Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca





 
Osnova im je slična ali HD7 i HD681 nikada nisu zvučale isto. Postoji nešto više o tome na head-fi, davno su ti linkovi kačeni i ovde, razlike u zvuku nisu velike ali postoje.
Čak ni same HD681 nisu zvučale baš isto za ovih 13-ak godina koliko su na tržištu, a stare HD7 su zvučno bile najpribližnije HD681b modelu iako nikada nisu bile iste zvučno.

Navodim stare HD7 jer je redizajnirana verzija već 6 godina u prodaji, razlika je u dizajnu samih slušalica, drugačiji su jastuci i otvori iza drajvera a i zvučno se razlikuju - nove HD7 zvuče malo manje detaljno, toplije i bas im je jači ali je malo izgubio na definiciji, detaljima. Ali i dalje su to slušalice za preporuku u tom cenovnom rangu, posebno jer su im materijali i izrada malo bolji od Superlux. Verovatno zato što je PreSonus kompanija iz USA, audio interfejsi/slušalice su im uglavnom namenjeni zapadnim tržištima, pa su se malo više potrudili oko tih detalja.
Hvala, Pa to ja posedujem neke HD681 i prilicno su ok, a imam nekoliko drugih slusalica, uglavnom sennheiser. Pa me zanimalo sta presonus moze da pruzi, imam i njihove neke Eris 5 monitore, apsolutno korektne, a HD 681 koristim sa vrmeena na vreme, jer su jako udobne. pa sam hteo da vidim da li mogu sa istim oblikom dobiti jos bolji zvuk. Definitivno cu ici negde da probam da ih uporedim :)
 
Preporuka za bluetooth slusalice (sa mikrofonom) do 5k din. Bile bi "povezane" na komp i koriscene iskljicivo za razgovor preko skajpa - do 2h na dnevnom nivou, u kontinuitetu.
 
Beyerdynamic za BF ima i do 60% snizenja na njihovom sajtu, ako nekog zanima.
 
Preporuka za bluetooth slusalice (sa mikrofonom) do 5k din. Bile bi "povezane" na komp i koriscene iskljicivo za razgovor preko skajpa - do 2h na dnevnom nivou, u kontinuitetu.
Nažalost, za taj novac je problem naći i klasičan (kvalitetan) headset a kamoli bluetooth. Slušalice koje će se koristiti za posao ili hobi 2-3h dnevno moraju da budu kvalitetne, udobne, i naravno - kvalitet zvuka/mikrofona mora da bude dobar.
Možda Koss ima neki zanimljiv model do 5-6k din. ali se verovatno radi o on-ear slušalicama koje su izrađene od jeftine plastike.
Sad sam proverio, ništa ni od Koss BT za te pare.
 
^Hvala na odgovoru. Koliko bi onda bio minimalan budzet da bude za nesto iole krsteno ?
 
Preporuka za bluetooth slusalice (sa mikrofonom) do 5k din. Bile bi "povezane" na komp i koriscene iskljicivo za razgovor preko skajpa - do 2h na dnevnom nivou, u kontinuitetu.
Za ograničen budžet, meni brutalno funkcionišu soundpeats air3 za video konferencije. Mikrofon je kristalan, bolje me čuju od namenske usb jabre koju mi je firma kupila, 5x skuplja od ovoga, a đunta sa gajtanom neuporedivo manje udobna.
 
Kakva je ponuda Anker Soundcore Q30 za 56e? Treba mi za poklon, za pomalo muzike, pomalo sastanke, ništa specijalno. Ali mi treba da su bežične i eto ako može ANC super, ako ne, ništa.
 
Mislim da je to dobar dil s obzirom da nema neke wow razlike između njih i Q35 koje kreću od 100€. Skoro iste slušalice a upola cene.

Jesi to našao negde u Srbiji po toj ceni ili?
 
U Nemačkoj na Amazonu.
 
Videh čini mi se OK ponudu za BF kod nas za HD 560S, ako nekoga zanima.
 
^ misliš za 160E ?
Ili ima i jeftinije ?

Šta mislite o tim slušalicama za FPS gejming ?

Imaju li neke bolje za slične pare ?

Kod nas se ne isplati uzimati K712 Pro...
:-(
 
^ misliš za 160E ?
Ili ima i jeftinije ?

Šta mislite o tim slušalicama za FPS gejming ?

Imaju li neke bolje za slične pare ?

Kod nas se ne isplati uzimati K712 Pro...
:-(
Hd560s.ima jedan clan Koji ih je skoro uzeo. U principu sa njima nema greske za gaming, zato sto ljudi tvrde da su primetno vise wide u prezentaciji u odnosu na recimo hd 650.

Sa strane Imaging vrlo bitno za gaming, tu mozda kaskaju Malo za Dt 880/Hd 650 Ali nije smak sveta. Svakako potkovane I sa strane detaljnosti, pozicioniranja/imaging.
A posto su lagane I to je prednost .

Kao I to sto ih je lakse pogonit,i Velika osetljivost uprkos tome, sto su 110 ohm a npr Dt 880 32 ohm Edition I 250 su primetno Teze da drive I da se priblizis maksimumu dynamic range I output na njima.

Za muziku zavisi ,tu neko da hoce da ih nabavi morao bi da Malo vise testira sa svoj opremom.

Karakterno podsecaju na Dt880/Akg K702, Fostex Tr 80 najvise.


I mozda Isk Hf2010/Takstar Hi 2050 u odredjenoj meri Malo I na Hd 800s .

Ali najmanje podsecaju na Sennheiser Hd650, Akg K712, Audio Technicu R70x, Philips Fidelio X2 HR, Koji spadaju I vise masnije, vise relaxing I vise onako da kazemo Pleasing za vise ljudi modele.

Dok su 880, Hd 560s, Akg K702 , Fostex Tr80 vise tu da ti ono sto valja istaknu I da sve Bude top, a da ono sto ne valja sto cujes bas zvuci kao shit.

Dok ce ove druge upakovati da se manje lose osecas sto slusas Bad recording il Los Master.
 
Poslednja izmena:
Vrede li nesto slusalice JBL Tune 570BT
Zavisi dal vrede u svom segmentu.. Da Ako volis tipicno mracniju sporiju bassy prezentaciju tipicnu za Jbl. Vrede nisu bez nekog kvalieta.

Ako pitas dal vrede, u odnosu na neke druge Bluetooth oko njihove cene Ili Malo iznad njih.. diskutabilno.

Tj best buy nisu. A generalno u odnosu na druge zicane modele uz dobar ac. Tu gube bitku u vecini scenarija.
 
Jbt pa to je nedopustivo sve I da su koriscene Po 12 sati dnevno..

To kao da je sastavljao neko sa 5 centi budzetom .

Deformisano do zla boga..

Kvalitet Zvuka Na stranu Al quality control 0 poena
 
Sta deformisano... odvojila se presvlaka, koja nije ni lepljena vec ukljestena bila izmedju dva plasticna prstena koji su popustili.
Naravno, ne moze se rastaviti i popraviti. Idu u smece, JBL zavrsio u nasoj familiji. Ovo je inače drugi par, prvi je crkao za par dana od kupovine.
 
Sta deformisano... odvojila se presvlaka, koja nije ni lepljena vec ukljestena bila izmedju dva plasticna prstena koji su popustili.
Naravno, ne moze se rastaviti i popraviti. Idu u smece, JBL zavrsio u nasoj familiji. Ovo je inače drugi par, prvi je crkao za par dana od kupovine.
Ne bacaj!!! Pošalji meni ja nemam nikakve :)
Planiram eventualnu kupovinu svojih prvih slušalica, za igranje i poneku multimediju.
  • Šta mi se dopada? JBL, Audio Tehnica, PreSonus, HyperX itd...
  • Koliko novca? 5-7.000 din
  • Šta volim kod slušalica? BASSSS u što većoj meri.
  • Na šta kačim slušalice? Lusya USB DAC
  • Napomena: Želeo bih nešto sa što kvalitetnijim kablovima, što neće ubrzo da dobije neki prekid. Naravno gledaću da što više pazim na to.
 
Što bi bacio slučalice zbog ovog? Pa i da je puklo, postoje zamenski sunđeri.
 
@Novatech

Ako je gaming prioritet onda gledaj da nekako ''dobaciš'' do HyperX Cloud Alpha/Pro. U odnosu na PreSonus prednost je što imaju mikrofon i što je izolacija dosta bolja a i lepše su, dok su HD7 ipak malo bolje za slušanje muzike ali ok su i HX.
HX su i trajnije od većine gaming headset krševa do 100€.
 
@Novatech

Izbegavaj JBL Quantum 100 zbog slabe plastike


Bio je dabar popust (nešto preko 40 evra) ali si zakasnio za https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/post-6737904
 
@Novatech

Ako je gaming prioritet onda gledaj da nekako ''dobaciš'' do HyperX Cloud Alpha/Pro. U odnosu na PreSonus prednost je što imaju mikrofon i što je izolacija dosta bolja a i lepše su, dok su HD7 ipak malo bolje za slušanje muzike ali ok su i HX.
HX su i trajnije od većine gaming headset krševa do 100€.
Zaboravio sam da dodam da mi mikrofon ne igra nikakvu ulogu. Što se tiče igranja nemam neku ekipu sa kojom sam na vezi, igram sam.
@Novatech

Izbegavaj JBL Quantum 100 zbog slabe plastike


Bio je dabar popust (nešto preko 40 evra) ali si zakasnio za https://forum.benchmark.rs/threads/najbolje-slusalice-za-malo-novca.275567/post-6737904
Što je najgore znam za taj popust. U tom momentu nisam bio zaintetesovan, pa sam se zainteresovao čim je akcija istekla. Istu grešku pravim milion puta. :D
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Viđao sam na KP HX Alpha Pro (navodno nove, bulk) za 60€, ili full pakovanje za 78€.
 
Čovek kaže izložbene, mogu imati tragove korišćenja. Šta god da to znači...
 
To su navodno ex-demo primerci iz velikih tech marketa, obično ih nabavljaju iz Nemačke, Austrije.
 
Čovek kaže izložbene, mogu imati tragove korišćenja. Šta god da to znači...
Pored Hyperx Cloud. Imas i Coolermaster Mh 751, koje su u stvari Takstar Pro 82... Tj takstar je OEM za te slusalice.
S tim da coolermaster, je izbacio bass slajdere koje pro 82 ima.

Za 7000 din jedne od najboljih gamerskih, su generalno bas zato sto nisu cisto gaming model.
Coolermaster MH 751

Na KP imas Sennheiser Gsp 300
A od non gaming modela, imas jako puno izbora. Npr Isk HF2010/Presonus HD 7 + npr Fantech Leviosa ili Maono Au 902 za mikrofon.
Usb su to mikrofoni koji, imaju svoj Dac naravno, i monitoring za sluske, i sa tim si zavrsio posao.

Ja konkretno planiram da nabavim takav neki mic, cisto za gaming, i za eventualno edits u Fl studiu, ali cu u dogledno vreme uzeti interface radi xlr ulaza za mic.
 
Poslednja izmena:
Dopada mi se na prvi pogled Cooler Master, gledaću da isčačkam više informacija u vezi njih. Kod HX slušalica moram da izvodim neke "kerefeke" da bi ih kupio, dok CM košta tih 7000 din, nove sa garancijom. Čistija situacija...
 
Dopada mi se na prvi pogled Cooler Master, gledaću da isčačkam više informacija u vezi njih. Kod HX slušalica moram da izvodim neke "kerefeke" da bi ih kupio, dok CM košta tih 7000 din, nove sa garancijom. Čistija situacija...
Mozda ti Bude od znacaja. Coolemaster jeste Malo tweakovao tjuning kao sto Hyperx cloud 2 nije Egzaktno isti kao Takstar Pro 80 na cemu je baziran.

Link za poredjenje.

Ja bi pre uzeo npr bas CM verziju, jer ionako imam dovoljno Bright modela u vidu Dt880, Fostex Tr80 I Msr7b . Dok imam manje njih sa Warm/Toplijom prezentacijom.

A pro 82 su Po recima ovog lika , ipak onako ostrije, svetlije, napadnije Dok je CM verzija manje izrazena u tome.

A od Recenzija dobre su ove.



Zatim







 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno