Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Pred put u Gruziju kupio sam esim karticu operatora Cellfie preko cellfie.ge/en
Esim košta svega 7GEL tj. oko 270 dinara. Za te pare dobija se između ostalog i 5GB neta za 30 dana za sve države u kojima Cellfie ima roaming - ovde možete videti spisak: https://cellfie.ge/en/roumingi#Roaming-Tariff-“Comfort”

Karticu je moguće aktivirati u inostranstvu (ja sam je kupio dok sam bio u Litvaniji, međutim nisam se setio da proverim mogu li aktivirati i roaming za internet pre nego što uđem u Gruziju). Trenutno sam u Jermeniji i ovde roaming net radi vrlo dobro. Pa eto, ako je neko spreman da žrtvuje 270 dinara, može da proveri da li roaming može da se aktivira i bez prethodnog ulaska u Gruziju... Ako da, onda ovo uopšte nije loš esim deal
 
Cosmote dosta zagusen na 4G, proban u Paraliji, Katerini, Olympic beach (trebao sam i do Nei Porija ali se razboleo baksuz).
Evo sad u smestaju upload mrtav.
Treba probati druge mreze za ovu regiju ili ici na 5G.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-08-23-10-09-14-590_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg
    Screenshot_2024-08-23-10-09-14-590_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg
    86.5 KB · Pregleda: 164
Za Zakintos je l ima neko predlog koju karticu uzeti
 
Uzeo sam Net2GO fizicku karticu 150GB za 23 eur 30 dana, odlično radi :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240825_125857.jpg
    Screenshot_20240825_125857.jpg
    57.9 KB · Pregleda: 110
Kupio sam u Grckoj na trafici, ne u Hrvatskoj. Telefon mi ne podrzava esim. IP je grčki
 
net2go.eu je servis Telemach HR, ti si onda kupio lokalnu NOVA karticu?
 
Zar nije isti vlasnik i Nove i Telemacha? Samim tim bi trebalo da je grčka kartica. Kad sam bio letos u Grčkoj na svako malo su reklame net2go
 
rekao bih da je misterija razjasnjena, kao i da NOVA sasvim solidno radi "u lokalu" a da je net2go.eu najveci problem cinjenica da roaming saobracaj do Hrvatske i nazad (iz Grcke) putuje preko Londonskog internet exchange-a, i otuda preko 100ms latency i kao i DL brzina koja je retko kad prelazila 100 megabita...

Doduse, @Vladimir5 je test radio u 11:45 AM, bilo bi lepo da vidimo kako radi NOVA uvece izmedju 21:30 i 23:00?

 
Mtel Austrija na Nova mreži izabran namerno server u Solunu zbog latencije "tamo-ovamo" inače bira automatski Beč
 

Prilozi

  • Screenshot_20240825_171641_org.zwanoo.android.speedtest_edit_35632463804789.jpg
    Screenshot_20240825_171641_org.zwanoo.android.speedtest_edit_35632463804789.jpg
    100.9 KB · Pregleda: 108
rekao bih da je misterija razjasnjena, kao i da NOVA sasvim solidno radi "u lokalu" a da je net2go.eu najveci problem cinjenica da roaming saobracaj do Hrvatske i nazad (iz Grcke) putuje preko Londonskog internet exchange-a, i otuda preko 100ms latency i kao i DL brzina koja je retko kad prelazila 100 megabita...

Doduse, @Vladimir5 je test radio u 11:45 AM, bilo bi lepo da vidimo kako radi NOVA uvece izmedju 21:30 i 23:00?

Poslaću, ne brinite.
 
Evo imam ja nesto iz Platamona
 

Prilozi

  • IMG_7622.png
    IMG_7622.png
    85.3 KB · Pregleda: 81
Trenutno Laganas
 

Prilozi

  • Screenshot_20240825_215448.jpg
    Screenshot_20240825_215448.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 70
Trenutno SARTI Net2Go
IMG_2925.jpeg
 
Ja sam uzeo MTEL karticu i uopšte nisam zadovoljan signalom na Sitoniji(Neos). Proveo sam tamo 10 dana i 80% vremena nisam imao signal. Kada uhvati 4g ili 4g+ u onih 20% onda je brzina katastrofa, bude 4/1Mb ili 6/0.5Mb. Kači se na Vodafone mrezu. Probao sam i rucni izbor da se prebacim na WIND ali onda na svakih 1min dobijem notifikaciju da sam izgubio mrezu pa da je pronašao mrežu. Tako bude dok ne vratim na automatsko biranje mreze. Cosmote je zabranjena za MTEL, dok se Yettel kačio baš na Cosmote i mreža je bila više nego pristojna. Nisam gubio signal, brzina je bila od 20-40Mb
E da MTEL mi je bukvalno svaki dan slao SMS dobrodošlice u GR sa cenam saobraćaja :)
 
Koju MTEL karticu? Austrija, BiH, Crna Gora, Nemacka?
Ili mts kartica?
 
Danas mi istice kredit na Cosmote What's Up kartici, pa ako nekome zaista treba, mogu probati da prebacim, moze da se posalje u iznosima od 2, 5 i 10e. Imam 10 za prebacivanje...
Prvi koji se javi, njemu ide, a ako mu je dovoljno 5e, onda ce jos neko dobiti 5e...
 
Kako se prebacuje, ja imam 2,84e pa bar 2e da nekom prebacim?
 
Ja uzeo karticu a nisam ni aktivirao :D
Da li moze preko app ili mora na prodajno mesto da se ide?
 
Zna neko sta za USA? Net naravno.
Ja bih ti preporučio da pogledas prepaid kartice kod njih. T-mobile, at&t verovatno imaju pokrivenost gde ti ides ali proveri. Ne bih ti preporučio da koristiš roaming dodatke naše, makar ne kao dugoročno rešenje zbog velikog pinga sa Srbijom. Ako ides u pustinju starlink mini iznajmi i power bank neki... Ali sumnjam da si toliki avanturista 😄
 
Ja bih ti preporučio da pogledas prepaid kartice kod njih. T-mobile, at&t verovatno imaju pokrivenost gde ti ides ali proveri. Ne bih ti preporučio da koristiš roaming dodatke naše, makar ne kao dugoročno rešenje zbog velikog pinga sa Srbijom. Ako ides u pustinju starlink mini iznajmi i power bank neki... Ali sumnjam da si toliki avanturista 😄
Na to sam i mislio. Nije dovoljan neki dodatak vec vec flat ili bar 50GB na mesec dana.
Ako imaš esim, postoji T-Mobile trial koji traje 3 meseca https://www.t-mobile.com/offers/free-trial (treba ti US vpn da otvoriš)
Nece da otvori!?
 
Treba mi internet eSIM za Maltu, sta da kupim? Nesto sto moze online vec odavde da se kupi, pre odlaska na destinaciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno