Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Što je najgore, i kod sestre zakidaju, i to 3 Mbps, a linija je ok skroz, nova rađena pre dve godine, podaci u ruteru odlični.. Baš me zanima koja je "smetnja" u pitanju.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ako je od skora, mozda se menja nesto u centrali. Prebacuje na istureni stepen, ubacuje optika, itd...
A obicno tada "centralci" dok se uhodaju..........
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako je od skora, mozda se menja nesto u centrali. Prebacuje na istureni stepen, ubacuje optika, itd...
A obicno tada "centralci" dok se uhodaju..........
Kod sestre nije od skora, ima već koji mesec, ali zet nikako da reaguje, moraću ja u njegovo ime.

Kod mene sam skontao juče, i to ne bih ni skontao da nisam radio clean install OS, pa prilikom povlačenja raznoraznih stvari sa neta, vidim da ne ide preko 900KB/s kad ono...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Imam problem sa CGNAT-om i pristupom od spolja ( sa 4g ili drugi wifi, nebitno...) na one wifi prekidace (zakacim ih na taj wifi preko app na telefonu i onda skljocam , palim gasim gde god da sam)...

Rekose da je CGNat IP na 100.xxx.xxx.xxx, ja sam imao bas taj slucaj i naravno nisam mogao da pristupim sem da sam na istom WIFI.
Poslao sam mail Tkomu za problem, par dana kasnije sam na 178.xxx.xxx.xxx....
Ali i dalje ne mogu da pristupim ako nisam u istoj mrezi...
Modem je ZXHN H168N V3.1
Firewall je na LOW

Ima li neko ideju sta jos da probam sem fizicki zamene modema?
 
@boki019: Ne videh nigde da si spomenuo da si uradio port forward za port(ove) koje ti taj app koristi. Kako misliš da pristupaš sa WAN strane bez PF? :D

@zholinho: Vidi ti na konfiguracionoj stranici rutera na koliko ti je konfiguran port. Pošto je za "kad ti puste" 10 Mbps normalno da u praksi imaš oko 8.5 Mbps zbog "overhead"-a (oko 14%) koji postoji kod ADSL-a (overhead postoji i kod VDSL ali je manji , oko 6%, pa 50 nije 50 nego oko 47 Mbps).
 
Poslednja izmena:
Nisam pomenuo zato sto iste te prekidace imam na jos 2-3 mesta gde nisam otvarao portove i sve radi :)
Ide se preko njihove aplikacije/servera sta li....
A u uputstvu ili bilo gde i ne pise koji port da otvorim, cak i da treba :)
 
Posle vraćanja na 10 Mbps, opale mi margine dole... malo imam problema u CS-u, povremene kratkotrajne lagove... videću sutra da li je isti slučaj, jer sinoć nisam imao lagove, a već je bilo vraćeno na 10 Mbps. Centrala je od mene oko 1500m...

Router stats 2.jpg
 
Stavi sledeci put da se vidi i koliko ti je dugo konekcija (kao na onoj prethodnoj slici).
Ako ti ostane ovako da se ne javljaju greske a nesto ti laguje, nije do konekcije vec je nesto drugo problem.
 
Stavi sledeci put da se vidi i koliko ti je dugo konekcija (kao na onoj prethodnoj slici).
Ako ti ostane ovako da se ne javljaju greske a nesto ti laguje, nije do konekcije vec je nesto drugo problem.
Minut konekcije, radio sam reboot. Evo trenutnih podataka.

3c0ba048813dbad1809aba1342d2e6c2.jpg


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Oke ti je to.
Neko je na forumu rekao kako povecavaju DL brzinu, tako lagano pada downstream SNR. Tako da je ovo verovatno max sto mozes izvuci trenutno dok ne bude neko skracenje bakarne parice. Npr da ti puste 18700 sto ti pise za max mogucu brzinu, vrlo je verovatno da bi ti downstream SNR otisao jako dole i doslo bi do neprekidnog pucanja konekcije ili bi bila krajnje nestabilna.
 
Oke ti je to.
Neko je na forumu rekao kako povecavaju DL brzinu, tako lagano pada downstream SNR. Tako da je ovo verovatno max sto mozes izvuci trenutno dok ne bude neko skracenje bakarne parice. Npr da ti puste 18700 sto ti pise za max mogucu brzinu, vrlo je verovatno da bi ti downstream SNR otisao jako dole i doslo bi do neprekidnog pucanja konekcije ili bi bila krajnje nestabilna.
Opet su prčkali po konekciji. Sad mi skinuše na 7100 kbps... Stvarno više nisu normalni.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Vrlo je moguce da im centrala crkava (ploca u centrali). A sto je najgore, kao sto je rekao kolega sa Bencha u temi VDSL, ni ne nameravaju da nabavljaju nove ploce za xDSL. A izgleda da su i batalili stavljanje isturenih stepena. I onda se "genijalci" iz TS ljute sto vecina cim dobije neku pristojnu alternativu prelazi bez razmisljanja. A da su radili kako treba 90% xDSL korisnika bi vec bilo na razdaljinama manjim od 300 metara od isturenih stepena sa mogucnoscu da uzmu bilo koji paket iz ponude, pa cak i najbrzi ako im treba.....
Ne secam se iz teme dal' si vec kontaktirao RATEL, ali oni ti ostaju jedina sansa da probaju da nateraju TS da ti srede konekciju.
 
Da li Telekom šalje ljude po kućama kako bi im ponudili produženje ugovora za internet?
 
Da li Telekom šalje ljude po kućama kako bi im ponudili produženje ugovora za internet?
To radi Teledirekt. I onda se ovi iz Telekoma peru kako oni to nisu nudili...

@LostInTime, vratiše mi sinoć, nakon poziva call centru. Usput sam i za zeta prijavio, on živi tri kuće iza mene, njemu 6 nije prelazilo, sad dobija 9,50 (pored iptv-a).

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Nigde ne mogu da nadjem... koji WIFI protokol (b/g/n/ac) podrzava ovaj ruter ZXHN H168N V2.1.0T9_SRB ???
 
@Breadford: Na ZTE ruteru ta opcija se nalazi ovde:

Pogledajte prilog 237905

Znači aktiviraš tu opciju "SSID hide", klikneš Apply i to je to.


Važna napomena: Ako se loguješ koristeći telekom/telekom neće ti biti dostupna opcija. Moraš da se loguješ kao administrator, znači ili admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk kombinacija username/password.
Interesantno je ovo, moze neko jednostavno objasnjenje sta znaci to u stvari? Povezem uredjaje ali sakrije ssid? Model zte zxhn h168n v3.1

Ps. Kad sam vec ovde, nema sat vremena kako sam namestio net, da ne kažem nov korisnik, imao sam adsl orion kuci ali sam prebacio u radnju. Nebitno to, za sat vremena od puštanja neta na wifi sam nakacio sam svoj telefon i desava mi se 5 puta vec da nema konekcije tj. stoji uzvicnik gore?? Dok sam lap top spojio lan kablom jer nesto i onda drnda sa povezivanjem ali radi bez problema na njemu dok wifi daje uzvicnik eto 5 puta za sat vremena..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
aa85c6c3254eb5a17cbeda32bb2e6569.jpg
 
Poslednja izmena:
thepiratebay mi radi samo preko proxyja.
Otvori se naslovna stranica ali nece da pretrazuje.
Preko proxyja sve radi.
Da nisu blokirali sajt?
 
Ne bih rekao:
 

Prilozi

  • Screenshot-2017-11-9 Is thepiratebay org down .png
    Screenshot-2017-11-9 Is thepiratebay org down .png
    11.1 KB · Pregleda: 108
E sad ću da napljujem Telekom jer su me iznervirali do neba posle gotovo 14 godina besprekorne saradnje:

Spremam se za selidbu. Četiri dana pre selidbe, četvrtak, odem u poslovnicu i sve prođe kako treba, dobar dan, dobar dan, selim ADSL, sa te, na tu lokaciju, T: vidimo da imate do 50 brzinu, ako na novoj lokaciji ne bude mogla ta brzina zvaćemo vas da potpišete aneks za manju brzinu. Ja: hvala Doviđenja, Doviđenja. (još razmišljam od kad je to Telekom postao tako dobar da smanjuje račun iako sam pod ugovorom...)

Preselim se u nedelju. Vidim nema ADSL-a.
U ponedeljak zovem Telekom call centar : Dobar dan, dokle je stigla selidba ADSL-a? T: Ispitujemo tehničke mogućnosti na novoj adresi. Ja: OK.
Taj dan svratim do poslovnice da mi odštampaju nov račun za telefon jer prvi poštar nije doneo, ili mi neko uništio, šta već... anyway, pitam i za ADSL, kaže mi momak kako sam udaljen sada 608 metara od centrale, podstanice šta već, i kako sumlja da će moći 50/2, ja kažem znam, već me upozorila koleginica, razumeo sam.

Utorak: sve isto: Ispitujemo tehničke mogućnosti... a na staroj adresi je sklonjen ADSL priključak. (like I care), T: ako vam ne bude uključeno do kraja nedelje zovite da se stavi urgencija.

Sreda: opet isto: Ispitujemo tehničke mogućnosti... sad mi već sumljivo, puca mi film, i krećem da se bunim. Ja: kako već nedelju dana ispitivanje? T: vidite, vi imate brzinu do 50/2 za nju su potrebni posebni uslovi... Ja: razumem ja to, dajte pustite nešto što može, 30/2,20/2,10/2 bilo šta samo da imam internet. T: dobro, koji je vaš kontakt telefon, staviću urgenciju, javiće vam se za dan, dva. Spuštam slušalicu i ne znam da'l da plačem ili da se smejem ako je urgencija za dan, dva.

Četvrtak: zovem ja, pitam standardno, T: ja vidim da ste 600+ metara udaljeni od centrale(čega već), da li znate da je za 50/2 potrebno da ste na 250m? (a kad sam potpisivao ugovor rekli mi mora manje od 500m, al ajde... iskulirajmo to za sada). Ja: Da, rekao mi već jedan kolega. T: evo da vam kažem, vi imate 50/2 a to na ovoj lokaciji NIJE MOGUĆE (zapamtite šta je rekao), vi morate da napišete molbu da vam se smanji internet brzina da bi UOPŠTE neko nešto radio za ovaj vaš zahtev za selidbu ADSL-a. Ja sad besan vam pameti, znam da se razgovori snimaju i da ne smem da planem, i kažem: Moram da uložim prigovor jer sam do sada razgovarao sa pet vaših kolega i niko mi ništa slično nije rekao. T: Verovatno niko od kolega nije hteo da ulazi u detalje, samo su vam pročitali šta piše na ekranu, meni je ovde očigledno šta je problem. Kažem vam idite u najbližu poslovnicu.

Odem ja u najbližu poslovnicu, tamo neke mlade devojke, noobs na oko, al ajde trudim se da ne sudim prerano. Dobar dan, uputili me iz call centra da pišem molbu za smanjenje brzine da bi mogao ADSL da se preseli. Ona me gleda kao da sam je pitao da li prodaju Beko veš mašine. Ustane ona, ode kod druge, starije par godina, ponovi moj zahtev, dođe, pogleda po sistemu i kaže ne može ona ništa da uradi jer već postoji nalog, koji je krenuo u obradu, sa urgencijom da se preseli ADSL. //waste of time
picard-facepalm.jpg

Petak: Zovem opet, hope dies last, T: samo da pogledam... ni 5 sekundi nije prošlo... T: Ovde vidim da vam je pušten ADSL u ... (sat vremena pre nego što sam zvao a niko me nije obavestio). Ja oduševljen. Sad se spremam za lošu vest, bojažljivo pitam: Koja brzina je u pitanju?

T: do 50.

Ja: epic-rage-guy.jpg
 
E sad zamisli, ja imao istu ovakvu igranku sa call centrom sedam meseci...
A njihove "urgencije" su smehotresne, UVEK imaju neku ekipu na raspolaganju bar od sedam do 19h i umesto da odmah resavaju, puste da odlezi problem par dana, jer im se moze. A da ne kazem, da nemaju nikakvu potrebu da jave kad su uradili nesto (naravno da imaju kontakt broj na nalogu) tako da si mogao da dubis na glavi i gatas cekajuci da oni nazovu kad puste net.
Kad te prodje malo utisak aj stavi screen shot parametara linije cisto da vidim kako izgledaju na toj udaljenosti i speed test ako te ne mrzi.
Moj utisak sa call centrom STCable, presekli mi bakarnu paricu od TS dok su kopali bagerom i polagali buzire za fiber, nazvao, sutra ujutru odmah dosao njihov covek i resio problem.
Da TS trosi 10 posto od sume koju da za marketing na jacanje podrske i ekspeditivno resavanje problema, mnogostruko bi im se vratilo u vidu pozitivnih ocena korisnika - pogotovo u eri drustvenih mreza i foruma!
 
Iz modema>
Actual Rate(Up/Down) 2048/40898 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 5104/48060 kbps

Rezultat>

 
Znači "do 40" :d Al dobro, da nisi već imao ugovor na drugoj lokaciji za 50/2 okačili bi te u sekundi i rekli ne može preko 20, ćao.
 
Pa imao je 50.
 
Kao što i napisah? Ne bi mu se cimali da puste tih 40 da nije takva situacija sa seljenjem usluge.
 
@parafilozof
ti si još imao sreće, ja kad sam selio priključak kolega je pozvao svoju "vezu" u telekomu da bi to odradili što pre, tri nedelje su ga selili... Da su uzeli onaj njihov bagerčić za kopanje kanala pre bi iskopali kablove od stare kuće gde sam živeo i zakopali ih do stana gde sam se preselio....
Alikovi koji rade u mts prodavnici su tek promaja, troje njih pitaš i dobiješ tri različita često oprečna odgovora, klasika izgleda za sve njihove radnike...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno