Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Ja imam 730ds iz mts-a i taj problem nisam imao... ali kao sto je napisao StDzoni - net je uvek upaljen na 2g na sim1.
 
stavi airplane mode u not. centar i upali ga i odmah vrati, par sekundi i 'ukljuci' se net ..
bice da je do kartice (mts) jer mi se to desavalo i na androidu
 
aha znaci nisam jedini :) znam i ja za to provalio sam,nego me zanima zasto je to tako zasto zaglupi?Inace nemam problem sa restartovanjem!U kojoj si mrezi Rinsvind@
 
aha znaci nisam jedini znam i ja za to provalio sam,nego me zanima zasto je to tako zasto zaglupi?Inace nemam problem sa restartovanjem!U kojoj si mrezi Rinsvind@
 
Airplane mod i ukljucujem nocu kad spavam i iskljucujem ujutru cim se probudim... odmah pronadje obe mreze i net na mts-u i u sledecih nekoliko sekundi pristignu obavestenja (mail, fb itd.) :d

Moguce da je do kartice jer je moja nova od pre 6 meseci kad sam presao u mts, trazio sam da mi odmah daju onu micro da ne moram da je secem. :smoke:

EDIT: E da, i nije mi ukljucena SMART SIM opcija u telefonu... mozda i to utice.
 
Poslednja izmena:
ma nije ni meni ukljucen smart sim!I imam nove kartice nemam pojma,da li ce to da isprave nekim apdejtom ili windows 10-kom?
 
aha znaci nisam jedini :) znam i ja za to provalio sam,nego me zanima zasto je to tako zasto zaglupi?Inace nemam problem sa restartovanjem!U kojoj si mrezi Rinsvind@

065 mreza, i moja kartica je nova sa uloskom za mikrosim, mada je bas los taj adapter za mikro ali sigurno nije do kartice. Na koji region ti je podesen tel. ja sam moj stavio na US zbog Cortane, mozda je zbog toga sto nije na Srbiju?

Inace, u vezi reseta, od ovog zadnjeg apdejta nisam imao ni jedan , a bas sam se trudio :D ( stavljao sve aplikacije na memorijsku ).
 
Poslednja izmena:
065 mreza, i moja kartica je nova sa uloskom za mikrosim, mada je bas los taj adapter za mikro ali sigurno nije do kartice. Na koji region ti je podesen tel. ja sam moj stavio na US zbog Cortane, mozda je zbog toga sto nije na Srbiju?

Inace, u vezi reseta, od ovog zadnjeg apdejta nisam imao ni jedan , a bas sam se trudio :D ( stavljao sve aplikacije na memorijsku ).







meni je na srbiji i opet isto mi se desava!?
 
meni je na srbiji i opet isto mi se desava!?

Ono sto mene cudi je da se samo nama par to desava od svih ljudi koji prate ovu temu i imaju Lumiju 730. Mozda je do sofvera, ako jeste verovatno ce se ispraviti nekim od buducih apdejtova a ako je hardverske prirode ne gine nam ovo sto smo do sad radili.
 
pa ima jos ljudi na drugim forumima ali sam primetio da na mts-u zeza.Moj je bio dva puta na servisu zbog problema neta i oba puta su rekli da je telefon 100 % ispravan!
 
planiram da uzmem 730 u Nemackoj, pa me zanima da li neko sto ima win 10 na njemu moze da mi kaze jel su ubacili dolby funkciju u audio settings?
 
Meni je na Telenoru i nemam taj problem a nemam ni restart problem.
 
@tobdžija
W10 mislim da kreće od petka za insidere... Ovog petka...
 
Ljudi interesuje me da li moze negde u podesavanjima da se postavi koja je kartica primarna za zvanje i sms,imam jedan privatan i jedan sluzbeni broj pa bi da podesim da sve radim sa sluzbenog,trazio sam i nisam mogao da nadjem,da mozda nema neka aplikacija koja moze to da sredi?
 
Ljudi interesuje me da li moze negde u podesavanjima da se postavi koja je kartica primarna za zvanje i sms,imam jedan privatan i jedan sluzbeni broj pa bi da podesim da sve radim sa sluzbenog,trazio sam i nisam mogao da nadjem,da mozda nema neka aplikacija koja moze to da sredi?
Pa jel ti imaš ovaj fon ? Ako imaš u čemu je problem. svejedno da li zoveš ili šalješ sms moraš pritisnuti pločicu 1 ili 2 u zavisnosti na kojoj ti je službeni.
 
Ljudi interesuje me da li moze negde u podesavanjima da se postavi koja je kartica primarna za zvanje i sms,imam jedan privatan i jedan sluzbeni broj pa bi da podesim da sve radim sa sluzbenog,trazio sam i nisam mogao da nadjem,da mozda nema neka aplikacija koja moze to da sredi?


Nije bi bas jasno sta tebi nije jasno hahaha ali mozda je odgovor na tvoje pitanje:
Idi u imenik, na svaki kontakt klikni i biraj sa kog sim-a ces koristiti, telefon ce zapamtiti za ubuduce... a mozes i da linkujes oba sim "phone"-a u jednu plocicu pa prilikom pozivanja da biras koji sim (isto moze i za sms).
 
Ne zelim da bilo sta koristim sa privatnog,znaci drugari mi posalju sms na privatni i zelim da im odgvorim sa sluzbenog,tako sam mogao na androidu da namestim pa cisto pitam da ne moze na wp,ovde sta god da pitas odma te veliki znalci ismevaju,hvala u svakom slucaju na pomoci necu vas vise zamarati...
 
Naravno da moze.
 
Ne zelim da bilo sta koristim sa privatnog,znaci drugari mi posalju sms na privatni i zelim da im odgvorim sa sluzbenog,tako sam mogao na androidu da namestim pa cisto pitam da ne moze na wp,ovde sta god da pitas odma te veliki znalci ismevaju,hvala u svakom slucaju na pomoci necu vas vise zamarati...
Nije ničija namera da te ismeva. Niko od nas se nije naučen rodio. Namera nam je bila ti pomognemo. Nisi lepo u startu formulisao problem pa je došlo do nesporazuma. Nadam se da si na kraju provalio kako i šta. Slobodno pitaj. Svako ko zna je rad je da pomogne. Tako to na Bechmaku funkcioniše i funkcionisaće.
 
Izabrao sam insider slow i nema nista. Da li ima uopste updejt za nokiu 735. Kako se updejtuje i kako se prekida widows insaider ako necu da skidam win10.
 
Na fast mi ponudjen win10 od 900 i nesto mb. Razmisljam da li da skidam.
 
Na fast mi ponudjen win10 od 900 i nesto mb. Razmisljam da li da skidam.
Ko se mnogo premišlja, uvek onanira.Imaš opciju da se vratiš na pedhodni build i to je MS više puta naglašavao.Sretan Usks želim svima koji ga slave po Gregogijanskom kalendaru.:wave:
 
Pa na kraju se opet vratio na 8.1. Morao sam da ga vracam preko kompa. E sad zanimljiva star da vise nemam izbor 4g u opciji biranja za mrezu.
 
Pa na kraju se opet vratio na 8.1. Morao sam da ga vracam preko kompa. E sad zanimljiva star da vise nemam izbor 4g u opciji biranja za mrezu.
A jel može da se zna zašto si se vratio na 8.1?
I pardon za ovaj moj lapsus gore.Naime kaže se po Грегоријански календару.Nije mi TT prihvatio edit posta. :S:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno