Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Ima li neko ko ima Redmi note 9 da mu radi Volte?
 
Od danas ovako kod mene.
Nisam podnosio zahtev za aktivaciju ili bilo šta.
Ugovor samo za pretplatu imam, nemam box ili ostalo.
S10 je pitanju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210527-104101_One UI Home.jpg
    Screenshot_20210527-104101_One UI Home.jpg
    156.6 KB · Pregleda: 120
  • Screenshot_20210527-104317_Call settings.jpg
    Screenshot_20210527-104317_Call settings.jpg
    76.7 KB · Pregleda: 121
Da, MTS je krenuo u aktivaciju VoLTE-a širim narodnim masama. Potez za pohvalu...
Pozdrav
 
Džaba aktiviraju, kada ne radi na velikom broju telefona. Meni je aktivirano na 2 telefona i ne radi ni na jednom.
 
Džaba aktiviraju, kada ne radi na velikom broju telefona. Meni je aktivirano na 2 telefona i ne radi ni na jednom.
Koji su telefoni u pitanju?
Dosta mojih poznanika je dobilo neki update za softver i posle toga su dobili uslugu.
 
Džaba aktiviraju, kada ne radi na velikom broju telefona. Meni je aktivirano na 2 telefona i ne radi ni na jednom.
To što ne radi je u ogromnoj većini problem do telefona, a ne do operatera. Mnogi proizvodjači i dalje ne dozvoljavaju VoLTE u ako uredjaj nije testiran u datoj mreži. Plaše se lošeg korisničkog iskustva ako nešto ne radi kako treba i onda im je lakše da blokiraju uslugu u potpunosti.
Pozdrav
 
Meni npr ma nabudženom OnePlus telefonu radi baš odlično mts VoLTE.
Video sam da i npr A1 uveliko omogućava ljudima plus daje update za telefon da dobije mogućnost za uslugu.
 
Meni je na note 9s zezalo,
Znalo je da budem zauzet i nije me obaveštavalo o propuštenom pozivima, sms takodje nije hteo uvek da ide.

Zadnjih dana radi uredno a već sam hteo da odjavim.
 
Meni je na note 9s zezalo,
Znalo je da budem zauzet i nije me obaveštavalo o propuštenom pozivima, sms takodje nije hteo uvek da ide.

Zadnjih dana radi uredno a već sam hteo da odjavim.
Prva stvar koja piše na sajtu:

Kada korisnik razgovara preko VoLTE-a, drugi pozivalac koji ga u tom trenutku pozove neće dobiti informativnu SMS poruku kada pozvani korisnik više ne bude zauzet. Takođe, pozvani korisnik neće dobiti SMS poruku da je imao propušten poziv.
 
Nije rec o tome...
Jednostavno davao je zauzece pozivaocu i ako nisam razgovarao, ljudi nisu mogli da me dobiju, zvali su me na viber.
 
Da i piše da se radnja ne može izvršiti i da nije zadata numerička tastatura. Tako je pisalo i dok mi nisu aktivirali volte.
 
I kod mene isto zeza, zauzet sam stalno dok ne ugasim VoLTE u podešavanjima. Iphone 12 pro max je u pitanju.
 
Ne znam da li je iPhone još uvek zvanično podržan od strane Mts-a.
 
Mene su odbili za iphone:

Obaveštavamo Vas da iPhone uređaji nisu sertifikovani za korišćenje VoLTE usluge u našoj mreži.

Ukoliko i kada dođe do promene, korisnike ćemo obavestiti putem našeg zvaničnog portala www.mts.rs

Zahvaljujemo na razumevanju.

Za sve dodatne informacije ili pitanja molimo da nam se obratite, rado ćemo Vam odgovoriti.
 
Veliki je to proces, moraju direkt sa apple-om da pričaju oko toga i posle dobiju podršku i apdejt..
 
Zvao sam pre nekoliko dana mts call centar i tražio da mi omoguće VoLTE pošto imam Samsung Galaxy A72, juče su mi stigle poruke sa parametrima i SMS da je omogućen VoLTE, što se tiče kvaliteta razgovora nisam primetio razliku sa VoLTE jer izgleda da mora i drugi sagovornik da ima omogućen VoLTE.
 
Zvao sam pre nekoliko dana mts call centar i tražio da mi omoguće VoLTE pošto imam Samsung Galaxy A72, juče su mi stigle poruke sa parametrima i SMS da je omogućen VoLTE, što se tiče kvaliteta razgovora nisam primetio razliku sa VoLTE jer izgleda da mora i drugi sagovornik da ima omogućen VoLTE.
Tako je, ako drugi sagovornik nema VoLTE mozda je minimalno ili nista bolji kvalitet poziva. Zato kad oba sagovornika imaju VoLTE, kvalitet je nevidjeno dobar.
 
Ima li neko ko ima Redmi note 9 da mu radi Volte?

Ovo i mene zanima, jer bih pokušao da aktiviram VoLTE i bratu koji koristi Redmi Note 9 Pro, a znam da nema ni jednog Xiaomi uređaja na njihovoj listi pa ne znam šta je najbolje činiti... Pokušaću sutra da ih pitam da upale.
 
Kod mene je radilo danima dobro sms, ali juče opet tropa, jednostavno ne smem više da se oslonim na slanje sms preko volte i odlučio sam da ga isključim.

Uvek kad mi je nešto bilo važno nije hteo da pošalje što je najgore desi mi se da ode dva sms pa platim duplo
 
Taj problem sa sms-om je vezan samo za xiaomi?
 
ja bih pre rekao da je to do mreze....

kao sto rekoh meni sve radi uredno i hd razgovori i sms...
e onda jedan dan ja da posaljem sms, vidim da jednostavno ne ode.

onda iskljucim volte, posaljem novi sms (onaj ne mogu da obrisem) platim parking
I kad ukljucim opet volte tek tada ode i onaj prvi sms...platim dvaput

Ako ostavim iskljucen volte, jedno vreme rade i sms i razgovori a onda smao jedan dan ko god vas pozove jednostavno bude izbacen biz ikakvog obavestenja.
E onda sve proradi samo ako opet ukljucite volte i opet se vracamo na pocetak

otprilike sve radi dobro nekih nedelju dana, dok vam prvi sms ne fejluje
meni se cini da je sve do mreze, jer nikakav reset telefona tu ne pomaze kada zablokira, samo pomaze ukljucivanje volte.
 
A koji telefon koristiš? Ja sam večeras aktivirao na samsung s10e pa ću ispratiti u narednim danima.
Problem je samo slanje sms-a? Prijem radi uredno?
Edit: mada s10 serija je podržana od strane mts-a pa tu ne bi trebalo da ima problema.
 
Meni iako nije podržan oneplus i morao sam svašta da radim da bih omogućio voLTE, sve radi odlično. Nikakav problem.
 
Nazad
Vrh Dno