Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

vise puta je bilo, kada istekne ugovor,podnosi se zahtev za prenos broja i tada tek sledi poziv iz mts-a. Pozivanje bez zahteva za prenos broja nista konkretno de donosi, eventualno 1 mesec za 1 dinar.
 
Krajem januara sam otišao iz mts-a, posle podnetog zahteva za prelazak u yetel, pozvali su i ništa bitno nisu ponudili.

Kasnije sam ispratio na temi da su i to promenili, pa su davali opet neke popuste...

Tako da bitan je momenat prelaska, nekad ima neke akcije, nekad ne.
 
Ne pamtim kad nije bilo, u 95% slucajeva pali ista fora,ti si igleda bio u tuh 5%.
Od prosle godine u ovo neko vreme sam 1 od 3 broja izvukao povoljnosti, pa u aprilu,pa u junu...
 
Nakon zahteva za prenos broja bratu ponudili 30% na Omorika 12 ... zvali malopre sa 733 ;-)
 
Tako je, to je ta ponuda.... Ali bolje da je uzeo neku jacu tarifu, jer je O12 jedina tarifa koja je redovno svih 24 meseca po full ceni i na nju ide 30%. Dok ostale su recimo soko lite prvih 12 meseci po 1690,drugih 12 po 2990 i u tom slučaju tih 30% se obracunava prvo na 1690,pa posle na 2990...tako isto i O25 i O50, samo sto kod njih nije 12/12,nego 6/18 odnosno 9/15...tako da valja malo baciti matematiku na 24 meseca pa videti sta kome vise odgovara.
 
Nije prihvatio ;-)... prenece broj na prepaid u A1 .. daju 50% popust na mesecen planove pa ce da vidi kuda dalje ...
U pravu si uvek treba baciti matematiku i videti sta kome odgovara '_)
 
Podnet zahtev u A1, nisam hteo da pravim dodatne korake, ali ako mora.... Inače ništa mi ne znače jači paketi od O12, jer se ni taj net neće potrošiti. Videću baš šta će ponuditi iz A1, a MTSu ću reći da mi nude NeoNeo za 1250 ;)
 
Podnet zahtev u A1, nisam hteo da pravim dodatne korake, ali ako mora.... Inače ništa mi ne znače jači paketi od O12, jer se ni taj net neće potrošiti. Videću baš šta će ponuditi iz A1, a MTSu ću reći da mi nude NeoNeo za 1250 ;)
Jesi podneo preko sajta ili lično u poslovnici?
 
Koliko se secam za prelaz iz Mts-a mora licno, nisu bar pre imali online opciju.

Edit. Znaci uveli su i online.
 
Nije prihvatio ;-)... prenece broj na prepaid u A1 .. daju 50% popust na mesecen planove pa ce da vidi kuda dalje ...
U pravu si uvek treba baciti matematiku i videti sta kome odgovara '_)
Vidi da kontakira agenta prodaje. Da mu odobre vaučer za 50 posto na neo neo.
Hoce da odobre ako si skoro preno i na prepaid. Ako mu je signal ok i sve to nek cepa. Rucni odabir mreže ako ide Bosna, Hrvatska ili koja god kombinacija da se ne zezne zbog Zapadnog Balkana. I nek cepa... A1 jeste ima te neke zezancije da mi dropuje signal na autoputu Novi Sad Beograd. Ili da negde bude slabiji ili bez signala. Ali to je sve minorno za benefite... Jedino taj roaming nesrecni i rucni odabir mreze i u Hrvatskoj hoce 5-6 dinara da fantomskog interneta naplate... Mozda najbolje koristi 3G dok prolazis kroz EU i obavezno data isključiti.
 
Privremeno mi isključili postpaid broj zbog neplaćenog računa za mesec avgust i septembar (koji nije još dospeo za plaćanje,jer septembarski račun dospeva za plaćanje 15.10.2023,godine),pa me zanima sledeće:
1.Da li će kada uplatim račun za mesec avgust da mi aktiviraju postpaid broj ili moram da uplatim račun i za septembar mesec iako još nije dospeo?
Hvala!
 
Do poslesnji put kada sam bio u takvoj situaciji, pre jedno 3 godine, moralo je oba racuna.

Imas i ono ukljucenje na rec, pa upali mozda to i plati avgust, pa onda za septembar sacekaj, neverujem da ce ti ponovo iskljuciti zbog septembarskog, koji tek dospeva.
 
Ne mora oba, samo taj pretposlednji, avgustovski. U istoj sam situaciji trenutno, mada me nisu još isključili, juče mi je stigla poruka da platim u narednih 5 dana. Često se tih pet dana produži na 7, 8, 10...nema pravila.
 
Podnet zahtev u A1, nisam hteo da pravim dodatne korake, ali ako mora.... Inače ništa mi ne znače jači paketi od O12, jer se ni taj net neće potrošiti. Videću baš šta će ponuditi iz A1, a MTSu ću reći da mi nude NeoNeo za 1250 ;)
Javi ishod.
 
Meni je agent a1 ponudio taj neoneo za 1250 i sestra je uzela jer joj ugovor sa mts istekao.
 
Meni je agent a1 ponudio taj neoneo za 1250 i sestra je uzela jer joj ugovor sa mts istekao.
Nema sta samo rucni izbor mreže ako joj je upaljen data roaming za Zapadni Balkan ako ide preko ili blizu granice. Bollje da bude nedostupna u roamingu sve vreme nego da jednom zaboravi da isključi prenos podataka...
 
Zvali me danas pred istek ugovora, navodno za isti paket daju 20%, a za prelazak na viši 30%. Tako da, prelazak sa O12 na O25 se više isplati nego 20% na O12, u proseku mesečno iznosi oko 1380 din.
 
Može li neko da nasluti hoće li biti do ili oko nove godine soko tarifa za ~1500din mesečno kao što je bila pre nekoliko meseci?
 
Da i očekuj posle njihov poziv, pisao sam par postova izmad, da u takvim slucajevima daju dodatnih 30% na aktuelnu u tom momentu promociju.
 
Da li se kod MTS-a ili drugog operatera može sklopiti više ugovora po matičnom broju ili samo jedan?
Majka ima ugovornu obavezu za postpaid paket koji koristi brat, a sad bi uzela za sebe Senior tarifu, pošto je napunila 65 godina.
 
Može više komada, ne znam koliko tačno, ali bar 5 može.
 

Juče putem maila obnovio ugovor, Omorika 25. Aktivirali ga tokom večeri i vidim u "moj mts" navedene free aplikacije , a izostavljen Tiktok koji stoji u ugovoru i naravno skida mi net tokom korišćenja istog. Uložio sam prigovor. Stvar je principa, jer tako sutra mogu da mi pošalju račun na 5 M dinara, ako ih stavke u ugovoru ne obavezuju.
 
To je onda rekord u brzini prikaza novog paketa u moj MTS aplikaciji 🙂
Bude obično par dana dok to ne legne kako treba u sistemu.
Što ne pozoveš 064 733 i pitaš?
 

Juče putem maila obnovio ugovor, Omorika 25. Aktivirali ga tokom večeri i vidim u "moj mts" navedene free aplikacije , a izostavljen Tiktok koji stoji u ugovoru i naravno skida mi net tokom korišćenja istog. Uložio sam prigovor. Stvar je principa, jer tako sutra mogu da mi pošalju račun na 5 M dinara, ako ih stavke u ugovoru ne obavezuju.
Pa tehnički mogu ali praktično stavi limit u aplikaciji
 
Ističe mi za nekoliko dana ugovor sa mts, trenutno sam na staroj tarifi Omorika 15, a prešao bih na Omoriku 50 ili Soko lite pa me zanima koliki max popust mogu trenutno izvući za te tarife?
 
Vrh Dno