Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ovi sto kazu da je na 1520 ekran kao isprana krpa lupetaju za sve pare. Ja sam gotovo ceo zivot koristio Amoled i Super amoled i kupovinom 1520 sam se preporodio. Ne kazem da je Amoled njesra, nego kazem da je ekran na 1520 fantazija, pogotovo kada se izadje na jako sunce. Sve se vidi. I te gluposti oko gustine pixela. Full HD na 6" :) Pa ja na mom monitoru od 27" sa istom rezolucijom nemam aposlutno nikakve primedbe a ne na uredjaju od 6" :D
 
Vi ste stvarno komicni :D nalazite mane telefonima od 500e, idite i procitajte teme o kineskim telefonima od 100$ pa ce te videti da su bez mane :d
Salu na stranu lepo ti je neko dao savet, to sam i ja uradio idi i probaj oba modela i koji ti se svidi njega kupis, ja sam probao i L930 i L1520 i vise mi se svideo na izgled l1520 zato sam ga i kupio, moja im je jedina mana sto ne vibriraju kada se uspostavi veza i sto nema lampicu za notifikaciju(navikao sam na to i bas mi nedostaje) sa svime ostalim sam prezadovoljan. l1520 umesto lampice za notifikaciju ima glance screen i da ce dobiti lampicu za nitifikacije na WP10, sto l930 (glance screen) nema, druga stvar koliko sam mogao da procitam na vestima da l930 nece dobiti WP10, bar za sada tako javljaju. Ostalo je sve stvar tvog licnog ukusa, sta god da odaberes verovatno neces pogresiti.
 
Poslednja izmena:
Po ScreenFun-u, nista od W10.
 
Dobice naravno W10 ali je nema sad na spisku za TP koji izlazi sad za koji dan ali punu verziju w10 dobija 1000% ne brinite :)
 
@coyote

To je teh. preview, dakle nije ni PFD, W10 će biti za L930 (icon).
Ovaj teh. preview nije pušten zbog greške, što ne znači da u narednim danima neće...
I nemoj verovati svakoj napisanoj na forumima, tu pišu "svi", baš "svi".
 
Vi ste stvarno komicni :D nalazite mane telefonima od 500e, idite i procitajte teme o kineskim telefonima od 100$ pa ce te videti da su bez mane :d

Ako se ovaj komentar makar delom odnosio na mene, moram da prokomentarisem.
Za TCL s720 niti bilo koji drugi kineski ili nekineski telefon (ako takvih ima) nisam nikada rekao da je bez mane.
Ono sto izdvaja kineske brendove je dobar odnos cene i kvaliteta, sto se za malo koji telefon od 500+ eur moze reci jer su uglavnom precenjeni.
Ne sporim da se za 500+ eur dobija dobar telefon ali se u toj ceni placa samo ime brenda znacajno kao i ogromni marketinski troskovi tih kompanija.
 
Poslednja izmena:
Sh@arance,

Mislim da dosta ljudi ili piše gluposti ili neistine...
Onda dođe neko treći, potpuno ne upućen, pročita i bude pogrešno informisan...
krastavac...
Ovo nije namenjeno tebi, samo da si mogao napisati da se radi o tehnical preview, mogao si...
;)
Tako da se ljudi ne bune i da ne misle da neće dobiti W10FM...
Meni je jasno šta si hteo napisati, ali drugi možda pogrešno zaključe...
;)
 
Poslednja izmena:
Odam postovanje ovoj temi i ne toliko savrsenom uredjaju 930, ali i dalje prilicno kvalitetnom. I onda procitam informacije poput ispranosti ekrana na 1520. Svasta. Jednom od najkompletnijih uredjaja danasnjice. Prakticno ispisnicom i udaranjem Nokia standarda/pecata prilikom izlaska na velika vrata sto se tice barem WP.

Koristim Nokia 1520 IPS ekran u svrhe visecasovnog citanja, igranja, gledanju raznog multimedijalnog sadrzaja. Napolju na vrlo intenzivnom svetloscu ekran ima neverovatnu citljivost. Jos jednom kazem ovo nije telefon, ovo je umetnicko delo. A ekran na njemu je jedan od neverovatnih segmenata te slike. Post namenjen svim potencijalnim kupcima ovog modela kojima 6 inca nije preveliko i koji bi se uplasili kada procitaju gore pomenutu informaciju.
 
Pa problem je sto covek nije procitao do kraja tekst :) Napisao sam da ga nece dobiti bar za sada, nisam dovrsio recenicu pa je mozda covek i pogresno shvatio. :) Da ne bude zabune nek sam procita :)
http://www.wpnovosti.com/2015/04/naredni-windows-10-bild-za-telefone.html
Opet kazem nek proba oba modela uporedno dva telefona sa 90% istim hardverom oslao je stvar licnog ukusa, mane sam mu izneo koje meni smetaju, ne vibrira kada se uspostavi veza i nema lampicu za notifikacije, za ostalo imam reči hvale bar za sada.

Ako se ovaj komentar makar delom odnosio na mene, moram da prokomentarisem.
Lion druze meni sve cini kao da me proganjas i pratis po forumu jos od teme Lenovo P780 kada sam izneo svoja gorka iskustva sa doticnim modelom. Veruj mi dok sam pisao post da mi nisi bio ni u malom mozgu. Ima kilometarska tema o Kineskim telefonima gde se moze procitati sve i svasta. Tako da ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg si se ti tu nesto nasao niti te znam nit poznajem. Jedini moj problem je sto sam servisirao bicikl, a vreme uzasno, a ja na godisnjem odmoru pa ubijam vreme citajuci forum, tako da citam sve i svasta. ali kad grane sunce veru mi da me neces videti na forumu mozes samo da me vidis na bajsu ;)
 
Poslednja izmena:
@chilac
Možda su mislili na isprane boje u odnosu na amoled, mada je i to stvar ukusa, po meni je L1520 najbolji wp model.
@sharance
;)
 
Poslednja izmena:
Lion druze meni sve cini kao da me proganjas i pratis po forumu jos od teme Lenovo P780 kada sam izneo svoja gorka iskustva sa doticnim modelom. Veruj mi dok sam pisao post da mi nisi bio ni u malom mozgu. Ima kilometarska tema o Kineskim telefonima gde se moze procitati sve i svasta. Tako da ne vidim ni jedan razlog zbog kojeg si se ti tu nesto nasao niti te znam nit poznajem. Jedini moj problem je sto sam servisirao bicikl, a vreme uzasno, a ja na godisnjem odmoru pa ubijam vreme citajuci forum, tako da citam sve i svasta. ali kad grane sunce veru mi da me neces videti na forumu mozes samo da me vidis na bajsu ;)
Nemam nista protiv tebe niti bilo koga drugog sa foruma ili ne.
Ne proganjam te svakako. Izvini ako ti tako deluje. Cak si mi i simpatican ali mi jeste zasmetalo "pljuvanje" nekog konkretnog modela na vise tema i u vise navrata pa jesam malo bezveze tada odreagovao, ali posle visestrukih tvojih postova na svim temama.
Uostalom, prestao sam da se nadovezujem na tu prepisku.
Izvini ako sam te uvredio. Nije mi to bila namera.
 
Poslednja izmena:
Ma opusteno druze nisam ja lik koji se ljuti zbog bilo cega ;) Jednostavno na tehniku gledam kao stvar nema emocija iako je moja, nasao sam manu i novom telefonu nije neka al je mana, sutra da imam problema sa njim kao sa proslim fonom iznecu iste cinjenice kao i sa Lenovom.;)
 
Neverovatno. U svakoj temi mora da se pojavi bar jedan ničim izazvan uspaljeni branilac lika i dela svog predmeta obožavanja, bilo da se radi o telefonu, tabletu, televizoru ili nekom tamo parčetu hardvera/softvera.

Niko nije rekao da L1520 ima loš ekran, naprotiv. Napisao sam da ekran deluje isprano i razvučeno samo u jednom konkretnom slučaju, a to je kada se stavi neposredno pored L930, i pojasnio da je to na prvom mestu zbog moćnog kontrasta i duboke crne boje kod AMOLED + ClearBlack kombinacije, što naročito dolazi do izražaja u dark temi karakterističnoj za WP. Pritom sve vreme naglašavam da se radi o subjektivnom doživljaju, da različiti ljudi imaju različit ukus i različite prioritete, da od svakog pojedinačno zavisi šta će da doživi kao "prednost", a šta kao "manu", da je najbolje za kupca da na licu mesta sam uporedi modele oko kojih se dvoumi itd.

I opet, neki od svega toga uspeju da vide samo reč "isprano" van svakog konteksta, kao povod da temu pretvore u poligon za fanbojevsko onanisanje o svom telefonu iz snova. Da nije tužno, bilo bi smešno.
 
Reci da je ekran na 1520 kao isprana i razvucena krapa je u BILO KOM kontekstu apsolutno netacno. Sta si ti mislio i da li mislio, nije bitno. Samo zbunjujes ljude.
 
Ljudi snosim odgovornost za pravac u kome ide ova tema pa moram to i da ispravim. :D Jeste ovo tema za L930, ali ok je pokrenuti diskusiju o poredjenju ova dva modela koja su jako slicna, ali i razlicita. :) Diskusiju da, ali raspravu i neku svadju ne. Cilj svega jeste pokretanje jedne normalne price u kome cemo komentarisati i jedan i drugi telefon, i naravno pomoci i drugima, kao i meni da odaberu ono sto im vise odgovara. Naravno da nije potrebno otici samo i videti ove telefone i uzeti neki na lepotu. Jako je bitno iskustvo korisnika doticnih modela.
 
Pa ne znamo vise kako da ti pomognemo ako ne odes i ne vidis oba modela, receno je da L930 ima malo bolji ekran ali nema glance screen, L1520 ima bateriju veceg kapaciteta, L930 ima ekran od 5" i lici (bar meni) na iphone, L1520 ima 6" ekran i ima glance screen i lici na tablet i po meni takodje ima vrhunski displej, sve ostalo im je isto sto se tice hardvera, i iskustva moraju biti ista na oba modela kako radi L930 isto tako radi i L1520. Stvar ostaje na licnom izboru sta ti se vise svidja ako si uopste i zainteresovan za kupovinu.
 
