Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

Kod nas su jos uvek 45e a na tih 37 ce ti valjda dodati pdv na carini pa vidi da li ti se isplati da proveravas da li je kinez spakovao original ili kopiju.
 
Za njih sklupljam lovu od sledece plate pa cu ih bocnem na integralu. Posle cu da uzmem DG ili ST, ne znam koliko je ST kvalitetnija karta u pogledu pojacala za slusalice vezano za kvalitet zvuka.
 
Danas sam probao superlux hd330 .
MIslim samo fizičko probavanje.
LOš kvalitet izrade, baš loš, mislim da i panasonic i philips ili pioneer, daju bolji kvalitet.
SUndjeri se ne skidaju kao na drugim slušalicama već se navlače.
Mislim sad da ne nabrajam sve djelove slušalica pojedinačno, jednostavno dosta toga je loše.
Mislim da su kvalitetom izrade upravo onakve koliko i koštaju.
Ne zaslužuju hvalospjeve.

Sad kakav je zvuk nisam nosio plejer sa sobom.

HD681 su bile zapakovane nešto slično onom kas se van sezone u nekom TC-u zapakuje egzotično povrće :D
Dakle neki vakum najlon sa parčetom kartona.
 
Moje 681 su bile u kutiji sa svom opremom (2 kabla, torbica, adapter i "stipaljka" za kabl). Kupljeno u ranije pomenutoj radnji.
 
Zna li neko kakve su ove Superlux HD660?

Accuphase?

Kostaju 55e sto i nije mnogo i bas me zanima da li su bolje od 668B.. ili su slicne po zvuku uz malo kvalitetniju izradu?

[YOUTUBE]11yk5Jg5tG0[/YOUTUBE]
 
Ja ću ići u toku sedmice da probam te slušalice.
Moj opis post prije ovog se tiče tih slučalica konkretno.
Ali opet to je fizička izrada, za zvuk ne mogu ništa da kažem.
Po meni su bolje panasonic iz tehnomanije od ovog.

Da da vidim gore sam ih označio kao hd330.
jedino što imaju je kutija , ostalo je žali bože.
 
Poslednja izmena:
Pa da, napisao si HD330 :)

Sto je najjaci trip, HD660 deluju za klasu kvalitetnije od 668B :d Bar ovako sa slika i YT.

Aj probaj pa napisi sta mislis o zvuku. Sad sam citao neke krace opise po netu, uglavnom ih hvale, navodno zvuk je odlican za te pare a mana je sto ''znoje'' vuglu i usi.
 
Vazi javljam.
Da preporucim, mene su prilicno dojmile sony xb400. Prilicno dobre ali traze ekvilajzer sto ja izbjegavam.
Veoma su udobne.
Izrada djeluje krhko ali je zavrsna obrada bolja nego na ovim hd660.
 
Od Sony bih kupio mozda samo neke bezicne, naplacuju oni ime kao i AKG, Sennheiser.. ne kazem da su lose ali mislim da ne vrede toliko (mada nisam gledao ponudu u poslednje vreme, mozda ima boljih). Npr prakticno svi modeli nabrojanih proizvodjaca od 35-60 zvuce malo losije od ovih manje poznatih kao Superlux, Presonus, Samson.. pa i od Pioneera. Bar sam takav utisak stekao citajuci razne testove i utiske po netu. E sad, ja dosta cenim i dizajn/kvalitet izrade pa su Sony/Sennheiser/AKG i sl. na tom polju mnogo bolji. Zato sam i kupio Pioneer jer su u tom trenutku imale sve ovo za samo 3k din.

Dizajn vecine jeftinijih superlux, presonus itd mi je bas los i ne deluju bas kvalitetno..

I da, ne volim te slusalice u koje uvo ''ne upada'' skroz tj tesko da bih mogao da trpim na usima skoljke kao sto imaju te Sony XB400..
 
Poslednja izmena:
Iskreno najudobnije slusalice koje sam probao. Udobnije od mojih denon koje drzim veoma udobnim.Trebas probati.
Sto se tice kvaliteta izrade mislim da tu ne treba skrtariti tj. pristajati na prevelike kompromise.|
Eto tebi su tvoje pioneer slusalice pukle i to je bespovratno izgubljenih 30 eura.

Ove hd660 su djelovale cvrste, nije da nisu, tj cvrsce od sonija ali zavrsna obrada nije samo ta cvrstina vec i detalji sa kojima manjka.

Po meni se isplati prebaciti malo vise od planiranog i kupiti nesto sto ce da traje od provjerenog brenda.
Postoji nekoliko modela slusalica koji se mogu naci u radnjama kod nas a koji cijenom ne odstupaju od cijene napolju , a tu je i garancija tako da se isplati.
dt770pro, i akg k121 ima da se uzme kod nas.
Treba provjeriti da li ima dt990pro.
Mislim da se malo vise ulozeno visestruko isplati na duge staze.
Tipa mogucnost promjene kabla, sundjera isl.

Ja ne znam gdje se ima nabaviti sunjder za usi za hd660. Pogledaj na netu kako on izgleda.
Definitivno nije standardan.

Ali ako zvukom bude zadovoljavao, opravava sve nedostatke.
Malo me brine samo impedansa od cak 150 oma..
Mozda ce traziti nesto vise od plejera ili low cost zvucne kartice.
 
Zna li neko kakve su ove Superlux HD660?

Accuphase?

Ne mogu nešto puno reći o njima, pošto ih nisam direktno slušao, ali jesam nešto slično, headset Superlux HMD-660E, koji je u principu kombinacija slušalice Superlux HD-660 + mikrofon.

Utiske sam preneo u ovoj poruci, pa pogledaj.
Skraćena verzija: radi se o zatvorenom modelu, pa iako je zvuk iznad slušalica slične cenovne klase, ipak ne dostiže nivo poluotvorenih Superlux modela.

Ako ti se sviđa taj dizajn, onda bolje pogledaj Superlux HD-330, isti dizajn kućišta, ali poluotvorene, uz to su par evra jeftinije od HD-660.

Nisam ih čuo (HD-330), ali po utiscima korisnika sa nemačkih foruma, model koji zvučno može da se nosi sa 668B, ne postoji definitivni pobednik, odluka više zavisi od ličnih preferencija.
Glavna razlika: HD-330 zvuče malo tamnije, tj. malo povučeni visoki u odnosu na 668B, bas je za nijansu neprecizniji na HD-330, 668B bolja čistoća/boja/kolorit zvuka, ili ono što bi na engleskom nazvali timbre.

Fabrički jastučići su mekši na HD-330, ali u njima ima manje mesta za uši u odnosu na 668B, raspon headbanda je takođe nešto manji na HD-330, dakle možda nisu za veliku glavu.

Postoji nekoliko modela slusalica koji se mogu naci u radnjama kod nas a koji cijenom ne odstupaju od cijene napolju , a tu je i garancija tako da se isplati.
dt770pro, i akg k121 ima da se uzme kod nas.
Treba provjeriti da li ima dt990pro.

Ako su ove cene tačne, i ako ih ima na stanju, onda su definitivno bolje cene nego u Nemačkoj (ne znam kako, zvuči suviše dobro da bi bilo istinito :d ):

Beyerdynamic DT770 PRO kod nas
Beyerdynamic DT 770 PRO, 250 Ω u Nemačkoj

Beyerdynamic DT990PRO kod nas
Beyerdynamic DT 990 PRO, 250 Ω u Nemačkoj

Ja ne znam gdje se ima nabaviti sunjder za usi za hd660. Pogledaj na netu kako on izgleda.
Definitivno nije standardan.

Da li ti HD-330 i HD-660 po dizajnu liče na neke slušalice? :D

d6Kwmyt.jpg


Odgovaraju velurski jastučići od DT-770

Slika sa nemačkog hi-fi foruma (HD-330 sa DT-770 jastučićima, levo na slici, desno Presonus HD7 sa AKG K240 jastučićima):

6GE6glE.jpg
 
Poslednja izmena:
Svaka cast Accuphase, hvala :)

Smara ovaj spiralni kabl na HD660, meni treba bar 2,5m kabl (zato su mi Pioneer m390 vrh, 3,5m).

Ali opet ne mogu da se nacudim koliko to 668B dobro zvuce, bar prema tvojim opisima :) Bas bi voleo da nadjem negde poredjenje m390 vs 668B ali nema..

Koliko je dugacak kabl na 668B?

@ kefalo

Ove Pioneer imaju potencijalno slabu tacku (taj spoj skoljki sa ramom) ali sam definitivno ja kriv sto su prsle.. vise puta sam zakacio kabl i oborio ih sa preko 1m na pod i to bas jako sam povukao slucajno nogom uglavnom. A vrede svaki dinar (posebno ona stara cena od 3k).

I da, iznenadio sam se kada sam video 150Ω kod HD600.
 
DT770pro 99% imaju u Beogradu ili NS i zaista po toj cijeni je jeftinije nego vani.
Mislim da dt990 nemaju ali treba nazvati.
AKG K121 je takodje odlicna cifra a sve tri slusalice su napravljene da traju.
 
Poslednja izmena:
Da, videh to.. stvarno mi treba 2,5-3m kabl, za fon i plejer imam in ear slusalice, ne bih mogao da vucem sa sobom bilo koje vece.

Samo na ovim fotografijama izrada i materijali deluju kao kod modela od 600 din, pa dok gledam ovo iz spoilera cujem krckanje plastike i cekam da puknu :d
 
Poslednja izmena:
Meni pukla plastika koja oblaze one metalne zice sa obe strane na 668B tacno gore na vrhu :(

Ne smeta uopste ali mi cudno, nisam ih nesto preterano sirio i mucio.
 
I meni je pukla ali zato sto sam slucajno seo na njih :D.
 
Mene zanima da li HD681 i HD668B mogu da rade direktno sa izlazom na smartfonu (konkretno LG Optimus 4X HD) i koje bi od njih bile bolje za taj zadatak? Znam da im to nije osnovna namena, te da im osetljivost nije baš neka, a da je impedansa HD668B čak 56Ω, ali se pitam da li bi to i kako radilo. Pročitah na nekom forumu da je neke od ovih slušalica neko čak i probao na smartfonu i da je bio oduševljen, ali se ne sećam detalja.

688B mi više odgovaraju jer imaju kabl koji se skida, pa bih lako mogao da nabudžim in-line mikrofon i taster za javljanje, ali su mi 681 nekako lepše, a i kada ih već budem budžio mogu i kabl da promenim. :D

Znam da je pitanje malo neobično, al' valjda će neki ponosni vlasnik gore pomenutih imati razumevanja pa ih probati na svom telefonu i javiti rezultat. :)

Znam i da postoji i opcija sa džepnim (Cmoy ?) pojačalima, al' mi se to baš i ne vuče po džepovima uz stalnu zamenu ili dopunu baterija. :/

Ideje, mišljenja, saveti?

P.S. Il' da se otvorim za AKG K420? :d
 
Za smartfone su najbolje bubice/in ear od 16Ω. Probao sam slusalice od 32Ω i nije to-to, cak ni u kombinaciji sa wolfson cipom (najbolji trenutno na mobilnim telefonima), mozda ce neko biti odusevljen i sa tom kombinacijom ali meni bolje i glasnije zvuce bubice. Ne smem da zamislim kombinaciju telefon i 668b sa 56Ω impedansom.. to bre trazi zvucnu sa pojacalom.
 
Ja bubice ne mogu da smislim. Jednostavno ne podnosim da mi je nešto u uvetu. :S: Uz to, stalno mi se njihovi kablići kače za revere i ispadaju mi iz ušiju. :mad: Može bilo šta drugo, samo ne to što se gura u uši, jer posle samo sat vremena slušanja muzike posle ceo dan imam osećaš kao da me je neko :banana: u uvo. :d

Ništa onda, kupujem HD-681. :p Ako mi baš budu isuviše tihe, kupiću ono neko Fiio pojačalce na Ibeju i ćao. ,)
 
Mislim da treba da gledas druge slusalice iz razloga jer su otvorene gdje ces ozgubiti kvalitet u komletnoj zvucnoj slici a narocito u basu koji ce prosto nestati tj postati nedovoljan.
Drugo sve preko 32 oma na portabilnom uredjani trazi pojacalo , pod uslovom da hoce da se izvuce maksimum iz njih.
Prosto fali rezervne snage da izvuce sve do kraja i kako treba.
 
@kefalo81

Protiv otvorenog dizajna ja nemam ništa. Šta više, kada želim da uživam u muzici kod kuće biram priliku kada je tišina (jer u suprotnom od dece to ne mogu da radim u svakom slučaju :)), a kada sam napolju ne smeta mi da imam makar minimalni zvučni dodir sa svetom oko sebe - bezbednije je. :) Drugo, otvorene slušalice imaju i svojih prednosti u pogledu zvučne slike, al' to je već stvar ukusa i priča za sebe. Dakle, meni to nije nikakav minus.

Što se njihove osetljivosti tiče, jasno mi je da treba snage da se pomere membrane prečnika 50mm, pogotovo one koje imaju osetljivost "svega" 98dB/mW, te da bukvalno svake over-ear slušalice tih gabarita mogu da profitiraju od dodatnog pojačala, ali... Nadao sam se da će raditi bar kako tako, dok ne nabavim neko Fiio pojačalce. :p

Ja inače nisam neki ljubitelj jakog basa, iako slušam i rok i tvrđi metal, ali pri dužoj konzumaciji ume da postane naporan, tako da onaj najdublji bas ja uvek sečem na svim near-field monitorima i slušalicama. Dakle, ni to mi nije neki problem, barem ne u nekom prelaznom rešenju.

Poenta priče je da sam totalno tiltnuo pri pokušaju kupovine dobrih head-band slušalica za "mudrafon". :) Priča se da su ove jeftinije on-ear varijante, tipa Trust i Energy Sistem, dosta neudobne pri dužem nošenju, mada im je zvuk čak prilično solidan za tu cenu (1.500-3.500), a sve što je kvalitetnije ili nema mikrofon ili je papreno skupo, ili i jedno i drugo. :S:

Primera radi, Šenhajzer HD-218i su i udobne i jasnog zvuka (premda im je nešto slabiji bas, što je meni i ok) i imaju mikrofon sa tasterom za javljanje, dakle idealan izbor slušalica za mobilni, za one koji ne vole "bubice", ali koštaju ~6.300-7.500 din. AKG K420 imaju neverovatnu čistoću, muzikalnost i osetljivost, što ih čini idealnim za mobilne uređaje, a koštaju ~5.400 din, ali nemaju mikrofon, niti bi ga bilo lako dodati jer im kablovi izlaze sa obe strane. Slična je situacija i sa mnogim Sony MDR modelima, koji pride imaju i ravan kabl koji je nezgodno budžiti.

Na kraju cele balade dolazi Superlux HD-681 koji za ~4.000 din. 'vata za gušu i tog Šenhajzera i ove Sonije i mnoge druge, čak i duplo skuplje brend modele, i lupa im šamarčine dok ovima lete bale na sve strane - da se tako plastično izrazim. :d Največi problem ostaje to što im treba nešto jače od mudrafona i to što treba biti prilično hrabar (ili lud) pa sa njima izaći međ' svet. :S: Računam, ako sretnem nekoga ko me poznaje, uvek mogu da kažem da sam izgubio opkladu. :d
 
Poslednja izmena:
Na telefonu sam, samo cu ti kratko reci. Superlux su tanje na basu i ostrije u visem spektru tako da napolju to ne moze da zvuci dobro. I ja kazem da su otvorene bolji koncept, i sam koristim otvorene ali one gube prednost kad se koriste napolju jer bas se najlakse rasipa pa moras da pojacas, gde dobijas jos izrazenije visoke i gde si dosao onda. Mislim mogao bih ja o ovome jos pisati ali na telefonu sam.
Za pojacalo mogu da kazem da benefit svakako postoji, slusalice zasijaju u punom sjaju. Malo mi je neprijatno jer ja pravim pojacala tako da necu nista da kazem, osim da mi se jedan clan sad malo pre zahvalio za unapredjenje kvaliteta koje je dobio sa pojacalom. Doduse on ima ozbiljniju opremu sto i tebi preporucujem. Dugorocno isplativija kupovina ako ni zbog ceg drugo onda zato sto drzi vrednost. Razliku u kvalitetu zvuka necu ni da pominjem to je samo bonus na ovu prvu prednost.
 
Na telefonu sam, samo cu ti kratko reci. Superlux su tanje na basu i ostrije u visem spektru tako da napolju to ne moze da zvuci dobro. I ja kazem da su otvorene bolji koncept, i sam koristim otvorene ali one gube prednost kad se koriste napolju jer bas se najlakse rasipa pa moras da pojacas, gde dobijas jos izrazenije visoke i gde si dosao onda.
Otvorio sam se za PowerAmp i planiram još neke softverske audio hakove, tako da dobra ekvilizacija svakako ne gine. :) Za bas ispod 100Hz ni ne hajem mnogo, niti je realno od njega bilo šta očekivati u pokretu, bez pojačala.

Sama impedansa slušalica nije nikakav problem, ali jeste osetljivost. Da je barem 108dB pa i ajde, ovako... svestan sam da će bilo koji telefon to teško da gura.

Za pojacalo mogu da kazem da benefit svakako postoji, slusalice zasijaju u punom sjaju. Malo mi je neprijatno jer ja pravim pojacala tako da necu nista da kazem...
Da, primetio sam tvoje oglase, ali i to da stalno pomalo dižeš cenu. :) Je l' to pojačala postaju sve bolja il' je porasla potražnja? :D

... osim da mi se jedan clan sad malo pre zahvalio za unapredjenje kvaliteta koje je dobio sa pojacalom. Doduse on ima ozbiljniju opremu sto i tebi preporucujem. Dugorocno isplativija kupovina ako ni zbog ceg drugo onda zato sto drzi vrednost. Razliku u kvalitetu zvuka necu ni da pominjem to je samo bonus na ovu prvu prednost.
Baci mi na PM neki kontakt, voleo bih da popričamo na tu temu. Baš me zanima šta sve i kako radiš. Istini za volju, ja bih tako neko prenosno pojačalce za slušalice kupio samo ako je kompaktno, lepe završne obrade i ima ugrađenu NiCd bateriju sa pratećom kontrolnom logikom za njen menadžment, a to je već ozbiljan proizvod koji prevazilazi isplativost DIY varijante.
 
Poslednja izmena:
Pa kontakt ti je tamo u oglasima, ako imas 063 broj mogu te ja zvati jer imam minuta za tu mrezu :D
Cijena raste jer ili nema jeftinij delova ili sam ugradjivao stvari koje su mi ostale od predjasnjih projekata tako da sam mogao da drzim tu cenu. Sada kada toga vise nemam otisla je gore, ali je i dalje jeftinija od ebaya na ciju cenu treba dodati dostavu i pdv a nema ni probe.
Kompaktno je izvodljivo, radi se lo narudzbi ali necu ovde pisati puno da ne pravim zazubice ostalim clanovima :) Opet saamo sturo odgovaram na fonu sam.
 
Imaj u vidu da veci driveri trose vise, tako da ce ti baterija trajati i do nekoliko puta manje nego da koristis in ear phones/earphones.
 
Pa i ovako ne mogu da potrosim bateriju slusajuci mjuzu preko moba, tako da me pojacana potrosnja uopste ne pogadja.
 
Nazad
Vrh Dno