Šta je novo?

Narudzba Avalon ASIC chipova [STARA TEMA, READ ONLY]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I nije platio 6000$ vec 50BTC-a, mogao je platiti i sa 50 kisnih glista.
 
@gen
ako imas nacrt posalji ga, bar meni to nije problem, moji majstori ce to da naprave treba precizno izbusiti rupe i nisi mi reko kontakt sa cipovima ostvaruje preko zvakica ili sa pastom. To mora da se nadje hladnjak pribliznih dimenzija pa da se ukroji sa idealno ravnom stranom da bi lego na cipove. Ovo sto ima mehanotronika ja ok samo da se doradi na dimenzije i izabere sto efikasniji i naprave rupe za pricvrscavanje



nacrt tek treba da napravim. ali uradicu ga ovih dana. cekam definitivnu verziju, tj. dimenzije, rastojanja, itd.

a sto se tice zvake/paste, odgovorih, ali se verovatno odgovor zagubio negde u temi> ne ide nista, ide hladnjak direktno na cipove, tj. PCB sa zadnje strane.
 
Za aluminijum ne znam kako ide tehnologija livenja tj, odlivaka, ali sam za bakar SIGURAN da moze da se napravi na mnogo mesta u Srbiji i da tehnologija izrade nije mnogo skupa. Jedino je bakar na ceni. Ali zato i termalna provodljivost mu odlicna!

Obzirom da je i vrednost uredjaja i upotrebljivost isplativa, ni dati kojih 5-6 eura vise za bakarni kuler ne bi bilo zgoreg ako bi ga bilo lakse izraditi.
 
problem sa bakrom je sto mu je neophodan jak ventilator da bi se efikasno oslobodio toplote, dok to nije slucaj sa aluminijumom. mislim da je bakar overkill. jedino ako ne uspemo da nadjemo nista konkretno za alu.
 
@gen Zaintresovan Mozes da me dodas ispod crte, ako nije ogranicen broj.
 
Нешто размишљам, можда су цариници намерно задржали Асик, да би могли да користе уређај док се не заврши процедура. Ко зна колико могу да држе уређај код себе.

Те наше Асице би најбоље било пренети преко границе у нефункционалном стању.
 
da, to je plan. da budu nefunkcionalni (bez hladnjaka). a o ostalim detaljima plana necu da pricam vise, barem ne javno. :D

ko zna, mozda ovaj Laza osim sto troluje voli i da druka, kao svaki pravi srbin. :d
 
Одлично то оно што је најважније. Могу да замислим колико могу да зараде кад би све асике који улазе у државу задржавали и пуштали себи да раде неко време.

----
Братство и јединсто је живо и здраво кад смо код друкања :p
 
@genijalcin@23 Nisam dobio odgovor da li sam na listi ili ne?
 
Samododao sam se, za 20 chipa. Moze i 10. Ali prvenstveno 20
 
MaxXx je napisao(la):
I nije platio 6000$ vec 50BTC-a, mogao je platiti i sa 50 kisnih glista.

Ko prima uplatu u kisnim glistama? Evo kisa lije, puna mi ulica glista, idem da skupim.

Nije poenta cime je platio vec koliko je njega to kostalo. Kad carinik vidi takvu skalameriju za 39$ jasno mu je da to vredi vise ali siguran sam i da ne ume da proceni vrednost. Da je pisalo da paket vredi 400-500$ i da je platio sta treba siguran sam da bi proslo bez problema.
 
Genijalac, kada okvirno ide placanje PCB-a? Prica je bila sredinom Maja, nadam se da nisam zakasnio. :)
 
nije jos otvoreno za prijavu. kada bude - javicu ovde. tako da nisi zakasnio, a da jesi, budi bez brige, neko drugi bi ih dobio. :D

pratite temu, cim javim to mora da se u najkracem roku resi.
 
Ma preko grane možeš i tenk da preneseš ;) na Tompi ima čovek koji prenosi robu uz naknadu al ne bi se cimao iskreno a ako se ide kolima neće biti problem. Pa ljudi prebacuju punu prikolicu iz Austrije sa starom belom tehnikom daš 20eu cariniku i vozi. Ako je problem ja se lično nudim da uz naknadu odem i donesem sve Asice.
A drugo prebacio sam sve novčiće u neku suludu valutu sad čekam da skoči da ne bi pukao :wall: dobro stoji mi 1.5btc u leru valjda neće više od toga da bude PCB.
 
Pratim i ja temu ali ne komentarisem, jer se ne razumem bas u problematiku tj. ne znam gde bi mogli da se prave hladnjaci. Eventualno mogu i da kazem da bi bakar bio mozda overkill, ali ako to bude laksa varijanta za izvedbu neka bude to pa makar i malo skuplje ;).

A ovo za carinu i zaplenu ovog uredjaja...hmm, pa verovatno je bilo pametnije da je pisalo vrednost 250$, ali moguce da bi i tad neki carinik koji se drzi propisa pravio problem, jer je "sumnjiv" uredjaj bez propratne dokumentacije itd.
Btw Genije, pitanje i kako ce ove nase ploce da se provuku kada za to dodje vreme, daj Boze da bude sve ok..
 
povuci ce se licno. kada bude bilo vreme za akciju javicu vam sta i kako preko privatnih poruka. nadamo se najboljem.
 
verovatno i neka pijavica prati sve ovo pa najbolje je da ne precizirate ni vremenski period ovako javno
 
^
eto ti ga jos jedan klasican Srbin, nije vazno da ja imam koristi vec drugi da ima stetu ...

pa niko i nigde u svetu nije to carinio osim vazda preposteni Srpski carinici .... Nego eto zato i stigosmo doovde dokle smo i stigli .... Gori smo od cigana ...
Juce registrovao auto i lepo ulazi jedan zazdrigli ciga (neobrijan i mastan) sa papirima i naravno vadi mobilni zove svog pobratima po rasi ali u plavoj uniformi on izlazi uzima papire i resava a ti GLUPI SRBINE STOJ U RED 2 SATA !!! tako treba ...

Slican slucaj sam imao !!! :mad:
 
Sine, ne zali se, ja sam stajao 3 sata u redu za reg :p
 
Sjajno. A6023/100 npr. 100x195mm i visine je 50mm. 1254din kosta. Ima i manjih ali nisu dimenzije bas najzgodnije. Ja bih stavio veci. Nisu bas ni jeftini ali bitno je da to radi posao.
Ako budemo imali dizajn i sve sto nam treba uskoro mogli bi da probamo da dogovorimo neku cenu s njima na gomilu komada.

Mozda bi mogao i A5724/100 ako dimenzije nisu male. (100x124x35mm, 684din)
Ne znam koliko ce se ceo uredjaj grejati pa da znam koliko nam ozbiljan hladnjak treba. Ovo bih sam mogao da napakujem npr.
 
Zar ne bi mogao to neki metalostrugar da nam napravi?
ima jedna ozbiljna firma u Kacu,koja se bavi proizvodnjom nekih delova za inostranstvo,tipa imaju dve ogromne hale sa cnc masinama....a ne znam smem li pisati ime firme,mislim da 99% oni mogu svasta da naprave :)
meni cak palo na pamet dati im neke vodene blokove za gpu da prave
 
To je skupa igra.
 
To je skupa igra.
da ali mislim da ne rade samo za inostranstvo,vlasnik je nas covek,privatnik,nije inostrana firma koja ovde posluje,nego uglavnom rade neke delove za automobile ili sta ko zna,hteo sam da kazem da mislim da rade i na male kolicine,bas recimo tipa osmisliti hladnjak i oni odrade 20 komada na cnc-u,profi itd
nije meni problem reci ime firme ili potaviti link od iste,pa procesljajte ;)
 
Pa recite cenu tj. pitajte to nista ne kosta da znamo okvirno sta nam je ciniti.;)
 
Ja sam masinac. Koriscenje cnc masine kosta. Skup je to sport za nas veruj mi.

Skup i u svakom slucaju neisplativ, raditi hladnjak glodanjem je vise sira nego leba, em treba puno vremena, em dosta materijala otpada, najbolje je gotovo resenje i samo rupe da se izvrte, ovaj mgelectronic obecava, jedino sto su rebra mozda malo redja...
 
Ama necu ni da pitam jer usi otpadaju od toga. To je kao da iznajmis stadion da deca igraju klikere.
Ovo sto je Arrow okacio je skroz ok. Jesu rebarca malo redja ali zato pucam na malo veci hladnjak povrsinski. Takav hladnjak moze i na metar da se kupuje ali je mala razlika u ceni, ja bi vec uzeo secen. Rupe bih bukvalno sam mogao izbusiti i namontirati sve. Na par komada nije to problem uraditi. Ko ima stotine nosice masincu da busi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno