Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Hvala svima, i sada plaćam 2399, tako da verovatno to ostaje isto. Ako ostajem na MTS, izgleda je najbolje da nastavim bez UO.
Ovaj mts kučni internet izađe skuplje (a manji upload).
 
zato sto su ti pogresnu stranu linkovali
tvoj paket je sada 250/80 za istu cenu (ja mislim da ce ti promeniti cim ti istekne UO, "anexom")
kada ti istekne UO placas 300 dinara vise jer nisi vise u UO, pise ti tako u ugovoru
 
Moja greska, ali su lose imenovali paket na sajtu kao BOX 2 + Iris TV - tu ne bi trebalo da se nalazi Net + fiksna...
 
Aha, piše 2749, što je 350din više nego sada. Podnošljivo.
Imam opciju yettel, i SBB (nisam siguran da je optika). Pošto smo imali Pošta Net, verovatno mogu i Supernovu (ali to je, valjda, samo coax?)
 
Ako neces da se cimas sa prelaskom na drugi provajder, slobodno ih nazovi na broj koji su ti dali na prethodnoj strani pa im reci da planiras da predjes na drugog provajdera (najvise ih boli kad spomenes SBB) pa da ti ponude nesto.
 
Ok, to i planiram, nego nisam pratio skorije, šta daju kao nestandardnu ponudu. UO mi ističe za 2 nedelje, internet mi radi bez greške.
 
Postoji li password za admin logovanje na ONT HG8245w5-6t? Uradih search na brzinu i nisam uspeo ništa da nađem.
 
Username: admin

Password: 20HWont17. (ne zaboravite tačku na kraju!)
 
Evo sam 2 godine daleko od ponovnog cimanja oko prelaska sa SBB na nekog drugog operatera pa se setih necega i pitacu vas sada i ovde.

Telefon fiksni se prenosi u SBB i tu stoji do isteka UO kod sbb.
MTS kad se kod njih koriste usluge, sve sem mobilne, pod moranje ima fiksni broj preko koga se sve vodi, ugovor i naplacivane.
Kako se prelazi na MTS box sa SBB ako je fiksni u sbb mrezi?
Da bi zapoceo uslugu mts, box neki (dakle i fiksni mora) i da bi dobio 12m po 1 dinar, kako se prelazi u mts a da se prenese fiksni iz sbb u mts sa istom numeracijom broja?
Finesa za koju do sada nisam cuo kako se resava...
 
dobijas nov fiksni broj kojeg mozes da promenis na taj tvoj stari kada postane slobodan
 
I meni istice ugovor optika BOX 2 na mts-u! Net plus fixni. Nude mi box 3 po ceni box2. Yettel je ugasio akciju 12M po 1din, a ponuda mts-a mi ne odgovara! Verovatno cu otkazati na mesec dana a onda pokusati neku akciju na mts-u na drugo ime!
 
Evo sam 2 godine daleko od ponovnog cimanja oko prelaska sa SBB na nekog drugog operatera pa se setih necega i pitacu vas sada i ovde.

Telefon fiksni se prenosi u SBB i tu stoji do isteka UO kod sbb.
MTS kad se kod njih koriste usluge, sve sem mobilne, pod moranje ima fiksni broj preko koga se sve vodi, ugovor i naplacivane.
Kako se prelazi na MTS box sa SBB ako je fiksni u sbb mrezi?
Da bi zapoceo uslugu mts, box neki (dakle i fiksni mora) i da bi dobio 12m po 1 dinar, kako se prelazi u mts a da se prenese fiksni iz sbb u mts sa istom numeracijom broja?
Finesa za koju do sada nisam cuo kako se resava...
Mts uvodi privremeni broj telefona koji je aktivan dok sbb ne oslobodi tvoj broj telefona nakon čega se radi promena numeracije privremenog broja u tvoj broj iz sbb-a.
 
Pozdrav svima. Pitanjce - posto MTSov Nokia ruter slabo baca wifi signal po kuci, da li moze da se kupi neki drugi ruter pa da se tako resi problem ili je bolje uzeti neki extender ?
Ne razumem se bas u tematiku. MTS ruter je povezan sa svicem iz kojeg idu mrezni kablovi po kuci pa bih pretpostavljam mogao kabl da ubacim u drugi ruter i to je to ili postoje dodatna podesavanja ?
Hvala puno unapred.
 
Ne razumem se mnogo, ali ja sam WiFi signal resio Huawei ekstenderom koji se može kupiti u Mts ili dobiti za dinar(sve zavisi koji paket imas)
Imao sam crnu nokiu, nema pola metra ono se gubi signal, dobio neku beli nokiu znatno bolje ali opet lose. Da bi na kraju uzeo ekstender Huawei po ceni 271din/24m i resio WiFi 5ghz u celom stanu, ali zato 2.4ghz je samo u dnevnoj sobi.
Mislim da ti moze najbolje pomoci @rajkosto
 
skup je taj ekstender kod MTS-a (jedino bi ga uzeo ako hoces da imas iptv preko wifi-a, sto radi samo ako imas huawei ONT, ne nokia), mozes kupiti bilo koji noviji wifi5 ruter koji ima AP mod (imas ih za 30-40eur) i povezati sa tim switchem u bilo kojoj sobi gde imas mrezni kabl povezan sa nokijom/switchem.
 
ONT Huawei HG8245W5-6T, jel za njega važe isti admin login podaci kao i za Q2? Može li i on u bridge mod?
Hvala

EDIT: vidim par postova gore da su isti podaci za admin login, probaću
 
Poslednja izmena:
Važe i može…
 
HG8245W5-6T je identican ruter kao HG8245Q2 samo drugaciji spoljasnji dizajn sa vidljivim antenama (i dalje je 3x2.4ghz + 3x5ghz konfiguracija iako ima 4 "antene") i malo drugaciji meni na web interfejsu (sva podesavanja su ista samo se do stranica koje ih sadrze dolazi kroz drugaciju stavku u meniju)
 
Poslednja izmena:
HG8245W5-6T je identican ruter kao HG8245Q2 samo drugaciji spoljasnji dizajn sa vidljivim antenama (i dalje je 3x2.4ghz + 3x5ghz konfiguracija iako ima 4 "antene") i malo drugaciji meni na web interfejsu (sva podesavanja su ista samo se do stranica koje ih sadrze dolazi kroz drugaciju stavku u meniju)

Važe i može…

Možda nije pitanje za ovu temu ali vidim da se razumete u materiju pa me zanima da li i ONT ZTE F680 kod Supernove može u bridge mod, dok sam imao F612 on je bio u bridge...?
 
Može…
 
Da li neko ima samo njihov opticki net, a ne pakete? Zanima me cena optike i kvalitet iste. I kakva im je podrska generalno?
 
Kako to misliš ima optiku a bez paketa... optika je optika, imao paket ili ne, svejedno ti je, ista je usluga.
Evo meni skoro dve godine, nikakvih zamerki na samu optiku ili podršku, nije mi ni trebala, sve vreme radi kako treba, ali ću da ih menjam za verovatno Yettel čisto što neki kanali nisu dostupni preko EON aplikacije, ništa drugo.
 
Kako to misliš ima optiku a bez paketa... optika je optika, imao paket ili ne, svejedno ti je, ista je usluga.
Evo meni skoro dve godine, nikakvih zamerki na samu optiku ili podršku, nije mi ni trebala, sve vreme radi kako treba, ali ću da ih menjam za verovatno Yettel čisto što neki kanali nisu dostupni preko EON aplikacije, ništa drugo.
Mislim na to da me paketi ne zanimaju npr. duo paket, trio paket jer TV ne koristim, a ni telefon osim ako mi zatreba da zovem podrsku kad nestane net i sl.
 
Mislim na to da me paketi ne zanimaju npr. duo paket, trio paket jer TV ne koristim, a ni telefon osim ako mi zatreba da zovem podrsku kad nestane net i sl.
Mozes malo sutra da ih zoves jer telefonska linija ide preko rutera,bar su meni tako rekli.
 
Hoćemo sad po milioniti put da krećemo u istu diskusiju?
U Telekomu je usluga fixne telefonije primarna usluga, bez plaćanja iste nema i ne može da se sklopi ugovor ni jednu drugu ne-mobilnu uslugu.
 
Razumem da guraju fiksni u box pakete.
Razumem takodje da fiksni mora sa internetom vdsl, adsl, preko bakra.
Ali kakve veze ima fiksni sa optikom?
Smesno, samo hir njihov da se nakupe sto vise para da bi zakrpili rupe koje imaju.
Gledam paket net 400-3.499din,a box 2 fiksni i net 500-2.899din.na prvu nema logike, ali ocigledno kada se radi detaljnija analiza ima logike kod njih.
 
Opravdavanje nije tehničke prirode, takva je poslovna politika firme i mnogo im je slatka ta zarada i prosto može im se.

Logika je da svi se naguraju minimum na Box 3 pakete i da se Box paketima cena menja 3-4 puta godišnje i da idemo ka momentu kad će najjeftiniji paket sa 3 usluge (uključujući i beskorisni fixni) da bude 4500 din.
 
Poslednja izmena:
Da li oni to nude 1000/200 optiku po ceni od 4500 i to samo prva 4 racuna, a posle 9000?
 
Nazad
Vrh Dno