Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

@zholinho: Ne vredi njima 100 dinara to što ćeš ti posle da ih zoveš 5x u mesec i po dana da dolaze sve dok ti ne namaknu da ti iole stabilno radi "13" umesto "10" Mbps. To manje nego što piše na papiru bez skrupula uvaljuju pretežno starijim ljudima koji su po pravilu na Box paketima i "do 10 Mbps" internet kombinaciji ... onda opušteno pristaju na ugovore gde znaju unapred da parica ne može da izgura sve to, gde kad se uključi IPTV ne ostane ni 3Mbps za internet.

To jeste muka, jer je najviše vas koji možete da imate nešto između 10 i 20 Mbps.

@Grunt: Najgore u celoj toj priči nije ono klasično skidanje s one stvari nego što jako velik broj tih "nemaš uslova baš za 20, za 50" nisu neki nerešivi i finansijski neisplativi problemi (tipa podzemni kabl povukao vlagu pa bi moralo da se kopa, lupa beton, zid ovo ono) nego su loši spojevi po bandera, kutijama i sl... ali pazi da će oni tebi za ljubav da se penju na čak 3 okolne bandere da provere spojeve i PONOVO urade merenje kod tebe (neće ni taj 1 put gde su kao "u obavezi" da dođu i izvrše merenja na licu mesta).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako se vrše ta merenja, ali ako je nešto na licu mesta kod mene, onda nisu merili[emoji846]
Osim ako se ne meri u centrali, a pretpostavljam da je to u pošti u mestu.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Eh samo da dođe neko drugi u Kać za jedno 100 godina odma ih menjam[emoji3]

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
U Putince će da dođe neki drugi provajder za 200 godina :D Ali eto nekim čudom VDSL je tu već 2 godine.
 
Ja sam na 10mbit i bicu jos dugo :/
Zadnji put kada sam ih zvao da pitam da li je u planu u mom kraju da se menja infrastruktura samo su mi se nasmejali, koja tuga :d
 
Imam problem pa da vidim jel imao neko slična iskustva ili informacije. Prelazim sa Total ADSL-a na Telekomov. U ponedeljak 25.09. Total zaveo moj zahtev za prekid usluga i izdao migracioni kod. U utorak odlazim u poslovnicu mts-a, počeli sa obradom mog zahteva za adsl, i zakoči postupak na pola puta kad su uneli kod, kaže treba sad da me prebace sa totala kod njih. I to tako evo traje već dva dana. U kontaktu sam sa njima i utorak popodne, i juče ceo dan, i danas. Ne mogu da završe postupak jer sam, po njima, još uvek zakačen na Total. Zvao sam i Total, kažu mi smo vam izdali kod, nemamo više ništa sa tim. Znam kako funkcioniše to sa kodom i sa portovima, ali gde sad to koči stvarno?
 
Da, u Telekomu kažu nema tehničkih prepreka da me priključe. Čak je i status mog zahteva trenutno kao čeka se da mi izdaju opremu i da mi puste net. Međutim, u poslovnici imaju neku prepreku.
Interesantno je da sam navodno od ponedeljka raskinuo usluge sa Totalom, a u utorak sam mogao da se nakačim na Unifi.
 
Da, u Telekomu kažu nema tehničkih prepreka da me priključe. Čak je i status mog zahteva trenutno kao čeka se da mi izdaju opremu i da mi puste net. Međutim, u poslovnici imaju neku prepreku.
Interesantno je da sam navodno od ponedeljka raskinuo usluge sa Totalom, a u utorak sam mogao da se nakačim na Unifi.

Ne znam ja nameravam da uradim suprotno, pošto Mts ne daje nikakve povoljnosti za korinike kojima je istekao box paket adsl+tel, nameravam da pređem na totalnet 4 meseca gratis za ugovor od godinu ili dve godine ... taman dok stigne ta MTS optika :)
 
E ovako se završilo kod mene: Dakle, ceo septembar nisam imao Totalov net jer je navodno problem bio do Telekoma. Otklonili su tu prepreku u mtsu u vezi mog zahteva, uzeo modem, došao kući, uključio na isto mesto gde je stajao Totalov modem, sa istim kablovima, sve isto, i - radi. Bez problema. I to puna brzina 19 mbps, dok na Totalovom nisam imao više od 12-13-14, uz izgovor da linija ne može da podrži više. Šta se tu stvarno desilo ne znam. I da je modem bio u kvaru, a nije jer sam imao net u naletima dva puta po par sati, nisu se potrudili u Totalu da srede to. Bio sam kod njih dosta dugo, ali ovo u septembru je prelilo čašu. Tri četiri puta sam prijavljivao kvar, oni Telekomu, i tako u krug, a ja bez neta. Jednostavno, infrastruktura je Telekomova, i ne cimaju se baš puno oko korisnika koji su kod drugih provajdera.
 
Poslednja izmena:
Vezano za Telekom ADSL:

Dva dana nisam imao net (do jutros). Iz Telekoma su bili juče do ulaza, pogledali u prizemlju i rekli da nema potrebe da dolaze u stan jer nema linka u centrali, tamo je kvar. Jutros sve radi normalno:

FEC greške, koliko su bitne:

s1hjBjw.png


Vremenom se povećava broj grešaka:

38fWaXb.png
 
Poslednja izmena:
Dok ti je stabilna linija (ne puca net) broj gresaka je nebitan.
A ovaj broj koji ti imas za 2 sata je zanemarljiv, javlja se zbog udaljenosti od centrale ili nekog izvora smetnji usput...
@savudin
aj okaci screen shot parametara modema cisto da vidim sta se desava i kakva ti je linija (a i mozda su te prebacili na VDSL pa ti zato mnogo bolje radi net)
 
zanemarljivo...
 
@LostInTime Ok, mogu okačiti malo kasnije kad dođem kući, ali da, jesu me prebacili na VDSL sa ADSL 2+ što je bilo kod Totala. Onaj Line Attenuation Down zna da padne nekad ispod 6, varira. Rekao mi je čovek iz Telekoma da će probati to da poprave ukoliko bude padova u brzini i prekida. Verovatno neki kontakt od izvoda do mene, nema tu puno, možda do 100m kabla u vazduhu. Za sada radi stabilno.
 
Vezano za Telekom ADSL:

Dva dana nisam imao net (do jutros). Iz Telekoma su bili juče do ulaza, pogledali u prizemlju i rekli da nema potrebe da dolaze u stan jer nema linka u centrali, tamo je kvar. Jutros sve radi normalno:

FEC greške, koliko su bitne:

s1hjBjw.png


Vremenom se povećava broj grešaka:

38fWaXb.png

Odlicna ti je linija. FEC greske su uobicajene na intereaving liniji i ne treba da brines oko toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oke ti je linija, verovatno ti se zato i oduzilo prebacivanje, zbog prelaska na VDSL...
Kako neko rece nece ljudi da se cimaju ako si prikljucen preko drugog provajdera, a ovako su resili problem i prebacili te na njihov VDSL.
 
Pozdrav. Treba mi pomoc od ovih novih korisnika sa novim ruterom. Kako da sakrijem ssid?
 
Nema ga. Po defaultu je iskljucen WiFi. Ali ides u podesvanja rutera, Basic, pa WiFi. Mislim da je i na ZTE tako, da podesis SSID.
Ili ako greskom nisu resetovali ruter isto je tu da nadjes trenutni SSID :)

EDIT: Na istom mestu je i skrivanje SSIDa, nisam dobro procitao pitanje izgleda ;)
 
Poslednja izmena:
@Breadford: Na ZTE ruteru ta opcija se nalazi ovde:

ruter_SSID.PNG

Znači aktiviraš tu opciju "SSID hide", klikneš Apply i to je to.


Važna napomena: Ako se loguješ koristeći telekom/telekom neće ti biti dostupna opcija. Moraš da se loguješ kao administrator, znači ili admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk kombinacija username/password.
 
Poslednja izmena:
U međuvremenu u telekomu zakidaju 1.5 Mbps, umesto 10, spustili mi na 8.5 Mbps... Poslao sam im mail, malo da se postide, koliko to mogu :)
8262a702558df2c3b5da474751afaf09.jpg


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Odgovor im je krajnje bistar.

"Izmerićemo brzinu. Morate razumeti da je brzina DO 10 Mbps na datoj lokaciji, u zavisnosti od tehničkih uslova. Brzine variraju od provajdera do provajdera. "

A vi morate razumeti da ja imam 3 godine 10 Mbps bez smetnji i da se ništa u mojoj liniji (sa moje strane) nije promenilo. I da sam zbog ovakvih jednostranih varijacija u brzinama i cenama sa jednim operaterom (Orion) već raskinuo ugovor i prešao kod vas, i da ću debelo razmisliti s kim sledeće potpisujem ugovor.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Stvarno su katastrofa, ladno ti parica dozvoljava full 10 a oni ti smanje 15 posto.
Sta mislis tako odes u pekaru, dajte mi jedan beli hleb ti platis, a prodavac odsece dva kraja i da ti tako, pa sta je to, 15 posto manje, cuti i nosi ( i da ne zaboravimo, jedina pekara u 100km radijusu) hahaha.
Ako su na to spali :mad:
 
Stvarno su katastrofa, ladno ti parica dozvoljava full 10 a oni ti smanje 15 posto.
Sta mislis tako odes u pekaru, dajte mi jedan beli hleb ti platis, a prodavac odsece dva kraja i da ti tako, pa sta je to, 15 posto manje, cuti i nosi ( i da ne zaboravimo, jedina pekara u 100km radijusu) hahaha.
Ako su na to spali :mad:
Ma užas. Dobio sam mail da je "smetnja otklonjena", videćemo kad dođem kući. Okačiću komplet prepisku kasnije, čisto ako neko dođe u slicnu situaciju, da zna kako da se postavi.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ja imam istu situaciju, ide mi do 8.5 već neko vreme. Zvaću ih i ja.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Štednja na sve strane, smanjili odavno plate u javnom sektoru a vi biste deset mega, e pa ne može :p
 
Nazad
Vrh Dno