Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Jedna od aplikacija koju sam povremeno pomagao u izradi i koju cu vrv sa firmom u potpunosti preuzeti da radim: http://patinaapp.com
Na fazon Paint-a za Mac, besplatna je jos par dana, pa ko hoce neka je preuzme, bice par cool update-a u buducnosti.
 
Samo da pohvalim Alfred aplikaciju, koja je zamena za Spotlight. Apsolutni must-have, kupio sam i licencu za Powerpack jer onda mogu da se koriste već milion napravljenih workflowova.
 
Ljudi, da li i kako skidate besplatne aplikacije sa store-a?
Ne mogu da skinem xcode, nema Srbije da bih popunio review payment information sa kreditne kartice (što je neophodno za skidanje čak i besplatnih aplikacija).
 
Koristi Hrvatsku...
 
Aha... a jel navodim svoju pravu adresu ili da izmislim neku u Hrvatskoj?
I jel mogu onda i da plaćam aplikacije?

I šta ako provale da nije ta zemlja, ima li nekih posledica?
 
Poslednja izmena:
Pises neku adresu iz Hrvatske. Nece niko nista da provaljuje,tako svi radimo/koristimo... I da mozes da placas apps ;)
 
Ok, uspelo. Hvala :) Ko me trazi, ja sam na plazi ;)
 
Poslednja izmena:
Jel ima neka fora da kada prozor prevucem u levu ili desnu stranu se on automatski podesi i zauzme polovinu ekrana kao kod windowsa recimo?
 
Ja bih mu pre preporučio BetterSnapTool sa kojom može da isprogramira centriranje prozora duplim klikom na okvir prozora ili dodeljenim dugmetom na tastaturi, deljene na pola ili trećinu ekrana + naravno ćoškovi. Što se mene tiče "this is must-have" aplikacija s obzirom da ne preferiram tabove u radu sa fajlovima. ;)
 
drgozno, znam ali radi jako lose.. na kraju sam skinuo Better touch tool koji mi je zavrsio i kreiranje precice za prikazivanje desktopa definitivno cu ga kupiti :) ono sto mi jos fali je kao neki preview otvorenih aplikacija kao kod windowsa na win 8-10, znaci kad prevucem kursor da vidim otvorene recimo tabove ili muziku ili sl.
 
Btw. ja koristim BTT, ali samo zbog trackpada i shortcuta za tastaturu. Mnogo bolji za manipulaciju prozorima je Spectacle.
 
Btw. ja koristim BTT, ali samo zbog trackpada i shortcuta za tastaturu. Mnogo bolji za manipulaciju prozorima je Spectacle.

Meh, diskutabilno??? Reč je o krajnje prostom programčetu koje radi na shift, cmd, ctr i alt uz još nešto i ne dozvoljava upotrebu single tastera ni pod razno. Takođe ne nudi ništa što već BTT ili BST nemaju. U kom je to smislu bolji Spectacle? Ni u jednom, ali biće da problem imaju svi oni koji koriste Apple wireless tastuturu kojoj fali pola dugmića, pa onda gaženje najmanje tri tastera za recimo obično centriranje prozora bude ko dobar dan jer se ne može drugačije i onda se ovakvi krajnje prosti programi dižu u nebesa. Međutim realno gledano Better Snap Tool ili Better Touch Tool (sve jedno) su kvalitenije zaokruženi programi. Od F13 pa do F19 na standardnoj Apple tastaturi može svako da poređa sve što mu treba od funkcija i to na jedno jedino dugme, a benefit će imati i oni koji koriste skraćene tastature takođe, jer i tu ima da je ostalo po neko funkcijsko dugme gore neiskorišćeno što znači da je na izvolte.

Sad naravno, svako će da koristi ono što mu se više dopadne, ali ako ćemo da hvalimo i preporučujemo nešto onda cenim da valja navesti malo konkretnije i deskriptivnije primere koji će jasnije ukazati svima zbog čega je to tako.
 
Ne znam da li si ikad koristio i3 na linuxu, ali je Spectacle nešto najbliže tome. Pozicioniranje prozora, pomeranje na sledeći display, itd. Ne znam kakav je problem, ja ga koristim na svom Macbooku sa macbook tastaturom, a i sa eksternom Apple žičanom tastaturom i nemam nikakvih problema ni za jedan key sequence. Dodatno mi se sviđa što možeš da ga disableuješ za određene programe. Ja se generalno trudim da miš ne koristim, tako da mi je Spectacle savršen program jer sa njime mogu da uradim svu manipulaciju prozorima koja mi je potrebna.
 
ja sam juče baš gledao da li ima i da li je izašla iz bete i ništa :(
 
Hoće ostajati free ili je u pitanju samo privremena promocija?
 
Nije nikakava proocija u pitanju.

Kapiram da će ostati free,al ništa te ne košta da je skineš i sačuvaš na icloudu :)

Na telefonu je i dalje free,tako da kapiram i da će za mac os biti.
 
Imate li neki predlog za lotus traveler a da nije ibm verse?
 
Ja kada sam ga koristio na iOS pre oko godinu dana ili manje bio je katastrofa. AirMail mi jr bolji i kupio sam ga i za iOS i za Mac, ali jednostavno gmail na mac i inbox na iOS su za mene najbolji combo za sad...

Privatni nalozi na gmail, poslovni google apps for work pa je opet gmail [emoji846]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa web interfejs :)
Hahaha, nisam skapirao!

Upravo se zezam sa Sparkom na MBP i meni ovo fino izgleda. Interfejs mi je u redu i poput AirMaila kojeg koristim par godina čak mi je i čitljiviji, fontovi ili šta li je ali mi lepše izgleda. E sada ne znam u praksi šta AirMail ima bolje ili gore pa ako neko još testira neka prijavi. AirMail hoće da se uglupi u da mi zauzme CPU i memoriju pa mi MBP podigne odjednom temperaturu na 20-tak sekundi. Takođe me nervira za Hotmail nalog kada dođe spam i kliknem na mail pojavi se loptica i zaglupi nekada i na par minuta. Spark za sada nema tih nus pojava.
 
Da li spark ima opciju da ti prikazuje samo primary mail, a da updates, payments i ostali tabs koje gmail filtrira budu zasebno i ne prikazuju se. Meni mail client koji to nema je neupotrebljiv jer da 200 mailova svaki dan prolazim da nadjem bitne nemam nameru...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li spark ima opciju da ti prikazuje samo primary mail, a da updates, payments i ostali tabs koje gmail filtrira budu zasebno i ne prikazuju se. Meni mail client koji to nema je neupotrebljiv jer da 200 mailova svaki dan prolazim da nadjem bitne nemam nameru...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ima tri glavne sekcije: Personal, Notifications i Newsletters. Ali to nema veze sa Google filterima već svoje filtere koristi. Kako vidim kod mene to uspešno radi, čekam da prođe nedelja, dve pa da konstatujem. E sada ne znam da li je pametan ako nešto ne filtrira pa mu kažem u koju grupu da baci mejl da li će nastaviti tako. Videćemo.
 
Ja znam da AirMail tu nije radio sjajan posao (preciznije katastrofa je radio - skoro sve mi je islo u primary mail). Kasnije su na desktop app dodali da vuce primary sa gmail, ali je to radio jako jako sporo - stigne mail na gmail, AirMail tek posle 5-10 minuta me obavesti da je stigao. iOS app nije uopste imao primary sa Gmail vec je sam filtrirao i radio je kao sto je desktop pre filtrirao - dakle nikako...
 
Nazad
Vrh Dno