Šta je novo?

Muzika na Macu

radera

Čuven
Učlanjen(a)
24.01.2004
Poruke
549
Poena
619
Iako vec nekoliko godina imam Mac-a (prvo G4, a sad i MB Pro), posledice ranijeg visegodisnjeg koriscenja PC-ija se jos osecaju - nikako ne mogu da se naviknem na ITunes za pustanje mjuze. Probao i Audion, ali ne ide. Ima li nesto sto lici na WinAmp?
 
pomoc

Neverovatno. *.sit extenzije mi odjednom po defaultu otvara word, i nema sanse da instaliram ne samo winampmac.sit, vec nista sa tom extenzijom. Ima li ko rec-dve pomoci?

PS Hvala za adresu.
 
Get info u kontekstualnom meniju, pa pod Open with... zadaj default program koji 'e otvarati .sit arhive, pa onda Change all.
 
*.sit arhiva

Stigao sam i ja dotle - ali nemam ni jedan program u okviru Applicationsa koji otvara *.sit. Drugim recima, koji software, tj archiver da koristim. Vidim po forumima da je tema otvaranja *.sit fajlova otvorena i nude se razna resenja. Sta je najbolje?
 
Konacno resio problem sa *.sit archivom (freeware programcic TheUnarchiver1.6 - ima ga na versiontracker), ali sad sam opet na pocetku: ona verzija winampmac koju mi je preporucio sT4Lj|n je samo za starije verzije OS. Ne radi - ili pod Tigerom 10.4.10 ili pod IntelMacom, to jos nisam provalio.

Dakle, ostaje pitanje sa pocetka - ima li kakav winampoliki program za muziku za OSX. Probao sam nekoliko playera, ali su svi prilicno bzvz.
 
imas nekoliko predkloga u temi "must have app" ovde na forumu...

ja licno koristim toolplayer - skroz je ok samo mu fali playlista...

najbolje resenje - navikni se na iTunes :) i meni je bio bezveze u pocetku ali sad kad sam se navikao WinAmp mi izgleda totalno retro.. i ceo koncept oko cuvanja i sortiranja muzike (jurenje) po folderima :D
 
Problem je sto nije "u pocetku se treba navici na Itunes". Imam Mac skoro tri godine i nikako da se naviknem na njega. Znas kako kaze Miki Manojlovic u Andjelima: "Navika je gadna stvar. Navikli da ih bijem ovim..."

Navikao sam da sam sredjujem muziku, nije mi mjuza svuda razbacana po disku da bi mi sad nesto ITunes sve to sredjivao... Hocu da pustim nesto sa usb flash, a da mi ne prebacuje na disk...I mogu tako dugo. Potpisujem sve sto je Kutija pisao na forumu.

Probao ovaj Tool Player - sve je ok, osim sto nema playliste.
 
Meni se svidja itunes, koristim ga pod Windowsom. Bas je fancy da imas slicicu albuma uz pesmu itd.
 
imas nekoliko predkloga u temi "must have app" ovde na forumu...

ja licno koristim toolplayer - skroz je ok samo mu fali playlista...

najbolje resenje - navikni se na iTunes :) i meni je bio bezveze u pocetku ali sad kad sam se navikao WinAmp mi izgleda totalno retro.. i ceo koncept oko cuvanja i sortiranja muzike (jurenje) po folderima :D

How yes no :)
 
Konacno resio problem sa *.sit archivom (freeware programcic TheUnarchiver1.6 - ima ga na versiontracker), ali sad sam opet na pocetku: ona verzija winampmac koju mi je preporucio sT4Lj|n je samo za starije verzije OS. Ne radi - ili pod Tigerom 10.4.10 ili pod IntelMacom, to jos nisam provalio.

Dakle, ostaje pitanje sa pocetka - ima li kakav winampoliki program za muziku za OSX. Probao sam nekoliko playera, ali su svi prilicno bzvz.

Ne radi ti ni pod Tigrom ni pod Intelom :) Piše lepo na sajtu sa linka "OS: Classic", znači devetka :)

Probaj MacAmp :)

A što se tiče iTunes-s, ako ne želiš da ti on melje biblioteku ili još bolje, ako ga već puštaš da ti je sređuje, a imaš neku muziku koju bi jednokratno slušao (CD, USB i sl.) drži Option dok prevlačiš mjuzu na iTunes prozor i videćeš kako će nestati plus sa kursora. Tako ćeš samo ubaciti muziku u Tunes biblioteku kao playlistu, dok će lokacija fajlova koje puštaš ostati nepromenjena (i dalje ostaju na USB-u..a i na CD-u..fala bogu) :)

Posle ti ostaje samo da pobrišeš to što si slušao iz iTunes-a, a kad te pita da obrišeš i fajlove sa originalne destinacije, kažeš mu Neka fala.

Pa sad zavisi samo od toga koliko si flexibilna osoba :) Meni se mnogo sviđa to što Promy reče, da imam kavere i textove u istom programu, a da pri tome ne moram da konfigurišem interfejs 3 sata (ko je spomenuo Foobar?) :)
 
Ovaj MacAmp mi deluje prilicno cool - ima playlist, napravis je i pustis da svira u pozadini. Do sada najupotrebljiviji piece of software koji sam probao na ovu temu.

Hvala i na par korisnih saveta glede ITunesa, koji su malo popravili stvar. Mada, mislim da sam vec presao na MacAmp.
 
Samo nek je korisnik zadovoljan..nije važno šta koristi :)
 
Nazad
Vrh Dno