Šta je novo?

Need for Speed (2015)

Svi polako uzimaju model od R*, mislim najkasnije izbacili PC verziju V-ce, I opet se nenormalno prodala... prvo Ubi sa Syndicate-om, I sada EA sa NFS, iskreno, ne bih voleo da ovo postane praksa, tj da tek posle par meseci izbacuju za PC. Ajde ponekad, ali skoro svaki put, pa ispasce da konzolasi imaju neku vrstu ekskluzive, a jedino zbog cega ne prelazim na konzolu su cene igara (na PC-u na trecim sajtovima su ipak mnogo jeftinije nego na zvanicnim), I ogranicenje na 30FPS u dobrom broju naslova (negde pije vodu, al negde stvarno izgleda ocajno tipa FC4, pucacina u 30? Neka hvala). Nadam se najboljem...

Reci da se zeaš ? Prioritet su konzole otkako igram igre. Nikada PC nije bio u prvom planu velikim izdavacima poput EA. Dosta BF fanova bruji kako EA zapostavlja BF u odnosu na konzole a ne znaju da je nekoliko BF naslova izaslo samo za PC.

Gdje su katastrofalni portovi, degradacija grafike da igra ne izgleda bolje od konzola, ekskluzive u samoj igri koje se nalaze samo na konzolama i ako je igra na svim platformama itd itd.

Ovo je samo slucaj u nizu. A konzole su uvjek bile u prvom planu.
 
Poslednja izmena:
Reci da se ezaš ? Prioritet su konzole otkako igram igre. Nikada PC nije bio u prvom planu velikim izdavacima poput EA. Dosta BF fanova bruji kako EA zapostavlja BF a ne znaju da je nekoliko BF naslova izaslo samo za PC.

Gdje su katastrofalni portovi, degradacija grafike da igra ne izgleda bolje od konzola, ekskluzive koje se nalaze samo na konzolama i ako je igra na svim platformama itd itd.

Ovo je samo slucaj u nizu. A konzole su uvjek bile u prvom planu.

Ne, ne to shvatam, ali pre su multiplatform igre bar izlazile u isto vreme, mislim ako shvatas sta zelim reci... Mislim ovoliko lose optimizacije nije bilo za vreme last-gen konzola, koje su ipak imale drasticno drugaciji HW u odnosu na PC, a sada kada je slican, nikad gora optimizacija, mislim ili ima neka caka u novim konzolama, ili su ovi toliko lenji da je to neverovatno...
 
Caka je u tome sto konzole koje su tek izasle i trebaju trajati 5-7 godine, ne mogu osnovne standarde zadrzati a to je 1080p 60FPS. O grafici da i ne govorim koliko zaostaju za racunarima a racunaj vecu rezoluciju na PC-u i da se dosta igraca igra na 60+ FPS, odnosno, na 120 i 144Hz monitorima+ Vsync/gsync. Nove konzole koje trebaju biti budučnost su last gen na startu.

Sta sony-u i MS-u presotaje nego ovako agresivna kampanja ?

Pogledaj sta je sve MS poduzeo da spase XBONE. Pogledja cega su se odrekli, pogledaj EA ugovor i pretplatu na EA igre. Pogledaj watch dogs fail i degradaciju grafike da ne izgleda bolje od konzola, pogledaj degradaciju konami igara u odnosu na PC (PES 14/15). Sve su to $ razmjenili ruke da se spase konzole.

Ubisoft developeri su direktno imali naredbe da igre moraju izgledati isto kao na konzolama, ne smije bolje. Odna odlaganje GTA, odlaganje betmene jer ide lose, odlaganje NFS.. sve slucajno.
 
Poslednja izmena:
zar nije lakse da su napravili konzole koje su iste ili jace od PC master race. nego da unistavaju igre
 
pa bile su u fazi developmenta,tako je PS3 imao tada Cell procesor najjači procesor za široke mase,al fora je u tome šta tamo nemoš ništa da zameniš...sem HDD,dok u pc tržište svaka 3-6 meseci tehnika ide napred
Cell procesor koristila i nasa(ako se ne varam,neda mi se guglat,moram na posa)ili koristi još uvek,tako smo došli sa tri jedra na 8....mi imamo osam a oni još uvek 3 :p
 
zar nije lakse da su napravili konzole koje su iste ili jace od PC master race. nego da unistavaju igre

Bile bi 5x skuplje. I opet, tehnlogija uznapreduje i opet su last gen.

