Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Bio danas ja opet malo do MTS-a, nesto se raspitivao, limite odredjivao, trazio podesavanja za net i mms... net radi ali mi mms ne radi, ne mogu nikako da dobijem ni na koju uslugu podesavanja za mms... valjda ce sutra da proradi...
Dok sam cekao da mlada devojka odradi svoje na kompu, propitivao sam je u vezi paketa novih od aprila... kaze bice "Neo" paketi, samo ne zna koliko ce neta da daju...
 
Na Tln se ni na prepaidu ni na postpaidu ne trosi kredit (ne pravi racun) za net, vec iskljucivo kroz dodatke.
 
Prvo pogledaj kakav signal ima drugi opertor kod kog planiraš da se prebaciš. Što se tiče ponude vidi šta ti više treba net ili neograničeni minuti? U telenoru za 1200din imaš neograničene minute i dva digitalna servisa a u mts-u za iste novce 100gb neta.

kako to da proverim, osim da uzmem karticu i drugi telefon i da ih nosam i proveravam ko je gde bolji :) mislio sam da cu dobiti neke generalne informacije ovde, neke informacije koje su uvek bile dostupne na forumu godinama unazad, pokrivenost, 3g/4g brzine, popusti promocije, licno ne trebaju mi desetine gigabajta neta, oko 5 je dosta, imam dosta roaminga, i poziva, tj racune min od 3-5.000

nekada je telenor bio u velikoj prednosti sto se tice pokrivenosti 3g/4g, sad nemam pojma
 
Telenor nikada nije bio u prednosti po 4G pokrivenosti :) Po trenutnim pricama operatera (sva tri), kao jeste u nekoj maloj, ali NIJE BIO do Q4/2017.

Za 3G verovatno jeste globalno u prednosti, ali sta ti to znaci, ako tebi bude suprotno? Jer poglavica je cesto imao slucaj da mu samo MTS ima ikakav signal, ili iole koristan, i slucajeva da samo MTS ima 3G signal, a covek se prilicno krece (ovo je oko Pirota uglavnom, koliko se secam).

Sve te "informacije" o pokrivenosti su bile price ljudi koji su umislli da je njhihovo iskustvo pokzatelja stanja u celoj zemlji :)


Mada, kako MTS radi trenutno u Beogradu sa 4G karticom.... nije mi uopste jasno kako ga ljudi koriste. Ja nisam zahtevan korisnik, ali oni padovi na 3G, 2G kod Trga Oslobodjenja!, propusten poziv ko ima 4G karticu... neshvatljivo.
Imao je Telenor tih problema na pocetku (oko propustenih poziva), ali ne u ovoj kolicini.

Jeste najbolje da uzmes karticu drugog operatera i isprobas.
Mogu ti reci za konkretne lokacije, ako gledas Beograd, Nis... generalno mislim da trenutno nije dobro vreme preci sa Telenora. Ali manje te kosta neki prepaid da uzmes i isprobas. Samo imaj na umu da obican prepaid (sem Tourist kartica dakle) nema 4G!
Pa moze se desiti da ti ona dobro radi, a da sa 4G imas problema zbog rollovera za razgovore. Ili obratno... ne budes zadovoljan 3G netom, ali 4G radi dobro.
 
Generalno alfa je u pravu, i sam imam problema sa MTS-om od kad sam uzeo 4g karticu. U Beogradu ocajno radi, a poruke o propustenim pozivima samo pljuste. Sto se tice 3g, tu je situacija daleko bolja. Za Telenor ne znam, ali u Vipu mozes da uzmes probnu karticu na mesec dana i potpuno besplatno isprobas njihovu mrezu. Upravo je testiram i prijatno sam iznenadjen 4g mrezom i brzinama neta. Da ne pricam da ni jednom nisam ispao iz mreze.
 
Za 3G verovatno jeste globalno u prednosti, ali sta ti to znaci, ako tebi bude suprotno? Jer poglavica je cesto imao slucaj da mu samo MTS ima ikakav signal, ili iole koristan, i slucajeva da samo MTS ima 3G signal, a covek se prilicno krece (ovo je oko Pirota uglavnom, koliko se secam).

Da budem precizan, postoje 4 lokacije oko Pirota na kojima mts ima signal a drugi nemaju:
- Dolina reke Jerme (deo oko manastira Poganovo) mts 3G,2G ostali ništa.
- Selo Temska (na putu za Staru Planinu iz pravca Pirota) mts 4G,3G,2G ostali ništa
- Zavojsko jezero, mts 2G ostali ništa
- Sela Gornje i Donje Krnjino, Bežište (na putu iz Pirota odnosno iz Bele Palanke ka Babušnici) mts 2G, 3G, ostali ništa.

Imam još jedan primer drugačije situacije:
- Varošica Kalna (na putu za Staru Planinu) mts 3G, 2G, Vip 3G, 2G, telenor ništa
- Selo Gornja Kamenica (na putu od Knjaževca ka Kalni - Staroj Planini) Telenor 3G, 2G, Vip 4G, 2G, mts ništa.


Ono što sam primetio, mts mreža ludi u slučaju da je 4G na granici pokrivenosti (kod mene kući), a i 3G je na granici. I onda telefon ne ume da pređe sa 4G na 2G, ispada iz mreže baš puno ako sam u zoni gde imam 4G (slab) a 3G nemam. Recimo vip u istoj situaciji u kojoj sam ja (4G dobar, 2G odličan, 3G nema ni u tragovima, sem na nekim mikro lokacijama) nema takvih problema, kad dođe poziv, telefon sa 4G mreže padne na 2G i počne da zvoni.
 
Poslednja izmena:
pa sta ga znam, i na telenoru i dalje imam propustene kao i vi na mts-u, u poslednje vreme redje se desava ali nije nestalo
nije mi beograd najbitniji, vec svuda po srbiji neki opste stanje

ne mogu da kazem svih ovih godina telenor je sasvim solidno funkcionisao sto se tice usluge, ali mi je glupo da posle toliko godina bolju ponudu za uredjaje dobijaju fizicka lica, nikakav popust - nista, a mts ponudu za telefone ima poprilicno povoljniju
kako da vam kazem, jeste sve u glavnom radilo kako treba, ali nekako uvek imam osecaj da placam vise nego sto je potrebno :D
 
Heh, pa ranijih godina jesi placao def. :D Ali sada preci... sta znam.
Telefoni su preskupi kod sva tri.
 
Zanimljivo. Pošaljem mts-u email da bih produžio ugovor na 2 godine zbog promocije, ali ističe mi 28.08.2018. i ne uklapa se u ona 3 meseca. Odgovore na email da nije moguće, te da je potrebno uzeti i telefon blablabla...Ja kažem da mi ne odgovara, i samo napišu da će poslati dalje na proveru zahteva.
Sada me zove ljubazna žena iz mts-a i govori da nije moguće, da ništa ne zna o novim promocijama, jedino ako hoću telefon...Zahvalim joj se i kažem da neću telefon zbog idio-ti-zma zvanog "3G usluga" (tim rečima).

Drugar jutros ode u najbližu poslovnicu (TC Merkator) i proba da obnovi ugovor....i obnovi ugovor iako mu je ostalo još 115 dana (skoro 4 mes.) :D Šta reći, mts.
 
Sutra i ti odeš i završiš...
 
Ne znam šta mi je pametno da radim na drugom broju, da čekam još malo ili da cepim i na njemu 100gb promociju... Šta rekoše, kad će ti kao novi paketi?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sta ti je bitnije da imas na tom broju, neo minuti i sms ili neo net?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pitanje u vezi 3g takse (kada se uzme i telefon iz ugovor), da li se taksa plaća i uz LTE telefon?
 
Ne bi se oni odrekli tih 100 kinti, pa ne znam sta da se desi...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Bio sam ubeđen da je važilo samo za 3g (ne LTE) modele a ne i za LTE (iako to ne zvuči logično).
 
Pa s LTE telefonom mozes da koristis i 3G :type:
 
Heh, pa ranijih godina jesi placao def. :D Ali sada preci... sta znam.
Telefoni su preskupi kod sva tri.

Mislim pre da su paketi sa telefonom skupi, a ne cena samog telefona koji ide uz paket. Sad sam nešto ponovo izveo računicu, gde plaćam 345 dinara više mesečno, XL mobilni paket sa sve 3g taksom, nego da sam isti takav mobilni uzeo preko oglasa i XL paket sa 50% popusta na pretplatu. A razlika mobilnog paketu sa telefonom kod mts-a i bez njega je čitavih 600 dinara više, koji se tope na 345 dinara, zato što me jeftinije izađe sam telefon preko mts-a, nego preko oglasa da sam išao. Meni iskreno tih 345 dinara nije mnogo naspram cimanja (put, troškovi, garancija ima, nema, ili je šest meseci, godinu dana i ostalih džidža bidže...)
 
Poslednja izmena:
Ma ne zvuči logično da se uopšte plaća nekakva taksa, to je moja poenta.
 
Kako nije logično, svakog meseca najmanje milion evra u džep :)
Za profitno orijentisanu organizaciju, prihvatljivo i logično je sve što donosi profit.
Opet, na tržištu Srbije, samo mts ima ovaj 3G "harač", druga 2 operatera ga nemaju u ovom obliku.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim pre da su paketi sa telefonom skupi, a ne cena samog telefona koji ide uz paket. Sad sam nešto ponovo izveo računicu, gde plaćam 345 dinara više mesečno, XL mobilni paket sa sve 3g taksom, nego da sam isti takav mobilni uzeo preko oglasa i XL paket sa 50% popusta na pretplatu. A razlika mobilnog paketu sa telefonom kod mts-a i bez njega je čitavih 600 dinara više, koji se tope na 345 dinara, zato što me jeftinije izađe sam telefon preko mts-a, nego preko oglasa da sam išao. Meni iskreno tih 345 dinara nije mnogo naspram cimanja (put, troškovi, garancija ima, nema, ili je šest meseci, godinu dana i ostalih džidža bidže...)

NIJE 50% popust na pretplatu vec je popust samo 40% na uo od 12, 24 ili 36m ...
Pravi matematiku ponovo.
Kako ce biti od 1.4.'18. ne znam, ali sada je ovako.
 
Mislio sam 50% jer imam box, ali sam u tom slučaju kratak 565 dinara mesečno, što nije ni malo, ni mnogo (nekih 100 evra više za dve godine :))
Gore sam pisao 50% a gledao njihovu kalkulaciju od 40% bez telefona, a zaboravio još dodatnih 10% ako paket ide uz box.

Za profitno orijentisanu organizaciju, prihvatljivo i logično je sve što donosi profit.
Opet, na tržištu Srbije, samo mts ima ovaj 3G "harač", druga 2 operatera ga nemaju u ovom obliku.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Ma razumemo se, nego možemo mi da trubimo do sutra, to ostaje. Danas 3g, sutra 4g i 200 dinara taksa...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno