpriblizniji da bude perfektan displej, samo kad bi mogli da ukrote jacinu kontrasta
 
Tako je, i prema tome, svi ekrani koji imaju ppi veći od IP6 trebalo bi da imaju mnogo bolji prikaz. Međutim, pre nekoliko dana jedan IP6 mi je bio u rukama i ja ne shvatam kako je moguće da ima onako dobar ekran. :O
A i slike i video su mu izuzetni, a kamera je samo 8MP i nema OIS. :O
 
Sa bilog kog aspekta 1520/930 predstavljaju dva vrhunska proizvoda. Za dobrim konjem prasina se dise. Ocigledno napravljena za dva razlicita ukusa. Verujem da je 6 inca mnogima preveliko. Za mene je idealno.

Jos jednom moram da napomenem da mi je zao sto je Nokia odustala od dalje price i presla na stranu Android. Tj. tek ce. Bilo je lepo dok je trajalo. Naravno da cu biti fanboy brenda koji je sinonim za kvalitet i standarde. I mislim da je pokazala zasto.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, M$ će nastaviti priču dalje, a tu su im i svi Nokijini patenti koje su kupili. Videćemo kakav će biti naslednik 930 sa Win10, ako bude zadovoljavajući, nema razloga da se brinemo.
 
Tako je, i prema tome, svi ekrani koji imaju ppi veći od IP6 trebalo bi da imaju mnogo bolji prikaz. Međutim, pre nekoliko dana jedan IP6 mi je bio u rukama i ja ne shvatam kako je moguće da ima onako dobar ekran. :O
A i slike i video su mu izuzetni, a kamera je samo 8MP i nema OIS. :O

IP6 ima tek prosecno dobru kameru. Mozda na nekom 15-tom mestu od svih telefona danas. Lideri su n808, l1020, cm1, note5/s6, lumie 1520/930, z3... Tako da kamera nije nista spektakularno kod ip6...
 
Znam to, čitao sam i gledao mnogo o njemu, kao i svim drugim modelima, godinama. Međutim, slike i video izgledaju izuzetno na ekranu samog telefona. Kakva je situacija kad se prebace na komp, to ne znam..... :)
A N5 će tek da izađe. ;)
Šta je cm1?
 
Poslednja izmena:
Ja se izvinjavam. Napravio sam gresku u pisanju mislio naravno na note 4. Note5 naravno nije jos ni u najavi :) Ali samo sam hteo da kazem da ip6 ima prosecno dobru kameru. I L930 ima bolju kameru i bolji video od ip6
 
Nema "pljuvanja" niti ga je bilo, to ti se priviđa jer si ostrašćeni fanboy.
Biće ti lakše kada budeš naučio da se o ukusima ne raspravlja, i kada budeš shvatio da pridev "savršen" ne postoji u priči o potrošnoj robi kakva je telefon.

Ajde priznaj da si prodao pola njive da bi bio prvi u selu sa ovakvim telefonom :)
 
Samo se vi zahebavajte, alu u Srbistanu najvece pare leze u slamarici, na selu. :)
 
Pokusavao sam ranije u temi da pronadjem odgovor na problem, pa obzirom da nisam uspeo, resih da postavim pitanje.
Verzija telefona je za Nemacko trziste.Ne znam da li je zabranjeno pominjati product code, ali moguce da je problem sa tom serijom.
Prilikom update-a na Denim sve radi normalno, osim: dosta vremena mu treba da upali svetlo prilikom otkljucavanja i primetio sam povremeno blinkanje ekrana.
Pokusavao sam da instaliram razlicite verzije za razlicita trzista,ali bez uspeha.Kada firmware vratim na Cyan, sve savrseno funkcionise, bez problema.
Da li postoji neko resenje za ovaj problem i da li se jos nekome to desava ili mi preostaje samo da cekam Win10 u nadi da ce problem biti resen?
Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Nije taj telefon, ali se meni slicna stvar desila pre neki dan sa mojim LG e900 (WP7.5). Odradio update na zvanicni 7.8, poceo lepo da radi, pa par dana nesto stuca, blokira i na kraju nije mogao da se upali. Vratio sam ga na satndardni WP7.5 i sad radi normalno. Pre par godina sam takodje imao isti telefon koji je bez ikakvog problema radio sa WP7.8...
 
Da li ima neko product code telefona kupljenog u Telenoru? Probao bih njihov firmware.Mozda tad nece biti problema sa Denim software-om.
 
Poslednja izmena:
Ništa spektakularno. 1020 u očekivanoj prednosti pri zumiranju, sve ostalo diskutabilno.
 
Kako izgleda crna 930... boles' :)

930and1020.jpg


Jesu presli ljudi koji su radili dizajn Lumia u MS?
 
ObrenNikola, videću večeras da ti dam produkt kod, mada je ovaj za Tajland... Imaš u temi gde je... Windows phone upustva, sta, gde i kako... Tamo sam stavio link pored objašnjenja kako flashovati drugi firmware... Staviću posle, kad dođem kući...
Inače, naši su svi CV... Nema veze dali je iz telenora, mts ili vipa...
 
Poslednja izmena:
Ništa spektakularno. 1020 u očekivanoj prednosti pri zumiranju, sve ostalo diskutabilno.


Ima ko voli taj fazon preteranog sharpening -a , slicno kao na IP, Samsung i ostalim top modelima, medjutim i dalje su sampioni u klasi Prirodnih boja 808,1020 i legendarna N8.. Sreca pa 930 podrzava raw.
 
Nazad
Vrh Dno