Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Baš ću da svratim da ih pitam, to za 3 meseca ranije. I mene buni, ali mislim da prvo mora da se završi ova uo, pa tek onda. Ja imam sad uo koja ističe za malo više od 3 meseca, ali sam uzeo telefon, tako da verovatno, kad ovaj isplatim tek onda nastupa novi sa 50 %
 
Moze 3 meseca ranije ugovor, bez obzira na tip, i odmah pocinje nova UO.

Da li se nekom dešava da kada pozove nekog na mts, a čovek zauzet, da uopšte nema signala o zauzeću već se samo isključi poziv, kao da je neka greška u pitanju. Kod mene eco već nekoliko dana tako; bez obzira da li pozivam sa vip ili telenor mreže. Kasnije dobijem poruku da korisnik više nije zauzet; tako sam i provalio.
Meni se ovo desilo nekad, ali nisam siguran ni koju mrezu sam zvao, ni sa koje iskreno. Nije ovih dana, ali imao sam to iskustvo.. mislim da je do telefona, jer na Note 3 Duos mi se nikada nije desilo, na drugim Duosima jeste. Nije sa single-sima.

Jedan malo čudan problem; danas i juče postoji problem na vezi, ali svaki put sa istim čovekom; on mene loše čuje, a ja njega odlično. Ja na vip, on na mts mreži.
Da nisi slucajno bio na VIP 2G tada?:) A i on mozda?:)
 
Ja jesam bio na 2G mreži na Vip. Za njega ne znam, ne verujem baš da je svaki put bio na 2G.
Za ono gore ne može da bude do telefona, već je verovatno neki bag kod mts-a. Dešava se poslednjih par dana samo, ranije nije. A i kad pozivam vip i telenor nema toga.
 
To ne znaci da nije do telefona, tj. da se ne sporazume sa mrezom kako treba. (zato se i radi sertifikacija telefona za trzista, tj. za normalna trzista)

VIP ima neki problem sa 2G izgleda kada su obe strane na 2G (VIP 2G - VIP 2G mi uzasno radi, recimo, potpuno beskorisno, ali ako je i jedna strana na 3G, sve je OK). Mislim da je isti slucaj ovde.


Inace, ova ~3 dana mi je nesto slabiji MTS 4G u kraju, nema ga na lokacijama gde ga je bilo ranije. Nisam imao VIP karticu da poredim da li se i na VIPu smanjio signal (mozda zbog kise...).
 
To ne znaci da nije do telefona, tj. da se ne sporazume sa mrezom kako treba. (zato se i radi sertifikacija telefona za trzista, tj. za normalna trzista)
Telefon je kupljen ovde legalno... Kako god, ali svejedno ne verujem da ima ikakve veze do telefona, naročito pošto se 1-2 puta u dva-tri meseca ne "sporazume" sa jednom mrežom...
 
A da li neko zna kada istekne ugovor pa hocu da mi dekodiraju telefon, isti mora da se dostavi fizicki u poslovnicu ili moze da se zatrazi preko neta ( posaljem im IMEI broj ), posto kod vipa mora da se odnese telefon u poslovnicu ?
 
Ja sam bio u mts da im trazim taj kod. Oni su napisali zahtev i rekli da ce neko da me pozove ili na mail da mi posalje taj kod. Evo vec 5-ti dan nista. Moram da idem da ih cimam, prave se oni blesavi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne brini, nece da ti oproste. Sve naplate kad tad.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ja sam bio u mts da im trazim taj kod. Oni su napisali zahtev i rekli da ce neko da me pozove ili na mail da mi posalje taj kod. Evo vec 5-ti dan nista. Moram da idem da ih cimam, prave se oni blesavi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Da li je potrebno da se donese telefon na uvid ?
 
Ako je ovo stvarno, onda super, mada nešto sumnjam... Da mi oproste oko 12 hiljada ?!

Ako je u pitanju iPhone, one 3 rate za telefon nece oprostiti, one ostaje. Za ostale telefone ide samo na 12 rata, tako da ne pricamo o ratama dalje od toga.
Pretplate se otpisuju, ali max. 3 meseca ranije, zvanicno barem. Imaj na umu da je to 3 kalendarska meseca, tj. ako ti istice 1. novembra, tek 1. septembra mozes da produzis, sto je efektivno 2 meseca samo.
Ja uvek produzujem 3 meseca ranije, jedan je bio sa telefonom, moglo je, i pise na sajtu trenutno da moze 3 meseca ranije i sa fonom, a iz iskustva, pretplate se otpisuju.
 
Jeste iphone, ali rata mi je manja od pretplate, još 96 dana, što nači kad mi mogao , alfa ?
 
Svejedno, rata ti ostaje (nezavisno od pretplate, znaci 3 meseca jos), ali mozes da produzis 1. septembra, ako sam dobro sracunao :) (negde krajem novembra ti se zavrsava?)
 
Da li je potrebno da se donese telefon na uvid ?
Meni ovaj u poslovnici nije trazio telefon. Samo napisao zahtev da hocu kod za otkljucavanje posto mi je istekla ugovorna obaveza i rekao mi je da ce mi oni to poslati ili na mail ili me pozvati. Mozda i sms-om.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Svejedno, rata ti ostaje (nezavisno od pretplate, znaci 3 meseca jos), ali mozes da produzis 1. septembra, ako sam dobro sracunao :) (negde krajem novembra ti se zavrsava?)

e2d5aae9f21ed5fda01e07d3185910c6.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, 1.sept bi trebalo da mozes. Mozes i krajem avgusta da probas ako su promenili. Ne moras u poslovnicu, mozes i preko portala da probas.

Odes na tarife, kazes kupi, i posle logina ce pitati novi broj ili postojeci. Ako mozes da selektujes postojeci znaci da moze vec obnova.
 
Poslednja izmena:
Ako je ovo stvarno, onda super, mada nešto sumnjam... Da mi oproste oko 12 hiljada ?!
Ja sam telefon isplatio (bio na 12 rata) a imam oko 140 dana preostale UO (podatak iz one mts aplikacije) tako da bi meni "oprostili" ~6000 din posto mi je tarifa 2000 din ako je tacno da popust tece odmah....

Jel VIP nema ugovore na 12 meseci bez telefona?

Beyond Genius Lies Insanity
 
Ne oprastaju oni nista,vec te zaduze na novih 12/24 meseca,plus telefon ako se uzima.Ovako mozes otici u drugu mrezu,ili preci na pripejd,samo te upecaju opet na udicu i to je to. :D

@maki22

28 avgusta mozes potpisati novu UO,samo javi koji su ti popust dali. :D
 
Poslednja izmena:
Po ovim cenama telefona, nema tu nikakvog prastanja :)
 
Ne oprastaju oni nista,vec te zaduze na novih 12/24 meseca,plus telefon ako se uzima.Ovako mozes otici u drugu mrezu,ili preci na pripejd,samo te upecaju opet na udicu i to je to. :D

@maki22

28 avgusta mozes potpisati novu UO,samo javi koji su ti popust dali. :D

Kakav crni pripejd, kakve druge mreže, kakve udice bobane:D
 
Istice mi jedan ugovor u ponedeljak. Da li da cekam Septembar (mozda ce biti nesto novo) ili u pon da uzmem fon?
 
Ja produzio Delicious,rekose mi da nece biti nista posebno,i reko da mi ne smugne telefon koji su spustili dosta.

@maki22
To bilo figurativno na "ono" prastanje,nisu oni meni platili,ali resio ja njih da castim onu 13 pretplatu po punoj ceni,koja nema sanse se izbegne izgleda.

Da resih da iskoristim telekomovo forsiranje skupljih telefona,na ustrub onih koji uzimaju jeftinije telefone ili koji ne uzmu nista.I uzeh jedan dobar telefon za zenu. :D
 
Sacekaj septembra, izlazi N7, ako nista drugo pogurace cene telefona po oglasima nanize barem malkice. I onda ces moci bolji izbor da napravis, oglas ili da kupis fon u MTSu.

Inace, koji fon, ne znam da ista vredi trenutno uzimati kod MTSa?
 
N7 sam jos pre tri dana razgledao u telekom,lep jeste ali neka hvala :D

Huawei P8 lite,prodavnice do 30000,ima neki hram u bg kao 160e nov,oglasi 160e pa na gore nov,ali sve one fore 10 dana nekoriscen,u telenoru bi me izaslo vise 9000 u vip 4000.U telekom na KT 500 kosta 18900 ,a bio 27300.Kako ga spustili na ovu cenu,poceo da ide kazu.Ja ga dosta merkao za mene,pa sve zivo prospartao.
Pa oni HUAWEI P9 lite koji se od skora pojavio vec spustili malo. :D
 
Ma nije za mene, a cale gleda neku srednju klasu, ovaj trenutni mu je u ofsajdu fon.
Hvala. :)
 
Pa Delicious ja to pokazoa sta kupio,ja mislim da moj spada u srednju nizu klasu,gde onda spada samsung note 7 od preko 100000 :D
HUAWEI Y625 su spustili a to ne pise na sajtu,ako tvoj cale hoce solidan android,ali imaj u vidu 3g pretplatu 118 mesecno,a na KT je nema.Moze se nadje po neki model,ali se pogleda tamo vamo,cene kod svih.
https://www.mts.rs/privatni/mobilna...efoni/detaljnije/78841/huawei-y625#undefined1
 
Ma tebi sam se i zahvalio. :D Ali taj mi se cini da je niza klasa.
Alfa, gleda e5, alcatel onaj i p8 lite.
 
Nazad
Vrh Dno