Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Ima, u 8.1. Na 8.0 nema ništa od toga... Kad kikneš na buy imaš nakon toga još jednu potvrdu tako da ne možeš da pogrešiš.
 
Aj da nabrojim bagove koje ima 8.1 na 1520. Kao prvo trajanje baterije je katastrofalno. Curi na sve strane a ne znam ni sta ni gde. IE 11 ne radi u data rezimu. Wifi extra ali data jok. I to bi bilo to ;).hehehe mislili ste sad cu da krenem. 8.1 radi mnogo bolje al nije to to. Mislim da ce proci bar jos dva update dok ne stasa u ozbiljan telefon. Kamera je extra al video u kucnim uslovima pod vestackim osvetljenjem je katastrofalno. Zar ne postoji neko resenje i da li se uopste radi na resavanju tog problema
 
Prvi problem je izgleda specificno vezan za 1520 posto se masovno zale na lose trajanje baterije na istom na 8.1 Drugi problem je vezan za access point i njegovom reinstalacijom se resava problem. Oba problema su zbog toga sto je Nokijin FW za 8.0 a OS je 8.1 Ukusi su naravno razliciti ali meni ovo sasvim odgovara, jos ove sitnice kad srede u Nokia Cyan, super. Naravno samo nek se svi oni izmedju sebe kolju da ponude nove funkcije, mi samo mozemo da profitiramo od toga...
 
Kako mislis da se reinstalira access point? I ti si zadovoljan trajanjem baterije na 8.1 . Iako je na 8.0 bolja bar 40%
 
Ja nemam 1520, vec 920 i nisam primetio nikakvu drasticnu razliku u trajanju iste. Ako je i ima to se jednocifrenim procentima meri. Nokijin dodatak access point se reinstalira. Promenis datum na telefonu za 100 godina unapred, onda kliknes na access point, on prijavi problem i ponudi da ga deinstaliras, kazes da hoces i nakon toga vratis datum nazad i uz pomoc sysapp pusher aplikacije ponovo instaliras access point dodatak i to je to. Kazu ljudi da su tako resili problem...
 
E veruj mi da je na 1520 katastrofa. Ne moze jedan dan da sastavi. Na 8.0 ne mogu da je potrosim ma sta mu radio. Zato sam i vratio 8.0. Fale mi cake sa 8.1 al krastavac. Na kraju cu ga i zadrzati za sebe :D
 
Citao sam da se mnogo zale na bateriju na 1520 i to je sigurno zbog nekompatibilnosti sa Nokia Black firmware-om. No neke najave za zvanicni 8.1 su kraj maja/pocetak juna pa...
 
Ako je nesto dobro na ovoj 1520, to je baterija.
WP8.1 nisam probao, a i trenutno sam u roamingu, pa maltene ne koristim pozive&sms, ali je non-stop na mobilnoj stanici (dostupna), i na WiFi: koristim je normalno za fotkanje, email, skype&skypeOut, Viber i net i bateriju punim svaki 3 dan, kao u zlatno doba dummy telefona :)
 
Nesto? Toj spravi fali samo par stvari da postane sampion. Koristio sam je oko nedelju dana posto sam se na toliko trampio sa kumom i da nije Ms usrao motku bio bi moj.
 
Jako dobar telefon ali prevelikog ekrana,ali mu je cena jako dobra,u nivou Note 3 telefona ali da imam tih 400 eura morao bih dobro da razmislim koji bih uzeo,ali bih za sada ipak bio blizi Note 3 modelu.Kakva je kamera na 1520?
 
Drugar mi nudi za 300e sa garancijom 2 god u super stanju star 2 meseca. Sta raditi? Cena mi je primamljiva ali treba da prodam moju L920 i dodam jos 120-30e :)! L930 ce biti preskupa kad se pojavi i mislim da se ne isplati pazariti bar do nove god.
 
Kupi, imas racuna i da preprodas pa da vratis tih 100e sto ces dodati :d
 
Pa ozbiljno ti kazem, ako imas nekako da skupis tih 100e sto ti fali, uzmi, neka te i saceka. Pa je probas, neces nista izgubiti ako ti se ne svidi, samo ces zaraditi koji evro :)
 
Nije meni problem da skupim. Imam neke odvojene pare za nesto pa mogu njih da ulozim. Da probam i ako mi se svidi prodajem L920 a ako mi je preveliki ( jedini razlog sto mi se ne bi svideo) prodam njega :)
 
To ti je i najbolja opcija, da ostavis 920, u slucaju da ti se onaj ne svidi, a ti vec prodao 920, pa ponovo da je juris :D
Go for it ;)
 
Za te pare nemas sta da razmisljas. Ako ti velicina nije problem 1520 jede tu sicusnu 920 u svemu. Kamera je na 1520 vrhunska i razlika je jako velika. Imao i 925 i 1520 i pricam iz licnog iskustva.
 
