Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Kupih danas Sonolux HD681. :D Sa mobilnim telefonom rade neverovatno dobro! :zgran: I glasno i sa "jakim" basom i sve! Zaista veliko iznenađenje. Naravno, kada ih budem priključio na pravo pojačalo to će ipak biti druga pesma (da se tako izrazim :)), ali neočekivano razbijaju stok bubice u svakom pogledu.

O kvalitetu zvuka nisam mogao da zaključim ništa posebno osim toga da LG Optimux 4X ima loš audio izlaz. :S: Međutim, kada sam ih priključio na Samsung Wave S8500... :zgran: Neverovatno! Za jedan mobilni telefon i ovolike slušalice, osetljivosti ispod 100dB/mW... Neverovatno. Prosto jedva čekam da ih upoznam sa nekim dobrim pojačalom. Pa kad krenem da modujem... :p

U priči o portabilnosti postoje dva problema - jedan je to što su slušalice besmisleno velike za šetanje ulicom (a da ne izgledate kao da ste pobegli za "L" odeljenja u Lazi), a drugi je to što kabl mora da se seče (i izgubi garancija) kako bi se nabudžio mikrofon sa kontrolama. Ovo poslednje je rešeno kod HD668B, ali njihova nešto veća impedansa svakako ne bi olakšala stvari prosečnom mudrafonu.

Mislim da ću svakako nabaviti neko lepo Fiio pojačalce, a vrlo verovatno i DAC/Amp jer nema smisla pojačavati ovaj krš od signala koji izlazi iz LG P880. :S:

Što se samih slušalica tiče... Neobično su udobne i lake. Jako mnogo "cure" - kada sam pojačao zvuk na Vejvu, žena je na drugom kraju velike sobe mogla da razgovetno čuje reči pesme. :zgran: A to što puštaju zvuk unutra, to mnogo manje smeta, a nekada i može biti zgodno. Na kraju, moram reći da mnogo lepo reaguju na ekvilizaciju iz PowerAmp-a, tako da imam za njih baš velike planove. :guitar::,,:
 
Poslednja izmena:
^ pa kad Wave ima wolfson.. ;)
 
Kupih danas Sonolux HD681. :D Sa mobilnim telefonom rade neverovatno dobro! :zgran: I glasno i sa "jakim" basom i sve! Zaista veliko iznenađenje. Naravno, kada ih budem priključio na pravo pojačalo to će ipak biti druga pesma (da se tako izrazim :)), ali neočekivano razbijaju stok bubice u svakom pogledu.

O kvalitetu zvuka nisam mogao da zaključim ništa posebno osim toga da LG Optimux 4X ima loš audio izlaz. :S: Međutim, kada sam ih priključio na Samsung Wave S8500... :zgran: Neverovatno! Za jedan mobilni telefon i ovolike slušalice, osetljivosti ispod 100dB/mW... Neverovatno. Prosto jedva čekam da ih upoznam sa nekim dobrim pojačalom. Pa kad krenem da modujem... :p

U priči o portabilnosti postoje dva problema - jedan je to što su slušalice besmisleno velike za šetanje ulicom (a da ne izgledate kao da ste pobegli za "L" odeljenja u Lazi), a drugi je to što kabl mora da se seče (i izgubi garancija) kako bi se nabudžio mikrofon sa kontrolama. Ovo poslednje je rešeno kod HD668B, ali njihova nešto veća impedansa svakako ne bi olakšala stvari prosečnom mudrafonu.

Mislim da ću svakako nabaviti neko lepo Fiio pojačalce, a vrlo verovatno i DAC/Amp jer nema smisla pojačavati ovaj krš od signala koji izlazi iz LG P880. :S:

Što se samih slušalica tiče... Neobično su udobne i lake. Jako mnogo "cure" - kada sam pojačao zvuk na Vejvu, žena je na drugom kraju velike sobe mogla da razgovetno čuje reči pesme. :zgran: A to što puštaju zvuk unutra, to mnogo manje smeta, a nekada i može biti zgodno. Na kraju, moram reći da mnogo lepo reaguju na ekvilizaciju iz PowerAmp-a, tako da imam za njih baš velike planove. :guitar::,,:

Koliko si ih platio ako nije tajna ?
 
I gde i kako mislis da kupis Fiio :d (for real)?
 
Koliko si ih platio ako nije tajna ?
Nije. :) 4.000 din. Okruglo. Uzeo sam poslednji par. U radnji kažu da su i HD668B rasprodali i da ih neće imati sigurno narednih mesec dana, a za HD681 je čak i pitanje da li će ga više dobijati. Verujem da će ih biti još.

Za 35€ mislim da ne postoji bolja kupovina - naravno, ako vam ne smeta njihov (polu)otvoren dizajn i izgled. :) Sve ostalo je na mestu.
 
I gde i kako mislis da kupis Fiio :d (for real)?
Ebay ili Amazon. Što? :) Imam VISA Internet karticu i Pej-pal nalog, a registorvao sam se i na Ibeju i Amazonu. Kažu ljudi da kinezi uredno napišu vrednost robe $25, kako bi vam smanjili troškove carine, a se sve što izađe manje od 100€, sa sve poštarinom, samo prođe.

Mislio sam da uzmem njihov E11, što je lepo spakovano pojačalce, al' s obzirom da mi telefon ima srednje žalostan izlaz (ili ja još nisam uspeo da ga lepo ekviliziram) bojim se da bih samo pojačavao distorziju. Verovatnije je da ću se otvoriti još dvadesetak € i uzeti E7 (DAC/Amp). E17 je još bolji DAC/Amp, ali ne verujem da opravdava razliku u ceni.

E18 mi je wet dream ali tol'ke novce za tu igračkicu ne dam, čak i kad bi' ih imao. :D
 
Pitam jer sam i ja bio zainteresovan, ali sam odustao bas zbog dodatnih troskova. Ne znam samo koliko to pisanje cene od $25 prolazi u 2013. godini, ali svakako ti zelim srecu, pa da i ja uzmem jedan :D.
 
Cestitke na kupovini ali i dalje mislim da je pametnije bilo da si se posteno otvorio , dugorocno isplativija kupovina sigurno a sigurno bi i duze trajale. Ali dobro ne moram bas toplu vodu da izmisljam, englezi su se izjasnili na tu temu :)
A i da nisu u pravu imao bi bolji zvuk , ako nista drugo.
Mislim da ce ti fiio e11 biti overkill, pa jedva si se rastao od 35 evra za sluske a sad bi da das 65 za pojacao , 10+ za dostavu kod nas plus carina i pdv. Da ne bude puno :D Salim se . To ti se isplati dati ako ne planiras dugo da koristis te vec ces u doglednom periodu kupiti prave slusalice, bar 100 EUR-a.
Inace, tvoja muzika je kvalitetna koliko je jaka najslabija karika u tom lancu, a slusalice tu jesu slabe, toliko da se je i taj LG dovoljan iako ne mogu da komentarisem koliko mu je dac muzikalan, nisam slusao.
Prosto idi malo logikom.
Ne bih zeleo da budem pogresno shvacen obzirom da sam u neku ruku u sukobu interesa jer pravim pojacala.
 
Cestitke na kupovini ali i dalje mislim da je pametnije bilo da si se posteno otvorio , dugorocno isplativija kupovina sigurno a sigurno bi i duze trajale.
A za šta je po tebi to trebalo da se "pošteno otvorim" i kol'ko je to pošteno? AKG K420 po tebi nisu "poštene" slušalice jer koštaju "svega" 47€. Verovatno je trebalo da kupim Šenhajzera Momentum za 300€.
rolleye0010.gif


Ali dobro ne moram bas toplu vodu da izmisljam, englezi su se izjasnili na tu temu :)
A i da nisu u pravu imao bi bolji zvuk , ako nista drugo.
Bolji zvuk od (modovanih) HD681 mi nije potreban. Ako iskusni producenti i tonci kažu da sviraju kao 5-6x skuplje slušalice... ja verujem kolegama. ,)

Mislim da ce ti fiio e11 biti overkill, pa jedva si se rastao od 35 evra za sluske a sad bi da das 65 za pojacao , 10+ za dostavu kod nas plus carina i pdv. Da ne bude puno :D
Neće. Ne sekiraj se.

Salim se . To ti se isplati dati ako ne planiras dugo da koristis te vec ces u doglednom periodu kupiti prave slusalice, bar 100 EUR-a.
A ti znaš koje su prave?

Inace, tvoja muzika je kvalitetna koliko je jaka najslabija karika u tom lancu, a slusalice tu jesu slabe, toliko da se je i taj LG dovoljan iako ne mogu da komentarisem koliko mu je dac muzikalan, nisam slusao.
Planiram da LG koristim kao digitalni izvor.

Prosto idi malo logikom.
Ne treba mi logika kada imam znanje.

Ne bih zeleo da budem pogresno shvacen obzirom da sam u neku ruku u sukobu interesa jer pravim pojacala.
Da... praviš ih već ni punih godinu dana. Imao sam prilike da čitam tvoja (početnička) pitanja na hi-files forumu. :p Vidi... ja sam A/V inženjer, sa školom... ispiti i te fore. Do duše, više sam se bavio videom (i analognim i digitalnim) nego zvukom. Iako nisam neki elektroničar, dosta toga mi je jasno i šaltao sam na DHT SET-ove, OTL, horne, elektrostatike i full range zvučnike još u prošlom milenijumu, tako da... :smoke:

Sada imam jako malo i vremena i finansija za iživljavanja, a u hi-fi igri skupo ne mora uvek da znači i dobro. Došao sam u ovaj tred da vidim da li neko ima iskustva sa ovim slušalicama na mudrafonu, a ne da mi drži predavanje neko ko ne zna ni svoju lemilicu da održava.

Nema ljutiš, al' kad već tako startuješ bar proveri na koga si krenuo. :smoke:
 
Pitam jer sam i ja bio zainteresovan, ali sam odustao bas zbog dodatnih troskova. Ne znam samo koliko to pisanje cene od $25 prolazi u 2013. godini, ali svakako ti zelim srecu, pa da i ja uzmem jedan :D.
Pa pazi, ne šalju ti plazma tv pa da to "ne može da prođe". Bitno je da se nategne da poštarina + vrednost robe ne pređe 100€, ili tako nešto, a to jeste realno za te gadžete. Ja na jednom domaćem audio forumu videh da je neko skoro bio poručio USB DAC mnogo veće vrednosti i da je prošao bez carine, al' tu nema pravila.
 
Vi ste se najlutili iz razloga što sam rekao da su najjeftinije od veoma jeftinih Superlux slušalica loša i nekvalitetna kupovina.
Naljutili ste se i zato što sam rekao da je pojačalo fiio e11 overkill za te slušalice.
Naljutili ste se i iz drugih razloga koje ću da obrazložim u nastavku, a mislim da će te se ljutiti i dalje jer mislim da ste prosto takav tip :D

Ja nisam profesor, ne držim predavanja niti kanim.
Nisam ni konfliktan tip, pa ću shodno tome i tenziju koju ste podigli nastojati da spustim i prilagodim nekom normalnoj komunikacjij jer ipak smo mi svi ovdje iz razloga što nas ovo interesuje a ne iz razloga što nemamo šta pametnije da radimo u par minuta do ponoći već da tražim kavgu.

Kada sam rekao da su loša kupovina mislio sam prije svega na to da se ne isplati dati taj novac, već da je bolje ako treba i malo se strpiti i kupiti model nekog od provjerenih proizvodjača sa kojim se dobija ajmo rednom od manje bitnijeg ka više bitnom.
Dobili bi ste nesumljivo bolji kvalitet izrade.
Naveden slušalice su lagane kao da su od papira, zapakovane u vakum celofan, sa parčetom kartona na kome piše superlux.
Kada sam ih dobio, podsjetilo me na krastavac kako se pakuje u tržnim centrima kada mu nije sezona.
U pitanju su slušalice jeftinije i od hd660 koje su bože sačuvaj kvaliteta izrade.
Moraće te biti mnogo pažljivi sa njima.

Drugo, vrijednost koju možete povratiti sa tim slušalicama prodajom je daleko manja nekog vrijednost koju bi povratili sa brendiranim, pod uslovom da prežive do prodaje,
I treće ali nikako manje bitno, dobili bi ste bolji zvuk.

Za 80 eura se mogu kod nas kupiti odlični akg modeli k121 i k141 za nešto više novca.
Beyerdynamic proizvodjač audio opreme još od polovine prošlog vijeka u našoj zemlji prodaje modele dt770 i dt990 po cijeni koja košta vani.

Dakle dostupno je a sa navedenim slušalicama bi ste dobili sve gore pobrojano, i izdržljivost, i korektan povrat vrijednosti u slučaju prodaje, i što je opet podvlačim najbitnije, dobili bi ste znatno bolji zvuk.

Ako već kupujete preko interneta i ako mislite da to tako fukcioniše zašto ste platili 200% cijene koštanja u inostranstvu?
Nelogićno zar ne?

Nažalost živimo tu gdje živimo, i ja kupujem preko interneta ali moja roba ide za Beč pa mi se donese u Beograd i stigne brže nego što bi stigla da sam je adresirao za Beograd, sve zbog ažurnosti naše carine.
Naravno izbjegnem i susret sa ciganima iz iste institucije tako da ne znam ni šta je carina a bogami ni pdv.

Dakle plaća se carina na robu preko 50 eura, a na sve to bez obzira od cijene koštanja plaća se pdv po stopi od 20%, nažalost.
Nemogućnost korišćenja povrata novca u slučaju da nešto krene po zlu neću ni da spominjem jer paypal ne dozvoljava plaćanje ka Srbiji samo plaćanje iz Srbije.
A često zbog opet kažem ažurnosti naše carine prodje i rok od 45 dana.

Dakle, to oko nabavke nije tako ružičasto niti jednostavno, još uvjek je taj sistem narazradjen.

Ako jeste, kao što tvrdite zašto ste platili slušalice 200% cijene koštanja u inostranstvu ?
Nelogično.

Dalje, vezano za CMOY koje ja izradjujem, zaista ne znam zašto ste ih umješali ali eto reći ću i tu koju rečenicu mada opet ne vidim razlog zašto ste ih spominjali i zašto bi ja nešto pisao na ovu temu osim eto što ste se osjetili uvrijedjenim pa ste krenuli onako redom sve po spisku :D

Ja nisam prefesionalac, nedaj bože da od ovog zaradjujem :D ja radim ovo prevasnodno za sebe.
Sasvim slučajno sam počeo sa hifi slušalicama, sasvim slučajno došao do diy pojačala umjesto kupovnog i sasvim slučajno počeo da ih pravim i za druge, ne samo za sebe.
Bio je to splet okolnosti koje su eto takve da sam ponudio to malo prenosno a može bogami i kao desktop pojačalo za slušalice.

Nije bitno koliko ih pravim, bitno je kako zvuče, a meni zvuče lijepo, veoma je muzikalno. Lijepo zvuče i onima koji su ih kupili i veliko mi je zadovoljstvo kad se neko javi i kaže ovo je fantastično.
Dakle najmanje je tu novac u pitanju, pa zar ipak nisu jeftinija nego na ebayu. Zar sam trebao kao i velika većinao onih koji nešto prodaju da cijepam na ušima da se ne zadovoljim minimalnom maržom ako je marža uopšte bitna jer ja to ni danas ne radim zbog nekog prihoda.

Često ih i nemam izradjene, pa onog ko bi kupio zamolim da sačeka neko vrijeme, prosto ne dozvoljavam da ovo ni na koji način počne da liči na posao.
Ako se ne može praviti iz zadovoljstva, neću ih ni praviti.
A svako sljedeće je bilo bolje i ovo što je posljednje ponudjeno je najbolje i sa tom kombinacijom komponetni se ostaje, ostaje i kućište odnosno kutijica koja je barem po formi slična nuforsovom udac-u koji mi je oblikom bio uzor, i iskreno smatram ovakvim kakvim jeste to malo pojačalo uspješnim projektom naročito kad imam u vidu činjenicu gdje živimo i da ono što sam kupio juče ne mogu ponovo da nabavim jer nema, nabavlja se sve po par komada samo.

Dakle, možda moj ton sada jeste malo i neprimjeren ali ja ni na koji način nisam htjeo da kao što Vi kažete idem na Vas.
Zašto bi ,koja mi je računica ili razlog ?
Vi ste čovjek koji je htjeo savjet, ja sam ga kroz izloženo pokušao i da dam odnosno htjeo sam samo da ukažem na gore navedene i obrazložene razloge za kupovinu boljih slušalica.

