Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Od petka u 9h(po našem vremenu) počinju sniženja na eshopu, kao deo Nintendo direct-a. Mislim na first party igre.
 
Koliko vidim, nista od first party popusta...

Samo Mario rabbits i Mario and Sonic olympic games su na popustu, ali one su svako malo na popustu.

Ni jedni Pokemoni, ni jedna Zelda, Donkey Kong ili neki main Mario...
 
Iz nekog razloga nisu ih stavili na popust u US Shop-u. Zato su Links Awakening, Pokemon mystery dungeon, Luigi's mansion 3, Donkey Kong, Splatoon 2 i Mario Odyssey na popustu na EU shopu. Ako si hteo nešto od toga, napravi nalog na Irsku veži ga za konzolu i eto. Mada verovatno će doći i na US store. Switch je region free, možeš da imaš na njemu koliko hoćeš naloga iz raznih zemalja.
 
Poslednja izmena:
Imao sam vec UK nalog, pa sam samo promenio zemlju na US. Pogledacu kakvi su tamo popusti.

edit: Sacekacu da budu popusti i na US store. Koliko vidim, svi ovi popusti koji postoje na US store su iste te vrednosti i u EU store, samo u evrima, tako da je US store jeftiniji.
 
Očekivao sam bolje ocene. Bar preko 90. Napravili su hype, ali ne očekujem previše. Onako, dobra igra, još kada boje zasijaju na OLED ekranu...
 
Misim da nece ni biti.Koja su vasa misljenja za oled mode? Da li menjati stari switch zbog oleda?
 
@psychoactive Po meni nije. Čak ni za portable korišćenje. Amerikanci mogu da odu u neku od njihovih prodavnica i menjaju stari Switch za novi uz doplatu ili prodaju na ebay. Kod njih OLED Switch košta 350$. Kod nas možeš da ga prodaš na KP gde su očekivanja da ga daš, maltene, džabe. A u prodavnicama je OLED skoro 480€, a to mu dođe 555$. Sada ko baš ne može bez OLED ekrana, za njega je jasno. Meni je red box Switch sasvim ok. Dok ne dođe jači model.
 
Zvanicno izlazi GTA trologija za Switch. Gta 3, Vice City i San Andreas u nekoj remaster varijanti.
 
Upravo krenuo u games po Metroid Dread. Javim utiske iz prve ruke.
 
Metroid Dread sigurno da nije loš.
Jeste malo over hyped.

Fali atmosfere i nekog šarma u odnosu na slične igre (tipa Ori i fantastični Hollow Knight)

Možda bude još draža veteranima koji je pamte iz nekih ranijih izdanja, ja sam je igrao prvi put.

Isto tako sam prvi put i Zeldu (BotW) igrao na Switch-u, i potpuno se oduševio.

U svakom slučaju neka osmica od 10 za mene.
 
Metroid Dread sigurno da nije loš.
Jeste malo over hyped.

Fali atmosfere i nekog šarma u odnosu na slične igre (tipa Ori i fantastični Hollow Knight)

Možda bude još draža veteranima koji je pamte iz nekih ranijih izdanja, ja sam je igrao prvi put.

Isto tako sam prvi put i Zeldu (BotW) igrao na Switch-u, i potpuno se oduševio.

U svakom slučaju neka osmica od 10 za mene.
Evo prvih utisaka nakon nekih desetak sati igre:

Igra je izazovna i jako zabavna. Meni je atmosfera za 10-ku. Istraživanje je dominantan aspekt igre, boss borbe su teške. Muzika je odlična i jedino mi je žao što nemam Oled Switch - bio bi, čini mi se, još jači utisak na Oled ekranu i sa boljim zvukom.

Ovako, meni, dovoljno dobro da opravda svoju cenu od 60-ak EUR u Games.

Dosad, jedina igra zbog čije sam se kupovine pokajao je Ring Fit Adventure, stoji i skuplja prašinu već više od godinu dana i nema sveukupno 2h gameplay-a.

Mario Odyssey, Mario 3D World & Bowsers Fury, Zelda Botw, Witcher 3, Hyrule Warriors Age of Calamity, zajedno sa Metroid Dread su sve ispunile ili čak i premašile očekivanja.

Razmišljam sada da li je prodaja trenutnog Switch-a i ulaganje u novi beli Oled Switch pametna ideja.
 
Ljudi, jel zna neko koja je fora kad na DekuDeals pise da je cena digital igre na Walmartu na snizenju, a kad se klikne i ode na sajt Walmarta, nije na snizenju. Kako se aktivira to snizenje?
 
Zelda Skyward sword je nova droga krokodil ja da vam kazem.
 
Uzeo preneki dan vaucerom Astral Chain i preorder za Pokemone. Astral Chain je strava igra, lepo izgleda cak i kod mene na Lite modelu. Puno akcije, zanimljiva prica, nesto sto smo vec navikli kad je Platinum Games u pitanju. Sve preporuke za igru.
 
Eastward ko voli RPG avanturu. Za mene jedna od najboljih igara ove godine(povremeno text heavy). Kome treba Hollow knight fix, Death's gambit afterlife. Soulslike metroidvania u rangu Blasphemous-a.
 
Ljudi, jel i vama ne stigne kod odmah kad kupite digital code preko Walmart-a?

Prosto ne mogu da verujem da se kodovi ne dobijaju instant na mail kao na drugim sajtovima.
 
Drustvo, ima li negde kakvo uputstvo ili da mi neko napise kako da napravim nalog da bih mogao da kupujem sa US Store-a?
Da li mogu da promenim samo lokaciju na postojecem nalogu ili moram da pravim novi?
I kako tacno kupujem, da li moram preko kodova ili moze nekako direktno placanje karticom/paypalom i sl.?
Izvinjavam se ako ovo vec postoji, ali nisam uspeo da nadjem, pa ako moze onda makar samo upucivanje na stranu ako je u ovoj temi ili link ka samoj temi gde se pricao o ovome.
Hvala svima unapred na pomoci, tek sam uzeo Switch pa sam bas noob.
 
Moras nov nalog. Meni na UK radi Paypal sa nasom karticom, kupujem sve bez problema. Za US nisam siguran.

Edit: Mozda i ne mora nov, sad nesto gledam, al ne bih bas da cackam :D
 
Mozes da promenis samo lokaciju. Ja sam sa UK promenio na US i radi sve kako treba.

Placam sve srpskim PayPalom bez problema u Nintendo eShop.

Samo izaberi neku drzavu u US u kojoj ne postoji sales tax kako bi imao uvek najjeftinije cene.
 
Nikad ne kupujte kodove sa Walmarta.

Uzmu novac, ne isporuce kod, posle kazu "ups, nema na stanju", pa cekas 72h za refund.

Govna smrdljiva.
 
Mozes da promenis samo lokaciju. Ja sam sa UK promenio na US i radi sve kako treba.

Placam sve srpskim PayPalom bez problema u Nintendo eShop.

Samo izaberi neku drzavu u US u kojoj ne postoji sales tax kako bi imao uvek najjeftinije cene.

Kapiram, hvala! Prebacio sam sa UK na US, uzeo kod preko playasia i uzeo par igara sa US store-a. Super je proslo :)
 
Ima li neko da podeli utiske kako radi Switch na 4k Oled TV u docked režimu?

Prelazim sada sa LCD full HD TV na 4k Oled i zanima me šta da očekujem, koliko će se videti da je 1080p, hoće biti pixelated ekran?

Hoće izgledati bolje ili lošije sveukupno gledano?
 
Posle skoro 3 cela dana i 5 razlicitih support agenata sam konacno dobio refund sinoc.

Kod naravno nisu hteli da isporuce, jer je navodno "out of stock", ali se i dalje uredno prodaje na sajtu.

Dobio sam i $10 off na narednu kupovinu, do koje nikada nece doci, jer su najobicniji prevaranti.
 
Sutra bi trebalo da mi stigne Switch. Da li je neki sale za igre u toku? Može li neka preporuka za must-have ekskluzive?
 
Nazad
Vrh Dno