Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

ako ti je bio aktiviran speed up pre nego sto su ti pusili vecu brzinu moze biti da je do toga, zovi ih da ti deaktiviraju
 
Bili Telekomci jutos, zamenili modem (umesto starog Huawei EchoLife HG520s novi INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2) i evo:

2394959700.png
 
Jel zna kakve su sanse da izbace neku promociju u narednih mesec dva, tj bar da moze ugovor na godinu dana? Trenutno mogu samo ADSL da uzmem, nista od optike, pa ne znam jel da potpisujem ovaj 10/1 paket na 2 godine, ili da sacekam jos, trenutno sam na 8/1, istekao mi ugovor pa me sad deru, 4000 mesecno

Uzmi kod PTT-a 20/1 za 1900 mesečno. Bolje od toga nema.
 

Valja li ovo sta? Telekomov 10/1 . Inace, realan download ide oko 1000 Kb/s
 
Poslednja izmena:
Product Name EchoLife HG520s
Physical Address 00:24:d2:54:96:a9
Software Release V100R001B039 SerbA
Firmware Release 3.7.9.98-1.0.7.0
Batch Number RTC10P1.039.37998.MT
Release Date 2011/06/30
ADSL Description
ADSL State Show Time
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 16272 / 998
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 998
SNR Margin Down/Up(dB) 17.4 / 6.4
Attenuation Down/Up(dB) 26.8 / 17.9
Power Down/Up(dBm) 14.6 / 11.3
CRC Down/Up 69 / 19
FEC Down/Up 6656 / 423
HEC Down/Up 157 / 0
System Up Time 8:37:22
DSL Up Time 8:35:48
PVC Select
PPP Up Time 8:35:46


Rastura me telekom internet vec duze vreme oko 3 meseca nekada zna raditi par sati pa zaglupi nemozes ni google otvoriti a lampa od interneta svetli menjo modeme zvao korisnicki servis ali problem ostao isti danas nekoliko puta sam primetio pingajuci google malo malo izbaci request timed out akad ima odziv time je oko 40ms zato sam izneo podatke iz modema pa ako ko moze pomoci dali mi nije problem u liniji spajo sam i bez splitera direktno isto se desava , svaka pomoc je dobro dosla vise mi muka od svega ovog i pinganja modema i nekih ip adresa inace ping prema modemu je 1ms i stabilan! imam box3 paket
 
Poslednja izmena od urednika:
moracu i ja da ujedam ali sebe! svak sat gasi modem!
ADSL State Show Time
Data Path Interleaved
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 15948 / 1002
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 1002
SNR Margin Down/Up(dB) 19.0 / 6.7
Attenuation Down/Up(dB) 26.8 / 17.9
Power Down/Up(dBm) 14.6 / 11.3
CRC Down/Up 18 / 0
FEC Down/Up 847 / 0
HEC Down/Up 53 / 0
System Up Time 0:35:54
DSL Up Time 0:35:10
PVC Select
PPP Up Time 0:35:09
sta je ovde najbitnije da bi znao sta je problem dali kod mene ili do njih!
 
Ajde pocni od tebe pa da vidiimo. Nakaci ruter direkt o na uticnicu na zidu bez splitera i poskidaj sve telefone sa linije pa probaj par sati. Da eliminisemo spliter. Ako si obratio paznju., da li se pucNje desava kad ti zazvoni telefon? Da li su sbi telefoni vezani preko splitera? Proveri kablazu da nije osteceno nesto i sl.
 
Jos sto moze da uradi je da skine uticnicu da pogleda iza gde je spojena uticnica na zice da nije doslo do oksidacije zica tacnije da bakar nije patinirao, onda u tom slucaju mora te zice da ocisti ili da ih skrati pa da ponovo ih ogoli da ih poveze na uticnicu a jos nebi bilo lose da pogleda i samu uticnicu da nije i ona na tom delu gde su bile povezane zice da nije patiniralo, onda u tom slucaju ili ocistiti uticnicu ili kupiti novu koja kosta 100 dinara na pijaci. To je meni bilo jednom prilikom pravilo problem i bez razloga mi resetovalo konekciju a isto sam i kod kolege to bio primetio pa odklonio i od tada nam net radi ok. Ako posle svega toga net se idalje bude pravio problem onda cimaj Telekom ali navedi sve sta si pokusao da te zabadava necimaju oko tog dela.
 
hvala na savetima! sve uradjeno po vasim predlozima provereni spojevi ponovo spojeno prelemljeno ali dok nije lokalni monter prebacio na drugi port nije pomoglo sad mi je ping super ali i dalje ostao problem zaglupljivanja na modemu dioda svetli ali neta nema iskljucim ga ono proradi izgleda da mu je proso rok upotrebe huavej 500s vodoravni samo malo mi cudno donosio sam od komsije isti modem par dana isto se desavalo kao sa mojim ali ovo i nije lose kako je bilo sto i test kaze!
 
Postoji li kod JetSpeed-a IAD-Wp2 opcija "Nailed-Up Connection"? Podesio sam "Idle time out = 0" ali ne pomaže...
 
Poslednja izmena:
Imam paket od nominalnih, 5mg, ali brzina na spidtestu, nikad nije prešla 4, uglavnom je malo manja. Kada se to ima na umu uz ovo, da li bi teoretski paket od 10 mb, imao vrednosti u pristojnim granicama. Tek su uveli ADSL, jer je manje mesto :
 

Prilozi

  • ADSL tab.jpg
    ADSL tab.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 170
Bas cudno da je brzina ispod 4 , s obzirom da su podatci linije I vise nego dobri. Proveri instalaciju...
 
Imam paket od nominalnih, 5mg, ali brzina na spidtestu, nikad nije prešla 4, uglavnom je malo manja. Kada se to ima na umu uz ovo, da li bi teoretski paket od 10 mb, imao vrednosti u pristojnim granicama. Tek su uveli ADSL, jer je manje mesto :

Pa po tim parametrima sto si okacio bi mogo da imas 16 mb... ali ako se ne varam ti si podpisao ovaj novi ugovor DO 5 Mb paket, jel tako?
 
tamans se ponodo sa sam resio problem kad ono isti problem! neko vreme baguje i onda proradi kako treba na nekoliko sati ... i tako u krug
 
Poslednja izmena:
Bas cudno da je brzina ispod 4 , s obzirom da su podatci linije I vise nego dobri. Proveri instalaciju...

Моžda je problem u tome, što je tak kabl, koji stiže od napolje, predebeo, pa je jedan momak, koji je bio nastavio taj kabl sa tanjim. Fali neka "kutija" koju moj tata kaže da je sklonio zbog nečeg, ali ne umem da reprodukujem u čemu je stvar. Kaže da će pogledati kad se seti

Pa po tim parametrima sto si okacio bi mogo da imas 16 mb... ali ako se ne varam ti si podpisao ovaj novi ugovor DO 5 Mb paket, jel tako?

Potpisao na 5 mb, ali koliko vidim brzina bi normalno trebala da bude preko 4 mb, a meni je uvek ispod 4. Nije da je nešto strašno, ali ako su parametri linije dobri, da znam to i da tražim uzrok toga, ako brzina može da bude veća
 
Bio je čovek i rekao da taj način priključivanja, tj ta neka improvizacija zbog nedostatka utičnice nema veze. Svašta je rekao o tome, kako je urađena ta instalacija, kaže da iz Pančeva nije ni doveden optičkim kablom, nego običnim paricama, da nigde nisu postavljeni pojačivači signala itd i da možemo biti jako zadovoljni internetom, jer kaže da daunloud, kod čoveka sa paketom od 10 mb, , manji od 6,5 mb. Kaže da postavljanje po selima telekom nije ni platio radove nego neka banka i "razvoj sela" itd, kratko se zadržao ali je utisak užas.
 
Poslednja izmena:
Hm,taj čovek je neko ko radi radi u telekomu ali tezgari za nekog drugog provajdera i uzima proviziju, verovatno Madnet. Ukratko nemoj verovati svakom šabanu sa kojim razgovaraš. Selo Omoljica, povezan sa modemom uz pomoć wifi , modem udaljen 10 metara od mene i nalazi se u drugoj kući. Paket Klik 4:

[URL=http://www.speedtest.net][/URL]

Po meni ovo je korektan rezultat, ništa spektakularno ali korektno jeste. :wave:
 
Hm,taj čovek je neko ko radi radi u telekomu ali tezgari za nekog drugog provajdera i uzima proviziju, verovatno Madnet. Ukratko nemoj verovati svakom šabanu sa kojim razgovaraš. Selo Omoljica, povezan sa modemom uz pomoć wifi , modem udaljen 10 metara od mene i nalazi se u drugoj kući. Paket Klik 4:

[URL=http://www.speedtest.net][/URL]

Po meni ovo je korektan rezultat, ništa spektakularno ali korektno jeste. :wave:

On je kao neki wireless provajder, ali je stručan, mada voli da preteruje u priči. Dobre su ti brzine, stvarna brzina ti je 10 % manja od nominalne, a meni 20 %. Jer kako budu uvodili nove korisnike, brzine će padati, pa gde ću onda stići. Drago mi je da se javio neko iz pančevačke opštine, pozz

ovo mora da se zabeleži, prevalio je 4 mb po spidtestu :

 
Poslednja izmena:
kaže da iz Pančeva nije ni doveden optičkim kablom, nego običnim paricama, da nigde nisu postavljeni pojačivači signala itd

Po parametrima koje tvoj ruter prikazuje ne bi se reklo da je ovo istina, lik je stručan da obradi musteriju.
DSLAM na kom tvoja parica zavrsava ne moze biti daleko, a da je tako kako on prica pustili bi vam ADSL kad je krenuo ne tek sad.
 
Po parametrima koje tvoj ruter prikazuje ne bi se reklo da je ovo istina, lik je stručan da obradi musteriju.
DSLAM na kom tvoja parica zavrsava ne moze biti daleko, a da je tako kako on prica pustili bi vam ADSL kad je krenuo ne tek sad.

Zgrada gde je centrala, je preko ulice, na 50 ak metara. Šta se još može rastumačiti iz tabele ?
 
Може ли мала помоћ, у крају где сам немам могућност кабловског интернета нити ће Тарго доћи овде у идућих пет година, па ме интересује да ли је тренутно најбоља ADSL опција да потпишем уговор на две године и узмем 10/1 код Лелекома?
Питам за њих, јер сви провајдери иду преко њих, па некако рачунам да су и најбржи око решавања евентуалних проблема(којих се надам неће бити), а и најстабилнији управо зато што нису посредници.
 
Poslednja izmena:
samo ovo, dobro ovo su sad novi paketi a da li neko zna hoce li biti i neka akcija uskoro ili je ovo sve?
 
Pet bambija za PTT! Svaka im cast na ponudi...Steta sto nisam imao net pre potpisivanja ugovora sa telekomom, mozda bih naleteo na ovo. Jbga sad, posle J nema K...:D
 
Ispada da PTT ima najbolju ponudu.Cena je sa PDV-om? Koja je procedura za prenos?
 
Poslednja izmena:
Ispada da PTT ima najbolju ponudu.Cena je sa PDV-om? Koja je procedura za prenos?

Odes kod tvog provajdera trenutnog,zatrazis MIK kod .Kad t iizdaju taj mik kod ,odes u ptt.To je u sustini to.Ako imas srece ,sve se moze zavrsiti za dan-dva ,ako nemas ostaces bez neta nekolko dana.
 
Nazad
Vrh Dno