Na diplomi čestitam, imam je i ja, nije iz slične branše, ali me obzirom da ste bliži vokacijom temi o kojoj pričamo a i vidim pratite rad drugih foruma, čudi me vaša potreba da slušalice od 19 eura ispratite sa pojačalom od 65 eura?
Trebali bi ste barem toliko da znate, jer kažete znanja imate da to prosto jedno sa drugim ne ide, daleko bolje bi bilo da ste sabrali 19+65+troškove dostave+carina i + pdv na sve to i kupili pristojnije slušalice a kasnije kad bude novca kupite ili kvalitetan dac ili kvalitetno pojačalo.

Dakle bilo koje grado sr60 ili sr80, akg k141 ili k240, sennheiser hd518 bi pojeo za ručak kombinaciju krastavac slušalice i overkill pojačalo.
Probao sam sve gore navedene.

Ali dobro, kantica sa mlijekom je prosuta, odnosno pare su potršene i sad je to što je.
Ja sam pokušao pomoći iz najbolje namjere, vrijedjati ili ponižavati nisam htjeo niti mi je bila namjera ali ako to što sam probao i o čemu pišem držite za predavanje, onda sam Vam eto i bez svoje volje ispredavao.

Pozdrav.

PS. Da ne bude zabune, fiio e11 je odlično pojačalo, u nekim segmentima i superiornije od cmoy-a ali opet ima i svoje nedostatke vezano za eksplataciju i mogućnost nadogradnje.
Sve predložene slušalice su probane odnosno testirane prilikom kupovine tako da nije bilo proizvoljnog govora već je govoreno iz iskustva.
 
Poslednja izmena:
Vi ste se najlutili iz razloga što sam rekao da su najjeftinije od veoma jeftinih Superlux slušalica loša i nekvalitetna kupovina.
Naljutili ste se i zato što...
Nisam se ja uopšte naljutio. Ne poznajemo se i nikako me ne možeš uvrediti/naljutiti.

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali bih te podsetio da se nalazimo u tredu koji se zove "Slušalice Superlux HD-668B, odličan izbor za malo novca". Kupio sam vrlo slične slušalice istog proizvođača, koje po mnogima zvuče i bolje od pomenutih (HD-668B) kada se moduju.

Drugo, ko si ti da sudiš o tome kako sam se, tj koliko teško, ja "rastao od 35 evra"?! Veoma nepristojno i arogantno!

Ja nisam profesor, ne držim predavanja niti kanim.
Nisam ni konfliktan tip, pa ću shodno tome i tenziju koju ste podigli nastojati da spustim i prilagodim nekom normalnoj komunikacjij...
Drago mi je da to čujem. Onda neću ni ja morati da potežem temu elementarnog vaspitanja i zdravog sistema vrednosti, što obično nemaju oni koji u životu nisu dobrano savili kičmu da stave sebi i svojoj porodici hranu na sto.

Kada sam rekao da su loša kupovina mislio sam prije svega na to da se ne isplati dati taj novac...
Uzdržaću se od kvalifikacija ove tvoje izjave i reći samo da te demantuju hiljade zadovoljnih vlasnika i poznavaoca materije. Ne znam ja gde ti živiš, al' HD-681 i HD-668B su Celeron 300A međ' slušalicama i najveća senzacija u pogledu cena/performanse za poslednjih... decenuju? Dve? Ikada? Pogledaj samo kakve su ocene dobile na Head-Fi.org. "100% Positive Reviews"

Moraće te biti mnogo pažljivi sa njima.
Ne planiram da sedim na njima, ako si na to mislio - a ako se i to desi, opet ću se već nekako "rastati od 35€".
rolleye0010.gif


Drugo, vrijednost koju možete povratiti sa tim slušalicama prodajom je daleko manja nekog vrijednost koju bi povratili sa brendiranim, pod uslovom da prežive do prodaje
Ne nameravam ih prodavati. Da sam želeo da investiram u nešto što drži cenu kupio bih zlatne poluge, tj dukat.

I treće ali nikako manje bitno, dobili bi ste bolji zvuk.
Na mobilnom telefonu!?!? Predlažeš mi da kupim slušalice od >100€ da bi slušao muziku na mobilnom telefonu?!?

Za 80 eura se mogu kod nas kupiti odlični akg modeli k121 i k141 za nešto više novca.
Gde si ti video (nove) K121 za 80€? A to "nešto više novca" za K141 je doplata od jedno 100€ na ovih 35€ što sam ja dao za 681. Posebna je priča sto ti modeli i nisu baš nešto za svoju cenu. Da si spomenu Grado SR80 ili AKG K240 pa i ajde.

Dakle dostupno je a sa navedenim slušalicama bi ste dobili sve gore pobrojano, i izdržljivost, i korektan povrat vrijednosti u slučaju prodaje, i što je opet podvlačim najbitnije, dobili bi ste znatno bolji zvuk.
Pazi, do sada je već sasvim jasno da ti ovde troluješ kao zmaj, a meni nikada ne da đavo mira pa moram takve da hranim. :wall:

Ako već kupujete preko interneta i ako mislite da to tako fukcioniše zašto ste platili 200% cijene koštanja u inostranstvu?
Nelogićno zar ne?
One nigde ne koštaju 17,5€, niti ih je iko ikada dobio po toj ceni. Na američkom Amazonu su $31 (~22€), a na engleskom £22-£23 (~26€), uključujući poštarinu i VAT. Po ritejl radnjama, koje plaćaju zakup prostora i radnike za kasom, su svakako skuplje.

To što sam ih ja ovde u radnji platio 35€ je još i super imajući u vidu kakva nam je ekonomija i kol'ki su nameti i troškovi poslovanja.

Dakle plaća se carina na robu preko 50 eura, a na sve to bez obzira od cijene koštanja plaća se pdv po stopi od 20%, nažalost.
1. Ukoliko robu kupiš od fizičkog lica (što nije problem organizovati preko Ebay-a) ne carine se pošiljke vrednosti manje od 70€.
2. A ti bi da ne platiš porez? Pa gde to ima? Skinu ti oni tamo njihov lokalni porez, jer roba ide u izvoz, pa ga ti platiš ovde. Šta je tu čudno?

E11 košta na Ibeju $65, sa besplatnom dostavom. To je 47€, bez ikakvih laži i prevare. Na to platiš 20% PDV i izađe te oko 57€.

E12 košta ~90€ sa poštarinom. Oni obično stave neku nižu vrednost ili napišu da je reč o uzorku, a i često hoće da šalju i kao fizičko lice. Čak i da prijave pravu vrednost, 90€ + 10% carine dođe 99€, pa + 20% PDV, to je ~120€. Tu još mogu da iskrsnu neki sitni troškovi, al' ne bi trebalo da pređe +35-40% na osnovnu cenu. Kol'ko je tol'ko je - ne bi bilo ništa manje u nekoj našoj radnji koja ga je nabavila preko nekog velikog uvoznika, jer svi u tom lancu imaju svoje troškove.

U svakom slučaju nije 200%, a da može i jeftinije, preko nekoga ko često putuje u EU, to svakako.

Nemogućnost korišćenja povrata novca u slučaju da nešto krene po zlu neću ni da spominjem jer paypal ne dozvoljava plaćanje ka Srbiji samo plaćanje iz Srbije.
Ja kol'ko znam, refundacija je nešto drugo (storniranje transakcije) i sa tim nema problema.

A često zbog opet kažem ažurnosti naše carine prodje i rok od 45 dana.
Rok za reklamaciju ti teče od kako primiš robu, a ne od kako ti je pošalju. A i sve se može dogovoriti. Bilo kako bilo, uvek je bolje kupiti tehniku u radnji prekoputa, nego preko okeana. To nije sporno.

Dakle, to oko nabavke nije tako ružičasto niti jednostavno, još uvjek je taj sistem narazradjen.
Nije ružičasto, al' nije ni nemoguće.

Ako jeste, kao što tvrdite zašto ste platili slušalice 200% cijene koštanja u inostranstvu ?
Nelogično.
Te slušalice po stranim onlajn prodavnicama koštaju oko 25-30€ sa poštarinom i VAT-om, a ovde sam ih ja u ritejlu platio ravno 4.000 din. što je pak 35€. O kakvih 200% pričaš? Verovatno od osnovne cene u dolarima, funtama ili evrima odbijaš VAT, ali se porez (PDV) negde UVEK mora platiti.

Dalje, vezano za CMOY koje ja izradjujem, zaista ne znam zašto ste ih umješali ali eto reći ću i tu koju rečenicu mada opet ne vidim razlog zašto ste ih spominjali i zašto bi ja nešto pisao na ovu temu osim eto što ste se osjetili uvrijedjenim pa ste krenuli onako redom sve po spisku :-D
Kao što rekoh, ne možeš ti mene uvrediti - ne poznajemo se. Ali jesi bio arogantan i podrugljiv.

Ja nisam prefesionalac, nedaj bože da od ovog zaradjujem :D ja radim ovo prevasnodno za sebe.
Sasvim slučajno sam počeo sa hifi slušalicama, sasvim slučajno došao do diy pojačala umjesto kupovnog i sasvim slučajno počeo da ih pravim i za druge, ne samo za sebe.
Bio je to splet okolnosti koje su eto takve da sam ponudio to malo prenosno a može bogami i kao desktop pojačalo za slušalice.
Ja pak nisam slučajno elektro inženjer. Meni je to ljubav, strast, hobi i profesija... nešto od toga deceniju, a nešto i četvrt veka. To ne znači da znam sve, niti znači da ne možemo diskutovati, samo spusti malo loptu. Iako sa jedne strane dosta znam o audio tehnici (verovatno i mnogo više od tebe) ja bih za sebe rekao da nemam pojma i svakako ne bih sa toliko samopouzdanja davao paušalne izjave.

Nije bitno koliko ih pravim, bitno je kako zvuče, a meni zvuče lijepo, veoma je muzikalno. Lijepo zvuče i onima koji su ih kupili i veliko mi je zadovoljstvo kad se neko javi i kaže ovo je fantastično.
Baš lepo što se ti i tvoje mušterije lepo zabavljate.

Dakle najmanje je tu novac u pitanju, pa zar ipak nisu jeftinija nego na ebayu. Zar sam trebao kao i velika većinao onih koji nešto prodaju da cijepam na ušima da se ne zadovoljim minimalnom maržom ako je marža uopšte bitna jer ja to ni danas ne radim zbog nekog prihoda.
Sada skačeš sebi u usta. Renomirani proizvod, kao što je Fiio E1x, će držati cenu, dok ću tvoje CMoy pojačalo moći samo nekome da poklonim i to kao podupirač za neka (laka) vrata. :eyebrows:

Cepi ti cenu za svoje pojačalce kol'ko hoćeš, pa ko kupi-kupi. Slobodno tržište. Ne vidim zašto ne bi stavio cenu 50€. Ako neko misli da mu to toliko vredi i ako ima 50€ od kojih se neće teško rastati, molim lepo.

Često ih i nemam izradjene, pa onog ko bi kupio zamolim da sačeka neko vrijeme, prosto ne dozvoljavam da ovo ni na koji način počne da liči na posao.
Ako se ne može praviti iz zadovoljstva, neću ih ni praviti.
A svako sljedeće je bilo bolje i ovo što je posljednje ponudjeno je najbolje i sa tom kombinacijom komponetni se ostaje, ostaje i kućište odnosno kutijica koja je barem po formi slična nuforsovom udac-u koji mi je oblikom bio uzor, i iskreno smatram ovakvim kakvim jeste to malo pojačalo uspješnim projektom naročito kad imam u vidu činjenicu gdje živimo i da ono što sam kupio juče ne mogu ponovo da nabavim jer nema, nabavlja se sve po par komada samo.
Tvoj projekat je uspešan onoliko koliko si ti njime zadovoljan. Ima prokletih kojima nikada ništa ne valja, a onda džaba sve. :)

Dakle, možda moj ton sada jeste malo i neprimjeren ali ja ni na koji način nisam htjeo da kao što Vi kažete idem na Vas.
Zašto bi ,koja mi je računica ili razlog ?
Praviš se važan? Hraniš ego? Sporta radi? :)

Vi ste čovjek koji je htjeo savjet, ja sam ga kroz izloženo pokušao i da dam odnosno htjeo sam samo da ukažem na gore navedene i obrazložene razloge za kupovinu boljih slušalica.
Ja sam u ovom tredu hteo da saznam da li je neko probao HD681 i/ili HD668B na nekom telefonu ili sličnom slabijem izvoru i kako to zvuči, a od tebe sam dobio:

- Što uze to smeće? Trebalo je nešto od barem 80€.
- Greota je te slušalice povezati na pojačalce od ~100€. (Valjda da ga ne pokvare.)
- Skupo i nepraktično bre to poručivanje preko Interneta. <implikacija>Vidi što ja pravim jeftina a dobra pojačala.</implikacija>

Dakle, troluješ za medalju.

Na diplomi čestitam, imam je i ja, nije iz slične branše, ali me obzirom da ste bliži vokacijom temi o kojoj pričamo a i vidim pratite rad drugih foruma, čudi me vaša potreba da slušalice od 19 eura ispratite sa pojačalom od 65 eura?
Čudi te zato što imaš još mnogo da učiš i otkrivaš o audio tehnici.

Vidim da imaš tendenciju da sudiš o proizvodima (slušalicama) po njihovoj ceni, pa zato i nipodaštavaš HD681. Kao što ti rekoh, u hi-fi svetu jeftino ne mora uvek da znači i loše, niti skupo mora da znači dobro. Postoje neka osnovna (inženjerska) pravila kojih se valja pridržavati (barem početnici), a ostalo je stvar isprobavanja i ukusa.

Inače, što se Ču Moj "pojačala" tiče, ona su svedočanstvo o tome kakve sve gluposti mogu da prođu u svetu audioelektronike. Ajd' za neki DIY projekat, al' ljudi valjaju komercijalna rešenja u kojima siluju operacione pajačavače i još pričaju o tome kako koji "zvuči". :wall:

Ja lično, iz principa, nikada ne bih zakačio slušalice od 130€, koje mi ti predlažeš da kupim, na to sr*njce od 10-15€.

Trebali bi ste barem toliko da znate, jer kažete znanja imate da to prosto jedno sa drugim ne ide, daleko bolje bi bilo da ste sabrali 19+65+troškove dostave+carina i + pdv na sve to i kupili pristojnije slušalice a kasnije kad bude novca kupite ili kvalitetan dac ili kvalitetno pojačalo.
Da... Ili još bolje, da ne kupim sada ništa, pa da onda jednog dana uzmem neke slušalice od 600€! A onda, kada odem u penziju, skupiću i za pojačalo! Unuci će doduše morati da nastave gde sam ja stao, pa da se otvore za neki stvarno dobar DAC i transport. :d Daj, bre, prekini da troluješ!

Dakle bilo koje grado sr60 ili sr80, akg k141 ili k240, sennheiser hd518 bi pojeo za ručak kombinaciju krastavac slušalice i overkill pojačalo.
Probao sam sve gore navedene.
:lupko: Važi.

Kada jednog dana budeš naučio i shvatio šta je frekvencijski odziv, šta je kompleksna impedansa, šta je damping faktor, šta magnetno-indukciona sprega i šta je sve u igri kod audio pojačavača i elektro-akustičkih pretvarača, te probao veliki broj slušalica/zvučnika sa različitim pojačalima, shvatićeš kol'ko su neozbiljne takve paušalne tvrdnje.

Ali dobro, kantica sa mlijekom je prosuta, odnosno pare su potršene i sad je to što je.
Ja sam pokušao pomoći iz najbolje namjere, vrijedjati ili ponižavati nisam htjeo niti mi je bila namjera ali ako to što sam probao i o čemu pišem držite za predavanje, onda sam Vam eto i bez svoje volje ispredavao.
Ti si samo hteo da mudruješ i troluješ. U tredu o Superlux HD-668B pišeš kako treba kupiti AKG K141 i kako je tvoje CMoy pojačalce isplativije/bolje od renomiranih proizvoda koji se prodaju na Internetu.

Pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma. Uz to si daješ za pravo da neke stvari TVRDIŠ, a juče si prvi put držao u ruci lemilicu i unimer i čuo za operacioni pojačavač.