Ima li neko info gde mogu da zamenim ekran a da nije milion evra? :)
 
180e ekran + ruke je najjeftinije sto sam nasao preko drugara...
Dakle mnogo :)
 
Pa i nije... krastavac ekran je jedan od skupljih stavki a to nije jeftin telefon.
 
Šta znam, iz moje perspektive - mnogo, pogotovo što je pukao kao da je od plastike, no nema veze, vrv ću popraviti ako zadržim telefon.

Drugo, mnogo bitnije pitanje pošto sa puknutim ekranom funkcionišem evo skoro treći mesec.

Kako da sinhronizujem Oulook 2013 (taskove i kontakte) sa Lumiom? Exchange nemam, to nije opcija, dakle da li može preko kabla i kako? Pokušavam već neko vreme da pronađem odgovor na internetu ali bezuspešno? Inače, kako sinhronizujete podatke - Win 8.1/Office 2013 - WinPhone 8.1?
Hvala unapred, ovo bi mi baaaaaš trebalo.

:wave:
 
Uzeo si fon od 400+ evropskih novcanica i nemas 3 meseca pare za popravku ? Izvini, ali mislim da si ipak trebao jeftiniji telefon da kupis.

Prijatelj kupio auto za ravno 10k e iz uvoza.
Vozi vec par meseci bez i malo mesa na kocionim plocicama, svako kocenje besplatan vatromet za decu koja setaju sa roditeljima po trotoaru i cudjenje ostalih vozaca.

Reklo bi se mindfuck ili je ipak neki novi fazon koji nikako da skapiram, a nije da se ne trudim.
 
Sto volim strucnjake to je neverovatno...
Ima razlike izmedju NEMAM i NECU da dam... Jako velika razlika, kao sto rekoh - mislim da je previse...

P.S. Kad vec odgovaram - paralela kao i stav su ti *****ni. Kocnice nekog mogu da ubiju, tj auto bez kocnica, moj prsnuti ekran jok. Razumem srpski sindrom pokazi auto/tel/garderobu al za jelo slabo sta, ne pripadam tom sloju, lose si procenio....
 
Uzeo si fon od 400+ evropskih novcanica i nemas 3 meseca pare za popravku ? Izvini, ali mislim da si ipak trebao jeftiniji telefon da kupis.

Prijatelj kupio auto za ravno 10k e iz uvoza.
Vozi vec par meseci bez i malo mesa na kocionim plocicama, svako kocenje besplatan vatromet za decu koja setaju sa roditeljima po trotoaru i cudjenje ostalih vozaca.

Reklo bi se mindfuck ili je ipak neki novi fazon koji nikako da skapiram, a nije da se ne trudim.
+1
 
Na benču je zaista postalo nesnosno.... Nažalost :(

Eto, mudroserci, pitam lepo kako da sinhronizujem Outlook sa telefonom, nema odgovora naravno, ali znaju da se prave pametni kako ću i šta ću ja sa svojim parama da radim... Sve advanced useri moj do mojega... Naučili da udare +1 i tu se oseća konstruktivnost... Strašno :(
 
Cisto informativno.

Da sam napisao "Ma bole te brige, bitno je da si ti zadovoljan/nezadovoljan, pusti ti sto su majstori derikoze, furaj tako izlomljen telefon, ako je to ono sto te ispunjava i sl." jel bi ti to vise prijalo ? Ako je odgovor da, molim modeove da moj prethodni komentar uklone, i da mi dostave adresu na PM od korisnika Rossi kako bih mogao da mu posaljem Milku od 300 gr kao kompenzaciju za dusevni bol, kad vec ne mogu da mu pomognem tako sto bih mu popravio telefon o svom trosku ( NE MOGU i NE ZELIM, to su opcije).

Nije bench kriv sto ti nisi u stanju da servisiras kvar na aktuelnom flagship telefonu, pa se tu izmotavas po forumu da su serviseri skupi i da je po tvojim merilima cena zamenskog ekrana neprihvatljiva.
 
Stvarno ne shvatam sta ikoga briga da li je lik jeo pastete tri godine da sakupi pare, da li je milioner, pitao je lepo gde ima jeftinije i da li uopste ima. Sta vas briga razlog njegovog nepopravljanja.
 
Nazad
Vrh Dno