Poslednja izmena:
To je to. Hvala na savetima. Videcu koliko je glomazan l1520 pa ako mi nije prevelik uzecu... U suprotnom moracu da se odlucim za l930.
 
Koristio sam drugov gpro 2 a on je manji od 1520. Definitivno probaj prvo posto je to ogromno, 1520 je i duzi (skoro 5mm) i siri (3mm) nema sanse da se koristi jednom rukom.
 
Poslednja izmena:
Ono sto mogu da kazem jeste da je L1520 kompletniji telefon od L930. Da je 5.5" bio bi savrsen, ovako cu morati live da odlucim. :)
 
Reci da je ekran na 1520 kao isprana i razvucena krapa je u BILO KOM kontekstu apsolutno netacno. Sta si ti mislio i da li mislio, nije bitno. Samo zbunjujes ljude.
To može da zbuni samo nekog ko nije u stanju ili ne želi da razume kontekst u kome je taj lični i subjektivni utisak iskazan, što si upravo demonstrirao sopstvenim postom.
Čovek je tražio lične utiske, a ne fanbojevske hvalospeve. Za to drugo već postoji tema.

Ljudi snosim odgovornost za pravac u kome ide ova tema pa moram to i da ispravim. :D Jeste ovo tema za L930, ali ok je pokrenuti diskusiju o poredjenju ova dva modela koja su jako slicna, ali i razlicita. :) Diskusiju da, ali raspravu i neku svadju ne. Cilj svega jeste pokretanje jedne normalne price u kome cemo komentarisati i jedan i drugi telefon, i naravno pomoci i drugima, kao i meni da odaberu ono sto im vise odgovara. Naravno da nije potrebno otici samo i videti ove telefone i uzeti neki na lepotu. Jako je bitno iskustvo korisnika doticnih modela.
Ma kakva crna svađa, jednostavno postoje ljudi koji ne mogu da shvate da se ukusi razlikuju i da ne prija svaki ekran podjednako svačijem oku. Nekom je AMOLED prenasviran, nekom nije, nekom IPS deluje isprano, nekom je taman, a ima dosta i onih kojima je svejedno. Poenta je da su svi oni u pravu, dokle god svoje subjektivne utiske ne počnu da proglašavaju za apsolutne "istine", a tuđe za apsolutne "neistine" kao gospodin odozgo.
Na kraju krajeva, svrha ovakvih tema i jeste da iznesemo što više informacija iz što različitijih uglova, a tebe sigurno niko neće puškom naterati da kupiš nešto što ti manje odgovara. ;)
Šta god kupio, mislim da se nećeš prevariti i neka te srećno služi.

Pa ne znamo vise kako da ti pomognemo ako ne odes i ne vidis oba modela, receno je da L930 ima malo bolji ekran ali nema glance screen, L1520 ima bateriju veceg kapaciteta, L930 ima ekran od 5" i lici (bar meni) na iphone, L1520 ima 6" ekran i ima glance screen i lici na tablet i po meni takodje ima vrhunski displej, sve ostalo im je isto sto se tice hardvera, i iskustva moraju biti ista na oba modela kako radi L930 isto tako radi i L1520. Stvar ostaje na licnom izboru sta ti se vise svidja ako si uopste i zainteresovan za kupovinu.
To je to, ukratko si sumirao ono što je najbitnije.
Dodao bih još da L930 ima Gorilla Glass 3, a L1520 GG2, ali mislim da tu suštinski nema neke preterane razlike.
Evo i par slika apropo priče o veličini:
nokia-lumia-930-lumia-1520-hands-on-03.png
nokia-lumia-930-lumia-1520-hands-on-010.png
nokia-lumia-930-lumia-1520-hands-on-011.png
 
To može da zbuni samo nekog ko nije u stanju ili ne želi da razume kontekst u kome je taj lični i subjektivni utisak iskazan, što si upravo demonstrirao sopstvenim postom.
Čovek je tražio lične utiske, a ne fanbojevske hvalospeve. Za to drugo već postoji tema.

subjektivan utisak u kome se pljuje gotovo perfektan telefon je bas ono noob fanbooy-ski, tako da nemoj mnogo da pametujes...
Ponavljam, godinama sam koristio sve amolede i prelaskom na 1520 sam se preporodio. Nema przenja ekrana (burn-in), nema trosenja baterije kada je bela pozadina, na suncu se perfektno vidi, normalne ne prebudzene boje. Malo li je...
 
Aj sad ja laicki da pitam kakve veze ima dali je bela ili crna pozadina sa trosenjem baterije?
 
Ima veze, jer na beloj pozadini amoled trosi vise jer kada je crna ekran tu nije "upaljen"
 
Jel ima neke to veze na IPS ekranima? Generalno miksujem jedan dan mi crna drugi dan bela, nije mi ni na kraj pameti palo da ima nekakve veze sa trosenjem baterije.
 
Stavljaj sta god ti se svidja, nije to przenje baterije ako nije crna boja.
 
Nazad
Vrh Dno