Možda jesi isporbao više modela slušalica od mene (nikada mi nisu bile predmet posebnog interesovanja), ali je veliko pitanje da li znaš šta si čuo i imaš li predstavu o tome kol'ko se menjaju karakteristike zvuka uparivanjem različitih zvučnika/slušalica sa raznim pojačalima. Slobodno mogu reći da je to isto kao i uparivanje hrane i vina - u pogrešnom odabiru možeš dobiti odvratan ukus, dok u pravom božanski.

Tvoja teorija da će, skoro pa bilo koje, slušalice od >100€ zakačene na CMoy pojačalo od 15€ SIGURNO potući HD681 na nekom kvalitetnijem pojačalu pokazuje kol'ko tebi ustvari ništa nije jasno.

Pojačalo je deo zvuka isto kol'ko i sam zvučnik, odnosno slušalice. Zapravo, muzika koju slušaš je rezultanta jedne jako kompleksne sprege između napajanja pojačala i membrane zvučnika. Operacioni pojačavač koji siluješ u tom tvom CMoy pojačalcu "boji" zvuk jer radi izvan svojih specifikacija. Način na koji ga boji, tj menja frekvencijski odziv, može dopunjavati neke slušalice ili pak potencirati njihove mane. Nisu stvari baš tako jednostavne kao što ih ti zamišljaš.

Nisam imao prilike da čujem kombinaciju modovanih HD681 i recimo E7 ili E12, ali kažu ljudi da to zvuči jako dobro i da je za te novce više nego zabavno, ako ništa drugo. Uz adekvatne filtere i/ili ekvilizaciju, ta kombinacija ima potencijal da zasvira jako lepo, barem u muzičkim žanrovima koji mene zanimaju. (Da, uradio sam domaći zadatak pre kupovine.)

PS. Da ne bude zabune, fiio e11 je odlično pojačalo, u nekim segmentima i superiornije od cmoy-a ali opet ima i svoje nedostatke vezano za eksplataciju i mogućnost nadogradnje.
Da ne bude zabune, E11 i E12... cepaju tvoj CMoy kao Panta pitu. I to ne u nekim segmentima, nego u svim! Fiio pravi gotove proizvode koji su na prvom mestu praktični u eksploataciji, dok je CMoy DIY projekat za hobiste.

Naravno, može se desiti da se nekome više svidi kako zvuči, recimo, hip-hop u kombinaciji tvog CMoy pojačalca i nekih desetih slušalica, nego na HD681 + E11 ili E12, ali to ne znači da je tvoje pojačalo "bolje", niti znači da su te desete slušalice bolje od HD681.

Ako već imaš entuzijazma, usmeri ga na učenje različitih pojačavačkih topologija i višestepena pojačala, pa uzmi da napraviš nešto malo složenije, sa ozbiljnijim napajanjem - ne toliko zbog kvaliteta zvuka, kol'ko zbog razumevanja problematike.

Sve predložene slušalice su probane odnosno testirane prilikom kupovine tako da nije bilo proizvoljnog govora već je govoreno iz iskustva.
Sve su bile testirane na koliko različitih pojačala? Sa kojom vrstom muzike? Koliko si vremena imao sa svakima od njih? To je još luđe nego da si rekao da si ušao u parfimeriju i isprobao desetak parfema pre nego što si se odlučio za onaj pravi. :S:

Otpozdrav!

P.S. Ne moraš mi persirati, bez obzira što se ne poznajemo, ili eventualnu razliku u godinama. Na ovakvim mestima to samo opterećuje komunikaciju. Nije da mi smeta nego ono... nepotrebno je.
 
Samo nemoj da me bijes ;)
Sve se slazem :D
Živjela muzika,Živio superlux, mada to dvoje i ne ide zajedno .

Uzivaj, lijepo je vrijeme napolju.

I sto Vam je kriv cmoy , nije on govorio ružno o krastavcu, ja sam.
To je jedno malo pojacalce po mjeri srpskog džepa, i fiio je odličan, cak i bolji ali ne ide sa svacim, isto kao vino i hrana.
 
Poslednja izmena:
Mislim da treba da gledas druge slusalice iz razloga jer su otvorene gdje ces ozgubiti kvalitet u komletnoj zvucnoj slici a narocito u basu koji ce prosto nestati tj postati nedovoljan.

Šta treba da znači ova izjava, verovatno samo ti znaš, i niko više. :d Hoćeš da kažeš da poluotvorene i otvorene slušalice ništa ne valjaju, i da im nestaje kompletna zvučna slika i bas kada se koriste vani?
Čudno da puno firmi ima poluotvorene i otvorene dizajne sa vrhunskim zvukom, izgleda da tvoje epohalno saznanje nije došlo do njih, budale, kako se usuđuju da prave takve slušalice. :wall:

Superlux su tanje na basu i ostrije u visem spektru tako da napolju to ne moze da zvuci dobro

Superlux tanje na basu, i oštrije u višem spektru? Kako onda zvuče te tvoje Grado SR80? Na Grado onda verovatno ne postoji bas, a visoki su još oštriji na Grado.
Oba Superlux modela (681 i 668B) imaju jače bas područje u odnosu na Grado SR80.
Frekventna karakteristika Superlux HD 681, HD 668B i Grado SR80 u spojleru, sa sajta headroom:

zAr47Hk.png

Inace, tvoja muzika je kvalitetna koliko je jaka najslabija karika u tom lancu, a slusalice tu jesu slabe

Slušalice su zvučno odlične za svoju cenovnu klasu, neverovatan odnos između uloženog novca i dobijenog zvuka, to potvrđuju hiljade prezadovoljnih korisnika, i gomila testova na internetu, samo se ti upinješ da dokažeš suprotno.
Daj neki primer slušalica iz te cenovne klase koje imaju bolji zvuk i izradu, onda se može konstruktivno diskutovati dalje, ovako se može samo reći da iz nekog samo tebi znanog razloga nepotrebno troluješ.

Nisam ni konfliktan tip, pa ću shodno tome i tenziju koju ste podigli nastojati da spustim i prilagodim nekom normalnoj komunikacjij

Ako neko podiže tenziju u ovoj temi, onda si to ti, već si se par puta do sada poneo kao slon u porcelanskoj radnji, nisi ničim doprineo kvalitetu diskusije. Da si imao iskrenu želju da daš svoj doprinos, napunio bi svoj telefon kvalitetnom muzikom, poneo eventualno cmoy koji praviš, i otišao u radnju bez predrasuda da preslušaš Superlux HD 681 i 668B, i da ih objektivno oceniš u odnosu na svoju cenovnu klasu.
Da si to uradio, i zaista ih objektivno testirao, morao bi priznati da pružaju zaista puno u odnosu na uloženi novac.

Kada sam rekao da su loša kupovina mislio sam prije svega na to da se ne isplati dati taj novac, već da je bolje ako treba i malo se strpiti i kupiti model nekog od provjerenih proizvodjača

Po tebi dakle ne postoji ulazna klasa slušalica u hi-fi svet, bup i odmah na klasu od 100+ evra? Ne dozvoljavaš mogućnost da postoje proizvodi koji pružaju daleko više nego što bi se moglo očekivati u odnosu na cenu?
Sve ispod 100 evra je krš, a preko toga san snova? Nema lošijih produkata u klasi od 100+ evra, koji ne opravdavaju svoju cenu, i produkata ispod 50 evra koji se ističu svojim kvalitetom, tj. odstupaju iz svoje klase?

Naveden slušalice su lagane kao da su od papira, zapakovane u vakum celofan, sa parčetom kartona na kome piše superlux.
Kada sam ih dobio, podsjetilo me na krastavac kako se pakuje u tržnim centrima kada mu nije sezona.

Aha, sada smeta i pakovanje? Nisam znao da pakovanje utiče na kvalitet izrade i zvuka, ili možda treba držati pakovanje pred sobom tokom slušanja muzike?
Pakovanje je jednostavno, sasvim ok za slušalice od 20 evra, i služi svojoj svrsi, da produkt neoštećen stigne do kupca, kada ih raspakuješ, ide u kantu za smeće. A ako ti je stalo do boljeg pakovanja, imaš 668B koje stižu lepo zapakovane u kartonskoj kutiji (ako su recimo namenjene kao poklon, ili ako ti je stalo do kutije :D ).

U pitanju su slušalice jeftinije i od hd660 koje su bože sačuvaj kvaliteta izrade.

Izrada je odlična za njihovu cenovnu klasu, u to se može svako uveriti odlaskom u radnju, a mogu potvrditi i korisnici koji su ih kupili. Neprimerena izrada je recimo baš kod tih tvojih Grado SR80, slušalice od 100 evra koje izgledaju suviše jadno, iskreno rečeno meni deluju kao neke iz pedesetih godina prošlog veka, što ne mora biti ništa loše, ima lepih retro dizajna, ali te Grado su totalno omašile.

Kvalitet izrade slušalica klase od 20 evra (Superlux HD 681):



Kvalitet izrade slušalica od 100 evra (Grado SR80)



Očajan izgled i kvalitet izrade za 100 evra.

Ali dobro, kantica sa mlijekom je prosuta, odnosno pare su potršene i sad je to što je.

Kantica sa mlekom je prosuta, ali kod tebe, ne možeš sebi priznati da si kupio relativno loš produkt u odnosu na uloženi novac, pa sada pokušavaš uporno da dokažeš da su Superlux slušalice loše, iako su 3 puta jeftinije od tvojih Grado SR80, a mogu bez problema zvučno da se nose sa njima. Da imaš recimo Beyerdynamic DT 770 ili 990, ne bih ništa rekao, koštaju malo više od tih Grado, ali zato brišu pod sa njima u svakom segmentu - zvučno, izgledom,udobnošću i kvalitetom izrade, to je već sasvim drugi svet u odnosu na Grado SR80. I da, Beyerdynamic DT 770 i 990 su bolje od Superlux, da ti ne bi palo opet napamet da mi podmećeš da tvrdim da su Superlux bolje, kao što si svojevremeno pokušao u ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Samo nemoj da me bijes ;)
Na toj "čaršav" sam odgovorio "čaršavom".

Da si bar nešto razumeo...

Živjela muzika,Živio superlux, mada to dvoje i ne ide zajedno .
Vidim da si baš odlučan u svom neznanju i snobizmu.

Uzivaj, lijepo je vrijeme napolju.
Hoću. Baš sam mislio da odem sa mojima negde na ručak, sobzirom da sam uštedeo na slušalicama jedno 100€. :d

I sto Vam je kriv cmoy , nije on govorio ružno o krastavcu, ja sam.
Nije mi ništa kriv. Krivi su mi oni koji se lože na to smeće i izigravaju nekakve hi-fi stručnjake kojima je Superlux nedovoljan za njihov sofisticirani ukus, pa priključuju slušalice od 130€ na kutijicu od mentol bombonica. :wall:

To je jedno malo pojacalce po mjeri srpskog džepa
Pa i ovo su jedne fine slušalice po meri srpskog džepa.

Ne znam otkud ti ta zabluda da će skupe slušalice dobro svirati i na najvećem kršu od pojačala, dok je greota "jeftine" slušalice priključiti na kvalitetnije pojačalo? Mada, HD681 i nisu baš klasične "jeftine" slušalice. Opšteprihvaćeno mišljenje je da sviraju kao mnogo skuplje, pogotovo uz adekvatnu ekvilizaciju ili modifikaciju, a i postoje preporuke po pitanju njihovog uparivanja sa raznim pojačalima.

i fiio je odličan, cak i bolji ali ne ide sa svacim, isto kao vino i hrana.
Da si mi preporučio kombinaciju slušalica koje ti imaš i tog CMoy pojačala koje si napravio, jer ti se sviđa kako to zvuči, još bih i razumeo, ali kako možeš da komentarišeš nešto što nisi čuo? Izvlačiš zaključke na osnovu svog "velikog znanja i iskustva"? :trust:

A vidim da se i u vino razumeš k'o u pojačala. :d
 
Poslednja izmena:
Jao bre pa zar ja umjesto da uzivam kad sam napolju,blejim u tablet i odgovaram. Vrlo rado bih bio opsiran i elaborirao ali zaista nisam u mogucnosti ni fizicki ni tehnicki.

Da bih bio korektan moram da napomenem da ja nisam nudio na prodaju niti preporucivao cmoy uz bilo koje od navedenih slusalica. a to m je i jedan od najvecih problema kad ljudi zovu i raspituju se, mene vise interesuje sta koriste od opreme jer nekad ni pojacalo ni dac ne mogu da poprave utisak ili bar ne u mjeri kolko je ulozeno. Sad sto se tice superluxa, ja najiskrenje kazem,, men je njega zao, za.bao se.
Grado sr80 imaj ocajnu izradu ali su zvucno korektna ulaznica u hifi, sto superlux svakako nisu. Pa postoji test innerfideliitija, kao jedan od rijetkih koji ne robuje sponzorima . Pregledao si ga.
Nema razloga da covjeka vise zamaramo, kupio je i neka uziva.
Nek ga sluze u zdravlju, ali ipak mislim da je mogao bolje, ima artist odlicnu ponudu, a odlcna opcija je da ode u neku njihovu radnju u regionu , pazar i vrati porez spadne manje nego u EU. Nek modeli naravno ne svi.

I sad iskreno i bez zajedljivosti, ako je to stvarno tvoje uvjerenje da hfi postoji za 19 eura, sta mi od hi fi zvucnika preporucujes do 50eura?

PS . Jos jednom da se ponovim, ne znam zasto se cmoy ovdje provlaci, nije nudjen niti preporucivan. Moj stav je da slusalice svakako imaju benefit od amplifikacije sad da li cmoy za niskoomske , tj dobar dio njih a jesam testirao dosta,ili neko mocnije pojacalo, to je dalje stvar dzepa. Pa u Srbiji se prave pojacala od 300 i 700 eura za slusalice. To su ozbiljni graditelji koji od toga zive, a ovo sto ja izradjujem bez ikakve sramote mogu da kazem da na grado rasturaju, kod mene i kod jos dvojice, ipak je to klon ra1 grado pojacala, a zadovoljni su i sa sennheiser 5 serijom. Akg nisam probao sa pojacalom, beyerdynamic isto, mislim da bi tu bilo problema odnosno da bi to trazilo mocnije pojacalo. Dakle uvijek pitam koje se slusalice koriste jer ne vrijedi potezanja novac za koji se moze uzeti cmoy kod nas.
I da , velika prednost njegova je mogucnost igranja sa opampovima, nadogradnja c1 kondova, sto fabricka ne pruzaju mogucnost ali ih ne cini nikako losim, naprotiv.
Dakle kada me kontaktira neko sa Hama sluskama l kopjom Bitsa ja sam u dilemi da li da se uopste bakcem sa nekim takvim.

Naravno ,nisam najpametniji, ucim svakodnevno, kolko vrijeme i obaveze dozvoljavaju ali mislim da opet mogu da posavjetujem, a savjetovao sam kako bi ja uradio za sebe.

Za accua, da su grado lose davno bi se rastali, mene druge sluske interesuju samo zbog drugacjeg zvuka, ne i boljeg. Ja sam svoj zvuk nasao.
 
Poslednja izmena:
Sta je sa kilometarskim postovima u ovoj temi?? :S:

8403fe738a4e2aa88d15bdfbfce9d905.gif
 
Vrlo rado bih bio opsiran i elaborirao
E, vidiš, u tome i jeste problem. Pitanja koja postavljaš po raznim forumima i stvari koje izjavljuješ nedvosmisleno ukazuju da nisi iz ove branše i da ti mnogo toga osnovnog nije jasno, ali te to ne sprečava da vrlo opširno elaboriraš, opet i još i iznova.
rolleye0010.gif


ali zaista nisam u mogucnosti ni fizicki ni tehnicki.
A i ni empirijski ni teoretski.

Da bih bio korektan moram da napomenem da ja nisam nudio na prodaju niti preporucivao cmoy uz bilo koje od navedenih slusalica. a to m je i jedan od najvecih problema kad ljudi zovu i raspituju se, mene vise interesuje sta koriste od opreme jer nekad ni pojacalo ni dac ne mogu da poprave utisak ili bar ne u mjeri kolko je ulozeno.
Pa tvoj problem i jeste to što nemaš ni znanja ni iskustva, a nastupaš kao neki stručnjak koji pravi namenska pojačala i deli ljudima savete o hi-fi-u, dok je istina da si tek pre koji mesec prvi put u životu zbudžio jedan operacioni pajačavač i par kontenzatora u kutijicu od mentol bombonica. :S:

Sad sto se tice superluxa, ja najiskrenje kazem,, men je njega zao, za.bao se.
Ja najiskrenije kažem... meni je tebe žao. :(

Grado sr80 imaj ocajnu izradu ali su zvucno korektna ulaznica u hifi, sto superlux svakako nisu.
To je tvoje "stručno" mišljenje? Ti protiv celog sveta?

Pa postoji test innerfideliitija, kao jedan od rijetkih koji ne robuje sponzorima . Pregledao si ga.
A jesi ti pogledao njihov test HD681 i HD668B? Čovek nije baš rekao da je to smeće koje se ne može nazvati "ulaznicom u HiFi", čak naprotiv, a nije se ni upuštao u priču o DIY modovima i tim forama.

Assuming you have the ability to EQ out 7-10dB of treble energy above about 5kHz I think these make an excellent entry-level can for a budding headphone enthusiast on a tight budget and I'll gladly recommend them under those circumstances.

Nema razloga da covjeka vise zamaramo, kupio je i neka uziva.
Pa što onda zamaraš?

...ali ipak mislim da je mogao bolje
Znaš kako se kaže, mišljenje je kao dupe - svako ga ima!

I sad iskreno i bez zajedljivosti, ako je to stvarno tvoje uvjerenje da hfi postoji za 19 eura, sta mi od hi fi zvucnika preporucujes do 50eura?
Prvo, nije bez zajedljivosti jer uporno spuštaš cenu slušalicama, pa eto makar i za neki evro. Ne znam samo ko ih i gde može nabaviti za 19€ i zašto ti toliko smeta njihova niska cena? Najbolje još da navodimo fabričku cenu, koja verovatno nije veća od 5-6€, kao ni fabrička cena tih SR80. Da li će u tvojim očima AKG K141 naprasno pasti, ako ti kažem da se negde u svetu mogu nabaviti za <$100?

Zvučnici i slušalice nisu isto jer se zvučnici suočavaju sa mnogo većim tehničkim problemima nego slušalice. Pogledaj samo kol'ko koštaju neke od najboljih slušalica na svetu i kol'ko koštaju neki od najboljih zvučnika na svetu, tako da ti taj 1:2,5 odnos i nije baš adekvatan. Takođe se postavlja pitanje kako definišeš hi-fi.

Mikrolab nije neko zvučno ime, ali su pre nekoliko godina imali mnogo dobrih kutija za neverovatno male pare i to kao posledicu toga što su bili angažovali Pitera Larsena, koji ipak zna ponešto o pravljenju zvučnika. ;) Ovako, iz glave, još jedan primer su ESI uniK 08 sudijski monitori koji sviraju kao 2-3x skuplja konkurencija. Ima takvih pojava kod tehničke robe, uvek ih je i bilo.

Uostalom, Accuphase je istu poentu izneo mnogo plastičnije.

PS . Jos jednom da se ponovim, ne znam zasto se cmoy ovdje provlaci, nije nudjen niti preporucivan.
Nije direktno nuđen, ali jeste provučeno kako ih ti praviš, kao i to da te mušterije grle i ljube od sreće, ali i to da je Fiio pojačalce od 60€ "overkil" za HD681. Mislim da je implikacija više nego jasna.

Moj stav je da slusalice svakako imaju benefit od amplifikacije sad da li cmoy za niskoomske , tj dobar dio njih a jesam testirao dosta,ili neko mocnije pojacalo, to je dalje stvar dzepa.
A šta, slušalice nisu stvar džepa? Ti gledaš na stvari kao da su slušalice automobil, a pojačalo tečnost za stakla - pa možeš ovakvu ili onakvu. Pravilna analogija bi bila da je pojačalo motor, a slušalice školjka. Za trke ti ništa ti ne vredi dobar motor u lošoj školjci, niti savršena školjka sa motorom koji se guši. Tajna je u dobrom spoju, tj balansu.

Pa u Srbiji se prave pojacala od 300 i 700 eura za slusalice. To su ozbiljni graditelji koji od toga zive, a ovo sto ja izradjujem bez ikakve sramote mogu da kazem da na grado rasturaju, kod mene i kod jos dvojice, ipak je to klon ra1 grado pojacala, a zadovoljni su i sa sennheiser 5 serijom. Akg nisam probao sa pojacalom, beyerdynamic isto, mislim da bi tu bilo problema odnosno da bi to trazilo mocnije pojacalo.
To što se tebi sviđa kako tvoje SR80 rade na tvom CMoju ne znači ništa. Možda se meni ne bi svidelo. Možda bi ti se još više svidelo kako zvuče na nekom drugom pojačalu ili kako tvoje pojačalo radi sa nekim trećim slušalicama. U svemu tome igraju ulogu i izvor zvuka i vrsta muzike koju slušaš i to na kakvom si zvuku odrastao, a i faktor psihoakustičke akomodacije. Čak i da uzmemo to što pričaš kao "apsolutnu istinu", što u hifiju ne postoji, ne možeš tvrditi da će HD681 sa ovim ili onim pojačalom zvučati loše i to samo na osnovu njihove niske cene.

Ipak, u gomili nepoznanica i velikog relativizma, kod pojačala postoji nekoliko elementarnih karakteristika koje direktno utiču na kvalitet zvuka, a to su nivo šuma (SNR), damping faktor (u relaciji sa opterećenjem) i njegov propusni opseg. CMoy od 10-15€ se teško može pohvaliti ijednom od tih karakteristika. Sada ti meni hoćeš da kažeš da "dobre slušalice" ispravljaju sve te nedostatke, dok slušalicama od 25-30€ nema pomoći, kako god da su realizovane, samo zato što su "jeftine"? Šta ti uopšte znaš o elektroakustičkim pretvaračima?

Dakle uvijek pitam koje se slusalice koriste jer ne vrijedi potezanja novac za koji se moze uzeti cmoy kod nas.
A ti znaš kako zvuče sve slušalice na ovom svetu ili ih rangiraš po ceni?

I da , velika prednost njegova je mogucnost igranja sa opampovima
Što je glupost iz sve snage!

Dakle kada me kontaktira neko sa Hama sluskama l kopjom Bitsa ja sam u dilemi da li da se uopste bakcem sa nekim takvim.
Pa da... ti si ipak vrhunski majstor za izradu katana i CMoy pojačala. Prvo spavaš na ekserima nedelju dana i živiš na vodi i hlebu, pa se moliš još tri dana i tek onda pristupiš izradi, negde visoko u snegovima planine Midorijama. Nisu oni dostojni tvog majstorstva.
rolleye0010.gif


Naravno ,nisam najpametniji, ucim svakodnevno, kolko vrijeme i obaveze dozvoljavaju ali mislim da opet mogu da posavjetujem, a savjetovao sam kako bi ja uradio za sebe.
Svakako umeš da savetuješ - to izgleda najbolje i radiš.

Za accua, da su grado lose davno bi se rastali, mene druge sluske interesuju samo zbog drugacjeg zvuka, ne i boljeg. Ja sam svoj zvuk nasao.
:D:D:D
 
Poslednja izmena:
Пробао сам Пресонус Хд7 на верној маторој Никији Н95 и мозак избија на 100% волјума, удобно слушање на 60%. На смартфону исто, одличан звук, има баса доста.

Само наравно кад бих изашао да се шетам по Крњачи и Котежу са њима, пустили би псе на мене.
 
:D:D:D

P.S. Svi kažu da sve te (Presonus/Samson/xxx aka HD668B/HD681) slušalice ne vredi ni ocenjivati bez filter moda koji čini čuda. Sluške ubijaju u odnosu cena/performanse.
 
A Presonus HD7 zvuce kao HD661 ili kao HD668B? Kako ono bese..
 
A Presonus HD7 zvuce kao HD661 ili kao HD668B? Kako ono bese..
Rebrendirani Superlux HD681, što je super jer se mogu izvršiti veoma popularni modovi. Ja planiram da poručim jastučiće od K420, da zamenim kabl i ugradim filter. Za početak. :p

P.S. Samo zbog njih sam kupio PowerAmp na Gugl Pleju. :D Oštri visoki se ipak ne daju ispeglati ovom banalnom ekvilizacijom što je nudi PA, ali sam ipak uspeo da ih upristojim dovoljno da se sjajno zabavljam dok ovo kucam. :D I to sa šugavim izlazom na LG mudrafonu. :p
 
Poslednja izmena:
Да чуо сам за тај мод, можда и направим онај што може да се углави између појачала и слушалица. Иначе ја сам скроз задовољан са њима и са фабричким звуком.

Чисти високи, додуше могуће да су малко израженији па кад би се мало само стишали а не замутили, да би бас дошао до изражаја више.

Како звуче у односу на друге суперлукс, немам представу никад нисам имао прилике да пробам.

Е наручио сам са ибеја неке јастучиће од велура, и то је поправило једину ствар која ме је нервирала код слушалица а то су они фабрички педови од скаја од којих се човек зноји катастрофа.
 
Poslednja izmena:
I to sa šugavim izlazom na LG mudrafonu

Pre par meseci si me (nas) ubedjivao kako LG mudrafon ima vrh audio izlaz samo mu trebaju bolje slusalice.. :)

Bedak sto nigde na netu nema poredjenja Pioneer m390 i Superlux/Presonus HD681/668B i HD7.. i ove pioneer vaze za slusalice koje zvuce kao neke skuplje pa sad ne znam gde su u poredjenju sa ovim superlux itd.

Ako je kvalitet zvuka slican pre cu opet kupiti lepse i kvalitetnije izradjene Pioneer (samo cu ovaj put da ih cuvam :d)
 
Poslednja izmena:
Po meni, pored sopstvenog sluha je jedino merodavan http://www.head-fi.org/f/, koji godinama povremeno pratim. Na head-fi forumu se razmenjuju iskustva ljudi iz celog sveta i Superlux i ostali derivati su tamo jako nisko ocenjeni i ne nalaze se ni na jednoj od "best buy" lista.
Posedujem "custom" CMOY koji je izradio kefalo81 i imam za njega i CMOY samo reči hvale ili za manje para jednostavno ne postoji bolje.
Iz ličnog iskustva menjanja slušalica od preko 20 godina, savetujem vama neodlučnima, da bolje dodate malo više €ura i kupite kvalitetnije slušalice poznatog brand-a, uštedećete na kraju.
Ne želim da gubim vreme i repliciram ljudima, koji polemišu sa interesom, egomanijacima ili onima koji se bave "patkometrijom".
 
Poslednja izmena:
Po meni, pored sopstvenog sluha je jedino merodavan http://www.head-fi.org/f/, koji godinama povremeno pratim. Na head-fi forumu se razmenjuju iskustva ljudi iz celog sveta i Superlux i ostali derivati su tamo jako nisko ocenjeni i ne nalaze se ni na jednoj od "best buy" lista.
Posedujem "custom" CMOY koji je izradio kefalo81 i imam za njega i CMOY samo reči hvale ili za manje para jednostavno ne postoji bolje.
Iz ličnog iskustva menjanja slušalica od preko 20 godina, savetujem vama neodlučnima, da bolje dodate malo više €ura i kupite kvalitetnije slušalice poznatog brand-a, uštedećete na kraju.
Ne želim da gubim vreme i repliciram ljudima, koji polemišu sa interesom, egomanijacima ili onima koji se bave "patkometrijom".


Ево ја могу да их упоредим са Зенхајзером ХД201, који сам имао. Пресонус има бољи звук једно 10х. Без претеривања. Зенхајзер је доста мутнији и има слабији бас. Једино што је боље је удобност, Зенхајер као да не осећам на глави, а Пресонус ем стеже главу (можда сам глават шта знам) ем су неудобни фабрички педови.
 
Ne nadjoh best buy liste ali u ocenama korisnika nose 90-100% pozitivne ocene. Na head-fidotorg.

Edit: Na vrhu one slike uvoda u vodic je header prilepljen uz nju, i onim necitkim slovima su ispisani odeljci vodica...
 
Poslednja izmena:
Mislim glupo mi da odgovaram sad nakon Tanera, ispašće da se dogovaram.
Sad bih trebao da kontaktiram i druge kupce sa bencha da se jave ali kuda to onda vodi.
Bez obzira na sve meni je najdraže kad mi se javi neko sa povratnom informacijom i kaže ovo je odlično.
Tanerov je radjen sa posebno za tu priliku pribavljenim kondenzatorima i preciznim metalfilm otpornicima odnosno komponentama po njegovom izboru.
Ja sam znao da je dobar ali drugi par ušiju je drugi par ušiju i potvrda mi znači, a slušano je na sennheiseru.

Dalje preporuke za slušalice neću da dajem.
 
Poslednja izmena:
Po meni, pored sopstvenog sluha je jedino merodavan http://www.head-fi.org/f/, koji godinama povremeno pratim. Na head-fi forumu se razmenjuju iskustva ljudi iz celog sveta i Superlux i ostali derivati su tamo jako nisko ocenjeni

Da li dobro pratiš forum? Naprotiv, vodi se vrlo živahna diskusija o Superlux slušalicama, i nisu "jako nisko ocenjene", već veoma dobro.
Link: Superlux Express Train - tema ima 46 stranica, dakle kilometarski thread.

...i ne nalaze se ni na jednoj od "best buy" lista.

Sigurno? Šta je sa ovim listama?

Headphone Buying Guide (otvori deo "Budget Headphones: $0-$75"), tamo stoje oba modela, 681 i 668B.

Još jedna: Shootout: 108 Portable Headphones Reviewed, kilometarski thread, na dnu teme je i lista sa ocenama slušalica, pogledaj ocenu zvuka za Superlux 668B (8.25 od 10), i u kom se društvu nalaze, takođe koje su sve slušalice zvučno ostavile iza sebe. Link ka listi:

http://cdn.head-fi.org/4/43/4398f8cc_Portableheadphoneschartljokerl.png

Iz ličnog iskustva menjanja slušalica od preko 20 godina, savetujem vama neodlučnima, da bolje dodate malo više €ura i kupite kvalitetnije slušalice poznatog brand-a, uštedećete na kraju.

Koliko je to malo više evra, i koji su to modeli? Veoma je teško preporučiti određeni model, prvo i osnovno pravilo bi bilo da se ne kupuju skuplje slušalice bez slušnog testa, jer ono što se možda meni sviđa, ne mora da znači da će odgovarati i tebi, i obrnuto. Dakle, bila bi potrebna preporuka barem nekoliko modela iz klase od minimalno 150+ evra, tu počinje da tako kažem malo ozbiljnija igra što se tiče kvaliteta zvuka i izrade.
Tu se postavlja pitanje da li su svi korisnici spremni da odmah ulete u takvu investiciju (iako je isplativa, dugoročno gledano). Da li postoji mogućnost nabavke kod nas (garancija), i mogućnost testiranja pre kupovine.
Veoma problematično u Srbiji, ali ne i nemoguće.

Na drugoj strani imamo takozvani "no brainer" produkt (Superlux & co) za delić te cene, gde ne postoji mnogo velika opasnost za grešku, tj. čak i u ekstremnom slučaju da se nekom zvuk ne svidi, gubitak u novcu nije mnogo veliki.
Skinuti cenu za trećinu u odnosu na nabavnu cenu, i prodaće se jako brzo, dakle potencijalni gubitak od 10-15 evra, u odnosu na gubitak od 50 evra kod skupljih modela (trećina od 150 evra), i koje će se teže/sporije prodati zbog veće cene.
 
Poslednja izmena:
Pre par meseci si me (nas) ubedjivao kako LG mudrafon ima vrh audio izlaz samo mu trebaju bolje slusalice.. :)
Nikada nisam rekao da je "vrh" već da je pristojan. Razlika u zvuku između stok bubica i ovih slušalica je ogromna, tako da je očigledno da ga stok slušalice kvare, ali je razlika između njega i Vejva očigledna. Drugo, sada kada imam PowerAmp i još neke zezalice, na LG-u mogu da podešavam zvuk, što ne mogu na Vejvu, pa se razlika donekle i gubi.

Međutim, ima nešto što sam primetio kod LG-a i zbog čega sam njegov audio izlaz nazvao šugavim, a to je neko tiho visokofrekventno šištanje kada se pauzira muzika, a koje nestaje posle nekoliko sekundi - pretpostavljam kada se automatski ugasi pojačavač. To se naravno ne čuje dok muzika svira, ali je sigurno prisutno u zvuku i kvari mu dinamiku i ko zna šta još.
 
Nazad
Vrh Dno