Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

^

Nakon obaveštenja na oglasnoj tabli se još sazove i skupština stanara (skupštinu može sazvati i neko od stanara, tj. vlasnika stanova, ne mora isključivo upravnik) sa tačkom dnevnog reda "Uvođenje MTS optike u našu zgradu", na njoj se još jednom pita da li neko ima nešto protiv - i to je to. Sve je po zakonu! Većina prisutnih je donela odluku, to se unese u zapisnik... i zdravo doviđenja.

Ne znam odakle vam ta ideja o "potpisivanju >50% vlasnika stanova"?!

Čak ni na državnom nivou, Skupština RS koja donosi mnogo važnije odluke o sudbini naroda i države, od neke banalnosti kao što je uvođenje optike u neku zgradu, te odluke ne donosi apsolutnom većinom (>50% svih skupštinskih poslanika), već ih donosi prostom većinom (>50% na skupštinskom zasedanju prisutnih poslanika).

Ja čak ni ne znam da uopšte postoji ta kategorija "apsolutne većine" (>50% svih ukupno)? Postoji 2/3-ska većina (za neke odluke od najvišeg značaja, npr. menjanje ustava isl) i postoji prosta većina (>50% prisutnih)... A da je za donošenje nekih odluka potrebna apsolutna većina - to nikada nisam čuo.
 
U principu uvek postoji minimalan procenat izlaznosti, zar ne? Pretpostavljam da tako nesto vazi i ovde, dakle moras da imas vecinsku saglasnost stanara koji su tu, a cine dovoljan procenat.
 
Ne broje se stanari (tj stanovi na komad), nego kvadrati, pa koju god većinu da gledaš.
 
^

Nakon obaveštenja na oglasnoj tabli se još sazove i skupština stanara (skupštinu može sazvati i neko od stanara, tj. vlasnika stanova, ne mora isključivo upravnik) sa tačkom dnevnog reda "Uvođenje MTS optike u našu zgradu", na njoj se još jednom pita da li neko ima nešto protiv - i to je to. Sve je po zakonu! Većina prisutnih je donela odluku, to se unese u zapisnik... i zdravo doviđenja.

Ne znam odakle vam ta ideja o "potpisivanju >50% vlasnika stanova"?!
Na ovu foru profesionalni upravnik izvlaci pare od stanara moje zgrade posto vecina ne ide na sednice skupstine stanara. Ima ekipu od njih 4-5 to je nazvao kao neki upravni odbor i odvalise nas. Sta da vam pricam kad su betonirali oko zgrade i ispred a vec betonirano. Stalno izmisljaja upravnik neke radove koje izvodi njegova gradjevinska firma jer kao daje najbolju ponudu. I nikom nista.
Tako da je verovatno ovo gore citirano tacno i da pije vodu u praksi.
 
Pa smenite ga.
 
U principu uvek postoji minimalan procenat izlaznosti, zar ne? Pretpostavljam da tako nesto vazi i ovde, dakle moras da imas vecinsku saglasnost stanara koji su tu, a cine dovoljan procenat.

To se zove "kvorum"... Ali za razliku od npr. državnog parlamenta, gde se poslanici mogu menjati ovako ili onako, članovi skupštine stanara ne mogu, jer su oni tu po automatizmu kao vlasnici stanova. Njih niko ne bira.

Sad, zamisli situaciju da u npr. nekoj zgradi sa 100 stanova/vlasnika, 60 njih uopšte ne zanimaju nikakve skupštine niti nekakva komunikacija sa bilo kim iz zgrade, iz ovog ili onog razloga. I kako sad da preostalih 40 vlasnika uvede optiku, okreči hodnik, donese bilo kakvu odluku? - Pa mora da postoji neki mehanizam, a nećeš ove hapsiti i prisilno ih dovoditi na skupštinu, zvati Interpol za one koji žive u inostranstvu itd. Oni se proglase nedostupnim, a skupštinu onda čine ovih 40... pa je kvorum npr. 20, a 11 može doneti odluku.

... A onda se to često, skoro neminovno pretvara u situaciju kao u @virketovoj zgradi. Mana diktature je što ne mora uvek biti prosvećena. Mana demokratske farse je što je uvek farsa.
 
S obzirom da je to skupljanje potpisa komplikovana rabota, pogotovu u većim zgradama (sa više stanova, pa gde se pola stanova izdaje, vlasnici žive ko zna gde isl)... mi smo u našoj zgradi to brzo i elegantno rešili tako što smo obrnuli fabulu situacije - na oglasnu tablu smo okačili obaveštenje otprilike sledeće sadržine:

"MTS nudi uvođenje optike u zgradu. Ako neko ima nešto protiv, neka se javi upravniku zgrade u roku od X dana".

I gotovo... Niko se nije javio da ima nešto protiv, ovi došli i sve ugradili, to je to. Zdravo doviđenja.
Обрнута психологија. 😀
 
^

To ti je demokratski model tzv. "pretpostavljene saglasnosti". Kao npr. što smo od pre nekoliko godina svi mi "dobrovoljni" donori organa, jer je demokratija pretpostavila da smo saglasni (i malo prećutala beznačajne detalje da se organi vade iz živih ljudi, a ne iz mrtvih) - tako isto ti uvedeš optiku u zgradu. :)
 
opet isti problem, box 200/80, mereno na gigabitnom utp-u.
Evo npr cak i domaci RATEL test i BG mts serveri:
U sustini, izvuce UPLOAD, ali DL cak ni prema domacim.
Problem bukvalno isti na dva Boxa 200/80 na razlicitim BG naseljima.
Screenshot 2021-04-12 075737.png Screenshot 2021-04-12 075912.png
 
Imaš verovatno neku slabu mašinu :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • ss.png
    ss.png
    25.7 KB · Pregleda: 26
m.2 SSD, i7 i 8 gb, nije do toga.
Pritom, ovo se desava na svaka dva tri dana.
Bude dan kad ceo dan tokom testova izvlaci 200/80 i prema stranim serverima.
 
Pozdrav, ne znam da li je neko pisao o ovome, ali, da li je moguce menjati username i pass na 192.168.1.1? Kad god se ulogujem sa default telekom username i pass, izbaci mi Chrome upozorenje da promenim sifru, kao, data breach on a site or app exposed your password, pa preporucuju da promenim sifru? Ili je to neka glupost?
 
Nije glupost, svako ko ti se poveže na wi-fi može i da ti vršlja po ruteru. Vidi na netu kako se to radi pa stavi neku svoju šifru.
 
Ne može se menjati
 
Evo sads probao i da, može, odmah nudi, pre dve godine kada sam uvodio optiku nije moglo, posle se više nisam ni petljao oko toga
 
Da li jos uvek postoji uslov da mora fixna linija ako se zeli samo televizija ili internet usluga?
 
Mora i dalje...
 
Mora i dalje, ali npr imas BOX 2 pakete na optici sa 12 meseci po 1din koji ispadnu jeftinije sa fiksnim nego kad bi zaseban net uzeo.
 
Gde se to menja? Imam Nokijin telekomov ruter...ne vidim nigde tu opciju, dok na prethodnom Cisco ruteru sam lako to pronasao i menjao dok sam bio na SBB-u. Ispada da svako mora da menja default username i pass jer je exposed, lol. Mada, na SBB-u nisam dobijao takva upozorenja, a bio sam kod njih godinama, mada jesam posle menjao da ne bude default.
 
Na ovu foru profesionalni upravnik izvlaci pare od stanara moje zgrade posto vecina ne ide na sednice skupstine stanara. Ima ekipu od njih 4-5 to je nazvao kao neki upravni odbor i odvalise nas. Sta da vam pricam kad su betonirali oko zgrade i ispred a vec betonirano. Stalno izmisljaja upravnik neke radove koje izvodi njegova gradjevinska firma jer kao daje najbolju ponudu. I nikom nista.
Tako da je verovatno ovo gore citirano tacno i da pije vodu u praksi.
To ti je tzv. kvalifikovana većina.
Ako sednicama KS prisustvuje manje od pola, a više od trećine stanara na tri sednice za redom, formira se kvalifikovana većina i oni upravljaju svima vama.
krastavac, po zakonu.
 
Kod nas nije ni bilo obavestenje upravnika o bilo kakvom MTS i slicno,samo su jedan dan provrteli vertikalu pored postojeceg SBBa-paralelno .
 
Poslednji deo rečenice sve objašnjava. :)
 
Svi testovi rađeni samo preko gigabitnog utp-a na PC konfiguraciji: m.2ssd/i7/8ram
 
Nazad
Vrh Dno