Šta je novo?

Najjeftiniji market lanac za online kupovinu kod nas? (Zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Moram nešto da pitam vas koji pazarite u ove online markete

Ovo sam i ja konkretno primetio oko nove godine za Ideu, konkretno Rio mare tunjevina pakovanje 4x80gr, na polici na akciji a preko online nije.

Za univer takođe, s tim sto bude jasno naznačeno da popusti vaze samo u radnjama.

A maxi je uvek korektan, kako na polici tako i online.
 
Skoro nikada. Ja imam 20 artikala koje inace kupujem zadnjih 6-7 godina. Znaci, to je ono sto jedem, i uzimam za kucnu higijenu. Ne menja se.
Odlicno znam koliko su ti artikli kada kostali :)

Vrlo je lako ako si kao ja, sve imas u malom prstu oko cena :) A robu koja se bira (voce/povrce/meso) ne uzimas uopste online.



Pre koji mesec, za NG, sam morao prvi put ja da kupujem grickalice i slatkise.... ja ne samo da nisam znao gde stoje, ja sam se skroz zbunio sta da kupim :( Nisam uopste znao da postoji vise od jedne Plazme, Chipsa, Smokija... a ono ostalo sto je tamo sada.. za >50% nisam ni znao sta je :)


Mozda je nesto na akciji online, a nije u shopu, to mi ne smeta. Porucim kada je na akciji online ;)
 
Skoro nikada. Ja imam 20 artikala koje inace kupujem zadnjih 6-7 godina. Znaci, to je ono sto jedem, i uzimam za kucnu higijenu. Ne menja se.
Odlicno znam koliko su ti artikli kada kostali :)

Vrlo je lako ako si kao ja, sve imas u malom prstu oko cena :) A robu koja se bira (voce/povrce/meso) ne uzimas uopste online.



Pre koji mesec, za NG, sam morao prvi put ja da kupujem grickalice i slatkise.... ja ne samo da nisam znao gde stoje, ja sam se skroz zbunio sta da kupim :( Nisam uopste znao da postoji vise od jedne Plazme, Chipsa, Smokija... a ono ostalo sto je tamo sada.. za >50% nisam ni znao sta je :)

Dobro ti si poseban slučaj :D

Verujem da većina ne barata tako i da kupuje više od 20 proizvoda

A voće, povrće, meso može samo ako je vakumirano pakovanje sveže ni u ludilu barem ne ja.

Ali sve to džabe kada su im cene veće online nego u prodavnici plus imaš minimum sume za koji naručuješ robu da bi ti uopšte doneli, kao da te neko tera da kupuješ robu koja ti ne treba.

Lepo zamišljeno naručivati namenice na kućnu adresu, ali imam utisak da je tu opšti nekontrolisani javašluk i da trgovci uvaljuju sve i svašta za ne male novce ;)
 
Meni do sada meso extra kvaliteta..pa ako ne odgovara ili je lose ja bi im vratio vrlo lako
 
Meni do sada meso extra kvaliteta..pa ako ne odgovara ili je lose ja bi im vratio vrlo lako

Ma kakvi to je uvek lutrija, a nemam ja vremena za bacanje da ih svaki čas zivkam i reklamiram namirnice.

Kažem u toj oblasti vlada veliki nekontrolisani javašluk tako da oprez kada vam isporuče proizvode da nebi ste ne daj Bože brzo doktoru.
 
Ja sve proveravam kada isporuce, mada meso nisam uzimao licno.
Ako nesto ne zelim - vratim, ne prave uopste problem. Smanje racun na licu mesta. Ako je placeno online, to se naknadno sredi, treba da im se ostavi fiskalni. (ovo sam u temi saznao, do pre 20 dana nisam nikada online placao)
Ako se placa na licu mesta, na licu mesta umanje racun.

Pa ljudi, ja sam kiselu vodu vratio, jer sam greskom porucio umesto obicne ;)
 
- Stigla danas Idea korpa umanjena za 500din, iako je korišćen vaučer za 1.000din, i u porudžbenici na sajtu piše 1.000din, dok na njihovoj štampanoj otpremnici stoji "ček: 500" i na fiskalnom računu isto "ček: 500". Fotografisao i poslao im na mail kao reklamaciju.
- Juče naručio za petak drugi korpu na drugu adresu, uneo vaučer, i u email-u potvrde stigla puna cena, neumanjena. Iako je na sajtu sve vreme stajalo 1.000din manje, kad se ulogujem, u PDF-u porudžbine stoji puni iznos. Siguran sam da nisam pogrešio. Poslao im email sa kuponom i rekao da umanje pre slanja.
Obratite pažnju!
 
Ja porucio za sutra nesto, ali platio online - umanjeno odmah 1000. E sada da li ce imati artikle..
 
^ Trebalo i ja da platim online, bolje da mi urade refund za artikle koje nemaju, nego sada da smišljamo kako da nadoknade 500din jer su kucali pogrešni vaučer. Kako uopšte uspevaju da pogreše, nije li sve to automatizovano?

Podseća me na vreme kada su uveli samouslužne kase u nekim objektima (sam skeniraš artikle, spakuješ, platiš), ali to nikad nije lepo radilo, povuče pogrešne cene, ne vuče cene sa akcije, ne vuče Superkartica cene, ako se malo zastane, ispiše se "sačekajte asistenta" a nje/njega nigde... Ako se stavi limenka piva, opet "sačekajte asistenta" da bi "proverili godine". Tako su te kase radile 6 meseci, onda su ih sredili.
 
Sada radi SuperKartica na tim kasama??? Ja sam skoro bio, kazu ne radi :D
 
Danas hteo da naručim preko Idea prodavnice, i vidim da je prva isporuka moguća tek za nedelju!
Odustao naravno, a Maxi i Univer mi ne odgovaraju jer ne isporučuju u vremenskom okviru posle 18h


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam im već jednom slao mail gde sam se žalio na nešto, između ostalog i na termine dostave. Bilo je to pre par godina, dobio sam neki generički odgovor da se konstantno trude da poboljšaju kvalitet svoje usluge.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Danas hteo da naručim preko Idea prodavnice, i vidim da je prva isporuka moguća tek za nedelju!
Odustao naravno, a Maxi i Univer mi ne odgovaraju jer ne isporučuju u vremenskom okviru posle 18h
Od kad Idea raznosi nedeljom?? Vidim i ja da moze u nedelju, ali cudno.

Dobro je da sam porucio juce, ceo cetvrtak skoro, ceo petak i subota su bili slobodni, WTF :D Previse ljudi procitalo Elevate? :p
 
Dobro je da sam porucio juce, ceo cetvrtak skoro, ceo petak i subota su bili slobodni
I ja juče uveče, i bio samo jedan ostao slobodan termin u subotu! Naaaavaaalaaa na Ideu kad je sve džabe. Dobih i poklon, Frikom smoothie - grozan. [emoji5]
 
Kako dobi smoothie, kad je smoothie za isporuke 26/27?:)
 
^ Isporuka je bila juče, 26.4. -- kao što sam napisao, a Frikom Mango smoothie je -- bjak. Teška neukusna hemija, u rangu Rauch sokova u okruglom PVC pakovanju (i po boji).

Zvali iz Idee zbog reklamacije (greškom vaičer 500 umesto 1000): "izvinite, molim vas, imamo novu radnicu koja kuca na kasi za online porudžbine, tek se uči, znate, nama dosta odlaze ljudi" (wonder why), "uz bilo koju drugu korpu ako imate, nju možemo da umanjimo dodatno", tako da će ona u subotu biti "-1.500din".
 
A, ja mislih za ovu isporuku za subotu si dobio sladoled ;)

Kako ces umanjiti korpu za subotu kada nije na istu osobu/nalog?:) Javices im da pravis vise naloga? :D

BTW, meni korektno danas odradjen kupon -1000, online placanje.
 
^ Korpa za subotu je na istu adresu, mojih roditelja, jedna na majku, jedna na oca, pošto je ista adresa, nije bilo problema. Rekli da će u znak izvinjenja poslati još jedan Frikom Mango u subotu - rekao da ne moraju [emoji23]

Tebi je sve ok, jer uče na greškama sa mnom [emoji83]
 
Ima li neko iskustva sa narucivanjem svezeg mesa u Idei?
Mene konkretno zanima juneci but.
Da li seku na snicle ako se stavi u napomenu?
Koji su najbolji dani/vreme za narucivanje? (Kada odem predvece/uvece u Tempo cesto nije neki izbor svezeg mesa, pa zbog toga pitam).

hvala.

Srtiglo danas meso. Ima lepu boju (sveze), hladno naravno...ja zadovoljan.
 
Ali kakav je komad? I koje meso?:)
 
^ Evo ja sam naručio pile (meso) mojima sutra prvi put, pa ćemo videti kakvo je, javiću. Mada -- pile ko pile, nema šta tu mnogo da bude loše, mnogo je komplikovanije sa junećim butovima i slično, gde treba videti kakve su koske, koliko, kako to izgleda...
 
Ja sam od svežeg mesa naručivao jedino piletinu,i to batake i filee, i nikada nije bilo problema, bilo da su bili zapakovani ili u rinfuzu.

Čak sam par puta uzimao i celo pile, ali sam to prestao jer uvek stižu neki ogromni primerci od minimum 2,5kg.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Gde dobijate vi te vaučere?

Pošto ću morati u narednih mesec dana da naručujem, jer neću moći da hodam puno, pa da uhvatim i neki popust ako ima? Gde je najbolje, gde je većina najzadovoljnija? Maxi? Roda? Idea? Dis?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^ Prvo pogledaj ko sve isporucuje u NS.
Dis ne radi isporuku nigde.
Snalazimo se za vaučere [emoji4]
 
^ Evo ja sam naručio pile (meso) mojima sutra prvi put, pa ćemo videti kakvo je, javiću. Mada -- pile ko pile, nema šta tu mnogo da bude loše, mnogo je komplikovanije sa junećim butovima i slično, gde treba videti kakve su koske, koliko, kako to izgleda...
Hmmmm, niste probali dobro pile onda :)

Gde dobijate vi te vaučere?
:D Vaucermanija, otvoricemo Extreme Couponing na Benchu :)

Ovog meseca samo u Elevate magazinu, ranije je bilo i u Svetu Kompjutera. Videcemo za maj.
 
Stigao paket, naplacena puna cena, iako je na sajtu skinuto uredno 1000 dinara. Takođe par stvari npr. kulen na sajtu 1099,dok je na racunu 1350.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ma odmah vratite.

Inace, od danas nekoliko artikla na popustu za isporuku do 1.5. - a jos juce nije bilo uopste termina pre 2.5. :)
 
Stigla druga korpa, za koju smo imali usmeni dogovor da će umanjenje biti 1.500din, jer su u prethodnoj greškom koristili vaučer 500 umesto 1000.

Stoji: "ček: 1.000" umesto 1.500din. I opet nisu uradili kako su rekli i dođu nam 500din. Opet pisao reklamaciju i tražio da me zovu glasom. Baš su bezveznjakovići! Kao da imam vremena time da se bavim! :mad:
 
Idea Online telefoni:
011/2202998
065/8502916 poslovođa

(zvao, niko se ne javlja)
 
Nazad
Vrh Dno