Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Ja kod telekoma imam problem sa pingom prema WOT i LOL serveru. Drugo nista ni neigram pa ne znam.
Na prvoj slici mozete videti skakanje i padanje pinga, i to se desava svake 32 sekunde. Isto se to vidi i u igrici.
Nije to nista abnormalno ali problem postoji.
Ali ako koristim VPN nema togosilovanja (slika 2), ping je 2ms veci ali nema tih oscilacija. Problem VPN su vecernji sati kad zna da povremeno laguje, preko dana nema laga (verovatno manje opterecen server).

Ako poredim sa SBB, ping je mozda 2ms manji ali kod SBB-a nije bilo tih oscilacija.
 

Prilozi

  • ping telekom.jpg
    ping telekom.jpg
    197.4 KB · Pregleda: 51
  • ping vpn.jpg
    ping vpn.jpg
    211.4 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Zna li neko koliko im treba da reaguju na zahtev za statickim IP i bridge mode-om? Zahtev je predat 24.3, stoji otvoren na moj.mts.rs, ali nista do danas...
 
bridge mode ti oni omogućiti neće
 
Odakle ti takva informacija? Koliko ja znam, ukoliko trazis staticki IP, imas pravo i na bridge mode. Staticki IP se naravno dodatno placa.
Mozes videti i njihovo kratko uputstvo ovde.
 
hmm zar ne mozes sam da bridgujes sa admin passom, ja mislim da su ljudi vec to radili ovde?
 
Bas tako... Moram da idem zvanicno. Iako je procureo admin pass, modem ne izlaze bridge konfiguraciju - nasao sam da je sakrivena u HTML-u, ali cak i uklonim display:none i snimim tako, konfiguracija ne radi.
 
Hvala ti na odgovoru. Valjda će kod mene biti bar malo brže, pričao sam sa agentom iz mts-a, on mi reče da oko mesec dana prođe, to mi nekako deluje baš brzo, s obzirom na iskustva ljudi na forumu, pa rekoh bolje da pitam i ovde

Ima li neki broj ili mejl neke tehničke službe u Telekomu? Urađena je kompletna instalacija u zgradi, ali je jednom ulazu (ulaz B) pušten signal, a za ulaz A nije još uvek, pa bih da proverim zbog čega su tako uradili kad je istovremeno rađena instalacija za oba ulaza.
Zdravo, mogu proveriti. Posalji mi samo adresu :)
 
Da li u zgradama gde je dovedena MTS optika FTTH?
 
Tanko vlakno ide skroz do ONT-a, iz njega LAN u uređaj.
Ja za sada nemam zamerke, nedelju dana optika radi besprekorno.
 
Hvala cisto da znam posto je kod mene usla MTS optika u zgradu za sada po vertikali.
 
U zgradi gde ja živim optika je razvučena po vertikali, s tim da na svakom spratu postoji razvodna kutija odakle se kanalicama sprovodi optičko vlakno u stan do samog ONT-a.
Dođu momci i završe sve za oko sat vremena.
 
Tako je i kod mene na svakom spratu je ta kutijica a dole u podrumskoj prostriji je glavna velika. Razmisljam se da uzemem optiku ali me tv ne interesuje. Imam fiksni pa to nije problem. :LOL:
 
Pa ne moraš televiziju, box 2 onda ili 3 ako imaš i mobilni u mts-u.

Jel ti pustili signal? :)
 
Potpisao sam ugovor na veci paket, sa 50/8 na 200/40 medjutim nisu ponudili jaci modem. Trenutno je onaj manji HG8245H.
U poslovnici rece da se zalim preko online sistema za zalbe.

Kako izboskovati veci modem, HG8245Q2 prvashodno zbog WIFI brzine. :)
 
Poslednja izmena:
Upravo ih dobio (i to na prvo zvono!?) i rekose da je zahtev prosledjen na odlucivanje.

Ajd pa da odluce tamo :)
 
U zgradi gde ja živim optika je razvučena po vertikali, s tim da na svakom spratu postoji razvodna kutija odakle se kanalicama sprovodi optičko vlakno u stan do samog ONT-a.
Dođu momci i završe sve za oko sat vremena.
Uzeo si Box2 400/160? Dobio si Nokia ili Huawei? Koristiš bridge i svoj ruter, ili sve default?
Izvini ako si pisao, nisam ispratio
 
Pa ne moraš televiziju, box 2 onda ili 3 ako imaš i mobilni u mts-u.

Jel ti pustili signal? :)
Nisam jos podneo zahtev. Nemam mobilni kod njih vec samo fiksni. Tako da bih verovatno isao na Box2 Ne bi ni imali optiku da komsija nije hteo pa su se skupljali potpisi da MTS udje u zgradu.
Da li kao nov korisnik dobijam bolji ONT uredjaj ili je to lutrija?
 
Poslednja izmena:
Uzeo si Box2 400/160? Dobio si Nokia ili Huawei? Koristiš bridge i svoj ruter, ili sve default?
Izvini ako si pisao, nisam ispratio
Box2 400/160, sad koristim huawei, imao sam apple time capsule dok je bio aktuelan sbb, ali ovaj huawei je bolji, jedino što je ogroman i ružan.
Firmware je iskonfigurisan sa otvorenim portovima, ip adresa statička.
Ništa ne štuca - npr. pre neki dan, situacija: radi par desetina torenata i skida na NAS + radi netflix + klinac piči steam na 2K monitoru sa 200+ frejmova + supruga radi na firminom serveru + handbreak radi konverziju nekog filma na NAS-u.
Ono što za ovih nedelju dana mogu da vidim je da ruter stvarno dobro radi posao, tako da sam time capsule prodao, nema potrebe da ide preko bridža.
 
Box2 400/160, sad koristim huawei, imao sam apple time capsule dok je bio aktuelan sbb, ali ovaj huawei je bolji, jedino što je ogroman i ružan.
Firmware je iskonfigurisan sa otvorenim portovima, ip adresa statička.
Ništa ne štuca - npr. pre neki dan, situacija: radi par desetina torenata i skida na NAS + radi netflix + klinac piči steam na 2K monitoru sa 200+ frejmova + supruga radi na firminom serveru + handbreak radi konverziju nekog filma na NAS-u.
Ono što za ovih nedelju dana mogu da vidim je da ruter stvarno dobro radi posao, tako da sam time capsule prodao, nema potrebe da ide preko bridža.
Da, i moje iskustvo je slično (ja sam na Box2 200/80). Koristio sam Bridge mode, i svoj Asus RT68U, ali se ispostavilo da je Asus usko grlo: DL nije prelazio 160 ma kako merio.
Isključio sam Asus (skuplja prašinu 😞), rutira Huawei, I sve super radi.
Jedino mi fali VPN server na njemu, sve drugo mi je ok.
Ni jedan prekid nisam imao za ovih 5-6 meseci.

Edit: statička IP adresa? To doplaćuješ, koliko? Nije da mi treba, jer koristim DynDNS pro, za ponešto...
 
Statička je 590,00 rsd.
Ne mogu da razmišljam da li će u nekom trenutku da me stave iza CG-NAT, pa da se objašnjavam sa gospodom iz MTS-a da mi je to problem. Ovako sam platio i ne razmišljam.
 
Imam opticki Box3.
Kako da otkljucam XXX kanale u Iris-u?
(Ranije sam to nekako otkljucao u starom interfejsu)
 
Uđeš u podešavanja profila i postaviš za profil 18+
 
Prednosti rada od kuće... :sneaky:
 
Jel moze neko ko ima box 400/160 da okaci rezultate testa ka nekoliko stranih EU servera i Ratelov test? Hvala unapred.
Vidim da mnogima u zadnje vremen na vise lokacija na nizem paketu od 200/80 znatno variraju brzine i prema domacim i stranim serverima.
Sad vidim cak i prema maticnom BG mts serveru ne ide preko 70ak. Naravno, sva tesitranja su samo preko gigabitnog utp-a.
 
11237022410.png

11237031472.png

11237045049.png
11237011377.png
11237038155.png
 

Prilozi

  • Of9512d5c-d179-43ba-adcc-bfd30b3f4a3d.pdf
    91.6 KB · Pregleda: 16
Nazad
Vrh Dno