Šta je novo?

Nokia Lumia 730 and 735

Bas sam se zestoko nameracio na ovu lumiicu ali ovo izgleda ozbiljno sa ovim restartima. Izgleda da nema pravila pa kao da kupujem macku u dzaku. Nikad ne znam kakav ce primerak da mi zapadne, a nije bas ni džabe pare pa da kažem ma ko ga sisa kako bude. Poigracu se ja jos sa mojom 520 icom i cekam win 10 pa da vidim dal ce da rese u potpunosti to sto su zas**li. A vi javljate na vreme kakva je situacija, redovno vas pratim... :)
 
Restart je prisutan, važno da nije vezan za hardware...
 
Odakle to da nije vezan problem za hardver? Ne desava se svakom,bas onda postoji verovatnoca da je hardver sa greskom , odnosno pojedini primerak.
 
Evo zašto to tako mislim, a to ne znači da ne grešim...

L720 (dva primerka), jedan i drugi su bili na wp 8, nikad restart, nakon denim update-a, oba imaju restart. Nakon čiste instalacije, flashovanja, restart i dalje prisutan na jednom, drugi ga nema.
Tada vratim na wp8 i taj model opet nema restart... Ne tvrdim da nema veze sa hardware-om, ali ima veze i sa softwarem, jednostavno nešto nije ispeglano do kraja.
Opet... Možda grešim. Imao sam jedan L730 i rekao sam momku da ga ne poručuje, jer ima taj problem, nakon što je on ipak odlučio da ga poruči i kupi...
Počeo je restart... Donese mi ga, da probamo flash i posle smo izbacili nepotrebne gluposti iz telefona, koje je po default-u imao u sebi, bio je sa Fr. mreže, regiona...
Posle je rekao da je imao samo jedan restart i to je loš signal, pa misli da je zbog toga uradio isti...
I ajde sad budi pametan...?!

Primera radi, ativ s je redovno imao restart na jednom mestu u stanu na NBG.
WP8 je bio u pitanju, nakon GDR1 isto, i onda u GDR2 nestade problem...
Inače na tom mestu je signal 0, jednako 2G i 3G.
 
Pa nemam pojma, ja bih jako voleo da postoji obrazac po kojem se restart pojavljuje, ovako nikad nisi siguran. Bude tri nedelje ok i onda u stanju mirovanja reboot. Svi updatovi prebačeni na ručno vaš zbog toga da bih mogao da kontrolišem šta radi. Moja sestra ima L 735 kupljen kad i moj L730 i ni jedan restart nije imala. U ovom trenutku mislim da je puno pametnije ići na L735, jedino što nije dual sim.
 
Reci mi na koliko skundi se zaključava ekran? I dali koristite info ekran?
 
Meni posle updatea sve radi kao sat. Restarta vise nema. Dakle, problem je softver.
 
Meni se zaključava na minut, ne koristim info ekran. Zapravo ni ne znam šta je to :)
 
Isto, 735 posle updatea nije imao restart dva meseca.
 
Probajte staviti na 30 sekundi gašenje ekrana, ja sam tako stavio i nije davao restart na L730. Ne znači da je to problem...
 
Kako bi rekao Lane Gutović "čim ne škodi, znači da koristi". Treba probati sve, možda je glupost u pitanju...
Sećam se za L925 i L1020 kad su imale problem zakucavanjem... Naći ću, pa ću staviti...
 
... samo da dodam: 735 baš upozorio da ima 30 aktivnih background procesa, pa da smanjim malo "zbog baterije". A baterija drži 2+ dana. To je neko sistemsko ograničenje?

WiFi Sense stalno uključen (3GB mesečno), bluetooth često, ekran se gasi na 3min, poruke i mailovi cimaju, Cortanu zovem za sve što ume da ne kucam, dosta programa i na microSD (Samsung EVO 32GB)... hoću reći uposlen, nema restarta.

Igre troše dosta bateriju, a i kamera prilično...
 
Evo, ovo je bilo za 925 i 1020...
The only known workaround for now is by setting detailed status (for apps like Weather and Calendar on the lockscreen/Glance) to none, as well as disabling the lockscreen password and reducing the Glance active state to 30 seconds if set higher.
 
Jedino što ovde nma glance da ga buni. Najgore je što je telefon još u startu imao restart dva puta u nedelju dana ali sam mislio da je bilo do mene i nisam.ga vratio dok sam mogao. Takođe tada nije imao ni 10 app kao ni memorijsku. Srećom (ili nesrećom, pošto bi mi bilo lakše da ga reklamiram) ne dešava se tako često. Otprilike jednom do dva puta u mesec dana. Problem je što nikad ne znaš kada će da se desi pa sam tako imao važan razgovor i telefon je odlučio da se resetuje.
 
U savakom slučaju, uradi potpun backup i pokušaj uraditi čistu instalaciju uz LSRT, možda pomogne...
 
posle update-a sam imao par restarta ali ja, iako sam cepidlaka, ne vidim uopste u tome neki problem, restartuje se, za 30 sek opet online ... jedino ako se desi u bas bas losem trenutku, ali ako gledamo tako na stvari onda moze svasta da se desi ...
pattern je bio posle update-a ... 15ak dana bez rest, pa onda u 5-6 dana 2 restarta i evo sad mi je uptime 20ak dana ...
odusevljen telefonom, windowsom, baterijom ... svaka preporuka
l735
 
Ljudi, ja sam na 520 primetio tri restarta posle nadogradnje na denim. Nešto nije ispeglano.
 
Ja sam razumeo da se restart odnosi na model L730 a ne na L735!? Moguće da je to zbog dual sim-a, ali sad nisam siguran u tu teoriju ako se restart dešava i na l735. Čak šta više imao sam nameru da kupim 735 u slučaju da odustanem od MS l640, ali sada nisam siguran šta uzeti umesto 640, a da je cenovno tu negde.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim 730 i zadovoljan sam. Nego vidim da dosta ljudi savetuje da se ne kupuje 730 i 735, nego da se ceka 640.
 
I ja imam mts-ov 730ds od pre nove godine i nisam imao restart. Unutra je vip drugi sim i Patriot class 10 od 8gb sdhc. Skoro sve aplikacije su mi na kartici i sve radi kako treba, uvek ukljucen 2G, 3G po potrebi i naravno wifi kod kuce i na poslu - baterija oko 2 dana. :p
 
internet problem

cao,ja sam pre mesec dana uzeo l730 u mts-u.Od prvog dana imam problem sa mobilnim internetom.Jednostavno nekad nece da se upali ili se tesko pali kao sto je jedna osoba napisala isti problem par strana unazad!Zanima me da li jos neko ima ovaj problem i kako se resava,hvala
 
Ne vezano za model, svuda bi trebalo da je isto: mobilni net neka ti je uvek ukljucen, a podesi "don't use cellular data" za limited wifi (mozes i da ukljucis, zavisno od toga koliko imas MB). Meni je sve uvek ukljuceno, a posto wifi imam skoro stalno, onda mi moblni net nikad ne skida (naravno sve dok imam wifi :) ).
Jedini problem je kada izgubis wifi i hoces odmah da se prebacis na mobilni net, u tom slucaju samo iskljucis wifi i iste sekunde imas mobilni net...bar meni ovako radi, jer ako sam ne ugasim wifi, onda mu treba 20-30s da skonta da treba da se prebaci.
 
ajde ovako:konkretno pricam o lumiji 730 dual sim i problem vezano za net!Znam ja da bih svaki telefon trebalo da bude isto podesavanje i ponasanje stDzoni@
ajde ko ima 730 i ima pomenuti problem da malo prodiskutujemo??
hvala
 
ajde ovako:konkretno pricam o lumiji 730 dual sim i problem vezano za net!Znam ja da bih svaki telefon trebalo da bude isto podesavanje i ponasanje stDzoni@
ajde ko ima 730 i ima pomenuti problem da malo prodiskutujemo??
hvala

U medjuvremenu sam nasao kakvo-takvo resenje za sporo paljenje. Ukljucis cellular data, pa ako nece da se konektuje, prebacis sa 3g na 2g pa vratis nazad i nakon toga se vrlo brzo konektuje, bar je tako kod mene. Ako ne uspe iz prve, ponovi radnju. Deluje banalno i ne bas logicno, ali eto posle probanja svega i svacega to je jedini nacin na koji relatinvo brzo dobijem mobilni internet.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno