Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Zdravo svima, da li mi neko moze dati preporuku koje povoljne slusalice da kupim i gde je najpovoljnije? Trenutno gledam soundpeats trueair, tako da mi je okvirna cena oko 4000. Trazim best value for money, nisam zahtevan korisnik i jasno mi je da ne mogu mnogo ocekivati za taj izdvojeni novac.
 
 
HyperX Stinger S 7.1.
 
Ako imate vremena, prošetajte u nedelju do Holidej Ina na Hi-Files Show 2022. Jedinstvena je prilika da se probaju zanimljive stvari:

raal.jpg r1.jpg
ca.jpg audeze.jpg

RAAL je donio svoju top opremu - SR1a, CA-1A i svoja pojačala, a tu se našao i Audeze LCD-2

meze.jpg

Auris/EarMen kombinacije sa Meze linijom - Elite, Liric i 99 Classic. Ove sa lijeve strane pored Elite ni izlagačica nije znala da identifikuje, a na njima nema nikakve oznake. EarMen je na drugom stolu instalirao svoju nagrađivanu kombinaciju pojačala i DAC-a sa Liric slušalicama.

Sigurno treba više vremena i mirnije okruženje da se zvuk ove opreme svari i objektivnije sagleda, ali utisak mi je da ako nešto košta 100 puta više (bukvalno) od ovog što ja koristim, ni u kom slučaju ne zvuči 100 puta bolje, ni blizu. Možda sam bio pod utiskom moćnih full size sistema sa zvučnicima iz susjednih soba, ali nijedan od ovih sistema sa slušalicama ne bih ponio kući sa sajma, sve i da imam te pare.
 

Prilozi

  • r1.jpg
    r1.jpg
    91.1 KB · Pregleda: 35
Iskreno sto vise ,ulazes manji je skok. Nakon sto predjes taj sweet spot od 150-300 evra( a na to dodas I jedno 200 evra il Malo preko na Monitorske zvucnike I onda I Dac Ako radis u nekom softveru.).


Mislim da za vecinu lj,udi je to slucaj.. Kad nadjes sound signature Koji ti godi sve posle su Tehnikalije j I razlike u materijalima. A ne overall fidelity toliko.

Cak I za nekog ko se ,recimo bavi iz znatizelje audio produkcijom... Cough ja u zadnje vreme ucim I doradjujem, ono sto Sam znao od ranije
Pa cu izbaciti svoju prvu, stvar u FL studiu radjeno ...(ne racunajuci davne Dane u magisk maker softveru kao klinac)
Doduse nije to sad zanr Koji je primarno zastupljen na forumu(bice to nesto nalik na old hardwella, Blasterjaxx I od novijih Saberz) , ali ce nekome verovatno biti interesantno da cuje Kako neko koga znaju online bar I neko obican se izrazava u muzickom smislu .
 


Verovatno preteruje ($ponzori$an video) ali eto, može da se pogleda review.
 
Poslednja izmena:
U kojoj prodavnici u NS moze da se proba dt 880?
Novi Sad - Futoški put 1 Player radnja.
Ja imam Dt 880 32 ohm Edition ona ti je sa ravnim kablom, i manje clamping force/tj neznije stoji na glavi od Pro verzije.
Ali sonicno su isti modeli faktickii skoro s tim da je 32 ohm za nijansu laksa za poginiti, ali ne toliko koliko bi cifra sugerisala.

Old school model balansiran, hirurski precizan neki bi rekli sa light prezentacijom ali i nesto visim visokim tonovima.
Odlicne su za Producing jer se lepo cuju greske u mixevima sa njima. Pored muzike i gaminga naravno.
Nije za svakoga tako da treba probati.
 
Poslednja izmena:
Potrebna pomoć oko izbora slušalice tj headset-a.
Imao sam Senheiser 419 i trenutno imam Plantronic rig 400 i što se mene tiče, mogu da prođu za slušanje muzike na laptopu. Međutim imao sam prilike da probam sony wh-1000xm3 i razočarao se kvalitetom zvuka koji daju, za tu cenu, čak šta više probane su u jednoj radnji na sonyjevom test uređaju, i zvuk je po meni baš loš.
Evo šta bi meni trebalo, ako neko ima ideju unapred sam zahvalan
1. Dobre za slušanje muzike (rig 400 zadovoljava)
2. Dobar mikrofon (rig 400 zadovoljava ali mic nema noise cancelation)
3. USB konekcija, ili preporučite USB zvučnu kartu iole pristojnu, ne znam valjaju li one od 10-15E
4. Ako je moguće noise cancelation kao što imaju sony wh-1000xm3, kad se one stave na uši, prosto se ništa okolo ne čuje
5. Mogu i bežične ali moraju da rade sa Teams, a takvih je malo
Da li bi valjalo Asus Rog Delta S npr za ovo što meni treba? Ili Corsair HS60 Pro surround, tako nešto, ne znam valja li ?
Hvala unapred
 
Ja imam I Xm3 . I Dt880, msr7b, fostex Tr80, M30x izmedju ostalih.
Xm3 kada je u NC modu ,I'ma preteran Mid bass I zamuljane srednje tonove I klaustrofobican soundstage.
U ambient control mode ,off su kao druge slusalice mnogo blize svojoj ceni (Ako ih platis 200 evra npr). Dosta balansiranije I sa cistijim srednjim I vise Visokih. Na telefonu kad su povezane

Sa dobrim Dac ,u powered on modu (sa baterjom Bez obzira da li su povezane sa kablom. Il BT moraju biti ON jer su na off prosto weak.

Sa mojim Eq I ambient sound control off su bukvalno za Bassy ,zanrove tipa Big room Hohse najzabavnije sluske od mojih.Ne najbolje Ali najzabavnije.

Ako hoces gaming sluske Hyperx Cloud 2, Coolemaster Mh752,
Beyerdynamic MMx 100/150.

Ako hoces studijske
Beyerdynamic Dt880 32 ohm edition
, Akg K712 ( sa KP) Presonus Hd7. Isk Hf2010.
To su sve otvorene.

Od Zatvorenih Audio Technica Msr7b,
Fostex Tr80,
Akg K361/K371.
Audio Technica M30x/M40x.

Sony I Bez NC izoluje super I u busevima inace.

Beyerdynamic Dt 700 Pro X.
Krk kns8400
Sony MDR 1a Am2.

Od But. Audio Technica Sr50/Sr30. Sennheiser Hd 350bt
Beyerdynamic Lagoon.
Akg N700NC M2
 
Pošto bi morale da imaju i mikrofon, zbog korišćenja Teams/Skype, da li su ove gaming koje si naveo bolje po čistoći zvuka od sony Xm3?
Što se tiče mikrofona tu i tamo ima na youtube review-a ali što se tiče kvaliteta muzike to mora ovako po preporuci. Koje bi ti odabrao na prvom mestu, kad bi slušao npr klasičnu, rok, i house muziku? Znači hoćeš da ima normalnog basa, ali da ne bude prenaglašen.
 
Koji je maks. budžet i da li slušalice moraju da imaju NC funkciju? Često je (za korektnu izolaciju i uslove korišćenja u kući, stanu, kancelariji) dovoljno da slušalice budu zatvorenog dizajna, ne moraju da imaju NC osim ako nije u pitanju bučna kancelarija npr.
 
Pošto bi morale da imaju i mikrofon, zbog korišćenja Teams/Skype, da li su ove gaming koje si naveo bolje po čistoći zvuka od sony Xm3?
Što se tiče mikrofona tu i tamo ima na youtube review-a ali što se tiče kvaliteta muzike to mora ovako po preporuci. Koje bi ti odabrao na prvom mestu, kad bi slušao npr klasičnu, rok, i house muziku? Znači hoćeš da ima normalnog basa, ali da ne bude prenaglašen.
Pa Sony su u rangu I iznad svih tih za gaming , zavisno od toga kakav sound signature ko preferira. Ako se ne koristi Eq, I Ambient sound control se stavi na off.
Ako se power on + Wavelet Eq custom + Ambient sound ,control off... Onda su definitivno iznad svih tih za gaming sto Sam naveo. Najpribliznije su I'm mmx150 .
Ja najvise slusam Big Room House I Alternative Rock.

Ovako generalno, koje su ti najbalansiranij,e a da imaju Mikrofon, a da su Bluetooth Akg N700Nc M2... Pogotovo uz Flat Eq mode.

