Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Poštovanje. Dobio je sin na poklon Nintendo Switch Lite, ali nijedna free igrica ne može da se igra. Za sve traže membership. Da li neko zna koje igrice mogu da se igraju i gde eventualno da se nabave? Hvala
 
Igre se uzimaju u Nintendo prodavnici direktnim placanjem karticom, PayPalom, preko vaucera ili kupovinom kertridza. To sto je besplatno je uvek sa nekom zackoljicom, ili je samo online pa mora membership ili je neka izuzetno ogranicena verzija koja treba da posluzi kao demo ili da zarade novac od mini transakcija. Mislim da je jako mali broj stvarno besplatnih, igrivih igara za Switch.
 
Ja koliko sam u toku sve free igre se igraju bez pretplate ili mozda gresim? Prvo sto mi pada na pamet su Fortnite i Apex.
 
Ja sve sto imam od igara a sto moze da se igra online multiplayer, zahteva Nintendo Online. Od Among Us do Diabla 3. Mozda ima nekih izuzetaka, ali Nintendo bas drzi do "ista pravila za sve".
 
Tako je na svim konzolama, ni jedna igra ne moze da se igra online bez pretplate ali on pita za free igre, a one sigurno mogu da se igraju bez pretplate. Fortnite, Apex i slicne...
 
Nije potreban Nintendo Online za igranje free igrica online...

Samo se skine igrica i udje se u igricu, ne klikce se nigde drugde.
 
Tim bolje. Samo je pitanje koliko takvih igara ima a da nisu neko djubre. Zanima me jedna druga stvar, koliko vas kupuje AAA igre za Switch? Doom, Skyrim, Wolfenstein, Borderlands, Bioshock, Crysis... ili mislite da nije vredno na Switchu?
 
Licno mislim da je vredno jer poseban je osecaj kada te igre igras na malom ekranu, naravno treba ubosti ozbiljniji popust. Meni su prioriteti ekskluzive i igre tipa Rayman, Ori, Celeste i tako te ali ne bih zaobilazio ni gore navedene igre. Kakva su vam iskustva sa Supernova internetom? Kupili su mog provajdera i od tad me zeza nat, a oni mi traze 700din za staticku ip adresu, tako da sad ne mogu da igram online.
 
Ja preferiram ekskluzive i platforme na Switchu. Ipak igre poput Doom, Bioshock i slične mnogo bolje izgledaju i rade na konkurentskim konzolama (PS4, PS5, XBO, XBS). Ali ko nema drugu konzolu, ne fali ništa da se odigraju barem na Switch.

@Oblakoder. Za diskusiju o uslugama internet provajdera, ipak pitaj u posebnoj temi (koja već postoji). To je ovde offtopic.
 
Ja licno nisam probao Hades, drugar jeste i nahvalio ga je na sav glas. I ja se razmisljam da ga uzmem bilo na popustu bilo kertridz.
 
Uzeo sam Torchlight 3, i mogu vam reci da je za ovih par sati sasvim solidna igra.Na foru Diabla je
 
Pitanje: ako imam kertridz igre koja je izasla pre vise od dve godine, koliko je rok za online registraciju fizicke igre, da li za istu moze da se kupi DLC bez bojazni da nece raditi? Imam MK11 i uzeo bih Ultimate add-onda otkljucam sve borce, modove i sta se vec nudi...
 
Ne verujem da ikad rade update kertridza, tako da je dve godine stari kertridz verovatno isti kao nov. Za igre redovono izlaze update-i, oni se skidaju na sd karticu ili unutrasnju memoriju konzole (bolje sd) i igra radi sa poslednjim update-om. Isto tako se i DLC skine i ocekujem da se skine i neophodni update da bi DLC radio...
 
Mislim na to da za svaki DLC pise "zahteva osnovnu igru" pa mozda Nintendo smatra da mora da se poseduje ili digitalna verzija ili registrovana fizicka kopija da bi DLC bio aktivan. Poznavajuci njih, nije im u interesu da mi kupimo, pa i polovan, kertridz za neku sicu i onda jos uzmemo DLC na popustu. Ali ako nema problema onda bih se upustio u tu avanturu jer sam uzeo nekoliko fizickih igara koje su izasle pre vise od 2 godine i rado bih uzeo i DLCove za njih.
 
Nintendo fizičke kopije igri uglavnom ne idu za siću, sve i nakon par godina.

Inače, ja sam pre koji dan uzeo dlc, tj. additional contents pack za Starlink, igra je izašla 2018. i nisam imao ikakvih problema.
 
Mnoge igre su na najvecim popustima do sada. Da sam znao da sacekam jos koji mesec pa da uzmem sad neke igre :D
 
Šta preporučujete od igara koje su trenutno na akciji?
 
^Huntdown. Predobra igra. Igre koje su sada na sniženju, uglavnom, nisu ekskluzive, pa mogu da se nađu i na Steamu možda i jeftinije. Ipak, Ori, Bug fables, Crosscode sve to je baš dobro.
 
Drugari kažite mi kako radi the witcher na switch-u, razmišljam sada da uzmem dok je na popustu, nakupili se neki gold poeni, većinom igram u handheld modu
 
Šta preporučujete od igara koje su trenutno na akciji?
Ori, Spiritfarer, Gris, First Tree od indie igara.

Ako volis JRPG i varijantu gde uzgajas i boris se sa cudosvistima, onda Digimon Story Cyber Sleuth i Shin Megami Tensei V.

Takodje je i Ni No Kuni vredan pomena.

Ako volis borilacke igre, Dragon Ball Z Kakarot, Mortal Kombat 11, Naruto trilogija i odvojen cetvrti deo.

Cak je i Donkey Kong snizen i to na eShopu, sto je jako retko.
 
Poslednja izmena:
Meni isto lepo radi na lite, mozda ponekad zasteka,ali je bas praznik za oci.
 
Ja imam v2, skida se i metro sam pazario, ja mislim na sve platforme imam metro i the witcher-a 😂 e da i bishock 😂
 
Metro isto super radi,mada ga nisam nesto puno igrao. Sada igram La Noire i Bad North.
 
Priča krece od 2033, kada to predjes sledeći je last light i zadnji exodus (al ga nema za switch)
 
Nazad
Vrh Dno