Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Jel mozda neko gledao poredjenje xl modela i 730 u low light? Kakva je tu situacija? L640 pravi sasvim solidne dnevne slike koje su itekako upotrebljive
 
ljudi sta mi se sasavalo sinoc 15 04 2015.Internet je radio ocajno toliko sporo da se nije mogao koristiti.Odlucio ja da definitivno danas odnesem u servis cim sam stigao kuci kada sam ga upalio odmah je proradio kako treba inace u mts sam!!Da li se to jos nekome dogodilo.Inace bio sam na lokaciji centar Beograda tacnije kosovska
 
Da li neko ima iskustva sa windows 10 prewiev na ovom telefonu i da li je moguce vratiti se na 8.1. Hvala
 
Pošto vidim da se mnogi dvoume između 640 i 735, izneću neka svoja zapažanja. Danas sam išao u prodavnicu da pogledam kako izgleda 640 ds i 640xl i pored 730/5 izgledaju kao kineski telefoni. Meni izgledaju sa onom glosi belom kao telefoni iz nižeg segmenta, stoga stoji da je kvalitet izrade bolji na 730. Ekran na 640 je veći ali je i telefon veći po dimenzijama i uopšte ne stoji dobro u ruci zbog onih kockastih ivica. Deluje mi i da je deblji. Ekran je bolji na 730. Kakve slike radi ne znam, pošto nisam nešto upućen u fotografiju a i nije baš neko poređenje sa okidanjem slika u prodavnici. 640xl je ogroman telefon i meni lično ružan za sve pare :). Cena 640ds je 144€ a 640xl 219 (Mediamarkt Nemačka).
 
ajde jedan brz odgovor molim vas:zasto ne mogu da skinem app ili igru od 40mb ili vise preko mobilnog neta?Trazi mi wifi da bih skinuo????Kako se to namesta?Unapred hvala
 
ajde jedan brz odgovor molim vas:zasto ne mogu da skinem app ili igru od 40mb ili vise preko mobilnog neta?Trazi mi wifi da bih skinuo????Kako se to namesta?Unapred hvala

Odgovorio sam ti na mobilnomsvet-u :smoke:
 
Nego, ja citao da ako se krene na instalaciju "insider" 10-ke, pre toga telefon dobije update 2. I ja tako krenuo... dobio 8.1 update 2 sa svim novostima koje donosi ali nisam nastavio dalje do 10-ke. :d

Mada sam jutros morao da odradim factory reset jer je OS izgubio negde sve ringtonove?!? Moje mp3 fajlove je regularno pustao... ludilo, ali jos bolje jer mi sad onaj "other" ociscen. :-devil-: hehehehe

EDIT: Naravno sad sve radi kako treba. A "double tap navigation bar to lock phone" je ludilo uz kombinaciju "DT to wake up" ne treba mi vise power dugme lol
 
Poslednja izmena:
Hard Reset ide OBAVEZNO polsle svake velike nadoradnje.Ovo ne pišem zbog tebe, nego zbog gomile njih koje se posle žale.
:angel:90% ti se u backup-u kasnije vrati, čak i početni ekran...
 
Poslednja izmena:
Hard Reset ide OBAVEZNO polsle svake velike nadoradnje.Ovo ne pišem zbog tebe, nego zbog gomile njih koje se posle žale.
:angel:90% ti se u backup-u kasnije vrati, čak i početni ekran...

Upravo tako. Hard reset resava gomilu problema koji se ispolje nakon upgrade-a sistema. Meni je L920 krenula opasno da baguje posle update-a na Cyan, sve dok nisam odradio hard reset. Cak, prepoprucujem da se ne vraca backup podesavanja, vec da se podesavanja ponovo rucno odrade. Vracanje kontakata i SMS-a naravno ne utice na sistem.
 
Onda backup nema nikakvog smisla i treba da izgubis ceo dan dok sve vratis kako.je bilo.i instaliras sve aplikacije
 
Onda backup nema nikakvog smisla i treba da izgubis ceo dan dok sve vratis kako.je bilo.i instaliras sve aplikacije

Nije baš ceo dan. Ja sam uradio restore posle vraćanja na 8.1 . On je vratio start screen kao što je bio i u pozadini je instalirao aplikacije koje sam imao . Vratio sam se posle 15 minuta i on je završio sa instalacijom . Kasnije sam samo podesio za notifikacije ton. Za Zvono je zapamtio ton
 
Nije baš ceo dan. Ja sam uradio restore posle vraćanja na 8.1 . On je vratio start screen kao što je bio i u pozadini je instalirao aplikacije koje sam imao . Vratio sam se posle 15 minuta i on je završio sa instalacijom . Kasnije sam samo podesio za notifikacije ton. Za Zvono je zapamtio ton
Zašto si se vratio na 8.1?
 
Evo da se prijavim u temu da sam kupio Nokiu Lumiu 735 i evo koliko je drzim u ruci zadovoljan sam. Gledao sam Lumiu 535 koja je veoma slična (640) ipak sam odlucio da uzmem 735 koja je nekako lepsa u odnosu na MS. Da li da stavljam zaštitnu foliju preko ekrana? Kako da iskljucim vibraciju na statusnoj traci?
 
Poslednja izmena:
Evo da se prijavim u temu da sam kupio Nokiu Lumiu 735 i evo koliko je drzim u ruci zadovoljan sam. Gledao sam Lumiu 535 koja je veoma slična (640) ipak sam odlucio da uzmem 735 koja je nekako lepsa u odnosu na MS. Da li da stavljam zaštitnu foliju preko ekrana? Kako da iskljucim vibraciju na statusnoj traci?

Settings-touch
 

Uspeo fala na tipu :) da li postoji mogućnost i gde može da se vidi koliko je telefon radio. Porobao sam u delu gde se govori o telefonu ali ne vidim ukupno vreme rada, hteo bih da proverim da li je telefon možda radio pre nego sam ga uzeo u ruke jer sam primetio da je nalepnica na kutiji bila presečena.
 
Uspeo fala na tipu :) da li postoji mogućnost i gde može da se vidi koliko je telefon radio. Porobao sam u delu gde se govori o telefonu ali ne vidim ukupno vreme rada, hteo bih da proverim da li je telefon možda radio pre nego sam ga uzeo u ruke jer sam primetio da je nalepnica na kutiji bila presečena.

##634# Ovaj code bi trebao da bude life counter . Otkucaj u dialeru pa javi šta piše. Trebalo bi da piše boju telefona i koliko je radio.
U settings - network + imaš na dnu koliko je imao razgovora ...
 
Poslednja izmena:
##634# Ovaj code bi trebao da bude life counter . Otkucaj u dialeru pa javi šta piše. Trebalo bi da piše boju telefona i koliko je radio.
U settings - network + imaš na dnu koliko je imao razgovora ...

Sve je ok fala svevisnjem, sve je na 00000 :D. Malo sam bio sumnjicav jer kazem jedno je kada pred tobom otfikari tu nalepnicu, a drugo kada je ona vec odsecena. Kako god hvala jos jednom na tip-u. Ne bih da smaram ali sam totalni noob za win telefone ovo mi je prvi koji imam i za sada sve preporuke jako sam zadovoljan, nemam ni jednu zamerku jos je rano da dam neku ocenu ali zahvaljujuci ovim sto sam procitao ovde ja sam i odlucio da uzmem telefon i nisam pogresio.
 
Gde mogu da podesim u opcijama da kada mi zvoni telefon ukoliko je zaključan da zaobiđem otključavanje nego odmah da prihvatim poziv.
 
Poslednja izmena:
Da li ima potrebe da se stavlja zaštita za ekran? Koliko je ekran osetljiv na ogrebotine iz vašeg iskustva.
 
Moje iskustvo posle pet meseci bez folije na ekranu. Nema nikakvih ogrebotina niti bilo kakvih naznaka da ce se izgrebati. Mislim da sa normalnim koriscenjem ekran uvek biti kao nov. Nisam se usudio sa makazama da ga grebem ali mislim da bi i to izdrzao. L 735.
 
Stavi foliju, za par stotuna dinara nenaš izgreban ekran... Osim, ako ti to ne smeta...
 
Ma i masku stavi, sta ima da furas taj dizajn koji su oni na brzaka osmislili, budi svoj, stavi masku!
 
Koliko god da paziš telefon pojaviće ti se neki sitni tragovi. Sa druge strane, ukoliko staviš foliju uspešno ćeš da sačuvaš besprekoran ekran za nekog sledećeg korisnika tvog telefona(ukoliko ga prodaš) ili će ti tako besprekoran stajati u fijoci kada zastari. U međuvremenu,dok ga koristiš sa folijom trpećeš masne tragove, slabiji kvalitet prikaza i uništen dizajn ekrana koji je ovako prelep i kad je ugašen.
Ukoliko baš želiš da ga sačuvaš, ja bih izbegao one tempered glass folije jer su sve suviše debele i telefoni sa zakrivljenim ekranima izgledaju užasno sa njima. Ovo mi se čini najmanje lošom varijantom jer pokriva i zakrivljene ivice ekrana..

http://www.ebay.com/itm/Nokia-Lumia...17?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f47582625#
 
Nazad
Vrh Dno