Šta je novo?

Najlepse kuciste

Ok. Vidio sam ga i ja uzivo i malo jeste "realniji" nego na slikama naravno ali to opet ne mjenja moje misljenje da je fenomenalno kuciste. Mozda sam pretjerao sa "remek djelo" ali mislim da ako nista bar je blizu toga (za mene) jer ne vidim neka druga remek djela a da nisu full custom kucista. Remek djelo je Level 10 sigurno i tu nema sta da se prigovori, to je kuciste za stalne postavke u okvirima savremene umjetnosti. Evo sad mi se svidio i ovaj Zalman 11 i vjerovatno ce biti jos njih ali Tt Level 10 GT ostaje ;)

U tzv. "remek dela", ja bih - pored tog vec pominjanog Nivoa 10 - ubrojio recimo CM Stacker 83x (mada su oni svi isti spolja), kao nesto stariji model... ili recimo Cosmos S II, kao noviji i eventualno buduce "remek delo" :smoke:
Kucista su jednostavno prelepa i to je to. Ne pricam sad o kvalitetu izrade, unutrasnjosti, provetrenosti, mogucnosti za cable management etc... vec samo o dizajnu, samo o izgledu. Spoljasnjem.

Tako da, ne mora da bude bas full custom varijanta, kao sto ti kazes, da bi bilo izuzetno... tj. "remek delo" ;)
 
Tako da, ne mora da bude bas full custom varijanta, kao sto ti kazes, da bi bilo izuzetno... tj. "remek delo" ;)

Ne mora. Recimo nevjerovatno mi se svidjelo ovo kuciste i planiram da ga kupim u sto skorije vrijeme.
FD-AC-WND-DEF4-ARC-BL_2.jpg
 
That is one square black box :D
 
Hahahah ni ovo ti se ne svidja :) ajde care zivota ti postavi neku slicicu tvog "remek djelo" kucista :)

P.S. sto se tice Fractal Design-a....citao sam mnogo o njihovim kucistima, gledao video prezentacije i mogu reci da sam blago receno fasciniran genijalnoscu i jednostavnoscu inzenjerskog i dizajnerskog tima ljudi iz Svedske. Da, ovo kuciste zaista ne izgleda nista posebno kad se posmatra s aspekta hardcore child Über gamera ili ljudi koji vole nabudzenost ali ga krasi to savrsenstvo minimalizma i jednostavnosti...jednostavno bez "rogova", "ljutih LED-ova", "enterprise-look fazona" i sl. :)

Iako, da u neku ruku demantujem sam sebe, volio bih i ja mozda nesto ultra sa LED-ovima na pravim mjestima, ogromnim prozorom, ogromnim prostorom, super-idejnim rjesenjima, odlicnim airflow-om, vanserijskim kvalitetom, nevjerovatnom zvucnom izolacijom, 10 USB portova, HDD "dzepom" itd. ali brate ta Über kategorija ne postoji ispod bar 300€ :)
 
Pa rekoh ti vec koja smatram za takva... Level 10, Stacker 830, Cosmos II (mozda bih mogao tu negde da se usunja i ovaj moj trenutni Cosmos (kec), onako na kvarnjaka :p)... da ne kacim sad slike, verujem da svi znaju o kojim kucistima je rec.
I pricamo samo i iskljucivo o dizajnu, izgledu, exterijeru... nikako enterijeru, tu bi vec moglo da se nadje podosta manjkavosti za pojedina od nabrojanih. Kada bi gledali enterijer, neki HAF X bi recimo morao da se nadje na spisku, potom Corsair Obsidian 800D... ali ne gledamo enterijer ovom prilikom, a posto su HAF X i 800D jedne obicne crne kocketine - izostavljamo ih :D

Iz ovoga ti je, verujem jasno sta ja cenim kod kucista kada je rec o spoljasnjem izgledu... mora da ima neku "liniju", smek, da se istice vec na prvi pogled. Takav ti je recimo slucaj sa Stacker-om 830 - kada ga prvi put vidis uzivo, jednostavno ti se otme jedno: "uh, jbt!" :)
Znaci, da nisu samo prave linije i to bi bilo to, dovidjenja. Obicna crna kocka (pravougaonik :D), kako bih ja znao da kazem.
To je za mene 800D ili pak ovaj Fractal-ov model - ne sporim da ima izvesnu dozu elegancije (cak da je elegantan do bola!), minimalizam at it's best... ali to jednostavno nije moj cup of tea. Ali svako ima razlicit ukus ;)
 
Kad se već komentarišu Cosmos-i :d meni je recimo taj tvoj S za klasu ispred II vizuelno, ali II ima mnooooogo bolju unutrašnjost, naročito deo za hardove. E sad, nije to ništa što malo sečenja i farbanja ne može da ispravi... (sad ti je možda jasnije što ga još nisam uzeo) :D :D :D


:-devil-:
 
