Šta je novo?

Nekoliko početničkih Android pitanja...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baš tako, samo napravi kopiju svih fajlova na novoj kartici.

---
Ttalk
 
Napokon nabavih adapter za MicroSD, i sad hoću da napravim 2 particije na njemu, kako bih mogao da koristim Link2SD. I tu izgiboh u startu, ne mogu da napravim 2 particije nikako... Koristim program "Minitool partition wizard", postojeću particiju smanjim na ~pola veličine, ali onda ovaj "unallocated" deo ne mogu da particionišem, dobijem poruku "Minitool partition wizard cannot create a new partition on this removable disk. If you like to create several partitions on this removable disk, you need to delete all the partitions first." Ja onda obrišem ovu postojeću, ali i posle brisanja ona je tu... pojma nemam šta da radim.

Ukratko, treba mi pomoć kako da na SD kartici napravim 2 particije, jednu FAT i jednu FAT32 :)
 
Vidiš, nisam to znao... u svakom slučaju, nakon x sati maltretiranja sinoć, uspeo sam da particionišem SD karticu kako treba, instalirao sam Link2SD, i radi odlično - prvi put da imam 60Mb slobodno na telefonu :D (radujem se jer je ovo na Androidu 2.1, a koliko sam čitao radi i na 1.6)
 
Da li se oseti razlika sa upotrebom bržih SD kartica u telefonu?
Konkretno, pošto imam veliki problem sa deficitom ono malo slobodnog prostora na telefonu, instalirao sam Link2SD i većinu aplikacija (skoro sve) prebacio na karticu. Sad, javlja se problem da one rade malo sporije, a neke od njih i kritično sporo. Npr. B92 app, upali se normalno, odem na neku vest normalno, ali kad krenem nazad na početnu stranu, to toliko traje da mi se prvo pojavi "Force close"/"Wait" meni, pa tek onda (kad kliknem na Wait) mi se učita početna strana...

E sad, mene interesuje da li bi brža kartica rešila probleme? Ili je to ipak do telefona?
 
Imam isto LG GT540 i hteo bih da overclockujem CPU,ali trebam da rootujem telefon koliko sam shvatio,ali malo slabije kapiram to root-ovanje androida,googlao sam ali tutorijali su slabi,da li moze neko da mi objasni kako da root-ujem,potom da overclockujem cpu a da pritom ne moram da placam aplikaciju na android market-u poput SetCPU for Root Users posto sam skapirao da je to najbolja aplikacija !
 
zanima me da li se gubi garancija na telefon kada ga rutujem !?


I jos jedno pitanje,kako si napravio dve particije na kartici ? Posto LINK2SD ne moze da radi ako nemas drugu particiju ! :)
 
Poslednja izmena:
Evo i ja kao pocetnik da se pridruzim :)
Naime skinuo sam par custom ROM-ova pa ih instaliram cisto da upoznam mogucnosti a i da se
naviknem na sam proces.
Ono sto mi se desava je da kad instaliram novi ROM on zadrzi sve programe koji sam imao na prethodnom
ali oni ili ne mogu da se pokrenu ili baguju.
Particionisao sam karticu i uvek idem na Wipe svega sto nudi. Da li pored ovoga moram i da formatiram
karticu da bi sve prebrisalo ili ima jos neka opcija pre instaliranja novog ROM-a koju propustam da uradim?
 
Evo i ja jedno noob pitanje, koja aplikacija je najbolja za GPS navigaciju na Android telefonima u Srbiji? Koje mape postoje i ima li upotrebljivih TELEATLAS ili NAVTEQ mapa koje bih mogao da koristim uz moj Sygic program koji koristim ovde u Grčkoj? Video sam na netu neku mapu od samo pola megabajta, šta je to, samo autoput? :(
 
Poslednja izmena:
iGO My way je odlican..
 
@Morbius
iGo je odličan, imaš PM. Samo vodi računa o ovome:
Dakle, za iGO postoji 3 vrste mapa za Evropu. To su Navteq, Teleatlas i mape lokalnih provajdera, kao sto su Kontrast za Srbiju, Navigo za Hr, Epsilon za Grcku itd. Sustina je u tome da se Navteq mape ne slazu sa mapama lokalnih provajdera kad je rutiranje u pitanju. Ti verovatno imas do Slovenije mape lokalnih provajdera i zato ti rutira kako treba. Dalje imas Navteq i to je problem. Resenje ti te ili da stavis sve Navteq mape, ili iskombinujes Teleatlasove mape sa mapama lokalnih provajdera.
 
DOBAR DAN,
ja sam pocetnik za android od juce:) kupio sam samsung galaxy s imam 2.1 OS na njemu , imao sam do sad 3 godine iPHONE tako da neke stvari znam ,ali se na androidu ne snalazium uopste pa mi treba pomoc bas za pocetnike :), elem
1. instalirao sam ebaddy i sad mi je on stalno aktivan ,kako da ga iskljucim il da mi nije stalno online, nije mi tolko za net ,nego za bateriju ,da li neko moze da mi da uputsva za potrosnju baterije kako da regulisem potrosnju
2. skinuo sam power widget al ne znam sta znace znakovi pored brightness, bluetooth, WI-FI,ova ostala dva ne znam sta predstavljaju:(
 
Poslednja izmena od urednika:
Pitanja 3 i 4 su zabranjena - nema piraterije na forumu. Pitanje 2. trebalo bi da jedna bude za silent (stisavanje) i hedna da upalis GPS za navigaciju.

Nego, da li vama rade mms na 064? Snimio sam podesavanja iz poruke ali opet mi ne radi...

Ttalk via GT540
 
hvala

ne znam dal radi mms , nisam slao nikom na 064, radi za 061 slao sam , a sto se tice pitanja 3,4 hvala za info :)), a nije mi jasno sad nesto zar na pocetku foruma nema skidanja softvera odnosno kako se to vec zove da se prebaci na 2.2 OS i jos stosta zar to nije hakerisanje??
 
Heh :)
Ako se neki program ili igra placa, a ti ga nabavis besplatno, to je kradja, i toga nema na forumu.
Ako je neki program besplatan (instaliranje novih romova npr.), onda je to ok.
Pojam "hakerisanje" ne znaci nista, tako da sam malo drugacije odgovorio na tvoje pitanje, a poslacu ti i pm kad dodjem kuci ;-)

Ttalk via GT540
 
ok, a ne znam ni sta znaci ROM?? :( ako mozes i to da mi objasnis kad dodjes kuci,hvala
 
hmmm, pa nije bio ni iPHONE dok ga nisam provalio :) i koristio 3 godine i sam ga jailbrakovo i unlockovo tako da ,hvala na savetu neljutim se :)
 
ROM - to ti je operativni sistem koji imaš. Npr. ti imaš Androdi 2.1, ali postoji više različitih 2.1 ROMova koje možeš da instaliraš (Android je opensource platforma, i svi mogu da "prave" svoje "pakovanje" operativnog sistema - e to su ti različiti ROMovi...). To ti je nekako najlakše objašnjeno, prostim jezikom :)

Što se tiče tvog Galaxy S, slabo znam Samsunge pa sam možda promašio model, ali ovde imaš dosta tutorijala, ROMova, aplikacija, modova itd... (ako nije tvoj model, imaš gore desno "find your device" pa traži)

A PM ti stiže ;)

Samo polako sa Androidom, ima tu mnogo da se nauči, meni je ovo prvi smartphone ikada pa nekako plivam ;)
 
Ja bi samo da kazem vlasnicima LG GT540 da telefon radi dosta bolje sa Androidom 2.3 Cyanogenmod7... plus sto tu onda ima i set cpu u okviru firmware-a...
 
Kako da proverim koja/kakva mi je mikro sd kartica (na slici)? Konkretno me interesuje koje je klase. Na samoj kartici ne piše mnogo osim proizvođača (Samsung :S:), zemlje proizvodnje (Korea) i nekakvog koda čijim guglanjem ne dobijem baš mnogo informacija (MMAGR02GUECA-MB).
 

Prilozi

  • DSCN3098.jpg
    DSCN3098.jpg
    439.6 KB · Pregleda: 86
Verovatno je klasa 2. Instaliraj sa marketa neki program za merenje brzine kartice.

---
Ttalk
 
U suštini, osetićeš samo pri transferu podataka na karticu i možda sa nje. Ostalo je više manje nebitno. Ja koristim klasu 4 (jedva da je to) i ne smeta mi.
 
Pozdrav svima,
od nedavno sam vlasnik HTC desire HD telefona sa 2.2 androidom.

1. Kako obrisati stavke iz Settings-Accounts&Sync? tu postoji opcija Add account a nikako ne može da se obriše ili ukloni account. npr dodao sam "Stocks" njegovu fabricku aplikaciju da se sinhronizuje i sad ne mogu da je isključim ili obrišem odatle.

2. Settings-Applications-Manage applications-All ovde sam zbog zakucavanja aplikacije News kliknuo na "Clear data" i izgleda sam obrisao aplikaciju pošto više ne mogu da je pokrenem, tj na klik na ikonicu bukvalno ništa se ne dešava. primetio sam da se od tada telefon malo zakucava i kao da brže troši bateriju. drugar mi je rekao da je moguće da stalno pokušava da pokrene tu aplikaciju ali ne uspeva pa se zato zakucava i sisa bateriju. da li je to moguće? kako da vratim tu aplikaciju? da li negde postoji rom u izvornoj verziji, negde na telefonu ili kartici? nikad se nisam bavio linux-om pa mi nije jasno šta znači to root-ovanje, kako da otvorim konzolu na svom telefonu? šta mogu na njoj da radim? da li mogu u nekom fajlu da podesim odnosno isključim da os ne pokreće i ne koristi neke aplikacije koje mi apsolutno ne trebaju?
 
Evo i mene xD

Nov sam u ovome, uzela riba xperia x10 pro i nemam pojma kako i odakle da skidam krekovane aplikacije i kako da snimam iste na telefon. Šta je to root-ovanje i da li je bezbedno da apdejtujem telefon na 2.1 preko sony update software-a? Pohvatali smo osnove ali ne bih hteo da drkam nešto sa krekovanim aplikacijama ako je komplikovano. Čitao sam tutoriale, telefon trenutno nije kod mene pa ga ne mogu drkati, ali mi je sigurnije da pitam nekog odavde i neko da mi potvrdi šta kako i tako to.

Ona bi htela Fruit Ninja, a niti znam kako niti znam da li postoji sajt kao što je apptrackr za iphone. Pa ako može mala pomoć kako šta i tako to bio bih MNOGO zahvalan hvala unapred.

Isto tako mi je potrebno malo uputstvo kako da stavim poslednji android sistem na njemu i da li će šljakati bez problema.
 
Ako mozes da skines softver sa nase mreze, preko telefona, onda je potpuno bezbedno i lako.. samo zna da potraje, barem je meni kad sam na 2.2 updateovao. Root-ovanje moras uraditi ako neces da te banuju sa ovog foruma, jer pobogu kakav si ti to napredni korisnik ako ne rutujes telefon i ne 'prilagodis' ga svojim potrebama, a kamo li ostavis fabricki launcher.. Sto se tice krekovanih aplikacija, skini sa marketa recimo File Expert, i onda skidas .APK fajlove sa raznih sajtova, ubacis ih preko usb kabla ili na bezicni nacin.. Iz file managera (na pr. File Expert) mozes da instaliras .apk aplikacije.. Proveri recimo sajt sastavljen iz reci "mobi" i "lism" ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno