Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Nije.
Verujem da će uskoro da se pojavi kod operatera pa ćeš moći uživo da se poigraš sa njim.
 
Ko god ga je testirao do sada pohvalio je kvalitet izrade i osećaj u ruci ...
I na slikama deluje tako, uostalom gde ćeš goreg i klizavijeg materijala od stakla :)

Ova Nokia 7+ mu dođe Pixel 2 XL LITE sa čak par + koje nema ni pixel :)

- više nego duplo manja cena
- garancija operatera u Srbiji od 2 godine
- servis/delovi/nabavka
- ulaz za slušalice
- microSD / DUAL SIM
- nema razmišljanja o burn-u
 
Poslednja izmena:
Nokia 8 ukratko ne - već smo pisali
Mix 2 je zanimljiv uređaj, ali softverski...

I ostade A2 koji je zanimljiv na prvi pogled zbog cene, ali kada se pogleda malo bolje nije on toliko ni jeftin!
Nema ni ulaz za slušalice ni slušalice u kutiji, nema NFC, nema microSD, podržava QC3, ali u kutiji ne dolazi punjač koji to prati :)

Dakle kupiš telefon i onda type-c slušalice i punjač 12.59$ - Original QC3.0 EU Fast Charger + USB Type-C Cable For Xiaomi Mi 6 Mi 5 5S 4C 4S
50$ - Xiaomi Noise Cancellation In-ear Earphones Type-C Version - BLACK 2

Tu je i prilično bolja baterija na 7+ (790mah više), garancija, mnogo lepše izgleda i ne kopira nikoga (snimi kameru tamo)...
 
Poslednja izmena:
Da li si imao Nokiu 8, A1 i Mix 2?

Послато са Mi MIX 2
 
Da li si imao Nokiu 8, A1 i Mix 2?

Послато са Mi MIX 2

A to samo ko ima svih 5 telefona može da piše o tim telefonima?
Da je tako forum ne bi postojao ;)

Šta će mi A1 pored neksusa 5X i 6P ?
Da instaliram google cam na A1 sa nexus 6P profilom :)
 
Poslednja izmena:
Eto vidiš..ti ih nisi ni video, a kamoli koristio. Mislim da je svaka dalja rasprava na tu temu uzaludna.

Послато са Mi MIX 2
 
Mislim da relno sa cenom od 360e nokia 7+ nije nikako izbor pored flagship modela Nokia 8.
Snapdragon 835 za 330 evra je best buy za te novce, a da ne podvlacim da je jeftinija od n7+.
Pored 8-ice mi nije jasno da neko uzme 7+, iskren da budem,
dok god je ova razlika u ceni prisutna.
Kada 7+ bude jeftinija od 8 za 50-60 evra, onda se moze uzeti u razmatranje...
7plus je mesto u rangu telefona ispod 300 evra, nikako iznad, koliko god lepo zaokruzen uredjaj bio.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^Bravo!
Sve je rečeno. Nema se šta više konstruktivno dodati.

Послато са Mi MIX 2
 
Jeste, ali pre par stranica ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ružna je nokia 8 još onaj fizički taster. Dovoljno razloga za 7p

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ruzan je onaj znak na mercedesu. Ipak fiat 500
:)


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nokia 7plus pre one rugobe od N8.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Čuj nokia 8 android Mercedes :)
A pa jasno 8 je bolje od 6 :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Glupo je porediti flagship model sa flagship soc-om koji koriste svi top telefoni danas, sa mid range telefonom koji koristi sd660 chipset. Izjave tipa: 7plus bolji telefon necu da komentarisem. Moze nekome da se ne svidja 8-ica, ali da prica kako je 7plus bolji telefon je neumesno, prevashodno jer postoje ljudi koji citaju forum u potrazi za svojim buducim telefonom i nailaze na takve gluposti.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sve ispričane teme pre par meseci ...

The mid-range Snapdragon 660 processor comes surprisingly close to top-end Snapdragon 835 chip in performance test
https://www.phonearena.com/news/The...apdragon-835-chip-in-performance-test_id94330

Qualcomm Announces Snapdragon 660 & 630 Mobile Platforms: Better Connectivity, Camera, & Compute at 14nm
https://www.anandtech.com/show/11338/qualcomm-announces-snapdragon-660-630-mobile-platforms

Baterija na 7+ biće odlična!

Ružna je nokia 8 još onaj fizički taster. Dovoljno razloga za 7+

Nokia 7plus pre one rugobe od N8.

+1

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
660 je sporiji chipset, u proseku 15%( tvoji linkovi) tako da ne znam kako neko moze da tvrdi da je bolji od 835 ?
GPU na 835 je isto miljama ispred, i onima koji igraju igre ce svakako znaciti 15-25% veci fps, i sve to za 30-40 evra nizu cenu !!!
Da ne pominjemo mogucnosti koje donosi image procesor na 835, a to je verujem ljudima bitnije od toga dal telefon ima fizicko dugme ili ne...

835 je bolji soc po svim parametrima od 660, kraj price !!!
Ne mogu da verujem da to moram da naglasavam.
To da li je 660 `veoma blizu` je neozbiljno, brojke su na strani 835 i to niko ne moze da ospori...

835 donosi modem sa gigabitnim mogucnostima recimo, verujem da ima ljudi kojima ce to da znaci.

Retko imamo situaciju da telefon sa boljim soc-om kosta manje, a upravo je takva situacija sa n8 i n7 plus.
Ponavljam da gledano sa strane ulozeno/dobijeno n8 dobija ovu bitku sa ogromnom marginom.

Ako se n7 plus spusti dobrano ispod 300 evra (to svi ocekujemo) onda bi n7plus bio dobar izbor za tu cenu...

Preporucujem ljudima da se ne zalecu, i da sacekaju mesec ili dva.
Po ovoj ceni je tesko preporuciti ovaj telefon...


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mnogo je gadna nokia 8 i ima lošiju kameru. Uz sve to ima procesor koji više troši od 660 i manju bateriju. Ja bih uvek pre odabrao nokia 7 plus umesto 8-ice.
 
Covece 15% se ne oseti u radu, o cemu pricas?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
To nisu telefoni iz iste klase jednostavno. Nokia 8 ima UFS 2.1 storage, QHD ekran i flagship chipset. N7+ je visa srednja klasa. Ja bih takodje pre uzeo N7+, ali hardver je bolji u N8 i to ne malo.

Dizajn jeste zastareo(16:9, manji ekran), to je jedina stvar koja koci taj telefon. Ne znam kakve su razlike u kamerama.
 
Poslednja izmena:
Ima manji 16:9 displej sa većom rezolucijom i 710 mah manju bateriju ;)

Ne znam šta se stalno vraćate u 7+ temi na nokiju 8 ...
Jedini realni konkurent je Xiaomi A2 i to zbog cene ;)

nokia-8-5.jpg
 
Poslednja izmena:
Samo da padne cena, i mislim da je ovo moj sledeci telefon.
Posle 3 Nexus-a, uzeo sam Huawei P10 lite, i kao da sam sa konja na magarca presao.
Volim cist Android, volim redovnu nadogradnju, kameru ne koristim nesto cesto, ali kada je upotrebim, pokajem se istog trenutka.
Kod ove Nokije me odbija malo velicina, ali dobro, nisam video uzivo, pa ne mogu unapred da sudim.
Sto se tice kvaliteta, drzao sam Nokiu 8, i dosta to kvalitetno izgleda, nadam se da je i kod ove Nokije to slucaj.
Sta mislite, do koje ce cene otprilike to pasti?
Da li ce ici ispod 300e?
 
Covece 15% se ne oseti u radu, o cemu pricas?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Izgleda da je 15% ozbiljna nadmoc Nokie 8 nad Nokiom 7+..:)) Ali nemojte se pecati na ove prazne price doticni verovatno poseduje N8 kao i onaj sa predhodne strane Marinko pa bolje u oko da ih ubodete nego da im dirate telefon koji poseduju,ne sme da se dogodi da su pogresili u izboru kad su kupovali mob..:wall::wc:
 
Nazad
Vrh Dno