Kad se već komentarišu Cosmos-i :d meni je recimo taj tvoj S za klasu ispred II vizuelno, ali II ima mnooooogo bolju unutrašnjost, naročito deo za hardove. E sad, nije to ništa što malo sečenja i farbanja ne može da ispravi... (sad ti je možda jasnije što ga još nisam uzeo) :D :D :D


:-devil-:
Neeeee, Cosmos S ne moze da se poredi sa dvojkom... dvojka je toliko lepsa da je to druga dimenzija :)
Doduse, malo je i drugacija ta "lepota", tj. dizajn, iako je generalno II bukvalni naslednik... ipak, Cosmos (kec) - bilo obicna, bilo S verzija - ima fine linije, zaobljene, i prvi utisak bi ti recimo bio - "lepo". Dok je kod dvojke prvi utisak - "brutalno" :)
Ne samo zbog same fizicke velicine (ko nije video dvojku uzivo, ne zna kolika je to mrcina... deluje mi kao da bukvalno moze da spakuje jednog starijeg brata u svoju utrobu :d), vec i zbog nekih detalja poput onih ludih sarki za otvaranje vrata, onog slajder mehanizma sa prednje strane i tako dalje... a i onaj full black efekat samo pojacava utisak ;)

Sto se pak enterijera tice - tu su tek nebo i zemlja. I taj deo za hardove, i sama boja unutrasnjosti, i mogucnosti za cable management... sve je to na mnogo visem nivou.
 
Pa i nije mnogo skupo.. Ma da..treba videti iskustva sa ovim kucistem oko zavrsne obrade plastike..
 
Neeeee, Cosmos S ne moze da se poredi sa dvojkom... dvojka je toliko lepsa da je to druga dimenzija :)
Doduse, malo je i drugacija ta "lepota", tj. dizajn, iako je generalno II bukvalni naslednik... ipak, Cosmos (kec) - bilo obicna, bilo S verzija - ima fine linije, zaobljene, i prvi utisak bi ti recimo bio - "lepo". Dok je kod dvojke prvi utisak - "brutalno" :)
Ne samo zbog same fizicke velicine (ko nije video dvojku uzivo, ne zna kolika je to mrcina... deluje mi kao da bukvalno moze da spakuje jednog starijeg brata u svoju utrobu :d), vec i zbog nekih detalja poput onih ludih sarki za otvaranje vrata, onog slajder mehanizma sa prednje strane i tako dalje... a i onaj full black efekat samo pojacava utisak ;)

Sto se pak enterijera tice - tu su tek nebo i zemlja. I taj deo za hardove, i sama boja unutrasnjosti, i mogucnosti za cable management... sve je to na mnogo visem nivou.

Ma koji Cosmos II, igračka pored ovoga :smoke:

Samo što je ozbiljno komplikovan poduhvat dovući ga u SRB...
 
ZEUS project
 

Prilozi

  • asus_cooler_master_case_mod_cosmos_asus_rampage_z77_gaming_pc_case_mod2.jpg
    asus_cooler_master_case_mod_cosmos_asus_rampage_z77_gaming_pc_case_mod2.jpg
    94 KB · Pregleda: 530
Ma koji Cosmos II, igračka pored ovoga :smoke:

Samo što je ozbiljno komplikovan poduhvat dovući ga u SRB...
Iznutra gladac, spolja jadac! :D
Obicna crna kutija, kao sto rekoh i za mnoge pre njega... nema ono "nesto" sto Cosmos II ima ;)

Al' da je surovo kuciste, nema ni trunke sumnje... uostalom, bas kao sto je i njegov prethodnik bio.
A da je poduhvat, i to ozbiljno komplikovan poduhvat dovuci ga - you're so right.
 
Iznutra gladac, spolja jadac! :D
Obicna crna kutija, kao sto rekoh i za mnoge pre njega... nema ono "nesto" sto Cosmos II ima ;)

Al' da je surovo kuciste, nema ni trunke sumnje... uostalom, bas kao sto je i njegov prethodnik bio.
A da je poduhvat, i to ozbiljno komplikovan poduhvat dovuci ga - you're so right.

Pa i nije skocis do madjarske i dovuces ga autobusom, ili ti neko posalje busom. Tako sam ja barem 650d dovukao iz hr
 
Thermaltake Chaser A71 Black Edition :) Nije lose :)

Thermaltake_chaser_A71.jpg
 
kako nije?
 
Sta je ovo plavo napred, svetleca traka, LED, ili nesto trece?
 
Najlepse,najkvalitetnije,najhladnije,najbolje i najskuplje :)

Heh... ne znam da li ti i jedna od ovih kategorija stoji, iako sam i ja licno veliki ljubitelj ovog kucista! :D


Da je najhladnije - nije sigurno. Da je najskuplje - nije vala ni to :)
Za kvalitet ne znam (mada iskreno sumnjam, tj. verujem da ima i kvalitetnijih ;))... za onaj "najlepse" deo bih mozda i mogao da se slozim, al' ajd', taj deo je uvek bio subjektivan uz onu cuvenu "lepota je u oku posmatraca" :p
 
Nazad
Vrh Dno