Iza PC-a niko ne stoji kao sto sony i MS iza konzola pa oni grabe ugovore sa izdavacima. PC igrace niko ne reprezentuje.
 
Ja se od Crysis 1 dela ne sećam da je izašao neki mega naslov isključivo za PC??

Naravno da se namerno rade odlaganja za PC sa glupim izgovorima te priče su još od PS2 doba aktuelne. Najgore je kad kao odlažu 6meseci igru za PC da bi je optimizovali i ono dodje port najgori mogući.

Već je bilo po drugim temama o ovome. Nemaju oni više šta da optimizuju za PS4 i X1 to je zapravo PC unutra sa 7870 grafom, to je čits interes da bi se prodalo više konzola i igara za iste i pravljenje veštačkog HYPA gde klinac kaže X1 je cool mogu da igram sve igre odma i sada.

Kao da PC igrači ne daju pare za igre,Steam zajednica i druge su pokazali da itekako ima PC igrača koji će platiti skupo igru ali kad im dodje neoptimizovano djubre koje secka na GTX980 koji može da pojede 4PxS4 konzole naravno da imamo prava da se ljutimo a na PS4 igra radi.
 
Problem je sto su konzolaški igraci vise nalik apple korisnicima. Vjeruju ono sto im brend kaze pa tako puse price da je bolje imati sinematik 24-30 FPS igru nego 60 jer izgleda kao film ili da je nebitna veca rezolucija.

Zamisli da se na PC-u podju masovno lokati igre na 30FPS, podje naplacivati multiplayer, da se ugasi igranje starih naslova i da cijena ostane konstantno visoka. Pa koji bi to vic bio. A to su zapravo konzole.

Jbt ja na novom računaru mogu igrati super marija i originalni doom, igrati multiplayer igre stare deset godina a oni ne mogu sto je neki dan izaslo.

Konzole su prividno jeftinije i zato se takozvani IT moroni (osobe koje ne zele da misle mnogo oko tehnike) okrecu konzolama. Gleda PC kosta 1000$ a konzola 250$. Normalno da bira konzolu ali se na duze staze kroz razne "poreze" naplati taj PC deset puta + ne postoji backwards compatibility + sto svi ti konzolasi moraju kupiti PC za fejsbuka kojeg plate najmanje 500$.

Konzolaši su kratkovidni a to kompanije odlicno koriste. I izdavaci i sony/ms. A i famozne ekskluzive. Stvar ukusa ali za mene bolje ekskluzive ima PC sa raznim MMO, RTS ili moba naslovima koji ne postoje na konzolama (niti je moguce igrati) nego marketingški HALO.
 
Poslednja izmena:
Bile bi 5x skuplje. I opet, tehnlogija uznapreduje i opet su last gen.

Iza PC-a niko ne stoji kao sto sony i MS iza konzola pa oni grabe ugovore sa izdavacima. PC igrace niko ne reprezentuje.
pa? nek bude 5x skuplje, ako hoce da se osiguraju nek bude nesto mnogo jako ili neka izbacuju novu konzolu svake dve godie (prolazi sa mobilnim telefonima, prolazilo bi i sa konzolama)
 
A sta ima veze trenutna snaga hardwera konzole sa neoptimizacijom za PC? Nije problem u snazi konzole vec u enginu, timu koji se bavi optimizacijom za PC, pa i na kraju PC okruzenju, tj. preciznije API-ju, drajverima etc.

Neke igre koje rade lose na PC-u rade tako i na konzolama, dok su negde recimo problemi samo sa PC verzijom a zasto je to tako, to najbolje zna dev team zaduzen za istu.
 
Problem je u EA. Jbte oni prave voznju u 30 fps, kakvi klovnovi. Bas da vidim kako ce da je otkljucaju da radi na 60 fps a da se sve ne raspadne.
 
Ja se nadam DX12 podrsci a to kako ce engine da radi videcemo sad sa Battlefrontom i posle Mirrors Edge-om. Ja sa nadam OK optimizaciji, posto po onim preview alphama Battlefront je sasvim fino radio.
 
Ne pricam za engine vec za ovu igru konkretno. Zakljucana je na 30 fps na konzolama, zato je odlozena za PC because they listen to our feedback and want to give us best possible experience.

Nisu valjda blesavi da sve igre zakljucavaju na 30 fps zbog Xbox One?
 
Mozemo samo da nagadjamo o pravim razlozima zasto je odlozena PC verzija, a sto se tice 30fps, to je vec nekako i ocekivano za ovakav tip voznje. Verovatno kad bi imala opcija za otkljucan fps on bi bio nesto visi nego 30, al to je opet daleko od fluidnih 60...
 
Svi polako uzimaju model od R*, mislim najkasnije izbacili PC verziju V-ce, I opet se nenormalno prodala... prvo Ubi sa Syndicate-om, I sada EA sa NFS, iskreno, ne bih voleo da ovo postane praksa, tj da tek posle par meseci izbacuju za PC. Ajde ponekad, ali skoro svaki put, pa ispasce da konzolasi imaju neku vrstu ekskluzive, a jedino zbog cega ne prelazim na konzolu su cene igara (na PC-u na trecim sajtovima su ipak mnogo jeftinije nego na zvanicnim), I ogranicenje na 30FPS u dobrom broju naslova (negde pije vodu, al negde stvarno izgleda ocajno tipa FC4, pucacina u 30? Neka hvala). Nadam se najboljem...

Jel ti zezas? Od kad igras igre majke ti? To postoji minimum 10 godina, a verovatno i duze, pa Assassins Creed ceo serijal je takav, mislim da je jedino Unity izasao u isto vreme za sve platforme.

Caka je u tome sto konzole koje su tek izasle i trebaju trajati 5-7 godine, ne mogu osnovne standarde zadrzati a to je 1080p 60FPS. O grafici da i ne govorim koliko zaostaju za racunarima a racunaj vecu rezoluciju na PC-u i da se dosta igraca igra na 60+ FPS, odnosno, na 120 i 144Hz monitorima+ Vsync/gsync. Nove konzole koje trebaju biti budučnost su last gen na startu.

Sta sony-u i MS-u presotaje nego ovako agresivna kampanja ?

Pogledaj sta je sve MS poduzeo da spase XBONE. Pogledja cega su se odrekli, pogledaj EA ugovor i pretplatu na EA igre. Pogledaj watch dogs fail i degradaciju grafike da ne izgleda bolje od konzola, pogledaj degradaciju konami igara u odnosu na PC (PES 14/15). Sve su to $ razmjenili ruke da se spase konzole.

Ubisoft developeri su direktno imali naredbe da igre moraju izgledati isto kao na konzolama, ne smije bolje. Odna odlaganje GTA, odlaganje betmene jer ide lose, odlaganje NFS.. sve slucajno.

To nikada ali bas nikada nisu bili osnovni standardi na konzolama. U sestoj generaciji 640x480 rezolucija je bila praisovana jer su igre uglavnom bile u manjoj, a 60FPS je bio samo neat feature, nikada nikog nije bolelo toliko uvo za FPS, te dve stvari su sada "standardi" samo zato sto su vam ljudi iz marketinga napunili glavu time. Tada je bilo normalno da na konzoli vidis slowdown, stavise osecalo se odredjeno zadovoljstvo ako si uspeo da ucinis nesto u igri sto uspe da privremeno preoptereti konzolu i uspori FPS. 60 FPS je zapravo nazadno u odnosu na prosecni FPS na PC igrama toga doba gde se refresh rate kretao od 75Hz pa na gore, a da ne spominjemo CRT monitore gde je vecina imala preko 100Hz. Tada je bilo normalno da top graficka karta kao sto je X850XTX kosta preko 500 dolara(kao sada), svaka kartica slabija od 700 serije respektivne generacije je bila shit. Pocetkom sedme generacije konzola PC trziste se mnogo promenilo, od jednom top karte su kostale sve manje i manje dok top kartice nisu krenule da imaju msrp od 350 dolara. Tada je i krenuo ceo taj PC Gamin Master Race fazon jer je bilo mnogo vise multiplatform igara, mnogo manje eksluziva, a posto konzole te generacije nisu bile toliko snazne kao Xbox u prosloj krenule su da koce PC igre. Ranije su se PC igre samo portovale na Xbox u zestoko downgrade-ovanom obliku, tj konzole nisu kocile napredak grafike, ali u sedmoj generaciji PS3 sa svojih 256MB RAM-a je ucinio svoje. Kada su publisheri provalili da to prolazi, samo su nastavili u jos gorem obliku i dolazimo do situacije koju ti opisujes u ostatku post-a.
 
Toliko ste ispisali o zlim konzolama, a ovi zapravo odložili igru za PC nakon što su dobili zilion primedbi PC igrača da ne valja to, to i to, uključujući i fps lock koji gore pominje G@W. Ne radi se o tome da oni žele sve da zaključaju na NZS (najmanji zajednički sadržilac) setovanjima, ali tako je najlakše. Krenu odatle, pa dokle doguraju. Što me opet vraća na temu - zašto uopšte igrate ovakve igre? Lično nikada ne bih takvu igru pokrenuo na PC-ju, niti bih patio zbog toga. Kao, morate da odigrate 47. Need for Speed? Ovako, nema nerviranja, Need for Speed out i gotovo.

edit:

 
Poslednja izmena:
zasto su onda rekli da ce igra izaci u novembru? zasto nisu rekli da ce izaci na prolece 2016.?
 
Solesoslav " nikada nikog nije bolelo toliko uvo za FPS, te dve stvari su sada "standardi" samo zato sto su vam ljudi iz marketinga napunili glavu time"

enough said

Kao kvazi feministoce.. vi ne volite zene od 200 kila jer vam je marting napunio glavi.
 
Poslednja izmena:
Problem je sto su konzolaški igraci vise nalik apple korisnicima. Vjeruju ono sto im brend kaze pa tako puse price da je bolje imati sinematik 24-30 FPS igru nego 60 jer izgleda kao film ili da je nebitna veca rezolucija.

Zamisli da se na PC-u podju masovno lokati igre na 30FPS, podje naplacivati multiplayer, da se ugasi igranje starih naslova i da cijena ostane konstantno visoka. Pa koji bi to vic bio. A to su zapravo konzole.

Jbt ja na novom računaru mogu igrati super marija i originalni doom,igrati multiplayer igre stare deset godina a oni ne mogu sto je neki dan izaslo.

Konzole su prividno jeftinije i zato se takozvani IT moroni (osobe koje ne zele da misle mnogo oko tehnike) okrecu konzolama. Gleda PC kosta 1000$ a konzola 250$. Normalno da bira konzolu ali se na duze staze kroz razne "poreze" naplati taj PC deset puta + ne postoji backwards compatibility + sto svi ti konzolasi moraju kupiti PC za fejsbuka kojeg plate najmanje 500$.

Konzolaši su kratkovidni a to kompanije odlicno koriste. I izdavaci i sony/ms. A i famozne ekskluzive. Stvar ukusa ali za mene bolje ekskluzive ima PC sa raznim MMO, RTS ili moba naslovima koji ne postoje na konzolama (niti je moguce igrati) nego marketingški HALO.

Ma daj,to pričaj nekom ko igra na konzolama.
Nemoš na PC naći irača ni na igri staroj 6mj a ne starijoj, sem ako nije neko moba ili slično PC multi smeće.
 
Poslednja izmena:
Nop, jednostavno lažeš. Kao prvo, igra mora biti epski fail da nema igraca nakon pola godine.

Drugo, daj malo ukljuci mozak.. nemoj biti bukvalac, fulas poentu. Ali ako si zapeo za brojku, guglaj game ranger. Podrzava igre stare po deset+ godina. I ja sam nalazio ljude za multi. COD 4 je bio dosta aktivan. Imas masu primjera poput BC2 gdje ima punih servera u svaka doba, igra stara 5 godina a ne 5 yebenih mjeseci, Call of Duty 3, CS, arma 2, StarCraft II, RuneScape, Mount and blade, trackmania, TF2, LOL, mislim da je jos ziv multi za Aliens versus Predator 2... takodjer, ako se ne varam, tribes 2 je i dalje ziv.. star skoro 15 godina. Live for speed star desetak godina itd itd.. ..ali koji q da ti objasnjavam.

Drzite se vi konzole..

P.S. Moba žanr nije smeće. Nauci igrati.
 
Zaboravio si popularne tenkice :d
Kazem ti, smece na PC, a ostalo jad i bijeda sto se tice communitya.
Pa necu da igram CS sto godina, prekucao sam to kao i tetris.
Nisam dao pare za zvijer masinu da igram dobri stari tetris, ma koliko dobar bio.

Hocu da igram nove AAA igre, ne zivim u proslosti i za to da jos jednom obrnem HL.
 
P.S. Moba žanr nije smeće. Nauci igrati.

Moba žanr možda jeste simplifikovan u odnosu na RTS-ove, ali je opet komplikovaniji i ima veću krivu učenja od svega što mogu da ponude konzole...
 
Solesoslav " nikada nikog nije bolelo toliko uvo za FPS, te dve stvari su sada "standardi" samo zato sto su vam ljudi iz marketinga napunili glavu time"

enough said

Kao kvazi feministoce.. vi ne volite zene od 200 kila jer vam je marting napunio glavi.

Takav je bio console gaming. Pogledaj recimo Legacy of Kain Defiance na PS1 kakav frame rate ima, i nikome nije smetalo, praisovana igra u nebesa. Naravno, ljudima je prijalo kada igra na konzoli ima 60FPS(primer, Ridge Racer, ponovo na PS1), ali tih 60FPS nije bilo nista posebno u odnosu na 100+ FPS koji se furao na PC igrama. Znaci ono sto je vazno da primetis, nisam rekao da nije moguce primetiti razliku izmedju veceg i manjeg FPS-a, rekao sam da je subpar FPS bio standardni deo konzolnog iskustva. Pored toga rekao sam da je marketing utuljio mladim gejmerima u glavu kako 30FPS nije igrivo(sto je netacno) i kako je 60FPS neki zlatni standard(sto je ponovo netacno) i zalosno je sto su zbog dobrog marketinga uspeli da srozaju ocekivanja PC gamera kada je u pitanju refresh rate odnosno FPS.

Nop, jednostavno lažeš. Kao prvo, igra mora biti epski fail da nema igraca nakon pola godine.

Drugo, daj malo ukljuci mozak.. nemoj biti bukvalac, fulas poentu. Ali ako si zapeo za brojku, guglaj game ranger. Podrzava igre stare po deset+ godina. I ja sam nalazio ljude za multi. COD 4 je bio dosta aktivan. Imas masu primjera poput BC2 gdje ima punih servera u svaka doba, igra stara 5 godina a ne 5 yebenih mjeseci, Call of Duty 3, CS, arma 2, StarCraft II, RuneScape, Mount and blade, trackmania, TF2, LOL, mislim da je jos ziv multi za Aliens versus Predator 2... takodjer, ako se ne varam, tribes 2 je i dalje ziv.. star skoro 15 godina. Live for speed star desetak godina itd itd.. ..ali koji q da ti objasnjavam.

Drzite se vi konzole..

P.S. Moba žanr nije smeće. Nauci igrati.

Inace, samo da dodam, mislim da je cak Tribes 1 aktivniji od Tribes 2, sto samo jos vise ide u prilog celom tvom postu.
 
Poslednja izmena:
Solesoslav Ne slazem se sa tvojim tvrdnjama ali nema smisla da idemo u krug. 100FPS nema nikakav doprinos u odnosu na 60FPS na 60Hz monitorima i obzirom da je 99% monitora generički sa 60Hz panelima, 60FPS se uzima zlatna sredina jer je frame rate sihroniziran sa refresh rateom i daje najbolje iskustvo na takvom panelu a nije tako nedostižna na raučunaru kao na konzoli. Obzirom da se vec godinama igramo na 60FPS, nema smisla da za 5-6 godina i dalje trpimo ubogi 30FPS ..ali, to ce biti realnost konzola.

30FPS u odnosu na 60FPS je ogromna razlika i kada se jedan gejmer koji je navikao na 60FPS prebaci na 30, njemu kao meni jeste neigrivo. A ja ne znam koji ti marketing citas ali ako ista kompanije rade, to je st opravdavaju 30FPS jer im je 60FPS nedostizno.

Zavisi od igre ali akcione igre, racing igre i opcenito first person iskustva jednostavno izgledaju neuporedivo ugodnije i bolje sa 60FPS u odnosu na 30. A onda su tu i drugi problemi ne samo fps poput limitiranja periferije koja u startu ogranicava da se neki naslovi uopste ne pojave na konzolama. Guraju taj gamepad sa palicama kao da je bogom dan umjesto da daju free USB port pa nabaci dildo ako hoces..

I da se razumijemo, odrastao sam na konzolama: stare hand held konzole zajedno sa "tetris" konzolom, NES, SNES, PS1, N64, PS2 i ona sega na diskove i 2004-te PC.. do danas.

Sutra da konzole dozvole normalnu periferiju, da dozvole USB free port da se moze nabaciti volan po zelji, gamepad i joystick po zelji i miš po želji pa da skopcam svoj G500 miš, da donja granica FPS-a bude 50 i rezolucija 1080p, da $ digitalne verzije igara budu u rangu PC igara, da ne naplacuju multiplayer funkcionalnost.. i ja cu se prikljuciti konzolasima. Eto oprostit cu im backwards compatible sistem, stare naslove cu guliti na PC-u.

Sve to nabrojano staviti na papir i svakoj osobi s mozgom ce izgledati razumno.. no, to se nece nikada desiti.
 
Solesoslav Ne slazem se sa tvojim tvrdnjama ali nema smisla da idemo u krug. 100FPS nema nikakav doprinos u odnosu na 60FPS na 60Hz monitorima i obzirom da je 99% monitora generički sa 60Hz panelima, 60FPS se uzima zlatna sredina jer je frame rate sihroniziran sa refresh rateom i daje najbolje iskustvo na takvom panelu a nije tako nedostižna na raučunaru kao na konzoli. Obzirom da se vec godinama igramo na 60FPS, nema smisla da za 5-6 godina i dalje trpimo ubogi 30FPS ..ali, to ce biti realnost konzola.

30FPS u odnosu na 60FPS je ogromna razlika i kada se jedan gejmer koji je navikao na 60FPS prebaci na 30, njemu kao meni jeste neigrivo. A ja ne znam koji ti marketing citas ali ako ista kompanije rade, to je st opravdavaju 30FPS jer im je 60FPS nedostizno.

Zavisi od igre ali akcione igre, racing igre i opcenito first person iskustva jednostavno izgledaju neuporedivo ugodnije i bolje sa 60FPS u odnosu na 30. A onda su tu i drugi problemi ne samo fps poput limitiranja periferije koja u startu ogranicava da se neki naslovi uopste ne pojave na konzolama. Guraju taj gamepad sa palicama kao da je bogom dan umjesto da daju free USB port pa nabaci dildo ako hoces..

I da se razumijemo, odrastao sam na konzolama: stare hand held konzole zajedno sa "tetris" konzolom, NES, SNES, PS1, N64, PS2 i ona sega na diskove i 2004-te PC.. do danas.

Sutra da konzole dozvole normalnu periferiju, da dozvole USB free port da se moze nabaciti volan po zelji, gamepad i joystick po zelji i miš po želji pa da skopcam svoj G500 miš, da donja granica FPS-a bude 50 i rezolucija 1080p, da $ digitalne verzije igara budu u rangu PC igara, da ne naplacuju multiplayer funkcionalnost.. i ja cu se prikljuciti konzolasima. Eto oprostit cu im backwards compatible sistem, stare naslove cu guliti na PC-u.

Sve to nabrojano staviti na papir i svakoj osobi s mozgom ce izgledati razumno.. no, to se nece nikada desiti.

Pa da si citao ono sto sam pisao znao bi da je do circa 2006.(kad su widescreen monitori krenuli da budu popularni) gotovo svaki PC monitor imao veci refresh rate od 60Hz u svojoj najvecoj rezoluciji. Pogledaj, Far Cry koji je u svoje vreme imao najbolju grafiku je na vecem delu grafickih radio na skoro 100FPS, jer je to tad bilo standard jer su paneli bili kvalitetniji, a ne ubogih 60FPS.

Samo u tome se ne slazemo, za sve ostalo te podrzavam, samo sto ja smatram da je 60FPS marketinska abominacija i da neko ko smatra da to valja, ne moze da kaze da je 30FPS ne igrivo jer on zapravo nije video sta valja.
 
Nije 60 ili 1993434234 FPS marketingski trik vec je u pitanju refresh rate jednog monitora. Ja se licno ne slazem da je vecina monitora bila na 100Hz.. nemam podatak ali dajem ruku da je preko 90% monitora na trzistu sa 60Hz, ovi genericki TN standardni paneli jer nema ni potrebe da ide preko za svakodnevni 2D rad. Vec 120 i 144 se isticu kao gejmerski sa nesto nizim odzivom grey to grey itd.

I sva je poenta da se refresh rate podudara sa FPS-om radi sihronizacije i tada se dobije najtecnija slika.

I u konalčnici, tacku na i od mene.. prijatelju imam oci. Vjerujem vise sebi nego tebi 8a nisam jedini koji vidi ocitu razliku i benifit) a jedini marketinski trik je da se igre prodaju pod 30FPS i namecu da je to prihvatljivo. Nije nitice vise ikada biiti ma koliko lagali.

30FPS treba da ide pod zemlju jer je razlika orgomna a ne samo minimalna. Pismenoj osobi koja nije odigrala igre ce reci da 60FPS ima duplo vise frejmova po sekundi. To nije stavr ukusa, to je činjenica.
 
Poslednja izmena:
Nije bas sve tako crno i belo. Cinjenica je da je 60fps bolje nego 30fps, ali je isto tako cinjenica da i ogroman deo igraca na PC-u igra u varijabilnom frejmrejtu, u najvecoj gomili slucajeva nesto iznad 30fps-a. Tako da reci da 30 fps mora da ide pod zemlju je generalno nemoguce jer ce uvek biti onih sa slabom konfiguracijom koji ce sve nabiti do kraja i igrati u 30 i sub 30fps-u jer hoce da vide kako sve izgleda na "very high". Isti slucaj je i na konzolama jer se developeri igre odluce za takav visual/fps odnos gde ce da spuste fps zarad boljeg IQ-a.
 
Gdin_M Ja sam na staroj konfiguraciji igrao war thunder tenkove u nekih 30-40 FPS na sredini mape dok jos nije bila dobra optimizacija. Igra je dosta staticna i prolazilo je , a nisam imao izbora. Planetside 2 je bio ogromna patnja igrati na nekih 40 FPS. Smaralo je toliko da sam morao odustati.

..ali kada se i dan danas 30 FPS na konzolama ne adresira kao slabost vec normalnost, to je porazavajuce. Pogotovo mentalne uvrede kada kazu da ce igra na PC-u biti lokana na 60 FPS a ne na 30 ili da framerate nece biti lokan, kao da ti kazu: ako kupis igru, nece mo te šamarati cista pionirska. Sunce mu ..pa valjda se to podrazumjeva. Ne zivimo ispod kamena.

Dosta je je uvreda i zaglupljivanja jer su izbacili preslabe konzole pa lazu kupce kako je to sve normalno, ne mogu da prate standarde pa se 30FPS servira kao na konzolama starim gotovo deceniju dok jedva izbacuju 1080p.

Trebaju se promjeniti vremena pa da polazna tacka bude 60FPS 1080p pa onda sta mozes uraditi sa grafikom ali ne.. oni idu obrnuto. Da 30FSP trailer izgleda epski, da screenovi izgledaju epski i da imaju uspjesnu marketingšku kampanju.

Igram godinama u 60FPS uštrb grafike jer je kak osam rekao razlika neuporediva. A najstrasnija je stvar sto ce ove konzole trajati jos nekoliko godina.. ako se sada pate da osnovne stvari isprate, bas me zanima sta ce biti za 5-6 godina.

Dok se na PC konfiguracijama uveliko igra u 1440p na 120 ili 144Hz monitorima, dok neki tjeraju setupe od tri monitora zadnjih bog zna koliko godina ili sada vec uveliko 4K, ja se ovdje morma pravdati kako 30FPS ili 900p ne prolazi.. daj te malo ozbiljnosti. Svijet je davno uznapredovao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno