Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ako je neko imao slično iskustvo neka piše ili neka mi pusti PM.
U ovom slučaju možda možeš da tražiš da te prebace na aktuelnu jeftiniju Moravu, ako ti ispunjava zahteve. Makar je to informacija iz lokalne poslovnice od pre neki dan, kad su se ljudi masovno žalili na to, a je sa zatekao tu drugim povodom. Ne znam, doduše, da li je to uvaženo, ali radnica je prisutnima rekla da je to moguće (sama je predložila kao rešenje, nije da je neko pitao) i podnela je prigovore/molbe.
Da citiram sebe od pre dve sedmice. Ne košta da se proba.
 
Mene je ova otresla kao to je što je nije se žalio u tom nekom roku I sad je tako kako je. Otiću opet.
 
Ćaleta prebacili u Zmaj tarifu jer je njegova prethodna ukinuta. Račun oko 1000 din veći. Odem u poslovnici oni vrte priču obavešten sms porukom imao link na sajtu bla bla ta tarifa je ukinuta pa ga naravno šibnuli na veću. Vidim na sajtu da postoji još uvek neka tarifa Morava . On čovek nema pojma ništa naravno, penzioner ni nema smartfone.
Da li se može raskinuti ugovor i kako? Promena na neki način na tu nižu tarifu( znam da piše kako nema promene na nižu ali očigledno da im napisano ne znači ništa 🙂).
Ako je neko imao slično iskustvo neka piše ili neka mi pusti PM.
Hvala
Isti slučaj sa majkom i kad smo se zalili u poslovnici rekli da ćemo se žaliti ratelu ili raskinuti ugovor posle tri četiri dana stigao odgovor od MTS da će računi za januar i februar biti korigovani i da će usluga biti bez promene iznosa do isteka minimalnog perioda važenja ugovora.Samo mi je nejasno ovo"minimalni period važenja ugovora"
 
Minimalni period važenja ugovora je u stvari drugi naziv za datum kada ističe UO. Ugovorna obaveza nije isto što i ugovor.

Svakako im treba "zapretiti" Ratel-om ili čime već pa ako uspe uspe.
 
Cudi me da nekima prigovor prihvataju nakon 2 dana a nekome tek nakon 10 dana. Verujem da imaju veliku guzvu i dosta mailova da resavaju 🙂
 
Epilog poslednjeg poskupljenja i moje žalbe:
KT raskinuto nakon mesec dana preganjanja, poslednji mesec naplaćen po novoj ceni 1200din
Ne znam šta se dešava sa O3/OS koja je naprasno pojeftinila, iako je nakon pretnje raskidom, dogovoreno da ostane ista cena.
 
Ako ima neki agent za postojece korisnike nek mi pise na pp, posto sam kontaktirao nekoliko njih, ali su samo za nove!
 
Prilikom ugovaranja telefonom ostavljena email adresa za plaćanje računa kako bi umanjili mesečnu cenu.Sad se registrovao na moj mts i na nalogu mi nije čekirana ni jedna mail adresa.Pogledam ugovor,mail nije naznačen.Dali se podrazumeva da sam u profilu aplikacije ostavim mail za eračun?Omorika s paket preko akvizitera.
 
Nemam ličnog iskustva sa potpisivanjem ugovora preko akvizitera, ali čini se da je taj zaboravio da naznači tvoj mejl. Ili ti je možda stigao neki link za potvrdu mejla, možda u spam ili slično, a ti na to nisi reagovao? Proveri svakako. Ako ne, možeš da pokušaš sam da ostaviš mejl preko aplikacije, ali treba imati u vidu da imaju neki bag sa tom opcijom. Igrom slučaja, baš je to prekjuče pomenuto na temi o Supernovi, pa ću u nastavku citirati relevatnu diskusiju.

Ja ne znam sto meni uporno ignorisu eracun,u decembru sam se prijavio u aplikaciji sve uredbo stoji,evo vec drugi racun bez umanjenja 100 din i stizu kuci koverte🤦‍♂️😂
Imaju neki bag s tim, i stvarno je rešenje da tražiš u poslovnici da ti upišu. Možda možeš da probaš i preko četa ili slično, ako nisi u prilici da ideš uživo. Zanimljivo mi je da konkurentski SBB ima sličan problem. Njima se ignorišu prijave preko mobilne aplikacije, dok preko sajta prolaze. Za portal Moj mts mislim da je bag sveobuhvatan, postoji i na vebu i u aplikaciji.
Pre x godina morao sam da tražim prijavu u poslovnici pošto još tada na moj mts nije prolazila
Vala... Jeste stvarno matora ta greška, nije mi jasno kako je dosad nisu ispravili. Da napomenem da se odnosi i na postojeće korisnike. To jest, ako imate prijavljen jedan mejl i želite da ga promenite, isto su dobre šanse da vam to ne bude prihvaćeno, te da računi nastave da stižu na staru adresu. Ne znam jedino šta se dešava prilikom eventualne odjave, ali ima smisla da se i to ignoriše, tj. da bi računi nastavili da stižu elektronski.

Sve u svemu, možda je ipak bolje da probaš neki alternativni način prijave. Osim toga, možeš da pozoveš i akvizitera preko kog si ugovorio sve, pošto je potencijalna greška na njemu.
 
Da podelim i svoje iskustvo vezano za povećanje računa:
Imam ugovor za mobilni i Box, plaćam na dva odvojena računa
U decembru pošaljem mail prvo za mobilnu da se ne slažem sa poskupljenjem, pozovu me, dogovorimo istu cenu, dobijem potvrdu SMS-om
Nakon toga pošaljem mail da se ne slažem sa povećanjem cene za Box
Stiže odgovor da će ostati ista cena i za Box
U januaru mi promene paket na mobilnom u Omoriku M (prethodni bio Omorika 25) i na Box-u
U februaru stiže račun za mobilni uobičajen, za Box uvećan
Pišem reklamaciju za Box, storniraju račun, pošalju novi sa starom cenom i mail sa ponovnom potvrdom da će mi računi biti bez poskupljenja do kraja ugovora
Pre neki dan stiže februarski račun za Box, ponovo uvećan te sam ponovo napisao reklamaciju 😂

Inače, u septembru sam pisao Ratel-u zbog drugog slučaja kod njih, odgovor mi je stigao poštom pre neki dan, u odgovoru je i prilog - izjašnjenje Telekoma iz oktobra.. tako da je Ratel-u potrebno oko 3-4 meseca da prekopira odgovor operatera i pošalje
 
Mene umalo da uhvate na tu foru sa Ratelom (za izbegavanje, osim u krajnjoj nuždi), kako sam Ratel stavio u cc, kad sam se posle nekog vremena interesovao za svoj slučaj u MTS, odgovore da će odgovor poslati Ratelu...od Ratela još uvek ni traga ni glasa, dobro da sam ponovio upit preko portala i reših.
 
Sestriću je MTS agent dala promociju iz a1 prepaid da prenese br. U MTS sa soko max tarifom upola cene ceo ugovor. Prva godina 1000 druga 2300. Da li je izvodljivo da otvorim prepaid a1 i registrujem ga a zatim probam isto kao on? Ili je to za one koji su duze u a1? Pitao sam je za yettel dal vazi i tu se nista ne dobija. Samo 6 meseci gratis.
Hvala
 
Sestriću je MTS agent dala promociju iz a1 prepaid da prenese br. U MTS sa soko max tarifom upola cene ceo ugovor. Prva godina 1000 druga 2300. Da li je izvodljivo da otvorim prepaid a1 i registrujem ga a zatim probam isto kao on? Ili je to za one koji su duze u a1? Pitao sam je za yettel dal vazi i tu se nista ne dobija. Samo 6 meseci gratis.
Hvala
Mora da prodje 3 meseca od aktivacije prepaid kartice kako bi ispunio minimalni period ostanka u mreži.
 
  • Like
Reagovanja: pmb
Meni skoro rece neki akviziter da je 3, ali ili je pogresio ili je malo lagio kad je prodavao pricu.
 
Period kada korisnik, koji je izvršio prenos broja, može ponovo da traži prenos istog broja, smanjen je sa tri na dva meseca, kako bi se korisnicima dodatno olakšala promena operatora.
 
Pozdrav, žalio sam se RATEL-u 18.02.2025 na poskupljenje mts racuna, nista jos uvek nisu odgovorili, ali citam poruke ovde i vidim da je nekima mts poslao poruke da ce im ostati ista cena do kraja UO nakon sto su zapretili RATEL-om? Da li sam mozda trebao da javim mts-u da znaju da sam se zalio RATEL-u?
 
Ako korisnik ima prepaid broj (vec 3m, pre neka kontrola troskova il kako se zvala tarifa) i vlasnik broja hoce da prenese broj u A1, a ima više brojeva na svoje ime (deca, on, a za dete se ganja tarifa), mts ce zvati za dogovor broj koji se prenosi (a dete ga koristi)?
Da li dete moze reci da zovu oca i hoće li uopšte zvati oca na njegov broj?
Sta se moze od pogodnosti dobiti za ostanak u MTS na Omorika M tarifi ako se podnese zahtev za prelazak u A1 a broj je na pripaid-u?
Sta se može dobiti za ostanak u mts na novo ugovorenoj tarifi Omorika M sa postpaid-a ako se zove 064733 za dogovor oko ugovora?
Da li se prelazak sa prepaid na ugovor na OM tretira novi korisnik, mogu li promoteri (znanci, sa foruma i sl.) sklopiti ugovor i dati neke pogodnosti?
 
Ako korisnik ima prepaid broj (vec 3m, pre neka kontrola troskova il kako se zvala tarifa) i vlasnik broja hoce da prenese broj u A1, a ima više brojeva na svoje ime (deca, on, a za dete se ganja tarifa), mts ce zvati za dogovor broj koji se prenosi (a dete ga koristi)?
Da li dete moze reci da zovu oca i hoće li uopšte zvati oca na njegov broj?
Sta se moze od pogodnosti dobiti za ostanak u MTS na Omorika M tarifi ako se podnese zahtev za prelazak u A1 a broj je na pripaid-u?
Sta se može dobiti za ostanak u mts na novo ugovorenoj tarifi Omorika M sa postpaid-a ako se zove 064733 za dogovor oko ugovora?
Da li se prelazak sa prepaid na ugovor na OM tretira novi korisnik, mogu li promoteri (znanci, sa foruma i sl.) sklopiti ugovor i dati neke pogodnosti?
Moze dete da kaze da zovu oca, moja baba je uvek prebacivala te agente na mene, da im broj i okrenu me maltene odmah.
 
Истиче ми уговор у Мају, рекламирао фебруарски рачун, одговорили да раскид уговора само уз обрачун накнаде штете. Планирам да им напишем мејл, да се позовем на закон, и да их обавестим да ћу преостале рачуне платити само у износу на који сам склопио уговор, пре било ког поскуљења.
Може ли ко да ми пошаље мејл ратела, и свима којима треба да пошаљем? (није ми јасно што супернови) ...или још боље ако нека има цео текст свог мејла са којим се жалио, нисам баш добар у писању, хвала.
 
a sto bi placao preostale racune u iznosu pre poskupljenja ? ako su ti povecali za Februar mesec racun imas prava za raskid po zakonu. clan 131. ako te nisu obevestili da ce da poskupi i za februar 2025.
 
неће да раскину, " одговорили да раскид уговора само уз обрачун накнаде штете", саветују да наставим да плаћам. Плаћао бих како бих могао после да задржим број када пређем код неког другог.
 
Nazad
Vrh Dno