Koje su naj all round najcistije od pobrojanih slusalica ? Pa za Analiticki pristup, najiskreniji zvuk Beyerdynamic Dt880, njih I za FL studio Mixing koristim.

A za overall najprakticniji ,upotrebu
Audio Technica Msr7b hyper hyper clean, I hyped u isto vreme ,cine da sve zvuci Jos napucanije a opet balansirano, dolaze sa odvojivim kablovima a posto nemaju Mic morao bi da kupis Ili clip on Mic Ili Da prosto kupis kabl sa Mic kao Msr7 (Non B model stariji Koji I'ma mic na kablu)

Ili kupis dodatno npr Hyperx Solo, cast usb
Hyperx Solocast
Ili Audio Technica Usb mic. gm1

 
61+btxzpfDL._AC_SL1500_.jpg


Kod:
https://www.amazon.com/dp/B09XS7JWHH

Sony WH-1000XM5 348$ što je odlična cena!
 
Moze li preporuka izmedju 2 modela? Gledam anker life q30 i sennheiser 350bt.
Koristice se za razgovore i muziku.
Znam da 350bt nemaju anc ali to nije najbitnije.
 
Ako imaš mogućnost u nekoj radnji da probaš, probaj, to je moj savet uvek.
Meni Sennheiser sound prija i uvek bih izabrao njih :)
 
Moze li preporuka izmedju 2 modela? Gledam anker life q30 i sennheiser 350bt.
Koristice se za razgovore i muziku.
Znam da 350bt nemaju anc ali to nije najbitSenn

Moze li preporuka izmedju 2 modela? Gledam anker life q30 i sennheiser 350bt.
Koristice se za razgovore i muziku.
Znam da 350bt nemaju anc ali to nije najbitnije.
Imas I Sony Wh ch710. I audio Technica Sr30 U toj kategoriji. Izmedju ona 2 modela ja sam za Sennheiser.

A sto kaze kolega, probaj u radnji, npr 4audio. Ili u gigatron store kod Arene na spratu.
 
4audio ne dozvoljava probu, a Gigatron nema Sennheiser (možda ih prodaju, ali nema na probu). Tako je bar bilo 10. septembra.
Ja sam kupio BT450 bez probe i to su više on ear slušalice u mom slučaju, pa će na oglase čim stignu Q35 (nadam se da će one biti over the ear). Za moje netrenirane uši, zvuk na BT450 je fenomenalan, ali ne mogu da ih nosim sat vremena bez pauze, imam velike uši. :(
 
Pogledaj ponudu bežičnih u Plejeru, nije neki veliki izbor do 20k din. ali imaju 3 modela (Aiwa, Koss, Mackie). Oni imaju demo primerke nekih slušalice, ali to ne znači da mogu baš sve da se probaju.
Npr. ove Koss (14k din) su dobro ocenjene, imaju ANC, mada im je zvuk specifičan (pogledaj grafik frekv. odziva), imaju dosta jak bas, pune srednje, i diskutabilne (povučene) visoke, ali kažu da na kraju sve to zvuči veoma dobro, toplo:
https://www.headphonecheck.com/test/koss-bt740iqz/

U tom smislu možda zvučno podsećaju na HD 450 BT: https://www.headphonecheck.com/test/sennheiser-hd-450bt/

Tu možeš da uporediš grafike i utiske o zvuku.
 
U playeru u svetogorskoj ulici, glavni studio j ,moze svaki model da se proba osim in ear (Ako nisu van kutije)

Takodje za Studio monitore ,I Dac-s isto vazi. Nije da ih reklamiram al stvarno su na mestu ljudi.

Audio Technica Sr30, moze da se proba u Roland planet kod, bivseg interamana/u sklopu sa Lyrastyle. I uopste Audio Technica I Roland/vmoda asortiman.

Dok Lyrastyle, inace je najbolje mesto za superlux, jer su direktni predstavnici, kao sto je Audiopro zastupnik za Rode I Presonus.

Malo off Al mozda nekom Bude korisno .

Gomila Bluetooth, I zicanih slusalica I'ma na stolovima na drugom spratu Gigatronove radnje kod Arene u blizini Zorana Djindjica.

Takodje Tehnomanija ,kod Airport City 2 stanice pre djordja Stanojevica, I'ma odredjene modele izlozene uvek.
 
Poslednja izmena:
Pošto sam skoro uzeo nov build trebaju mi slušalice sa mikrofonom jer nemam combo jack ni na matičnoj ni na front panelu, do sada sam koristio stare Earpods sa laptopom koji je imao combo jack. Prevashodno ih koristim tokom onlajn nastave i pomalo za gejming, treba mi nešto udobno i sa dobrim mikrofonom, nekada ih nosim i preko 3 sata u cugu. Iskreno bih možda pre neke over the ear, tu sam gledao Asus TUF Gaming H3, deluju mi solidno za cenu. Otvoren sam za predloge do 100e.
 
Pošto sam skoro uzeo nov build trebaju mi slušalice sa mikrofonom jer nemam combo jack ni na matičnoj ni na front panelu, do sada sam koristio stare Earpods sa laptopom koji je imao combo jack. Prevashodno ih koristim tokom onlajn nastave i pomalo za gejming, treba mi nešto udobno i sa dobrim mikrofonom, nekada ih nosim i preko 3 sata u cugu. Iskreno bih možda pre neke over the ear, tu sam gledao Asus TUF Gaming H3, deluju mi solidno za cenu. Otvoren sam za predloge do 100e.
Senneheiser Gsp300.
Hypeex Cloud 2.
Beyerdynamic Mmx 100



Audio Technica GD serija je ekstremno underrated.


Od Asusa imaš Delta Core u toj kategoriji.

That's about it.

To su sluske sve, koje su fine za generalnu upotrebu ne samo za gaming Za mene su ove best of best.

Ne možeš pogrešiti sa kompanijama koje se bave audiom ozbiljno, ili one koje rebrendiraju i lupe logo kao Takstar Pro 80/Hyper Cloud su Takstar.

Najbolje sluske za gaming, nisu zapravo gaming, i ovaj meme ću ponavljati zauvek.
 
Poslednja izmena:
Potrebne su mi neke bubice od par "iljada" :D
Da li neke od xiaomi valjaju? Gledao sam i PHILIPS TAT1207...
Do jedno 50ak € max.
Za slusanje elektronike, techno, trance, dub....
 
Potrebne su mi neke bubice od par "iljada" :D
Da li neke od xiaomi valjaju? Gledao sam i PHILIPS TAT1207...
Do jedno 50ak € max.
Za slusanje elektronike, techno, trance, dub....
Ako zelis Bassy. Sony 110Ap.
Imam ih preko 8 godina.


Monitorskog su tipa dakle to je njihov pro line Ali I dalje ,nisu da kazemo Klinicke vec vrlo zive bubice. Dakle Bass, I midrange fokused dok su najvisi visoki Malo ukroceni Al ne preterano.


Overall I dalje se dobro drze iako imam vise superiornih bubica sada.
Generalna LISTA
Cca Csn
Kz Zex
Kz Zsx
Moondrop Chu
Truthear Crinnacle Zero.
Sony Ex110 Ap
Philips She 3850/3890.
Blon Bl03.

Ja licno sa ove liste imam Moondrop Chu, Sony ex110, I Kz Zex.
Uz Ibasso It00 Ali one su dosta skuplje.

Najbolji izbor za ono sto trazis su ti Kz Zex Po meni. Ako ti ne smeta da nabavljas na kupujem prodajem
Za njima Crinnacle Zero koje bi morao nabavljati na Shenzhen Audio sajtu iz kine.
 
Disclaimer: nisam audiofil!

Prvi utisak sa Soundcore Life Q35: mnogo udobnije (za moje velike uši) od Sennheiser HD 450 BT. Na glavi su mi skoro dva sata i nema bola, jedino su se uši ugrejale, ali još nisam našao over the ear slušalice kod kojih to nije slučaj.

Muzički, HD 450 BT mi mnogo više prijaju. Sad mi krivo što sam ih uopšte probavao kad mi ergonomski ne odgovaraju :(
Na prvih 10 sekundi slušanja: Q35 sviraju sa mnogo više (previše) basa. Ali to mi i nije neki problem, srediću to (bar donekle) ekvilajzerima.
Glavni utisak baš i ne umem da opišem, ali recimo da mi HD 450 BT ostavljaju snažniji utisak, imaju nekako puniji, upečatljiviji zvuk. Ne mislim da su Q35 loše, ali su mi HD 450 BT muzički ipak bolje legle. Poigraću se sa ekvilajzerima na Q35, možda ih "napravim boljim". Preset EQ iz aplikacije drastično premene zvuk, mada sam samo protrčao kroz njih i većina kvari zvuk, ali pokazuju da slušalice imaju potencijal da promene karakter drugačijim podešavanjima (manje agresivnim od preseta). Uglavnom, biće zabave tokom vikenda :)
 
Ok, potrebne su mi sluske koje ce se striktno koristiti na Audient Evo 4, znaci idem na 250 oma. Idem na klasicnu Beyerdynamic liniju (770,880,990), pitanje koje su najbolje za mjuzu, eventualni mix (manje bitno) i najbitnije - da cujem gitaru "as is" koja dolazi iz pojacala u Evo?
 
Problem je što ne znamo šta sve od slušalica može uspešno ''da potera'' to pojačalo. Po sećanju bih rekao da je relativno slabo za današnje DAC/AMP standarde ali opet nisam čuo u praksi, ti ćeš svakako bolje proceniti mogućnosti pojačala.

Od slušalica (kada je što bolji, što ''organskiji'' zvuk gitare u pitanju) bih otpisao DT770 (one su dobre pre svega za gaming, bubnjeve i studio). DT 880 su već dosta dobar izbor za te potrebe, jer imaju bolje srednje tonove.

Na listu bih odmah dodao čuvene i sjajne AKG K240 Sextett u EP ili MP verziji (iz 80-ih). Uz malo sreće možeš da ih nađeš za neki smešan novac, npr. 15-20€, a često se nalaze dobro očuvane, mnoge čak završe i u SRB na KP.
Zvučno su top za taj novac, a tu pre svega mislim na srednje tonove koji su fantastični i verovatno najbolji koje sam čuo na nekim slušalicama (uz HD650).
Evo nešto više o Sextett seriji i prepoznavanju verzija: https://www.head-fi.org/threads/hea...timate-solution.715478/page-456#post-13299270

E sad napomena - veliko je pitanje da li je Evo 4 pojačalo dovoljno za njih.

Sledeće bi bile ATH-R70X, Sennheiser HD600/650/6XX/660 ali isto važi, ATH su baš zahtevne sluške, Sennheiser malo manje.

Kada je zvuk gitara u pitanju, ja sam oduševljen i sa Fostex TR-90 (80Ω, mogu i u 250Ω verziji, isto važi i za TR-80) koje zvuče baš organski i energično, grizu kada treba. U tom smislu gitarskog zvuka su mi malo bolje čak i od HD650, i ozbiljno se bore sa AKG K240 Sextett. Fostex TR serija se ne proizvodi više ali ih ima na lagerima, neretko po duplo nižim cenama od početnih. Odgovaraju im Brainwavz (zakrivljeni duboki) jastuci pa nema problema ni sa dodatnom opremom.

Na kraju, razmišljaj i o izolaciji, skoro sve nabrojane slušalice su ili otvorene ili poluotvorene, pa im izolacija (u oba smera) nije jača strana. Jedino TR-90 nude prihvatljivu izolaciju ali i one imaju male otvore iza drajvera pa ne izoluju dobro kao zatvorene DT 770 npr.

P.S

Obrisa izgleda Duke post i pitanje. Ili je neki bag, evo sad je sve ok.
 
Poslednja izmena:
Da, obrisah moj post ali videh si se raspisao pa mi bilo zao obrisati i tvoj post :)
Obrisao jer sam nasao i narucio direktno kod Beyer-a DT 880 Pro za 139€.
Evo 4 bez problema gura 250 oma, po recima korisnika.
Npr HD 559 je 50 oma i preko 40% jacine postaje nepodnosljivo glasno i pocinju da probijaju, o GSP 500 sa 32 oma da ne pricam.
No uvek mogu da ih vratim ako ne odgovaraju.

Inace imaju interesantnu opciju da odradis custom sluske, ti biras sve boje i cak i gravuru na sluskama i izadje 185€.
 
Nazad
Vrh Dno