Šta je novo?

mtsTV GO

Da li se desava nekom da od juce ne moze nista da pusti preko telefona? Meni konstantno za svaki kanal kaze neuspesna reprodukcija...
 
Meni se desava da od kad sam na Nuggatu ne radi reprodukcija, udje u app ali nece da pusti nista.
Prijavio pre 8 dana u poslovnici do dana danasnjeg nema odgovora.
Do zadjnjeg dana na MM radio savrseno.
 
Meni definitivno i dalje nece. Reinstalirao sam aplikaciju ali i dalje ne radi. Nista se nije promenilo, jos sam na kit katu
 
Ni meni i upravo me Mirjana zvala iz Mts-a kod mene je razlog jer app nije predvidjena za rad na Androidu 7, kad ce odraditi to ne zna.
Tako da znate ko ima A7 ne moze da mu radi app, a uputsto doticne je da gledamo PS i da kad vidim da su izbacili updejt da azuriram.
Mislim savet je do bola inteligentan, to sam shvatio i bez da mi je rekla a kao sto sam i mislio problem je A7 i ne kompatibilnosti sa njihovom app.
Da li moguce da pri svakoj promeni na novi android njima ne radi app neko vreme? Da ne mogu da naprave neku app koja bi automatski bila kompatibilna sa novim sistemom, nisam programer i zato pitam.
A sve ostale app koje imam su automatski kompatibilne sa novim androidom, jedino njihova app.
Tako je bilo i sa MM-om, nisam mogao da je koristim dok ne izbacise apdejt.
 
Zavisi to od mnogo stvari, ali osim ako nije bilo drastičnih promena API-a između 2 "major" verzije Android-a i permissions sistema ne bi baš trebalo prvo baš svaku novu verziju Android-a da se totalno raspadne aplikacija a drugo ne bi trebalo da programerima treba 4+ meseca da updatuju aplikaciju. Nekad je dovoljno samo da update-uju Android SDK i odrade ponovo build proceduru aplikacije tako što im je "targetSDK" promenjen na noviji i to je to. Zavisi od programera, od kvaliteta koda i pristupa rešavanju problema. Ipak je to aplikacija koja ne radi toliko egzotične i komplikovane stvari na "low level" nivou pa da dolazi do nekih bagova ili totalne nefunkcionalnosti sa svakom novom verzijom Androida, kao što se često dešava za aplikacije tipa Titanium Backup (ali oni za razliku od MTS-a/Huawei-a odrađuju novu verziju aplikacije u roku od par dana!!!)

Koliko se sećam MTS aplikacija je prestajala da radi svaki put: i na prelazu sa 4.4 na 5.0 pa opet kad je izašao 6.0, pa sad opet :D A za to vreme koliko se sećam D3Go nije imao apsolutno nikakvih problema pri prelazu sa 5.1 na 6.0 (bio je problem pri prelazu sa 4.4 na 5.0 i isto im je trebalo nekoliko meseci da izbace novu verziju). 7.0 ili 7.1 nemam na mobilnom tako da nemam pojma da li D3Go Android aplikacija i dalje radi i na 7.0/7.1.

S obzirom da obe aplikacije koriste isti Verimatrix DRM plugin ako je stvarno reč o nekoj nekompatibilnosti sa Android 7.0 na nivou video reprodukcije onda obe aplikacije ne bi radile.
Može lako biti da "stručnjaci" koji su u Huawei-u pisali tu MTS Go aplikaciju su u samom Java kodu "hardcode"-ovali proveru verzije Android-a pa da zato treba svaki put da update-uju kod da ga nauče koja je najnovija/maximalna verzija koju zvanično podržavaju. Pošto u samom Android manifestu aplikacije ne vidim da postoji zadat "maxSdkVersion" da bude 6.0 (a i u tom slučaju prosto ti ne bi dozvolio da instaliraš aplikaciju na Android 7.0 i ćao).
 
Poslednja izmena:
05e3a8fec4775151725d2203183d495a.jpg
 
Zavisi to od mnogo stvari, ali osim ako nije bilo drastičnih promena API-a između 2 "major" verzije Android-a i permissions sistema ne bi baš trebalo prvo baš svaku novu verziju Android-a da se totalno raspadne aplikacija a drugo ne bi trebalo da programerima treba 4+ meseca da updatuju aplikaciju. Nekad je dovoljno samo da update-uju Android SDK i odrade ponovo build proceduru aplikacije tako što im je "targetSDK" promenjen na noviji i to je to. Zavisi od programera, od kvaliteta koda i pristupa rešavanju problema. Ipak je to aplikacija koja ne radi toliko egzotične i komplikovane stvari na "low level" nivou pa da dolazi do nekih bagova ili totalne nefunkcionalnosti sa svakom novom verzijom Androida, kao što se često dešava za aplikacije tipa Titanium Backup (ali oni za razliku od MTS-a/Huawei-a odrađuju novu verziju aplikacije u roku od par dana!!!)

Koliko se sećam MTS aplikacija je prestajala da radi svaki put: i na prelazu sa 4.4 na 5.0 pa opet kad je izašao 6.0, pa sad opet :D A za to vreme koliko se sećam D3Go nije imao apsolutno nikakvih problema pri prelazu sa 5.1 na 6.0 (bio je problem pri prelazu sa 4.4 na 5.0 i isto im je trebalo nekoliko meseci da izbace novu verziju). 7.0 ili 7.1 nemam na mobilnom tako da nemam pojma da li D3Go Android aplikacija i dalje radi i na 7.0/7.1.

S obzirom da obe aplikacije koriste isti Verimatrix DRM plugin ako je stvarno reč o nekoj nekompatibilnosti sa Android 7.0 na nivou video reprodukcije onda obe aplikacije ne bi radile.
Može lako biti da "stručnjaci" koji su u Huawei-u pisali tu MTS Go aplikaciju su u samom Java kodu "hardcode"-ovali proveru verzije Android-a pa da zato treba svaki put da update-uju kod da ga nauče koja je najnovija/maximalna verzija koju zvanično podržavaju. Pošto u samom Android manifestu aplikacije ne vidim da postoji zadat "maxSdkVersion" da bude 6.0 (a i u tom slučaju prosto ti ne bi dozvolio da instaliraš aplikaciju na Android 7.0 i ćao).
Hvala na opsirnom odgovoru, nesto sam razumeo nesto ne, ali kapiram malo bolje.
Nije mi jasno ako to rade, zasto rade?
Sve u svemu, necu se ja app nagledati izgleda do 30.06.2017 do kad su produzili besplatno koriscenje(verovatno ce i opet, ko zna).
 
Jel vam radi ovo? Meni je juce radilo normalno, danas ne mogu uopste da otvorim aplikaciju u browseru
 
resetuj ruter :D Pre toga možeš da odeš na http://www.whatsmyip.org čisto da potvrdiš da imaš IP adresu 79.x.x.x. ako imaš to ti je problem 200%.
 
Poslednja izmena:
da, imam taj ip... :D i sta sad? da resetujem ruter dok ne dobjiem drugu adresu?

Resetovao, dobio drugi ip 178.xxx.xxx.xxx i sada je sve ok... Zasto li je problem taj ip?

Hvala na pomoci!
 
Poslednja izmena:
Zato što onaj ko je podešavao server ne zna da napravi IP filter kako treba, a verovatno su hteli da blokiraju pristup servisu van Srbije. A ako su informacije na http://www.nirsoft.net/countryip/rs.html tačne taj IP opseg je dodeljen Telekomu još 2007. tako da nije slučaj da su nakon što je MTS TV Go krenuo kupovali od neke druge firme "višak" IPv4 adresa pa da je neko zaboravio da to dozvoli u filterima na serveru.. nego su tupsoni.
Ja sam im 3x prijavljivao taj problem putem mail-a ali očigledno džabe trošim tastaturu.

Eto barem znamo šta je problem i barem je na ADSL/VDSL prosto promeniti IP adresu pa ostaje "samo" da ljudi kojima prestane da radi ubodu da dođu na Benchmark forum i pročitaju "rešenje".
 
Šalji ti i 4-ti put... Ako ti traže mail, poslaću ti moj, pošto ti nemaš :)

Ostali kad ne radi, odmah reset, a ne da shaman troši malo po malo tastaturu :)
 
Ma imam bre svoj @mts bla bla mail, uz VDSL tj još uz prvi ADSL ugovor što sam dobio. Nemam IPTV na tom nalogu. To me je pametnica obaveštavala.
Mogao sam slati mail sa ujakovog naloga ali neću. Još treba njega da zovu na fixni da ga isprepadaju "vi ste prijavili bla bla bla". Lepo srpski im je sumirano u više navrata "alo moroni blokirali ste pristup tom sajtu sa IP adresa iz vašeg opsega tog i tog, prosledite informaciju nadležnom timu da ispravi propust". I demonstrirano kako sam došao do tog zaključka.
Ja znam šta je problem, znam kako da ga rešim, probao sam da im objasnim lepo da reše to za manje iskusne ljude i to je to. Ionako gledam samo basket na Areni 2x mesečno ako i toliko, i to na VLC i boli me uvce.
 
Hehe [emoji23][emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ccc jbt kad će im dosaditi da produžuju besplatno korišćenje mesec po mesec.
Sad baš se setih da je zadnje produženje bilo do kraja februara pa skoknuh do sajta da vidim da li updatovali stranicu. Sad je do 31. marta xD
 
A šta ti hoćeš ? Da naplaćuju :)
 
Da prestanu da se glupiraju i da ta usluga zvanično bude besplatna/"uključena u cenu" za vreme trajanja IPTV ugovora.
Ili bar nek glume "još samo godinu dana" kao što su radili godinama za Arena kanale.
 
Stalno mi izlazi da instaliram neki plugin koji sam instalirao al to se iznova ponavlja ni da se ulogujem ne mogu
 
evo i meni se desilo isto to malopre

odgledao prvo poluvreme LŠ, isključio Mozilu
uključio kad je krenulo drugo, dobio poruku "uređaj je rasparen" i sad mi traži da instaliram plug-in opet, iako je instaliran
 
Verovatno vam se Firefox update-ova na v52, koja više nema podršku za pluginove pa tako ni za plugin koji koristi mtsTV Go ili D3Go sajt.
 
Pa sa kojim browserom sad da se gleda? Neće edge,safari isto nešto zeza a koristim win 10 64bit?
 
Ja za to koristim IE, konačno sam spoznao svrhu postojanja tog eksplorera :)
 
Sa podržanim browserom :D
Edge kao nov/mlad browser uopšte od starta nema podšku za taj tip pluginova... pošto je to trend tj pravac u kojem idu stariji browseri. Svi izbacuju podršku za pluginove (za izuzetkom Adobe Flash kojeg ne mogu tek tako da izbace podršku)... Firefox je još i dosta to odugovlačio ako uporediš od kad je Chome izbacio podršku za te NPAPI pluginove.

Safari bi kao trebalo da radi...

Znači izbor ti je Internet Explorer (dok ga ne izbace sa nekom od novih verzija Windows 10 :D) ili da koristiš matore verzije Chrome ili Firefox i da isključiš/blokiraš update-ove. Znači da "zauvek" (tj dok SBB i Telekom tj tačnije firme čiju platformu koriste ne odrade novu varijantu) koristiš tu neku verziju tvog omiljenog browser-a koja je poslednja koja ima podršku za NPAPI plugin-ove. Ali u tom slučaju najpametnije je da taj browser koristiš isključivo za gledanje MTS TV-a... (pošto je u pitanju verzija koja neće imati buduće sigurnosne zakrpe pa si potencijalno izložen problemima ako bi to koristio kao glavni browser za sve potrebe) a u tom scenariju onda realno možeš i da prosto koristiš Internet Explorer koji već imaš instaliran.

Drugim rečima, ako misliš da gledaš te streamove koristeći Firefox moraćeš da instaliraš matoru verziju (v 51) (i to 32-bit varijantu, pošto ne postoji 64-bit verzija plugina koji koristi MTS) i da odeš u podešavanja i isključiš automatski update.
 
Poslednja izmena:
Šljaka Safari pa ću to koristiti dok nekad ne reše da srede to kao što to ima HBOGo i Pickbox :wave:
 
Verovatno vam se Firefox update-ova na v52, koja više nema podršku za pluginove pa tako ni za plugin koji koristi mtsTV Go ili D3Go sajt.
Uhhh ne znam da li si u pravu, ja sam instalirao frsh OS W7 x64 pre 3 dana i skinuo najnoviju verziju FF(nisam bas zagledao koja je ali sam 90% siguran da je bas v52 osim ako na zvanicnom sajtu ne stavljaju najnovije verzije) instalirao plugin za mts, proradilo odmah, do juce je radilo, sad sam na poslu pa ne znam ali cim dodjem kuci cu proveriti bas, osim ako su izbacili najnoviji update u ova zadnja 3 dana mada mi je i namesteno da se automatski updejtuje, malo mi sve to cudno.
Ali se secam da sam dal u helpu ili negde procitao da su sa ver v52 izbacili podrsku za to, ali meni radi, samo jos da vidim verziju, ali ako znas da su u zadnja ajde dva dana radili updejt onda ok, ali i da jesu morao bih da instaliram taj updejt a to mi nije trazio.
Cudno a mtstv radi normalno.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
Da li još neko ima problem sa android aplikacijom? Meni nekada izbaci po 7-8 puta poruku nevažeći uređaj kod 10000 i ponovo učitaj. I ja tako učitavam 7-8 puta i posle radi normalno. A nekada mi tu poruku izbaci samo 2-3 puta, a opet ima dana kada radi bez te poruke. Prijavljivao sam ja to njima ali ne vredi, stalno je bilo ono obrišite aplikaciju itd.
 
To sam ja imao problem na staroj verziji androida (MM), i nikada mi nisu sredili to, onda sam se prebacio na android 7 tu tek ne radi uopste reprodukcija tako da cekam sledeci updejt za aplikaciju koni ce biti ko zna kad i tako vec 3 i po meseca ja nemam mtstv go na telefonu, a ne znaju kada ce stici updejt jer ga oni ni ne rade vec huavej.
Tako da znate da ne radi na 7-mici uopste aplikacija pa kome znaci ova aplikacija, a izasao mu apdejt da se ne prebacuje jer nece imati da gleda na fonu.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
Ja imam problema na androidu 6.0.1 a uskoro izlazi i za moj fon update na sedmicu, tako da ću videti šta ću uraditi. Verovatno neću ažurirati dok se huawei ne dogovori sa telekomom oko rešenja tog problema.
 
Takvih sam i ja imao problema na 6.0.1 i nikada nisu resili, a za nerad su optuzili nekompatibilnost sa 7-micom.
Ne prelazi ako ti je bitna ova app.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno vam se Firefox update-ova na v52, koja više nema podršku za pluginove pa tako ni za plugin koji koristi mtsTV Go ili D3Go sajt.
Uhhh ne znam da li si u pravu, ja sam instalirao frsh OS W7 x64 pre 3 dana i skinuo najnoviju verziju FF(nisam bas zagledao koja je ali sam 90% siguran da je bas v52 osim ako na zvanicnom sajtu ne stavljaju najnovije verzije) instalirao plugin za mts, proradilo odmah, do juce je radilo, sad sam na poslu pa ne znam ali cim dodjem kuci cu proveriti bas, osim ako su izbacili najnoviji update u ova zadnja 3 dana mada mi je i namesteno da se automatski updejtuje, malo mi sve to cudno.
Ali se secam da sam dal u helpu ili negde procitao da su sa ver v52 izbacili podrsku za to, ali meni radi, samo jos da vidim verziju, ali ako znas da su u zadnja ajde dva dana radili updejt onda ok, ali i da jesu morao bih da instaliram taj updejt a to mi nije trazio.
Cudno a mtstv radi normalno.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока

Meni je ovo stiglo danas i na FF više ova aplikacija ne radi baš iz navedenih razloga.

Što je još gore probao sam i na drugim brouzerima takođe nemaju podršku za ove plugins-e i jedino gde funkcioniše je safari
 
Nazad
Vrh Dno