Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Mora da isprate android konkurenciju sto se hardver tice :)
 
'Ajde da se vratimo na temu, braćo. ;)

Zna li neko da mi kaže gde se na 930-ici nalazi podešavanje HDR moda za kameru, nakon nadogradnje na Denim?

Trebalo bi da ga ima, ali ja ga ne nalazim.
 
Kad udjes u lumia kameru pa onaj carobni stapic ili nesto slicno tome. To je tipa hdr
 
Aha. Video sam da ima funkcije slične HDR-u, mada funkcioniše pomalo različito. Zove se "Rich capture" ili tako nešto, i vrlo je zanimljiva opcija.
 
Totalno razocarenje u ovaj model.Nokijin jedan od najboljih modela (ako ne i najbolji), a jedino sto nudi u odnosu na konkurenciju su bagovi..gomila bagova.
I dalje mucim muku sa updateom na Denim.Svakih par sati mi iskace poruka za update, a kad god uradim nadogradnju, prilikom otkljucavanja svetlo se pali po 4,5 sekundi.Isti slucaj je i prilikom razgovora, kada prislonim telefon uvetu,svetlo se ugasi i prilikom prekidanja veze potrebno je isto 4,5 sekundi da se svetlo upali..
Molim vas ukoliko je neko imao ovakav problem i uspeo da resi da mi pomogne (cisto da me uputi da li je hardverski problem ili softverski).Nosio sam u servis, ali ispada da je problem softverske prirode pa nisu mogli nista da urade...cak sam instalirao i Windows 10 technical preview u nadi da tamo nece biti tog problema, ali bez uspeha :)
 
Totalno razocarenje u ovaj model.Nokijin jedan od najboljih modela (ako ne i najbolji), a jedino sto nudi u odnosu na konkurenciju su bagovi..gomila bagova.
I dalje mucim muku sa updateom na Denim.Svakih par sati mi iskace poruka za update, a kad god uradim nadogradnju, prilikom otkljucavanja svetlo se pali po 4,5 sekundi.Isti slucaj je i prilikom razgovora, kada prislonim telefon uvetu,svetlo se ugasi i prilikom prekidanja veze potrebno je isto 4,5 sekundi da se svetlo upali..
Molim vas ukoliko je neko imao ovakav problem i uspeo da resi da mi pomogne (cisto da me uputi da li je hardverski problem ili softverski).Nosio sam u servis, ali ispada da je problem softverske prirode pa nisu mogli nista da urade...cak sam instalirao i Windows 10 technical preview u nadi da tamo nece biti tog problema, ali bez uspeha :)
Nosio sam 930 pola godine i nisam imao tih problema. Ne znam sta drugo moze biti, nego hw problem.
 
Pa sto ti nisu u servisu nisu zamenili uredjaj kad ne mogu da ga poprave?
 
Pa sto ti nisu u servisu nisu zamenili uredjaj kad ne mogu da ga poprave?

To ti je kao i sve sto kupis u ovoj drzavi..samo da te otkace.
Vrate na Cyan,jel radi sve?radi..to nije do telefona,sacekaj sledeci update..i cao
Do sledeceg update-a ti istekne garancija, onda i ako nadju resenje,moras da platis:)
Sto je najgore, ajde ovi nasi sto me otkace, nego me i Microsoft otkaci:)
Dva puta sam se obracao putem ceta podrsci i oba puta ili ne znaju sta je (kao nosite u servis) i kad kazem da sam nosio u ovlasceni da kazu da je do softvera,nije problem,al cisto da imaju u vidu za neki sledeci update..dam i product key,cisto da znaju da nije mozda do serije,modela i sl...i oni opet kao u fazonu ok,bilo je jos ljudi sa tim problemom,al u fazonu..to je to:)
 
Poslednja izmena:
Znaci tebi samo radi normalno na Cijanu? Prodaj telefon pa kupi drugi ako te to toliko smara
 
Meni radi super, žao mi je što je tvoj primerak ne radi kako treba.
 
A da probas da odradis reset na fabricka podesavanja pa da odradis update?
 
A da probas da odradis reset na fabricka podesavanja pa da odradis update?

Pokusavao sam i hard reset, soft reset,update preko recovery tool-a,instalirao firmware-e za druge drzave...sve i svasta,ali bez uspeha:)
Ne kazem da mi smeta Cyan rom.Imam sve sto mi treba,i vise...ali mi smeta sto mi na svakih par sati izlazi notifilacija za update i sto je telefon nazovi "sam vrh" i isto tako placen,a ima nerazresivih tj. Neshvatljivih bagova :)...i sto sutra necu moci da ga prodam ni priblizno realnoj ceni u tom trenutku jer radi samo na Cyan romu (ukoliko Windows 10 ne popravi situaciju)
 
Poslednja izmena:
Ja se sad opasno dvoumim...Plasim se da ce mi 1520 biti prevelik, pa cu morati da uzmem ipak 930. Da li je telefon stvarno toliko los? Vidim da ga sve vise pljujete? :/
 
Ma kako loš, veoma je dobar. Ja nemam nikakvih problema s njim, jeste da sam ga skoro uzeo, ali svejedno. Greje se, ali nije neizdržljivo, baterija nije šampion, ali opet potraje od jutra do večeri. To bi bili neki njegovi nedostaci, sve ostalo je za WP OS odlično. Uzmi ga, nećeš biti nezadovoljan.
 
Interesuje me par stvari. Mozes li mi opisati to grejanje, sta znaci kad kazes greje se? Vidim da se to pominje, koliko zaista greje telefon? Druga stvar jel ispadao nekome telefon, jel se primecuje svaka ogrebotina? Da li ce dobiti led ntifikaciju, posto mi se ovo sa nedostatkom glance screen-a ne svidja? Voleo bih da imam makar neki vid notifikacija. Ja imam Nexus 4, a moja devojka Lumiju 535 i kod nje baterija zna da izdrzi dan i po.... a kod mene baterija riknjava pred kraj dana a puni se telefon do nekih 7h ujutro....i pri kraju bude oko 23h. Kakva je baterija u odnosu na ove telefone? Tj sta mogu da ocekujem? I konkretno me interesuje kako radi Refocus na L930? Kod L535 i nekih telefona koji imaju 8Mpix kameru ne radi nikako... Uopste ne uspe da napravi vise fokusa.... To je za sad to sto me interesuje. :)
 
Greje se u donjem uglu, leđa više nego ekran, grejanje je osetno, ali ne i nepodnošljivo, kao što su mnogi napisali po stranim forumima. Refokus radi odlično, ako znaš da ga koristiš, dakle, ne smeju stvari biti sve u istoj ravni. Baterija nije ništa posebno, internet je jede više nego igrice (od igrica se više zagreje), u stend-baju jedva da se troši, ali sa uključenim ekranom vidiš kako procenat curi. Ali, može da izdrži do večeri. Vrlo brzo se puni, to joj je plus.
 
@KaSp3rSky
Steta sto ne bi mogao da "prebolis" velicinu 1520. Oko dosta stvari ne bi imao neudomicu/brigu kao sada. Veliko je razumem, ali nije nemoguce naviknuti se.
 
Ma kakvi veliko, navikao bi se za čas posla! Ja sam hteo 1520, ali, pošto imam jedan fablet, a nosim 2 telefona, izbor je pao na 930 - da ne vučem pola kila telefonâ sa sobom. :D
Plus, 1520 nema problema sa grejanjem i baterijom, koliko ja znam.
 
Posle 1020, sta da uzmem? 930 ili 1520? 1020 kida po pitanju kamere ali spreman sam da spustim kriterijum, samo da se ne greje kao ovaj a ume da bude vruc :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da 1520 ima daleko manje problema u poredjenju sa 930. Sto se baterije tice 1520 je neprikosnoven i dalje posle punih 18 meseci izbacivanja. Ima na GSM Arena lista koja se redovno azurira i svedoci o tome. Moram reci da postoje vlasnici 1520 koji su se zalili na tzv. fantomske dodire ekrana. Jos uvek pokusavam da utvrdim da li se to desava i na mom uredjaju. Nekada imam osecaj da je poremecen raspored aplikacija na home screen, a skoro sam siguran da nisam uradio isto. Ne znam da li zamisljam. Sve ostalo je vanprosecno. Recimo kod 930 mi se svidja sto je okvir od aluminijuma. U obicnom radu nisam primetio apsolutno nikakvo grejanje. Niti sam procitao da se iko zalio na isto.
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=Eom7e-8cp1Y
Fin review :D Ipak mi je po dizajnu 1520 jako slicna 720 a nju sam imao :)

Polovno naravno, prodao bih 1020 iako mi je zao :( a sledece god kada padne cena ovim novim monstrumima na W10 , uzeo bih neki :) Fala na savetu.
 
Posle 1020 ipak da sacekam neki 940 ili 1030 il kako god im bude naziv, posto ce ovde biti vec vidim u najavi po ceni kao IP6... ili ti za 100 ili 200e skuplji nego u razvijenim zemljama. Znaci cekam 2016 :) nisam lud da bacam pare.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno